O LEPOTI

Joj kako meni O LEPOTI tako jednostavno, prirodno, narodski peva Bajaga u stihovima "..Niko lepsi nego ti lepa Janja ribareva kci na celom svetu lepote takve ni samo lepa ribareva kci..."
Hocu da kazem, da se o lepoti moze polemisati, pisati, pevati, slikati, cutati.. Ali bez obzira na ekonomski status, drustveni polozaj, obrazovanje, boju ochiju, osobine lichnosti ili bilo bilo shta drugo, svaki chovek dozivljava svaki dan lepo i ruzno. Koliko puta u zivotu oseti lepotu neke zene, choveka, cveta, deteta, prirode. Lepota je chudo. Nezavisna je o bilo chemu! Zivela lepota!
 
Joj kako meni O LEPOTI tako jednostavno, prirodno, narodski peva Bajaga u stihovima "..Niko lepsi nego ti lepa Janja ribareva kci na celom svetu lepote takve ni samo lepa ribareva kci..."
Hocu da kazem, da se o lepoti moze polemisati, pisati, pevati, slikati, cutati.. Ali bez obzira na ekonomski status, drustveni polozaj, obrazovanje, boju ochiju, osobine lichnosti ili bilo bilo shta drugo, svaki chovek dozivljava svaki dan lepo i ruzno. Koliko puta u zivotu oseti lepotu neke zene, choveka, cveta, deteta, prirode. Lepota je chudo. Nezavisna je o bilo chemu! Zivela lepota!



...mora se o Ljepoti govoriti ili pisati sa strane ako mislimo ista uhvatiti od njena bljestavila. Da bi imali pravo nesto reci o Njoj , moramo biti njome bar malo pocastvovani ili inicirani ako imamo te srece.
Zrtva je neizbjezna i ponasanje zrtve u stvari odaje njenu velicinu . Cast pripada i zrtvi ako ima visinu u tome svom padu ...
 
...mora se o Ljepoti govoriti ili pisati sa strane ako mislimo ista uhvatiti od njena bljestavila.
Da bi imali pravo nesto reci o Njoj , moramo biti njome bar malo pocastvovani ili inicirani ako imamo te srece.
Zrtva je neizbjezna i ponasanje zrtve u stvari odaje njenu velicinu . Cast pripada i zrtvi ako ima visinu u tome svom padu ...

Da... Nisam ja protiv pisanja o lepoti, samo kazem da se i kroz najprostije stihove moze razumeti koliko je taj neko bio ocharan tom nekom lepotom.. Da lepoti nije potrebna preterana filozofija.. Jer je ona nezavisna o njoj. Zashto ne bi imali prava reci neshto o lepoti ako smo je doziveli? Samo, svako to kaze na drugachiji nachin. A bash u tome se ogleda i lepota ljudkih razlichitosti, recimo...
A evo i tebi jedan lepi pozdrav:D
 
Da... Nisam ja protiv pisanja o lepoti, samo kazem da se i kroz najprostije stihove moze razumeti koliko je taj neko bio ocharan tom nekom lepotom.. Da lepoti nije potrebna preterana filozofija.. Jer je ona nezavisna o njoj. Zashto ne bi imali prava reci neshto o lepoti ako smo je doziveli? Samo, svako to kaze na drugachiji nachin. A bash u tome se ogleda i lepota ljudkih razlichitosti, recimo...
A evo i tebi jedan lepi pozdrav:D


....o Milice,lijek cvijece !
-sve sto si napisala ima svoje mjesto u licnim dozivljajima lijepog, u posebnostima koja se ogledaju kada pojedinac prima i emituje to lijepo. Mislim da je lijepo tako robovlasnicki uvijek raspolozeno jer nemamo dovoljno prepoznanica i cim nas uhvati lijepo na spavanju ,- odmah nas za grlo hvata . Zasto, ne znam jer to ne-znanje placam Milice,- nemilice !

