O LEPOTI

Sami smo krivi ako nam lepo kratko traje. Nekima je lepota večnost.

Da je lepota vecnost, ne bi smo je ni prepoznali kao lepotu vec kao obicnu prolaznost.;)

Lepota je dobila svoj smisao, upravo u tome sto je kratkog daha, i zivis - ocekujuci da je ponovo sretnes, da joj se nanovo divis i crpis iz nje inspiraciju.
 
Da je lepota vecnost, ne bi smo je ni prepoznali kao lepotu vec kao obicnu prolaznost.;)

Lepota je dobila svoj smisao, upravo u tome sto je kratkog daha, i zivis - ocekujuci da je ponovo sretnes, da joj se nanovo divis i crpis iz nje inspiraciju.


... Lepota,
djevojacka ljepota je proljecne prirode , kako u prolaznom tako i u promjenljivom .
Kako,
Neke, 1980-te ....
Bgd.KSST....
MOZDA POZICIONO ALI NAIDJOH NA nEKOG , KO MI SVE BI I DJETETU SA SELA SVIJETN SE NE-OKRENU nego pomisli ici ce to tako jer to je zakon pojedinacnog .
Neke, 1985,- svijet ulazi u ledeno doba i danas se ne otapa nego sam mu se ja prilagodio .
Izgubio nijesam ja Lepotu ,
Lepota je bila viseg reda od mojeg poimanja tj.- cuvanja ....
Danas sam ja isti kao u pocetku , ona lijepa i Gospod me sacuvao od nje ,- samo ono lijepo i ovo sad su Lijepo iz dva ugla gledano .
Ne zelim ja biti u blizini a ona jos manje vjerovatno ...

Lijepo je Koska u obliku zene ....to lijepo je samo jedna teza varijanta lijepog i nazalost ,-organska , govori diskursuje ....

Lijepo koje nas posmatra nemusto sa zidova , sa tornjeva ili parkova .
Lijepo koje je ostavio Fidija ,
Lijepo koje pravi Priroda ..

Sve je to lijepo ali Lijepo bjese ,- Neke 1980, u Naselju BRACE jERKOVIC...


Lijepo ,-Boga mi !
 
Da je lepota vecnost, ne bi smo je ni prepoznali kao lepotu vec kao obicnu prolaznost.;)

Lepota je dobila svoj smisao, upravo u tome sto je kratkog daha, i zivis - ocekujuci da je ponovo sretnes, da joj se nanovo divis i crpis iz nje inspiraciju.
Ma, govorim o tome da je nekome lepota na svakom korakou, čitavog života. I stalno joj se divi.
 
Poslednja izmena:
...pa , zar Lepotu podvesti pod njen najsumnjiviji odraz,- pod fizicki njen odraz tj.ispoljavanje ?

"Lepota je u oku posmatraca"...ili tako nekako. Nema tu niceg sumnjivog. Subjektivna percepcija bilo kakvog prizora ili dozivljaja lepote, ne remeti posmatraca da uziva u njoj, ali osecaj zadivljenosti i euforicnosti kratko traje a ostaje osecaj ispunjenosti, prijatnosti ili sete . Znaci, govorim o tom kratkom trenutku opijenosti. Jedino je iritirajuce, sto se uvek nadje neko ko ce te zapitati. -...I tebi je "to" lepo?! - :hahaha:
 
"Lepota je u oku posmatraca"...ili tako nekako. Nema tu niceg sumnjivog. Subjektivna percepcija bilo kakvog prizora ili dozivljaja lepote, ne remeti posmatraca da uziva u njoj, ali osecaj zadivljenosti i euforicnosti kratko traje a ostaje osecaj ispunjenosti, prijatnosti ili sete . Znaci, govorim o tom kratkom trenutku opijenosti. Jedino je iritirajuce, sto se uvek nadje neko ko ce te zapitati. -...I tebi je "to" lepo?! - :hahaha:

...oblikovna i erogena ljepota se preplicu kao dvije zmije koje se ne podnose a jedna uz drugu bujaju .
Erogena ljepota je ta koja nalazi tjelesne kodove i razara ih da bi nasla svoje rascvjetavanje . Nije tesko biti u poziciji lijepog ali je tesko to lijepo osjetiti na kratko ?
 
