O KRFU KONKRETNO

u pravu si.takođe treba zvati call centar za šifru poziva sa mobilnog koji nije u romingu na mob koji je u romingu.
inače za svaku zemlju je druga šifra.
jeftinije je za trećinu!!!
 
uuu što volim kada se neko takolepo provede:p
gde vam je ovaj patak?
jel i dasiji?
jao ja bi samo jedan dan:lol: pila kafu u lagroti, klopala i dasiji na ćošku kod kampa:lol:
posle bi otišla do krfa na palačinke, odspavala malo na mirtiotisi, sredila se i otišla u disko street u coca bar ili apokalipsu da se uroljam:p
uh...živote lutalico:p

a što moraš da se vratiš?
priznaj zaljubila si se:p
 
pa to važi za 064,065,i valjda 063 mrežu,
ne za fixne i ne za grčke...
(ako zoveš sa moba)
a ako zoveš sa fixnog, opet samo za mobilne mreže.
(ali svaka ima svoju šifru, i svaka zemlja svoju)
nešto sa # i * i nekisilni brojevi:lol: pre željenog broja;)
zovi call centar pa pitaj
 
:D mesecima pratim ovu temu i na kraju opet nisam stekla jasno misljenje koje bih odrediste odabrala :shock: mada,samo da se ode...verovatno bi mi bilo lepo svuda! ;-)
Pa da rezimiram:preporuceni period:pocetak jula!
mesto? smestaj?
obavezan auto!
Nesto mi je ostalo nejasno-zasto je Sidari samo za obilazak,a ne i za bazu dobar?Sta mu bese fali? :roll:
 
ma nisam se zaljubila, od silnog ludovanja ne stigoh, mada.....rado bih se vratila da dovrsim neke stvari!
hvala svima koji mi daju info o agencijama,ali sam ja j... srece pa su svi polasci 14. i 21. sto meni nikako ne odgovara jer su sve drugarice resile da se udaju bas ovog septembra, a nema smisla da im ne zaigram na stolu.
sto se slika tice vrlo su zivopisne (neki ljudi i drugarica i ja ),pa me malo blam.
hocu i ja da blejim u la groti,da zujim po ostrvu,da pijem tekilu u tartaji,da klopam kod kampa,da spavam na plazi i da pijem pivo na mojoj terasi sa pogledom na neko ludo drvece.hocu,hocu,hocu!
pozdravcic
 
Sidari je samo lep za obilazak. Lepo je videti te neobicne stene, i te uvalice oivicene njima, zatim kanal ljubavi. Stene su prekrivene zutim sitnim peskom, podseca na recni, pa je i more pri obali zuto i mutno.Ali to je sve atraktivno pa se za gust treba i okupati tu i proplivati kroz kanal ljubavi, naravno sa voljenom osobom.
Sama plaza u Sidariju je duga, isto zuta, pescana i plicak do kolena mozda vise od sto metara. U vodi se muvaju neke zelene alge, tako da je meni sve to bilo neprijatno za kupanje. Inace na plazi rastu i topole i palme, jedne pored drugih. Samo mestasce je u ravnici, pa pece sunce sa svih strana. Jedva sam cekala da se vratim u prelepi Kassiopi.
 
tartaya jeste u dasii,ali sa desne strane kad ides ka ipsosu.preko puta tartaye je neki market,a pored se iznajmljuju bajkovi.drugarica i ja nismo udate ,niti imamo nameru,a mislim da bi me ubila kad bi videla svoju sliku izlozenu javnosti.pozdravi mi sve i okupaj se jednom za mene na plazi Kalamaki,severno od Kasiopija!smrc,smrc.srecan put i napisi nam posle utiske.
pozdravcic
 
Kalamaki u svakom slucaju i to u kombinaciji sa Nissaki Hotelom. Imaju divan bazen koji je svima dostupan.
Ima i jos ona jedna plaza na M se zove na zapadnom dalu mislim da je Mirtriotisa tako nesto.
i Naravno KAVOS hm....
 
