Novi zakon o zabrani pušenja

sta tjemo sad?

  • prestajem pusisti; nije vise...moderno

  • nastavljam pusiti...udvostucicu...trud; za "slobodu"

  • propusicu...iz inata

  • nemam pojma o cemu vi to...


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Sta vam fali da pusite napolju?A i sto Banshee rece muka mi je da kad izadjem negde moram odmah da perem sve na sebi jer se usmrdi od dimcine.
Ali i ne osporavam to da se u ugostiteljskim prostorijama ogradi za pusace i stave ventilatori.Pa nek puse kolko im volja.

nista...samo sto ni to nece moci
+ meni, npr. ne smeta ni da za pusace postoje odvojeni lokali...i to je ok
 
za pocetak treba da se digne cena cigareta na nekih pet eura
pa da kupuje onaj ko ima platu,a klinci nek zickaju
i da se poostri prodaja maloletnicima
sve sve,ali deci prodavati je po mom misljenju potpuno neprihvatljivo i trebalo bi da bude sankcionisano kada se neko navata da to radi.

A znas stari obicaj da roditelji salju decu po cigare z:lol:

Mada deca su sad drugacija....totalne dileje.....recimo secam se kad sam isao u skolu tek u osmom razredu jedan drugar je poceo da pushi...kad smo ga mi ostali videli svi smo bili sokirani.....danas se klinci vec do cetvrtog razreda i drogiraju a o cigarama i da ne pricam.
 
Ahahahhahahhaaaaa!!! Pa kako bre za alkohol.....mislis da i njega zabrane na javnim mestima i da u restoranima i kaficima odvoje deo za pushace , one koji piju alkohol i one koji ne puse i ne alkoholisu se. Pa ti si Vragana pravi vrag

Mislila je na prodavanje alkohola deci i povecavanje cene istog.

danas se klinci vec do cetvrtog razreda i drogiraju a o cigarama i da ne pricam.

Haha, jeste, prve rechi su im : "Mama, daj heloin!"
 
Da zato sto je pusenje postao deo kulture,trebalo bi se to okrenuti,kao ovde u Norveskoj,sad je pusenje skoro skroz van sistema,kad vidis da neko zapali svi pomisle "Au gde ovaj zivi,pusenje je tako izaslo iz mode" i ljudi pomalo budu i skoriani kad neko tek tako zapali cigaru.
E tako nesto treba i dole poceti da se forsira tako da ljudi u glavama pocnu da misle da pusenje vise ne valja.
 
Mislim da drzava vise treba da se pobrine da ponovo vrati sisteme vrednosti koji su nekada postojali mada to je tesko ocekivati od ove vlasti.
Zabranom ce se ovde malo sta postici posto ovde to nikada nije zabranjivano ali eto dolaskom nekih novih vrednosti sada to postaje problem...takodje dizanjem cena u nebesa cigara i alkohola takodje samo jos veci problemi mogu da nastanu i da mnoge porodice odu u ambis i sl.
 
slazem se, ali to bi onda trebalo vrijediti i za npr. alkohol, zar ne? z:hm:
ako mislis za maloletnike,onda da.u suprotnom ne shvatam na sta ciljas.
A znas stari obicaj da roditelji salju decu po cigare z:lol:

Mada deca su sad drugacija....totalne dileje.....recimo secam se kad sam isao u skolu tek u osmom razredu jedan drugar je poceo da pushi...kad smo ga mi ostali videli svi smo bili sokirani.....danas se klinci vec do cetvrtog razreda i drogiraju a o cigarama i da ne pricam.
kod mene u skoli sve neka fina deca bila,u celoj generaciji ako je bilo dvoje troje koji su propusili,i jedna sto je krenula kao sa lakim drogama.medjutim kad sam krenula u gimnaziju,tu je vec bilo abortusa,dilovanja droge na veliko i slicno z:shock:

ne zaista svako ima odgovornost nad svojim zivotom,al ako se neko truje vise ko pasivni nego ko aktivni pusac,onda ipak mislim da treba drzava da povede racuna o tome (koja drzava,al ajde z:D ).