Lepe ne mozes da uvredis a ruzne nista ne boli

Neka konkretna definicija lepote ne postoji,za mene licno sve je lepo sto prija mom oku i srcu.Ako pricamo jel o fizickoj lepoti,to mi je vrlo bitna stvar u zivotu ali ne i presudna.Zasto to kazem jer lepota nikada ne moze da se povezuje i sa necijim karakterom,jer to je nesto sto vezuje duh,a nekada je duh mnogo lepsi i uzviseniji od same fizicke lepote.
 
Lepe ne mozes da uvredis a ruzne nista ne boli

Neka konkretna definicija lepote ne postoji,za mene licno sve je lepo sto prija mom oku i srcu.Ako pricamo jel o fizickoj lepoti,to mi je vrlo bitna stvar u zivotu ali ne i presudna.Zasto to kazem jer lepota nikada ne moze da se povezuje i sa necijim karakterom,jer to je nesto sto vezuje duh,a nekada je duh mnogo lepsi i uzviseniji od same fizicke lepote.

... nikad nijesam imao problem s lijepim zenama , mada mislim da ruzno ne postoji ili bi bilo bolje odsustvo lijepog u pojedinom prilazu,ruzne zene nikad nijesu svjesne tj .ne prihvataju to , one upravo forsiraju ono najruznijei ubijaju time .
Fizicka ljepota je kao bljesak koji vrata otvara i onda ih zatvori za sobom ili preda mnom .
Lijepo je uvijek lijepo osim ako nemamo pravona njega pa je ,-kisjelo voce . Duhovno lijepo napada posredno i ima sansu iz sjenke a ono nalazi sebe kad promasi najezda estetskog lijepog .
Ko se opredijelio za lijepo, proci ce ruzno ,- nasigurno !
 
da bi otkrili duhovnu ljepotu nekoga, potrebno je prvo da nas taj neko privuce svojom fizickom ljepotom (a definicija ljepote je veoma razlicita kod razlicitih ljudi, tj. sto je lijepo meni, ne mora biti lijepo drugome...]veoma se retko,desi da nam se prvo svidi neciji duh, da se zaljubimo u taj duh i da s tim duhom zelimo,da budemu u vezi.Ta duhovna lepota ide kasnije.Opet navodim lepota je vrlo bitna stvar u zivotu,ali je treba znati nositi.
 
Dakle, faraonn, jesmo li mi, (fizički) ružne ali (duhovno) krasne, u nekoj prednosti nad (isključivo fizički) lepim? :)


...fizicki lijepe su kao sezonsko voce ili plamen lucevi , a krasno je nesto sto skripi kao jabuka jedna o drugu kad se zimi vadi iz slame . Krasne su neunistive i ta vrsta ljepote ne vene,- bar, za mene !


P.S.
I ako si ocekivala sta cu reci ,- ja rekoh !
 
Poslednja izmena:
jedna moja prijateljica ima obicaj da kaze da lepim ljudima moze mnogo vise da progleda kroz prste..i istina je..fizicka lepota je kao koprena koja nam zamagljuje pogled na ono sto je zaista bitno...
jer u nama postoji ideja o tome da ono sto je lepo ne moze da bude lose..
 
ono sto je lepo ne moze da bude lose.
hm, zvuci super, a i ubedljivo.
Mada, bivsa devojka mi je izbila to verovanje iz lobanje cccc

Ko je citao nesto od James-a Redfielda? ima tu nekoliko gotivnih stvari o lepoti, uvidjanju lepote i kako se to odrazava na coveka...
 
Poslednja izmena:

Back
Top