O KRFU KONKRETNO

Citaj temu od pocetka, sve su detaljno opisali. Nocni provod u Ipsosu, a on ti je jako blizu Dasije.
Mene zanima kakvo je vreme na Krfu pocetkom septembra? Nesto sam stekla utisak da je kisovito...? Ja bih da idem u septembru na letovanje, samo jos nisam prelomila Krf ili Parga, a za Pargu znam da je lepo vreme u tom periodu.
 
kako se klima generalno promenila ne smem da kažem baš baš sigurica.
ali da je kišovito BILO jeste.
ujutru pada kiša pa popodne upeče zvezda..ili obrnuto...a ujutru ko da noćas nije bila oluja:)
 
Prvi sam put na forumu zvanično ali sam čitala već dosta tema iz turizma.Sad mi treba pomoć da što pre saznam jer smo uplatili put u Barbatima, Krf i planiramo kolima da idemo.
Da li je neko skoro išao i da li može ruta do Krfa koja je najjednostavnija i sa što manje serpentina, imamo i malo dete sa nama i još jednu porodicu sa dvoje male dece pa da kola i živce ne izlomimo, molim informacije.
Inače sam čula da je auto put do kroz Grčku gotov , ovaj što bi trebao da skrati muke, da li je istina?

SVIMA, KO IMA STRPLJENJA UNAPRED HVALA. :confused:
 
Rodjena sestra mi zivi u mestu Preveza a to je nesto oko 30 km juzno od Parge tj mesto kroz koje cete proci ako idete na Krf. Ja licno nisam tamo nikad bio ali sestra mi kaze da od Soluna ima nesto manje od 400 km od kojih je 200 km autoput a 200 km blagi uzas. Kaze jos i da su dosta popravili tj probili su neke tunele i sada je mnogo bolje ali opet su se tkz serpetine. Tih 200 km se putuje oko 4-5 h normalne voznje. Drago mi je ako sam ti pomogao !
 
ginjasvinja:
Citaj temu od pocetka, sve su detaljno opisali. Nocni provod u Ipsosu, a on ti je jako blizu Dasije.
Mene zanima kakvo je vreme na Krfu pocetkom septembra? Nesto sam stekla utisak da je kisovito...? Ja bih da idem u septembru na letovanje, samo jos nisam prelomila Krf ili Parga, a za Pargu znam da je lepo vreme u tom periodu.


Pa teško da je u Pargi lepo vreme a na Krfu ne jer su stvarno bilzu jedno drugog. Meni je Krf zaista lep a posebno preporučujem da umesto automobila uzmete motor jer je tada sve mnogo lepše - prosto se utopite u tu prirodu. Ja sam bila u St. Georgu preko Gpr-a i bilo je sve ok.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Poslednje dve godine drug je isao u Pargu u septembru,i to prosle godine cak krajem meseca i nije imao ni dana kise, zato sam rekla da znam da je lepo vreme. Ali, nije strasno ni ako su kise kao sto kaze Pajamaca da ne moras npr. vezano tri dana da sedis u sobi jer napolju pljusti .Takve sam dane dozivljavala na crnogorskom primorju, ali srecom sam dole uvek isla na mesec dana pa nije bio problem da tri dana neprestano pada kisa, ali opet nisi kod kuce nego u nekoj tamo sobi od 15ak kvadrata umesto da se svrckas po moru. Najgori je bedak uplatiti 10 dana odmora (a prethodno si 11 meseci radio), a npr dva-tri provesti u sobi. Cini mi se da je ipak izbor pao na Krf :) samo jos da se iskombinuju lepo dani odmora, agencija i sl.
 
Ima Krf u junu za 169 evra sa avionom 12 dana,
autobusom 99 evra.

Polasci su 01-12.06 i 12-22.06. Po preporuci je aranzman, moja sestra i zet su uplatili. Ne moze da se bira apartman, ali mozete videti koji su sve u opciji. Svi su OK. Ima mesta za obe smene, ali nema puno.

Javite mi se na private pa cu vam dati telefone agencija (radi vise jacih agencija zajedno ovu turu)
 
Hvala svima na odgovorima i linku, kako god da krenem serpentine nas čekaju.
Putovanje ćemo prepoloviti na spavanje usput, ako neko može da sugeriše HVALA UNAPRED.
Nisam do sada bila u Grčkoj, ali sam obišla celu obalu Francuske, Italije do Španije kolima, mislili smo dug put, međutim kada imate dobre i uređene auto puteve putovanje kolima je jedinstven doživljaj.

8)
 
Za spavanje na putu preporucujem Metsovo, do njega se stize savrsenim autoputem posle nastaju serpentine, tako da je bas pravo mesto za prenociste i odmor. Onda ujutro fino natenane, dorucak u Metsovu, mala setnja po ljupkom mestu i onda polako odmorni do Krfa :lol: .
 
