o ljubavi

NovaIsta: "ljubav je mocna i snazna da je ne moze pobediti nista do bekstvo"
servantes

pa, ovo je mozda tacno, ako bekstvo shvatimo u naaaaajsirem smislu...

NovaIsta: da li ste bezali?

nisam... retko volim, jos redje me vole, jos da bezim od toga u ovom kracusnom zivotu - bilo bi baaas glupo. kukavica jesam, ali glupa nisam. :)

NovaIsta: da li je beg od ljubavi hrabrost ili kukavicluk?

kukavicluk.
 
"ljubav je mocna i snazna da je ne moze pobediti nista do bekstvo"

servantes


da li ste bezali? zasto? kako? da li ste time nesto resili? da li je beg od ljubavi hrabrost ili kukavicluk?

ako je tako ne moze je ni bekstvo pobediti...
pokushavala...
jer sam se bojala da mi nije uzvraceno pa htela da zbrishem pre nego shto me neshto uveri u to...
prvi put sam rekla da me strah prevelikog vezivanja, a nakon toga sam namerno dizala frke ni oko chega pokushavajuci da izazovem svadje u kojim bih nashla jak razlog da odem... neuspeshno, svaki put...
nishta, samo sam maltretirala i sebe i njega...
nijedno od to dvoje... ne verujem u beg od ljubavi... a pokushaji bekstva su glupost proizashla iz kukavichluka...
 
ako je tako ne moze je ni bekstvo pobediti...
pokushavala...
jer sam se bojala da mi nije uzvraceno pa htela da zbrishem pre nego shto me neshto uveri u to...
prvi put sam rekla da me strah prevelikog vezivanja, a nakon toga sam namerno dizala frke ni oko chega pokushavajuci da izazovem svadje u kojim bih nashla jak razlog da odem... neuspeshno, svaki put...
nishta, samo sam maltretirala i sebe i njega...
nijedno od to dvoje... ne verujem u beg od ljubavi... a pokushaji bekstva su glupost proizashla iz kukavichluka...

pa to ti pricam :(
 
ja se, naravno, ne slazem da ljubavi nije bilo,
ali se slazem da je bijeg nemoguc.

evo, postoje prijateljstva strasnija i intenzivnija od mnogih veza.
taj ples na zici moze potrajati godinama.
zar to nije neka vrsta bjezanja, to trcanje u mjestu?
na kraju, kad maske konacno padnu (jer je bijeg ipak nemoguc),
ovo,diskutabilno, prijateljstvo prelazi u vezu ili dodje do totalnog raspada.
cesce je ovo potonje.
pitanje glasi - da li je tu bilo ljubavi ili jos bolje - sta je to zapravo bilo?
 
ja se, naravno, ne slazem da ljubavi nije bilo,
ali se slazem da je bijeg nemoguc.

evo, postoje prijateljstva strasnija i intenzivnija od mnogih veza.
taj ples na zici moze potrajati godinama.
zar to nije neka vrsta bjezanja, to trcanje u mjestu?
na kraju, kad maske konacno padnu (jer je bijeg ipak nemoguc),
ovo,diskutabilno, prijateljstvo prelazi u vezu ili dodje do totalnog raspada.
cesce je ovo potonje.
pitanje glasi - da li je tu bilo ljubavi ili jos bolje - sta je to zapravo bilo?[/QUOTE]

samo pogresan potez, po mom misljanju. prijateljstvo je prijateljstvo. da je nesto drugo, bilo bi nesto drugo od samog pocetka.
 
samo pogresan potez, po mom misljanju. prijateljstvo je prijateljstvo. da je nesto drugo, bilo bi nesto drugo od samog pocetka.

da je to nesto drugo od samog pocetka ja ne sporim, zapravo - slazem se s tobom
medjutim, sta tim ljudima, a ima toga,
vise nego sto mislimo, ne dopusta da predju granicu?
od cega oni zapravo - bjeze?
to je ipak neka vrsta bijega?
 
da je to nesto drugo od samog pocetka ja ne sporim, zapravo - slazem se s tobom
medjutim, sta tim ljudima, a ima toga,
vise nego sto mislimo, ne dopusta da predju granicu?
od cega oni zapravo - bjeze?
to je ipak neka vrsta bijega?

mislim da se mismo razumele. po meni, prijateljstvo treba to i da ostane. mislim da je cesto pogresna procena ta koja prijatelje natera na nesto drugo. tog neceg drugog ne treba da bude, da je trebalo, bilo bi to od samog pocetka.
verovatno da medju prijateljima postoji zrnce fluida, to je normalno, sva ta bliskost...ali smatram greskom da se ode dalje od toga.
ne beze ni od cega, ostaju stabilni na vec utvrdjenim pozicijama. decka nadjes, promenis, nadjes sledeceg...prijatelj je nesto drugo i to treba da ostane....
 
mislim da se mismo razumele. po meni, prijateljstvo treba to i da ostane. mislim da je cesto pogresna procena ta koja prijatelje natera na nesto drugo. tog neceg drugog ne treba da bude, da je trebalo, bilo bi to od samog pocetka.
verovatno da medju prijateljima postoji zrnce fluida, to je normalno, sva ta bliskost...ali smatram greskom da se ode dalje od toga.
ne beze ni od cega, ostaju stabilni na vec utvrdjenim pozicijama. decka nadjes, promenis, nadjes sledeceg...prijatelj je nesto drugo i to treba da ostane....

sve to stoji ili bi stajalo da je svijet black&white.
posto nije, onda ni sva prijateljstva nisu samo prijateljstva.
tudje motive je teze shvatiti, i prihvatiti, nego sto to na prvu loptu izgleda.
 
sve to stoji ili bi stajalo da je svijet black&white.
posto nije, onda ni sva prijateljstva nisu samo prijateljstva.
tudje motive je teze shvatiti, i prihvatiti, nego sto to na prvu loptu izgleda.

pa posla sam od sebe, posto imam dva dobra druga dugo dugo godina. i sve to sto sam sa njima prosla i dozivela, kao i oni sa mnom..bilo bi steta izgubiti to. a izgubilo bi se i samo jednim ne-prijateljskim poljupcem...a nije da nije bilo fluida.
 
pa posla sam od sebe, posto imam dva dobra druga dugo dugo godina. i sve to sto sam sa njima prosla i dozivela, kao i oni sa mnom..bilo bi steta izgubiti to. a izgubilo bi se i samo jednim ne-prijateljskim poljupcem...a nije da nije bilo fluida.

i s ovim se slazem, nije vrijedno
medjutim, ja pricam o nekim drugim prijateljstvima;
od one vrste koja proizlazi iz kukavicluka, straha;
nesposobnosti da se izborimo s vlastitim osjecanjima?
ima toga, priznavali mi to ili ne, a sta nas tjera da pobjegnemo tj. da ostanemo,
nemam pojma.
 
i s ovim se slazem, nije vrijedno
medjutim, ja pricam o nekim drugim prijateljstvima;
od one vrste koja proizlazi iz kukavicluka, straha;
nesposobnosti da se izborimo s vlastitim osjecanjima?
ima toga, priznavali mi to ili ne, a sta nas tjera da pobjegnemo tj. da ostanemo,
nemam pojma.

aha, kao svidjaju se jedno drugom ali se samo druze i ne predju tu granicu druzenja....hm...to se meni nije desilo. volim rasciscenje situacije..sto neko rece- oces ili neces :)..mislim, zvuci bezveze ali bolje baciti karte na sto...
 

Back
Top