O KRFU KONKRETNO

nije mi jasno ljupka kako si videla sličnost između ipsos i dassija plaže?
ali, ok. šteta je što ste bili smešteni u ipsosu, tamo je uvek bzvz smeštaj, baždaren za jeftin smeštaj-engleze;)
a i prevelika je buka, frekvencija ljudi je ...brrrr
pogotovu italijana, koji tek sutra počinju da pakuju krpice....
(prolazi feragosto-kolektivni godišnji odmor koji traj eod 25 jula do 25 avgusta;) )
zato nisi ni videla engleze, od kojih ne može da se živi na ostrvu:p
 
Ni meni nije jasna ta sličnost sa plažama, a nije mi jasno zašto Krf nije za porodične ljude željne odmora? Mislim, ja imam dete od 4 godine i naravno muža, i već drugu godinu smo išli tamo i suuuper nam je bilo! Ali dobro, svako ima pravo na svoje vidjenje stvari. Lično, Krf preporučujem svima!
 
Hi, evo ja se vratila sa Krfa. Odusevljena sam, fenomenalno smo se provele. Mada moram priznati da je bilo razocarenje prvi dan, jer je plaza u Sidariju ruzna, da tako kazem (mi smo bile smestene u Sidariju). Ustavri to blato, kojim se Englezi redovno mackacju je odvratno, ali mi smo se samo vracale na prenociste u hotel. Grad kao grad je super, ustvari bio bi idealan za nocni zivot da nije engleza, pa kako nam je bila muka od njih nismo ostajale uvece u gradu do kasno, obicno prosetamo i onda se vratimo u hotel.
Posto sada zurim, moram da radim, slike saljem ili sutra ili ovih dana, kada ne budem u frci sa vremenom.

:-P

Pozdrav
 
Pa videla sam slicnost izmedju plaza, ne kazem da su iste, u Dasiji je mnogo bolja, ali ni jedna mi se nije svidela. A i skoro su jedna do druge i ne mogu mnogo da se razlikuju. I tacno to za Ipsos-velika buka i mesto je za izlaske, nema cak ni pekaru, tako da mislim da nije bas za porodicne ljude... Mozda je na nekim mestima drugacije, ali Ipsos je definitivno samo za mlade koji zele provod.
 
BILI NA KRFU I ODLICNO SE PROVELI.

KO IDE KOLIMA - VODITI RACUNA DA SE POSLE METSOVA NA 1 KM. UKLJUCI NA AUTOPUT ZA IGUMENICU. MI PROMASILI I ISLI PO PLANINAMA I GORAMA. BAR SMO UPOZNALI I TU STRANU GRCKE.
 
SIDARI ODLICNO MESTO ZA BAZU.

- gradska plaza odvratna, dobri su samo restorani za klopu koji se nalaze na njoj.

- od mesta 10 min. kolima dve predvine male plaze, pesak izgleda prljav ali nije istina on je samo zut od okolnih stena i stalno je mokar. More tirkizno plave boje. Pesak isti kao na Glifadi samo je stalno mokar.

- ponavljam odlicno mesto za bazu, puno lokala, restorana, pabova, prodavnica, supermarketa. NOCNI ZIVOT ODLICAN.

- BILI U KASIOPIJU JEDNO VECE I RAZOCARALI SE. U 23,30 polu mrtvo mesto, nista posebno, dok u Sidariju muzika sa svih strana - mnogo mladih i starih na ulici. Super mesto.
 
Taj deo autoputa je vrlo kratak (nema ni 20 km) i opet se vracas u planine, tako da niste mnogo propustili. Mi smo promasili u povratku - isli smo putem koji ide uz albansku granicu. Tek kod Kozanija smo se vratili na "pravi" put. Malo je duze (oko 80 km mislim) ali nema toliko serpentina i uopste nema guzve. Prava stvar ce biti za dve godine kad zavrse auto put. Tad ce stvarno biti pesma da se stigne kolima do Krfa.
 
odustala sam od ,armarisa,te mi od ponude ostao jedino Krf i Stavros.POMOZITE!gde je bolje i posto ne idem samo da se kupam,jer sam bila 20 dana u Puli-gde je FANTAZIJA,hocu da obidjem manastire,i sto god je jos u ponudi na ova dva mesta!HVALA UNAPRED!!!!
 