Lepota i filosofija su , po meni, u odnosu istom kao i poezija i filosofija , kao i religija i filosofija ... sve nekako tu a daleko , daleko jer filosofija ih drma kao medjed krusku i to sve dok s njih ne popadaju sve one trule ...

Lijepo je primiti pozdrav od Milice i to jos medju kamilicama ...uzvracam i saljem neko drugo cvijece !


P.S.
- tesko nama Milice,ako Student nervozno dodje i ospe po nasem odomacenom postovanju , ali zajedno smo jaci !
 
....o Milice,lijek cvijece !
-sve sto si napisala ima svoje mjesto u licnim dozivljajima lijepog, u posebnostima koja se ogledaju kada pojedinac prima i emituje to lijepo. Mislim da je lijepo tako robovlasnicki uvijek raspolozeno jer nemamo dovoljno prepoznanica i cim nas uhvati lijepo na spavanju ,- odmah nas za grlo hvata . Zasto, ne znam jer to ne-znanje placam Milice,- nemilice !

Lepota i filosofija su , po meni, u odnosu istom kao i poezija i filosofija , kao i religija i filosofija ... sve nekako tu a daleko , daleko jer filosofija ih drma kao medjed krusku i to sve dok s njih ne popadaju sve one trule ...

Lijepo je primiti pozdrav od Milice i to jos medju kamilicama ...uzvracam i saljem neko drugo cvijece !


P.S.
- tesko nama Milice,ako Student nervozno dodje i ospe po nasem odomacenom postovanju , ali zajedno smo jaci !
O faraonnu, vladaoče širokih bespuća filozofije:D
Ne plaćaj to neznanje, raduj mu se!! Jer prvo treba ne znati da bi se znalo.
Lepota i filozofija i nihovi odnosi... Eee.. Pre bi govorili o estetici i filozofiji...
A lepotu ne dirajmo. Ukaljati je ne možemo, ma šta radili. Recimo, ja sam lepa i da ti to ne kažeš:D:D:D
Drago je ovom light čaju od kamilice da je s tobom izmenilo nešto lepo u ovih par postova. Živeli smo lepotu kroz lepe pozdrave. Bar na par sekundi, osetila se pozitivna energija. Blago nama onda. Neki nemaju ni tih par sekundi.
:):):):):):):)
 
STA JE LEPOTA I KAKO JE DEFINISATI... DA LI JE NESTO SVIM ALI BAS SVIM LJUDIMA NA PLANETI LEPO... AKO JESTE-STA JE TO ILI STA BI TO MOGLO BITI... NE MISLIM SAMO NA FIZICKU LEPOTU... LEPO JE VIDETI I LJUBAV U NECIJIM OCIMA, ALI DA LI JE KOD SVIH NAS TO TAKO... OCIGLEDNO JE DA JE COVEK KROZ ISTORIJU LEPOTU DEFINISAO NA DRUGACIJE NACINE I DA JE SVAKA KULTURA PONAOSOB IMALA SVOJE TAKO RECI ``DEFINICIJE`` TOGA STA JE LEPO A STA NIJE. VOLELA BIH DA MI KAZETE NESTO O DUHOVNOJ I FIZICKOJ LEPOTI...

duhovna lepota je ona koja pokreće svet napred učestvuje u stvaranju novog boljeg u našim životima, ona je stvarna, istinita lepota, a fizička lepota je samo manifestacija, ona može biti stvarna i ne mora. Znači, ono što je na oko lepo, ne znači dobrotu i plemenitost, napredak, već samo zadovoljstvo viđenog.
Najlepše je videti i osetiti, tj. kada je spoljašnja lepota manifestacija unutrašnje, to je ideal kojem težimo.
 