Evo, vratila sam se juce sa Krfa i zelim da napisem nesto o samom ostrvu i o putu, za one koje to interesuje, naravno.
Za pocetak, krecem od pocetka... :p
Uzeli smo apartmane u vili Ipsos, u mestu Ipsosu. Uzeli smo 5 apartmana za 5 porodica koje su isle. Agencija - Relax. Cena jednog trokrevetnog apartmana je bila oko 380 eura.
PUT DO KRFA:
Krenuli smo 9. avgusta (vec sam ranije spomenula - kolima) negde u 16.55h (iz Smedereva). Prvo stajanje je bilo na pumpi OMW i zadrzali smo se oko 20ak minuta. Sledece stajanje - Nis, oko 5 min. Onda smo na veceru svratili u ''Dzep'', bilo je 21h kada smo odatle nastavili put prema Makedoniji. Prosli smo sve granice bez ikakvog zadrzavanja, pa smo napravili pauzu kada smo usli u Grcku, na granicnom prelazu Evzony. Dalje smo krenuli u 2h. Znaci do Grcke smo stigli za 9 sati, ali ako oduzmemo stajanja - za 6 do 7 sati.
Dalje nastavljamo put preko Verie, Kozani-ja, Gravene, Ioannine do Igoumenitse gde stizemo na trajekt u 11.30h. Pocela je da pljusti jaka kisa jos u putu u planinama i to nas je malo razocaralo, jer smo se u Grckoj po prvi put susreli sa kisom. Put kroz planine nije strasan, mada je nama bio jer je bio mrak, pa se krivine ne vide lepo, dok ne udjes u njih, a tuneli kroz planine su super osvetljeni i opremljeni telefonskim govornicama. Voznja trajektom iz Igoumenitse do Kerkire (glavnog tj. najveceg grada Krfa) je trajala oko 1.15h.
CENE PUTA:
Naplatna rampa Nis - 470 dinara
Naplatna rampa Zitoradja - 160 dinara
u Makedoniji:
I naplatna rampa - 60 denara ili 1 euro
II naplatna rampa - 80 denara ili 1,5 euro
III naplatna rampa - 60 denara ili 1 euro
Evzony - 3 eura se placa na granici nesto za kola
Igoumenitsa - 2 eura putarina
Trajekt (za auto i 4 osobe) 49 eura.
DOLAZAK NA KRF:
1. DAN (10. avgust)
Brzo smo stigli do Ipsosa, mesta u kome smo bili smesteni. Nasa vila je na samom pocetku mesta, sto i nije dobro, saznacete kasnije zasto. Kada smo usli u apartmane, malo smo se razocarali, jer je bilo malo aljkavo. Frizider i sudopera su morali ponovo da se ribaju, a ormani su bili smesni u tom smislu sto to nisu bili ormani, vec rupe u zidu koje su zatvorene nekim ''krilima'' od ormana. Nas apartman je imao dve odvojene sobe, dve terase, 2 kupatila, kuhinjicu, 4 kreveta i bio je najveci u vili. Ostali su imali kupatilo, dva kreveta i jedan pomocni lezaj, koji se inace u agenciji vodi kao trecu krevet, mada tesko da on to moze da bude. Kisa je i dalje padala, ali je ubrzo stala. Sisli smo kasnije do plaze u Ipsosu, mada se ja nisam ni kupala, jer je voda bila prljava (verovatno od pljuska). Tamo je inace plaza dugacka, ali uska i nije mi se svidela.
2. DAN
Otisli smo u Dasiu, mesto blizu Ipsosa. Plaza je slicna kao u Ipsosu. Na plazi se nalazi neki restoran-bar MALIBU sa bazenom, lezaljkama, pristojnim WC-om, itd. Tu smo platili lezaljke (3 eura jedna) i uzivali smo na plazi. Ja sam bila u bazenu stalno, jer je i tu more bilo jos uvek malo zamuceno. Plaza nudi mnostvo sportova na vodi, tako da je zanimljivo i za posmatranje. Blizu je ogroman hotel CHANDRIS koji besplatno nudi 2 djakuzija i bazen. Tu smo odlazili kad' god smo bili na plazi u Dasiji. Mesto je, inace, bolje nego Ipsos, mada je plaza vrlo, vrlo slicna, ali je bazeni i okolina cine lepsom.
3. DAN
Otisli smo na Paleokastritsu. Opet je bilo oblacno, pa se tamo nismo zadrzali. Voda nije bila ledena, kao sto sam cula da pricaju. Zalivi su prelepi, plaze super. Odmah smo dalje otisli na plazu Agios Georgios (severni) i prijatno smo se iznenadili. Plaza je ogromna, dugacka, sa talasima... Jedina mana je sto brzo bude duboko, ali meni nije smetalo. Vratili smo se u Ipsos kasno po podne. Na putu do Ipsosa kroz planine, videli smo, verovali ili ne, tornado. Pravo iznenadjenje.