Nemoj da se razmisljas idi na Krf, obavezno! To ne moze cak ni da se uporedjuje. A Aqualand radi sigurno u septembru, samo ne znam tacno da li ceo septembar, ali verovatno. Na Krfu ima svasta da se vidi i obidje. A i lep je.
 
zaista ste divni i puno vam hvala!idem 12.09 u KASIOPI.nadam se da je izbor dobar.u ponudi je i GUVIJA sutra treba da uplatim .samo to sam nasla ranije,sve ostalo je 23.09.idem preko jolly-travela-valjda ce biti dobro.ako vas ne mrzi,napisite mi sve sto treba da obidjem-drugarica ima polozeno,te cemo tako moci.pobelele su mi oci od neta danas...malo cu se odmoriti,nadam se da ce za to vreme neko nesto napisati!jos jednom HVAAALLAAA!!!!!!
 
ljupka,hvala puno!bar sam nesto resila da vidim sigurno.koliko je karta od kasiopia do grada krfa-da li treba ta medjunarodna dozvola-koje vreme treba da se obidje celo ostrvo,ili bar ono najlepse.....au-dosadna sam ,i sve sam prethodno procitala al i dalje sam zbunjena informacijama...a moje dve drugarice samo meditiraju(posto nikad ne koriste net)i cekaju da im ja sve organizujem..grrr..nema veze,ovaj forum je zaista fenomenalan,zao mi je sto sam ga kasno otkrila...kad idem sa porodicom,mi bas puno putujemo i volimo sve da obidjemo,pa bih ovde procitala dosta zanimljivih stvari.sledece godine,ili vec za zimovanje,...a sad idem solo sa njih dve,jedna prvi put ide preko grane,a druga je totalno cool za sve,..sta god nadjem,kazu-bice super.al ja hocu MNOGO da vidim i obidjem,jer to volim.hvala svima koji su mi do sad odgovarali,ako jos neko ima zivaca za mene,neka mi se javi sa odgovorima na gore postavljena pitanja.
HVALA...e,da li neko zna kakvi su smestaji Jollija jer mi idemo na "smestaj iznenadjenja"tako su mi rekli u agenciji.znaci idem u Kasiopi u apartan ?????
i ima li tog izleta na Meteore i koliko kosta?
 
Sa Krfa bas i ne mozes na Meteore, sem ako idete sopstvenim prevozom, pa se same organizujete. Imas izleta do Paxos-Antipaxos ostrva i Kefalonije. Obavezno obidjite i Ahilion, dvorac-letnjikovac carice Sisi. A ako idete kolima ili uzmete rent-a-car mozete da obidjete celo ostrvo i naravno obavezno do grada Krfa!
 
Poslednja izmena od moderatora:
opet ja-HVALA PUNO!nisam bas za lude provode,bas me interesuje ovo sto ste mi i napisali.jos ne znam gde cu biti smestena-iznenadjenje?!uf,nek bude samo cisto,drugo nam nije vazno.mogu li za jedan dan obici sve to kolima ili da uzmemo na 2-3 dana?gde ostavimo kola u toku noci-glavno pitanje od jedine koja vozi....gde se nalazi Ahilion, dvorac-letnjikovac carice Sisi?koliko je daleko sve to od Kasiopa?inace u agenciji koja predstavlja Jolli u Zr ta "gospodja"je bila toliko neljubazna i odvratna,te nisam videla ni slike ni mapu-molila sam je da mi da...kakvi sve ljudi rade i jos zaradjuju,pa to je strasno!tako da ako neko ima slike,moze mi ih slobodno slati na meil-imam net neograniceno.unapred hvala-opet....cega god se setite-pisite-imam do 12 vremena.samo kad je uplaceno definitivno!valjda nece nista da se desi,puj,puj....
 
Ja sam se per nekih 10-ak dana vratila sa Krfa. Bila sam sa drugaricama, stvarno je destinacija na kojoj mozes i da se dobro provedes i da nesto "pametno" vidis. Mi smo bile smestene u Sidariju, ali ni jednom se tamo nismo okupale, jer ni jedna od nas ne voli vodu u kojoj ima gline. Mada, vredi videti taj cuveni kanal ljubavi kao i otici na palzu Sunset u Perulades, selo iznad Sidarija. Postoji restoran na plazi, ako me dobro sluzi pamcenje bice da se zove Panorama, i jako je lepo tu otici na veceru i gledati zalazak sunca, prizor je bozanstven. To je sto se tice te destinacije.

