O KRFU KONKRETNO

ginjasvinja:
Citaj temu od pocetka, sve su detaljno opisali. Nocni provod u Ipsosu, a on ti je jako blizu Dasije.
Mene zanima kakvo je vreme na Krfu pocetkom septembra? Nesto sam stekla utisak da je kisovito...? Ja bih da idem u septembru na letovanje, samo jos nisam prelomila Krf ili Parga, a za Pargu znam da je lepo vreme u tom periodu.
Bio septembra 2005, termin 9-21, ni dana kiše, lepo, toplo sve vreme, čak i voda na zapadnoj obali topla... jedino nas kiša ispratila - počela je da pada u 5 popodne, pred avion :) Naravno da može da ti se desi da veže 2-3 dana kiše, mada mislim da su povremeni pljuskovi više verovatni. ja bi ipak tipovo prvu polovinu sept. gledaj da izbegneš avgust, mnogo žabara, cene znatno jače zbog istih :mad:
pozdrav
 
Marina, Krf je prelep gde god da odes neces pogresiti.
1.Savet je da budes sto blize samom gradu Krfu jer je prelep i uvece veoma ziv i zanimljiv.Sva ostala mesta su bas mala, klasicna,nezanimljiva i dosadna.Sto blize Krfu-PRAVILO 1 !!!
2.Ne idi u Agios Georgios -PRAVILO 2 !!!To je bas bas bas mala premala selendra sa prelepom plazom ali je smorno svaki dan ici kolima 150( u oba smera) i vise km do nekog zivljeg mesta ili grada Krfa.Inace kola su ti za A.Georgios jedini spas da ne odlepis u toj pustahiji punoj korova i komaraca.Dakle, samo nemoj Agios Georgios da izaberes.On je jedini u ponudi dole na jugu i nema nista vece u blizini.Biraj sever, nije hladnija voda, sve sam probala- PRAVILO 3 !!!
Obisli smo celo ostrvo i cini mi se da je Ipsos najbolje resenje.Cista voda a blizu Krfa.U Dasiji i Kasiopima je bila prljava voda pa ti ih zato ne preporucujem, dok je u Ipsosu bila savrseno cista, a plaza sa sitnim sitnim sljunkom.Gde god da odes osim Agiosa Georgiosa neces pogresiti sve ti je u blizini...
3.Obidji Sidare - PRAVILO 4!!! Sva mesta lice 1 na drugo samo su Sidari jedinstveni i prelepi i do sada nevidjeni!!!
4.Idi sama(ne preko agencije) i na Vido i u Srpsku kucu-PRAVILO 5 !!!.Srpska kuca je otvorena cini mi se od 10 -14 pa obrati paznju da se ne zeznes.Vidi kada idu oni preko agencije pa nisani to vreme ali sama.Ulaz je besplatan.Imas mape grada Krfa da kupis, a mozes i da skines sa interneta - ja sam zaboravila bar da zapisem ulicu gde se nalazi Srpska kuca, ali smo nasli mapu Krfa u parku :)) i videli -jednostavno je. Na Vido ide brodic 1 EUR povratna karta.Pitaj to znaju svi jer Grci idu tamo da se kupaju.Kazu da je sa druge strane prelepa plaza, ali se Srbi tamo ne kupaju iz postovanja prema poginulima - PRAVILO 6!!!Brodic ide na svaki pun sat, a vraca se na pola sata, iz stare luke.Imas tablu gde pise VIDOS i odakle polazi.
5.Srecan put i uzivaj.................i ja bih tamo ponovo ali se drzim onoga--ne putuj tamo gde si bila ima i drugih mesta da se vidi, pa se spremam za nesto novo-videcemo sta i gde...
 
Planiramo da u toku jula -avgusta 2007 idemo na krf. Konkretno smo našli povoljan aražman u Dassiji. Zanima me nešto više o samom mestu. Izabrali smo jeftiniji hotel Eliana (možda Amalia) pa me zanima kakav je. Kakva je hrana, s obzirom da bi uzeli polupansion? Takođe me zanima kakve su mogućnosti obilaska ostrva imajući u vidu da nemamo hrabrosti da rentiramo kola (nismo neki vozači). Unapred zahvaljujem na informacijama.
 
Trotter:
Bez sekiracije, sve prolazi :) . Na bus zaboravi, mislim da nisu baš česti, bar ne do Kasiopija (zeleni bus). S druge strane, i da jesu, put od Kasiopija do Kerkire je solidno krivudav, tako da kolima treba 45min, a busu sigurno dosta više. Na zapadnu stranu, prema Rodi i Ahraviju, put je lep, širok, a teren ravan. Mada, meni je to najružniji deo ostrva - lično, ne volim ravnicu na moru sa beskrajnim peskom.


Hvala:)..... znaci nesto kao "na moru medju kukuruzima :lol: "

A kakvo je misljenje o AGIOS GEORGIOS-u /zapadna obala/??? Da li je more tamo ledeno kao sto sam cula?
 