On ima sestru u Prevezi, a ja tamo svaki drugi dan blejim a mogu eto da imam drugaricu, sto se ne falis bre. Inace put za Prevezu je skoro isti kao za Krf sve do Janina e tu se odvaja put ka Igumenjici koji je tek sacuvaj boze, sami krsevi i krivine ali je krace nego da se ide ka Prevezi pa odande ka Igumenici, mada je tu bolji put. Kolima Bg-Igumenica sa malim pauzama moze opusteno da bude 11-12 sati tako da mislim da nema potrebe za nocenjem, ali sve je to po izboru. Inace tek sledece godine mislim da ce biti potpuno gotova novi put
 
Tamigo:
On ima sestru u Prevezi, a ja tamo svaki drugi dan blejim a mogu eto da imam drugaricu, sto se ne falis bre. Inace put za Prevezu je skoro isti kao za Krf sve do Janina e tu se odvaja put ka Igumenjici koji je tek sacuvaj boze, sami krsevi i krivine ali je krace nego da se ide ka Prevezi pa odande ka Igumenici, mada je tu bolji put. Kolima Bg-Igumenica sa malim pauzama moze opusteno da bude 11-12 sati tako da mislim da nema potrebe za nocenjem, ali sve je to po izboru. Inace tek sledece godine mislim da ce biti potpuno gotova novi put

Tamigo je't ti to zivis u Prevezi? Ako je potvrdan odgovor, sta radite tamo? Sad shvatam zasto hvalis Lefkadu, blago tebi. Ja nikako da nadjem nacin da dodjem do Lefkade svojim kolima :-( .
 
Putnica!, jel u Metsovu ima neki hotel ili nesto sto bi moglo da bude ok za dve porodice sa klincima, a da nisu neke visoke cene.Da li imate preporuku za još nešto ili čak u Makedoniji, i koliko nam treba od granice u Makedoniji do momenta serpentina u Grčkoj?
Inače mi sama pomisao na taj dug put sa mojom klinkom koja je ultra živahna zadaje više muke od samih serpentina.
Hvala još jednom, biće ovo doživljaj u svakom slučaju.
Prošle godine smo silom prilika morali opet u Crnu Goru, iznenada smo odlučili na put i gde nego u Crnu Goru, ali put je bio uzbudljiv, ja sam kao pomoćno vozač noću uspela da dokačim par ježeva, psa i lisicu, a kad sam suprugu prepustila vožnju izleteo nam bik predvodnik, samo su nas refleksi spasli od udara u zid tonu težak.
Konačno ću videti i Grču, mislim da njihovo more i obala i Hrvatsko definitivno zaslužuju epitet najlepših, dugo nisam izašla van zemlje.
 
malaleni:
Putnica!, jel u Metsovu ima neki hotel ili nesto sto bi moglo da bude ok za dve porodice sa klincima, a da nisu neke visoke cene.Da li imate preporuku za još nešto ili čak u Makedoniji, i koliko nam treba od granice u Makedoniji do momenta serpentina u Grčkoj?
Inače mi sama pomisao na taj dug put sa mojom klinkom koja je ultra živahna zadaje više muke od samih serpentina.
Hvala još jednom, biće ovo doživljaj u svakom slučaju.
Prošle godine smo silom prilika morali opet u Crnu Goru, iznenada smo odlučili na put i gde nego u Crnu Goru, ali put je bio uzbudljiv, ja sam kao pomoćno vozač noću uspela da dokačim par ježeva, psa i lisicu, a kad sam suprugu prepustila vožnju izleteo nam bik predvodnik, samo su nas refleksi spasli od udara u zid tonu težak.
Konačno ću videti i Grču, mislim da njihovo more i obala i Hrvatsko definitivno zaslužuju epitet najlepših, dugo nisam izašla van zemlje.

Metsovo je poznato skijasko mesto i zimi puno turista, izgleda kao mala Svajcarska. Svaka druga kuca je hotel i ima ih nebrojeno. Ides od jednog do drugog, pogledas sobe i cene. Mi smo pre 2 godine platili 35e sobu sa 3 kreveta, TV, friziderom, kupatilom, trpezarijom. Mozda je moglo i jeftinije ali smo bili umorni pa nas mrzelo da trazimo. Mislim da se zvao Asteris hotel. Vrlo bitna stvar, skoro svi ovi hoteli imaju u prizemlju garaze koje se zakljucavaju, tako da slobodno ostavite sve u kolima, naravno ponesete samo licne i vredne stvari i odecu za spavanje koju posebno pripremite da ne preturate po stvarima kad dodjete.
Sto se Makedonije tice, ja licno ne volim da stajemo bilo gde pre Grcke (ne odnosi se na Srbiju naravno), moj licni osecaj :roll: .
Koliko vam treba....pa recimo da smo mi krenuli oko 5 ujutro iz BG a u Metsovo smo stigli uvece oko 20h. Ne zaboravi da se u Grckoj sat pomera na 1 unapred. Kad je kod nas 19 kod njih je 20, tako da se taj sat gubi prelakom u Grcku. Posle Metsova krece ta losija deonica puta, mada su oni u medjuvremenu jos nesto zavrsili ali to ne znam. Od BG do Metsova racunaj da je sve dobar autoput.
 
Ćao svima, evo skoro sam čitala sve komentare, ali sam sada već počela da preskačem.
Postavila sam temu Krf- koji je put najbolji kolima, ali evo sada i ja da zatražim savet.
Idemo dve porodice u Barbate, sa malom decom, kolima naravno, preko Perle , apartmani VASILIKI ako je neko bio neka da neke detalje.
Da li je plaža ok za klince, i da li će možda voda biti prehladna, idemo od 11.06.- 21.06., morali da pomerimo zbog RHCP, idemo svi na koncert, osim klinaca.Naravno da ćemo obilaziti i ostale plaže,ali sugestija nikad dosta.
Hvala svima, ovo je jedinstevn i najbolji način da čovek potvrdi u šta se upušta, mada smo suprug i ja išli dok nije bilo klinke kolima do Španije, sve bez agencije i bilo je super,ovo nam je prvi put da smo uplatili aranžman.
 

Back
Top