Kassiopi ima lepu i cistu plazu, jedini problem ti je ako ne volis kamenjcice, meni je recimo tu bilo savrseno za kupanje.

Ne tako daleko od Kasiopa kada krenes prema glavnom gradu imas lepu plazu, Kalamaki, tu je plicak do kolena nekih 100-ak metara, ali je jako prijatno. Plaza je pescana, ali je pesak sivkaste boje pa kada gledas iz daljine deluje da je mutno, to je samo varka zbog velikog plicaka i boje peska, jer tek kada se priblizis dovoljno blizu uocis varku.

Da ne zaboravim, moras da odes na Paleokastritsa-u, tamo je divno more, mislim da su tu najlepse plaze. Verovatno znas da treba do obidjes Bela Vista-u i da je odozgo pogleda predivan, celi grad se vidi kao na dlanu. Posto ja obozvam brodic mi smo jedam dan isle i na krstarenje, pa su nas ostavili na jednoj plazicu kojoj se kopnom ne moze prici. Sto se tice vide za vreme dok smo mi bile bila je bozanstvena, taman da za kupanje, ali su zato kamencici na paliz bili toliko topli, da mozes dobiti res pecene tabane, pa smo isle do vide u japankama. Mada smo to dozivele samo na toj plazi.

Sto se tice kupanja, ako rentirate auto, onad mozete da se zaustavite na svakoj plazi koja vam se ucini zanimljiva okupate se, osusite i produzite dalje. To je moj savet za plaze, tako se najvise stvari obidje, jer bezobzira sto ostrvo nije toliko veliko uvek vam fali jos koji dan za nesto.

Da posto smo svi mi Srbi, pa je u nasoj tradiciji da se obidju Srpska Kuca i ostrvo Vido. Dakle, Srpska Kuca ti se nalazi u skoro samom centru grada, blizu stare tvrdjave. Odnosno, na suprotnoj strani od stare tvrdjve gledajuci na Spienada park u samom centru grada. Srpska kuca radi pre podne, mislim do 13h, a na ostrvo Vido moze da se ode brodicem iz luke, koji vozi samo relaciji Krf-Vido. Obicno taj brodic ide na svakih sat vremena, medjutim dan kada smo mi isle bila je ludnica, pa su vozili na svakih pola sata, i mislim da Mauzolej na ostrvu radi do 15:30h ili do 15h. Da ne zaboravim nigde se ne placju ulaznice, ni u Srpskoj Kuci ni u Mauzoleju, tako da vas to svega kosta 1E, sto je cena povratne karte na brodicu. A nase agencije taj izlet naplacuju minimum 25E, tako da smo mi pomislile da smo nesto propustile, ali razgovarajuci sa ljudima iz naseg hotela koji su takodje individualno isli, saznale smo da ni oni nisu nista drugo platili do kartu na brodu.

Naravno provod u gradu Krfu uvece, a i u toku dana je dobar, stara tvrdjava je prelepa, i da ne nabrajam sta sve tu ima. Mi smo cak imale za vreme boravka i vatromet, koji je bozanstveno izgledao, bolji je nego nas za novu godinu.

Videla sam da je neko pomenuo AQUALAND, to ne bi trebalo da izostavis, predivno je. Sto se tice ulaznice mislim da je individualna 20E, a preko neke njihove agencije 18E, jer onda ides grupno, pa se valjda dobija neki popust. Mozda ti se cini malo skupo, ali vreuj da vredi svaki cent koji si dala za to. Mada moram da napomenem da postoje i neki Hydropolis, na putu do Sidarija, moje misljenje je da je to vec bacanje parica, jer nemoze ni da se uporedi sa ovim. AQUALAND ti je negde na sredini ostrva, imas ucrtano na svakoj karti.

Sto se tice rentiranja auta, mislim da u Kassiopima imas svega jednu ili dve agencije, pa su malo jaci sa cenama, bar su nama tako rekli ljudi koji su se tamo bili smestenii. U Sidariju ih imas na svakom cosu, ja ne mogu tacno da se setim kako se zvala agencija kod koje smo mi iznajmili auto, ali mi smo samo otisli do njih trazili koji auto hocemo, oni su nam dovezi u hotel, i isto tako dosli po njega. Mislim da to isto rade i do drugih gradova, odnosno dostavljju auto na adresu. Nas je to zadovaljstvo za 10 dana kostalo 215E.

Ako se setim jos necega javljam se!


Pozdrav,
lep provod
 

Back
Top