A što lepo ne odeš u Dassiu? Ona ti je najbliža Kerkiri, a najlepša! Kažu da je more tamo najtoplije od cele obale na Krfu. Mi smo bili tamo dva puta - prošle i pretprošle godine i zaista je super!
 
biljana01:
Marina, Krf je prelep gde god da odes neces pogresiti.
1.Savet je da budes sto blize samom gradu Krfu jer je prelep i uvece veoma ziv i zanimljiv.Sva ostala mesta su bas mala, klasicna,nezanimljiva i dosadna.Sto blize Krfu-PRAVILO 1 !!!
2.Ne idi u Agios Georgios -PRAVILO 2 !!!To je bas bas bas mala premala selendra sa prelepom plazom ali je smorno svaki dan ici kolima 150( u oba smera) i vise km do nekog zivljeg mesta ili grada Krfa.Inace kola su ti za A.Georgios jedini spas da ne odlepis u toj pustahiji punoj korova i komaraca.Dakle, samo nemoj Agios Georgios da izaberes.On je jedini u ponudi dole na jugu i nema nista vece u blizini.Biraj sever, nije hladnija voda, sve sam probala- PRAVILO 3 !!!
Obisli smo celo ostrvo i cini mi se da je Ipsos najbolje resenje.Cista voda a blizu Krfa.U Dasiji i Kasiopima je bila prljava voda pa ti ih zato ne preporucujem, dok je u Ipsosu bila savrseno cista, a plaza sa sitnim sitnim sljunkom.Gde god da odes osim Agiosa Georgiosa neces pogresiti sve ti je u blizini...
3.Obidji Sidare - PRAVILO 4!!! Sva mesta lice 1 na drugo samo su Sidari jedinstveni i prelepi i do sada nevidjeni!!!
4.Idi sama(ne preko agencije) i na Vido i u Srpsku kucu-PRAVILO 5 !!!.Srpska kuca je otvorena cini mi se od 10 -14 pa obrati paznju da se ne zeznes.Vidi kada idu oni preko agencije pa nisani to vreme ali sama.Ulaz je besplatan.Imas mape grada Krfa da kupis, a mozes i da skines sa interneta - ja sam zaboravila bar da zapisem ulicu gde se nalazi Srpska kuca, ali smo nasli mapu Krfa u parku :)) i videli -jednostavno je. Na Vido ide brodic 1 EUR povratna karta.Pitaj to znaju svi jer Grci idu tamo da se kupaju.Kazu da je sa druge strane prelepa plaza, ali se Srbi tamo ne kupaju iz postovanja prema poginulima - PRAVILO 6!!!Brodic ide na svaki pun sat, a vraca se na pola sata, iz stare luke.Imas tablu gde pise VIDOS i odakle polazi.
5.Srecan put i uzivaj.................i ja bih tamo ponovo ali se drzim onoga--ne putuj tamo gde si bila ima i drugih mesta da se vidi, pa se spremam za nesto novo-videcemo sta i gde...
ja zaista ne mogu da se složim sa 70% ovoga što si napisala. pre svega gde blizu krfa? najbliže pristojno mesto blizu krfa? btw dassija je 12 km, a ipssos 14 od krfa.
agios ti je dosadan? definnitivno si mlada i imaš drugačije potrebe čim ti je ipsos savršen? plaža u ipsosu je najružnija na celoj toj strani ostrva. voda na krfu..mislim da nikada nij ebila prljava, to što si videla, mora da je neki izuzetak.
vido..na toj preklepoj plaži se niko ne kupa zbog ježeva.
srpska kuća je na trgu iznad apoteke u glavnoj pešačkoj ulici, ili tačnije skoro preko puta ulaza u restoran goods, par stepenika, trg sa česmom..i sa desne strane srpska kuća,
vidi se viori se naša zastava. počasni konzul radi ne sao u određeno vreme već i određenim danima. mislim da je još uvek kipranin naš počasni konzul.
jbt pravila pravila...koja nemaju smisla..
 
Samo komentar o Agios Georgiosu- mesto jeste malo, ali ima savrsenu plazu! Takvih u blizini grada Krfa NEMA. A kakva je to glupost 150km do Krfa??? Ima 30km. A u Agiosu imas sasvim dovoljno zabave, ako ne ides iskljucivo da ludujes. A ako ides, onda opet nisi dobro informisana, jer je najludje mesto za mlade na Krfu-Kavos, udaljeno od Agiosa nekoliko kilometara. Tacno je da ti neko prevozno sredstvo treba, ali treba ti bilo gde da si na Krfu.A voda je sredinom avgusta u Agiosu bila savrsena. Divno topla.Mada se smeni pre nas zalomila hladnija, ali to su bili oni hladniji talasi svuda i kod nas je bilo hladno, tako da to nema veze. Ako je lepo vreme i voda je topla.
 