4. DAN
Krenuli smo prema Kasiopiju i kada smo videli plaze, nastavili smo dalje na sever i zaustavili se ubrzo na plazi Kalamaki. To je takodje velika plaza sa duuuuuuuuuuuuugackim plicakom. Ali kada predjete 200m i dodjete u malo dublju vodu, osete se topla i hladna struja. Odjednom voda bude vrela, pa ledena (dobro za cirkulaciju :D). Lepa plazica, svima se svidela. Svuda je sitan pesak. Taman kad krenete u vodu, i voda bude do kolena, posle 50ak metara opet stojite kao na obali. Zanmljivo je. Odatle smo nastavili ka severu i zaustavili se u Sidariju, u kanalu ljubavi. Tu je napravljen lep restorancic sa bazenom i lezaljkama, extra je, ali nismo ostali da se kupamo ni u moru, jer je cudno, kao da je dole blato, a ne pesak. Nastavili smo da vidimo te cuvene plaze ispod stena tj. iznad kojih se dizu stene, kao odsecene od mora. Stoje skroz vertikalno tik iznad plaze. Prelepo je za odmaranje ociju. Vratili smo se do sidarija na picence i iznenadili se prijatno kada smo seli, jer smo mogli besplatno da koristimo i bazen, bilijar, lezaljke, sta god smo hteli. Vratili smo se solidnim putem.
5. DAN
Posto smo prethodnog dana malo izgoreli, ovog dana smo otisli u Kerkiru. Svratili smo prvo u staru tvrdjavu, ulaz se placa 4 eura (placaju samo roditelji). U novu nismo isli, a tamo je ulaz 2 eura. Svratili smo do srpske kuce, ali nije radila, radno vreme je do 14h. Otisli smo dalje na ostrvo Vido (placa je 1 euro do tamo i nazad brodicem), ali je i tamo bio zatvoren mauzolej. Treba tamo otici. Bilo mi je malo glupo jer su se tamo i kupali ljudi, uglavnom Grci, ja recimo ne bih mogla.
6. DAN
Glifada. Prelepa pescana plaza. Ogromna je, ima guzve, ali ima i mnostvo sadrzaja. Iznad plaze su barovi, ima i bazena. Na plazi sam videla 3 terena za odbojku, bas je lepo. Bilo je talasa i ja sam isla malo dalje, gde opet moze da se stane, ali je duboko. Super je plazica, meni je najlepsa od svih koje sam videla. Posle smo svratili da vidimo plazu koja je blizu - Agios Gordis. Slicna je Glifadi, veoma, ali ipak je lepsa Glifada..... I da, samo lezaljka na Glifadi je 4 eura!!!
7.DAN
AQUALAND
Jednom recju - prelepo. Velika atrakcija za decu, a i odrasle. Ja sam se svuda izvozala, sem na dva koja su bas za najhrabrije. Ulaz se placa 20 eura za one preko 14 godina, a decu od 0-4 godine je besplatno. Od 4-14 godina je 14 eura. Treba otici tamo i biti ceo dan. Vreme brzo prodje i obavezno idite u tzv. crnu rupu tj. Black Hole, nije mnogo opasno, ali je interesantno.
8.DAN
Hteli smo da se okupamo u Kasiopiju, jer su ga svi preporucili, ali nije se nikome svidelo od nas 19oro. Imaju 3 plaze. Sve su kamenite i brzo bude duboko. Vec posle 4-5m od obale nemate dno. Za decu nije, a i voda nije bila nesto cista... Prilaz kolima plazi je uzasno komplikovan, neke ogromne rupe, guzva, a plaza malecka, druga je nesto veca, a isti parking, dok je treca odmah pored puta. Vratili smo se prema Ipsosu i zaustavili u Nisakiju - plaza kod hotela Nisaki Beach. I ona je kamenita, ali imali smo i bazence, tako da su se deca tu kupala. Svratite, lepo je, a i hrana nije skupa. **** je bila 5 eura i jedva je pojedete, ali ipak pojedete :p Hot dog sa puno pomfrita je oko 2 eura, cini mi se...
9. DAN
Otisli smo ranije u Srpsku kucu i bilo je otvoreno. Gospodin Ljuba Saramandic nam je kratko ispricao nesto, pola ga nismo razumeli, ali mogao je da ga pita neko sta god hoce, ako zeli. To treba da se vidi, ulaz je besplatan (cudno za Srbe :) ). Kasnije - opet Dasia i MALIBU :)
10.
Poslednji dan, tako da smo 3. put isli na cuveni MALIBU u Dasiji