a maloletnicima dozvoliti da kupe samo grisine i zvake,i ona coca cola je zlo :D

Čak pre podržavam pušačke lokale, jer postavljanje nekog paravana je samo fomalno rešenje, dima opet ima svuda.
Ne treba da ga trpi onaj ko to neće ili zaista ne može.
ma dovoljno je uvesti dovoljno dobru ventilaciju i sav dim ce odma otici...stvarno bila sam na takvim mestima gde je bilo dosta pusaca a gde se nista nije osecalo jer je ventilacija bila odlicno odradjena...meni je to recimo ok,mnogo bolje resenje od tih zamisljenih granica,zutih linija i paravana.
 
Poslednja izmena:
Ja sam napisao da je nakaradno sto je ta kampanja , koja je zapoceta u SAD , zapravo stalno slala poruke da su oni koju puse neobrazovani glupi , primitivni , a sa druge strane , oni koji ne puse , pametni , obrazovani , sarmantni , intelektualno , kulturoloski na visem nivou .

Nije to nikakva specifichnost te kampanje nego se praktichno podrazumeva da sve ovisnike o bilo shta krase upravo te navedene osobine, poshto se valjda takodje podrazumeva da su ovisnici ljudi slabe volje, a ako su slabe volje onda su valjda i na nizhem nivou svesti od ovih drugih.

Mislim, jes' to glupo, al' shta da se radi.
 
ako mislis za maloletnike,onda da.u suprotnom ne shvatam na sta ciljas.


ne zaista svako ima odgovornost nad svojim zivotom,al ako se neko truje vise ko pasivni nego ko aktivni pusac,onda ipak mislim da treba drzava da povede racuna o tome (koja drzava,al ajde z:D ).


mislila sam na maloljetnike...tad, ali sad...zasto si alkohol bio tretiran drukcije nego cigarete?
ta u pitanju je...zdravlje i tako to, a alkohol tesko da je...koristan...z:hm:
 
Da zato sto je pusenje postao deo kulture,trebalo bi se to okrenuti,kao ovde u Norveskoj,sad je pusenje skoro skroz van sistema,kad vidis da neko zapali svi pomisle "Au gde ovaj zivi,pusenje je tako izaslo iz mode" i ljudi pomalo budu i skoriani kad neko tek tako zapali cigaru.
E tako nesto treba i dole poceti da se forsira tako da ljudi u glavama pocnu da misle da pusenje vise ne valja.

Pa kod starijih je to nemoguce izvesti oni ostavljaju cigare jedino ako se bas nesto kljucno desi tj budu primorani zbog zdravlja , finansija i sl.....a deca ona to kupe jedni od drugih pa se uvek nadje neki mangup koji pusi a ti mangupi su uvek IN i onda da bi i drugi bili IN i Cool i oni pocnu..e to treba kod dece krenuti da se stvori atmosfera takva da oni koji puse budu ismevani i ponizavani i to uvek pali.Zabranom se nista ne postize.

Tako je klinka od moje sestre recimo posto njeni drugari slusaju Grand naravno pocne i ona i niko joj sad to nije branio ali zato smo je razvaljivali od zajebavanja pogotovo ja....i sada ne moze da smisli taj Grand bez obzira da li jos neko iz njenog drustva to slusa.
 
pa u pitanju je tudje zdravlje a ne licno,sto se mene tice moze neko i da se puca u venu svaki dan,to nije moj problem dok god nisam ja ugrozena.i u tom smislu mislim da drzava treba da intervenise.a to sta neko voli da radi sa samim sobom,nije moja briga.
 
http://www.naslovi.net/2008-01-09/24sata/stize-nov-i-strozi-zakon-protiv-pusaca/539693

elem, sta cemo sad? kad ovo cudo stupi na snagu hoce li se broj pusaca smanjiti ili povecati...
i tko ce zapravo...popusiti...tj. sta s "duvanskim lobijem" ovaj...industrijom...?
+ je svjecka ekonomska krizna pa smo ionako...nervozni...:roll:

Mi smo dovitljiv narod.
Uvek će se setiti ili dosetiti raznih caka za nesmetano pušenje.
Japanci su od tog napravili biznis +.