Tamigo:
On ima sestru u Prevezi, a ja tamo svaki drugi dan blejim a mogu eto da imam drugaricu, sto se ne falis bre. Inace put za Prevezu je skoro isti kao za Krf sve do Janina e tu se odvaja put ka Igumenjici koji je tek sacuvaj boze, sami krsevi i krivine ali je krace nego da se ide ka Prevezi pa odande ka Igumenici, mada je tu bolji put. Kolima Bg-Igumenica sa malim pauzama moze opusteno da bude 11-12 sati tako da mislim da nema potrebe za nocenjem, ali sve je to po izboru. Inace tek sledece godine mislim da ce biti potpuno gotova novi put
Ako stvarno cesto tamo blejis onda da te spojim sa sestrom pa blejte zajedno a mozda vam se i ja pridruzim. Javi mi se na pp da te spojim !
 
Corfu Chandris
starw.gif
starw.gif
starw.gif
starw.gif

Dassia

Da li je neko bio?
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.corfu-hotels.us/corfu-hotels/accommodation-hotels-corfu/Dassia-Chandris-hotel.jpg&imgrefurl=http://www.corfu-hotels.us/corfu-hotels-greece/accommodation-hotels-corfu.asp&h=150&w=200&sz=11&hl=sr&start=19&tbnid=_tAO9hiZSmuh1M:&tbnh=78&tbnw=104&prev=/images%3Fq%3DCORFU%2BCHANDRIS%2B%26gbv%3D2%26svnum%3D10%26hl%3Dsr%26sa%3DG
 
jel te zanima baš chandris?
super hotel, lep bazen, čisto sve dobra klopa.
nalazi se na samoj plaži ima ih dva, tj jedan je chandris dassia drugi chandriss corfu.
ima tuševe i ležaljke.
 
Sad sam video i mapu. Super je. Odustao sam juce od aranzmana za Krf koji sam planirao i 4 avgusta uvece idem kolima sa porodicom kod sestre u Prevezu. Posle prvomajskih praznika cekam pozivno pismo i skupljam papire za vizu. Mislim da cu to resiti za dan-dva. Imam sve. Nemogu da nadjem ali mislim da je neko vec pisao da u tom kraju Igumenica, Parga, Janina ili sl postoji jedna plinska pumpa. Zna li neko gde je ?
 
Čini mi se da je chandris corfu bolji od chandris dassia.
Inače mi se svidja plaža u dasiji, aranžman se uklapa u 1000eura, rent a car nije skup, aqua park nije daleko...
Ako imaš neku bolju preporuku, samo reci:-D
 
ja sam uvek za dassiju.
mada..mislim da može i drugi smeštaj a ceo dan da se provodi u chandrisima...
nije problem koristiti bazen, ležaljke, tuševe..šah...
ali...ako ikada ponovo odem na krf..biće u chandrissu.
radila sam jedne zime neke kongrese u corfu chandrissu.
dobar hotel.
nisam imala prilike da vidim sobe, ali po restoranu, kupatilima..
verujem da je ok.
tamo letuju nemci i bogati englezi.
 
Molila bih vas za savet. Pošto Halkidiki, kao ovogodišnja letnja destinacija, najverovatnije, otpada, u igri su Tasos i Krf.
Putujemo suprug i ja. Preferiramo šljunkovitu plažu, idemo na odmor u pravom smislu te reči. Volimo da je plavo i zeleno, ako razumete šta želim reći. Bilo bi lepo da imamo dobru komunikaciju sa gradom Krfom, ali, svakako bismo iznajmili auto ili skuter.
Da li su Barbati dobar izbor? Zašto?
Hvala.
 
Po meni Barbati su pravi izbor.Pre dve godine sam bila tamo i opet bih isto izabrala.Plaza je fenomenalna,sljunkovita,more cisto gotovo providno,a o prirodi da ne pricam,prosto sam bila odusevljena.Mesto je malo,ali idealno za odmor.Ima par kafica i restorana,nije za nocni provod,uostalom kao ni jedno susedno mesto,osim Ipsosa koji je samo za mlade.Zato treba iznajmiti auto ili motor i otici u grad Krf. Autobus ide do Krfa ali mislim negde do 18-19h.
 
AlwaysSummerDays:
Molila bih vas za savet. Pošto Halkidiki, kao ovogodišnja letnja destinacija, najverovatnije, otpada, u igri su Tasos i Krf.
Putujemo suprug i ja. Preferiramo šljunkovitu plažu, idemo na odmor u pravom smislu te reči. Volimo da je plavo i zeleno, ako razumete šta želim reći. Bilo bi lepo da imamo dobru komunikaciju sa gradom Krfom, ali, svakako bismo iznajmili auto ili skuter.
Da li su Barbati dobar izbor? Zašto?
Hvala.
Ako je u pitanju "odmor u pravom smislu te reči",predlazem da dobro osmotrite Tasos!(necu reci nista vise posto je ipak ova tema o Krfu,ali nemojte ga olako odbaciti!)
 

Back
Top