Sve u svemu, nije nista extra skupo, imate supermarketa koliko hocete, posebno oko Kerkire. U LIDL-u je nesto i jeftinije nego kod nas, posebno pivo je jeftino, a dobro je. Kerkira je prelep grad, imaju cudno radno vreme, ali nije strasno. Na juzni deo nismo ni isli, jer smo culi da su tamo i orgije po plazama i svasta, tako da nismo imali zelju da obilazimo. Postoji i palata Ahilio, koja je bozanstvena, a ulaz je 7 eura po osobi (nismo ulazili). Hleb je mali i kosta oko 0.7 eura, to je oko 60 dinara. Ostrvo je prepuno Italijana, Engleza manje-vise, ali Italijani su mi se smucili. Kod nase vile je glavni put i prolazilo je u proseku 30 vozila u minuti (ja brojala:) ).
Videla sam 2 udesa, guzve su ogromne i vozaci obratite paznju!
Videli smo ostrvo i necemo se vracati, ne verujem...... Mnogo je daleko i velika je guzva, mnogo nam se vise svidelo na Tasosu, mada na Krfu ima stvarno sta da se vidi. Lepo je, obidjite, mada mislim da je najbolje otici avionom, ako imate mogucnosti i uzeti renta car.
Ako ima pitanja.........slobodno...
 
Ja sam takodje bila u Ipsosu u julu i apsolutno sam odusevljena!Priroda je predivna,pejzazi,more je bozanstveno!Plaza u Ipsosu stvarno nije losa,meni se svidja sto je na samoj plazi sljunak(ne volim kad mi se pesak zavlaci pod kupaci)a kad krenes da ulazis u vodu onda je pesak!Ima jos mnogo,mnogo lepota na ovom ostrvu i definitivno je 10 dana malo da se sve vidi i uziva!Krf je jedino mesto na kome sam bila a na koje bi se vratila!!!
 
Eto, ja sam ove godine otišla ponovo na Krf (bila sam i prošle) i ponovo u Dasiu! I bilo mi je super! I stvarno je malo 10 dana.. I zaista je bolje avionom!

vratila sam se juče.. Šmrc! Hoću ponovo!!!
 
Dobrodosla...
Ja nikada nisam bio na Krfu, stalno mi nesto iskrsne. Evo sada ima u septembru tako povoljnih tura, doduse autobusom. Ima cak za 145 evra po osobi. Ali sam, na moju zalost, vec isplanirao druge destinacije za septembar... Ali iduce godine obavezno...
 

Back
Top