O faraonnu, vladaoče širokih bespuća filozofije:D
Ne plaćaj to neznanje, raduj mu se!! Jer prvo treba ne znati da bi se znalo.
Lepota i filozofija i nihovi odnosi... Eee.. Pre bi govorili o estetici i filozofiji...
A lepotu ne dirajmo. Ukaljati je ne možemo, ma šta radili. Recimo, ja sam lepa i da ti to ne kažeš:D:D:D
Drago je ovom light čaju od kamilice da je s tobom izmenilo nešto lepo u ovih par postova. Živeli smo lepotu kroz lepe pozdrave. Bar na par sekundi, osetila se pozitivna energija. Blago nama onda. Neki nemaju ni tih par sekundi.
:):):):):):):)


...Milice,-kneginjo ,
-da nijesam Faraonn , dozvolio bih sebi oboren pogled i zahvalnosttvoju od lica moga crvenoga, ali Faraonn pogleda k nebu i Suncu ciji je sin ,- pomisli da je sve to nebeski poklon i naklonost ili tako bar treba vjerovati ...
Milice -kamilice, i moras ti hodati smiljem i koviljem , moras kazem jer drsko pises , a tako pisu oni Koji Znaju Ii vide ...

Hvala na sekundama ,uparenim, Milice !
 
UPAMTITE = SAVRSENSTVO NIJE LEPOTA ONA SAMO TAKO IZGLEDA.

Istina...ali šta li bi na to rekao Leonardo?:roll:

leonardodavincivitruviakp8.jpg
 
Istina...ali šta li bi na to rekao Leonardo?:roll:

leonardodavincivitruviakp8.jpg

Mislim da bi Savrsenstvo morali izbjeci i ostati kod Lepote.Savrsenstvo izlazi iz domena naseg,-kursizma .

Savrsenstvo ima tesku-opterecujucu auru koja je bolje sto je dalje , a i daleko je .

Otme se po-nekom da se priblizi kao sto je Barbarin Leonardo , Fidija ili umno, danasnji ,-
S. Houkins !!??

P.S.
-prva je Nadja Komaneci, probila sferu nadljudskog ...
 
Jel to ona rumunska atletičarka zbog koje su ukinuli desetke kao ocenu na olimpijadi?
Jel još uvek važi to pravilo?

...Da Barby ,tza ukidanje ne znam ... 10. iz bilo cega covjek ne moze dobiti jer ga to uvodi u nadvrstu a lijepo se pretvara u savrseno . Savrseno je van-kategorija i zvoni kao daleka i kisjela vinogradska kucica .
Lijep ti dan zelim Barby, kao i svima kojima lijepo i pripada !
 
Da li je lepota trajna kategorija? (šta ćeš draga kad lepota prođe)
Iliti... Videla sam žuti prozračni maslačak kako neobavezno bivstvuje na jednoj maloj livadi. Delovao je tako svetao, topao, prekrasan. Bio je lep. Nakon 4 dana, prolazeći livadicom, maslačak je uvenuo, snuždio se, pokunjio i njegove lepote nije bilo. Maslačak više nije bio lep. To što VIŠE nije bio lep, daje nam do znanja da je NEKAD bio lep. Ali lepota njegova je primećena, uhvaćena, čulima označena... Trajna je dok je trajala. Ali trajna je i u našem sećanju. Da li je to čini večnom? Ili skupa sa maslačkom umire?
 
...Lijepo nije i ne podleze sezoni .Mora se uhvatiti korak i sebe ulogovati sa njenim kodovima pa zajedno mijenjati "godisnja doba"...Ne vidimo mi kako se mijenja lijepo kad smo s njim u korak .
...a lijepo koje je s one strane oblikovno-erogenog lijepog, tamo vrijede drugi zakoni ...
 
fizicka lepota = simetricno, skladno, mladoliko, zdravo, cisto, nenametljivo
duhovna lepota = plemenito, milosrdno, angazovano, iskreno, nenametljivo
I to kada su istovremeno ispunjeni svi uslovi.
 

Back
Top