Gradom kružem autobusi u kojima može slobodno da se puši...
 
ma dovoljno je uvesti dovoljno dobru ventilaciju i sav dim ce odma otici...stvarno bila sam na takvim mestima gde je bilo dosta pusaca a gde se nista nije osecalo jer je ventilacija bila odlicno odradjena...meni je to recimo ok,mnogo bolje resenje od tih zamisljenih granica,zutih linija i paravana.

Ma pusti to, da se mi lepo odvojimo... vidiš kakvih sve fanatika-nepušača ima, ma neću da se družim sa njima, samo mrače i zrače, nervozno to bre, kruto...:mrgreen:
 
da li je...uzmimo npr. kolicinu saobracajki koje su izazvali alkoholizirani vozaci...

A znas koliko je saobracajki koje su izazvali vozaci koji pricaju mobilnim dok voze??


Pa dobro to znaci onda da moras totalno da zabranis upotrebu alkohola sto je nemoguca misija i dokazano je vec i u USA i u SSSR.
Za to ima lek tj kazna za voznju u pijanom stanju koju samo treba povecati na recimo zatvorsku do na primer 2 -3 godine...
 
kad ovo cudo stupi na snagu hoce li se broj pusaca smanjiti ili povecati...

Kad je rech o nekakvom znachajnom povecanju broja ljudi koji ostavljaju pushenje, verujem da nema od toga nishta.

Da li ce se znatno smanjiti broj mladih ljudi koji ce postati ovisnici o cigare? Moguce, mada bash neshto i ne verujem.

Pa kod starijih je to nemoguce izvesti oni ostavljaju cigare jedino ako se bas nesto kljucno desi tj budu primorani zbog zdravlja , finansija i sl.....a deca ona to kupe jedni od drugih pa se uvek nadje neki mangup koji pusi a ti mangupi su uvek IN i onda da bi i drugi bili IN i Cool i oni pocnu..e to treba kod dece krenuti da se stvori atmosfera takva da oni koji puse budu ismevani i ponizavani i to uvek pali.Zabranom se nista ne postize.

Kod mladih ljudi vlada atmosfera da je taj dan kada cesh da propushish neshto poput dana kada cesh da skinesh mrak. To se gotovo podrazumeva. Moj pajtos pushi iskljuchivo tompuse, a i to samo zato shto mushkarac sa njima navodno deluje k'o mudo.

Valjda deca umishljaju da ce delovati zrelo, a ne toliko balavo koliko zapravo jesu, sa cigarom u ruci.
 
to je vec problem loseg sprovodjenja zakona i cinjenice da mozes da kupis policajca za jednu cokoladu.i tu sam za rigorozne mere - automatsko oduzimanje vozackih dozvoli,ogromne novcane kazne i to sve kao primere sta ce da bude ako se ne postuje zakon.

ista stvar je i za bacanje smeca po ulici - znaci udariti po dzepu najstrasnije i da vidis kako bi beograd odma zablistao umesto sto zivimo u svinjcu,blatistu i sto se baca smece sa solitera na veliko i slicno ko da ne zivimo u glavnom gradu nego u nekoj selendri odsecenoj od civilizacije vise vekova.

opet nesto sto drzava treba da preuzme na sebe - i nema posle pravda za urosa ovog ili onog,nego sve po dzepu i u zatvor.mada sta da ocekujemo od zemlje gde za ubistvo dobijes par godina reda radi,oni ce kao da mi sprovode ove nazovi manje bitne zakone :roll:
 

Back
Top