Zabrana pušenja

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.440

Aktuelna ministarka zdravlja Danica Grujičić nije krila nastojanje da za vreme njenog mandata uvede potpunu zabranu pušenja u ugostiteljskim i drugim zatvorenim objektima, ali i na mnogim javnim mestima na otvorenom.​


U toj nameri najdalje se i stiglo, a prema njenim rečima, predlog zakona kojim se potpuno zabranjuje pušenje na javnim mestima - kafićima, restoranima, barovima, stadionima, autobuskim stajalištima "prošao" je resorno Ministarstvo zdravlja i prosleđen je ostalim ministarstvima na usaglašavanje. Tu se, bar za sada, stalo.

uPnk9kpTURBXy82YjY2MTE3NDY3OWJkMjM0MGZjOGQyNWM0ZGZjMjJiNS5qcGeRkwLNBLAA3gABoTAF


Procedura nalaže da tek nakon što dobije saglasnost ostalih resora kreće javna rasprava, zatim dokument usvaja Vlada Srbije i na kraju parlament.

Podsetimo, istraživanja su pokazala da 75 odsto stanovništva podržava takvo zakonsko rešenje, dok statistika kaže da u Srbiji puši oko 32 odsto odraslih građana. Javna debata, baš poput navedenih procenata odražava svu različitost mišljenja o ovoj temi.

Ministarka Grujičić je u više navrata pozvala građane da pritisnu Ministarstvo finansija koje se, kako je naglasila, "stalno vadi" da od akciza na cigarete država zarađuje, čime je samo potkrepila glasine da se donošenje ovih promena smišljeno prolongira.

DyHk9kpTURBXy82YWI0MjVmNjRkOWE1OWNjOGU4Yzg1OGRhNWE2NDlhOC5qcGeRkwLNBLAA3gABoTAF


Uprkos tome, navela je da će zakon biti usvojen upravo ove 2024. godine, a on bi se, između ostalog, odnosio i na elektronske cigarete.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/4...rodno-osetljivi-jezik-i-zabrana-uvoza/ccpe6n7
 
Poslednja izmena:
slazem se sa time da se uvede potpuna zabrana... ne dotice me u toj meri direktno jer ne zivim u Srbiji, ali kad god dodjem i odnekud da se vratim smrdim na dim kao da sam ceo dan pekao rostilj! od toga sam se skroz odvikao...
a i svakako mislim da teror pusaca treba da prestane, nek izadju napolje pa nek puse pod vedrim nebom kao sto to rade svuda po Evropi :rtfm:
 
slazem se sa time da se uvede potpuna zabrana... ne dotice me u toj meri direktno jer ne zivim u Srbiji, ali kad god dodjem i odnekud da se vratim smrdim na dim kao da sam ceo dan pekao rostilj! od toga sam se skroz odvikao...
a i svakako mislim da teror pusaca treba da prestane, nek izadju napolje pa nek puse pod vedrim nebom kao sto to rade svuda po Evropi :rtfm:
Ti si neki evropejac! Svi ste postali fini kada ste otisli iz Srbije.
 
sta je lose u tome da se zabrani pusenje u zatvorenom prostoru?

Прво, имаћемо мање бугарских туриста.

Друго, проблем је са забранама.

Кад држава крене да забрањује, онда никада неће стати. Забрањиваће народу слободу деловања и одлучивања и у многим другим областима.

Зато треба пустити народ да слободно делује и одлучује шта ће да ради са собом.

Може нпр. држава да даје субвенције за угоститељске фирме које реше да у својим локалима забране конзумирање цигарета.
 
Прво, имаћемо мање бугарских туриста.

Друго, проблем је са забранама.

Кад држава крене да забрањује, онда никада неће стати. Забрањиваће народу слободу деловања и одлучивања и у многим другим областима.

Зато треба пустити народ да слободно делује и одлучује шта ће да ради са собом.

Може нпр. држава да даје субвенције за угоститељске фирме које реше да у својим локалима забране конзумирање цигарета.
Bas da vidim ko ce im ulaziti u lokale na kafu i na pice.
 
Bas da vidim ko ce im ulaziti u lokale na kafu i na pice.

Угоститељски објекат који реши да буде непушачки, осуђен је на пропаст.

Па, ипак, треба и такви да постоје. Пошто је немогуће да такав објекат опстане на угоститељском тржишту, уместо забране пушења, предлажем да држава субвенционише такве угоститељске објекте, тако да ће непушачи имати своја места за излазак.
 
Угоститељски објекат који реши да буде непушачки, осуђен је на пропаст.

Па, ипак, треба и такви да постоје. Пошто је немогуће да такав објекат опстане на угоститељском тржишту, уместо забране пушења, предлажем да држава субвенционише такве угоститељске објекте, тако да ће непушачи имати своја места за излазак.
Tesko da ce drzava moci da toliko odresi kesu koliko ti ljudi ostave para.
 
Угоститељски објекат који реши да буде непушачки, осуђен је на пропаст.

Па, ипак, треба и такви да постоје. Пошто је немогуће да такав објекат опстане на угоститељском тржишту, уместо забране пушења, предлажем да држава субвенционише такве угоститељске објекте, тако да ће непушачи имати своја места за излазак.

Још боље,

уместо субвенција,

увести пореска ослобађања за угоститељске објекте у којима је забрањено пушење. Са мањим пореским оптерећењем, моћи ће да послују и такви угоститељски објекти.
 
Ови распали руски либерасти који су дошли, они отварају такве педерске угоститељске објекте без пушења али су џукеле пожељне, то им је битно.
Ето идите тамо, не сметајте нам више.
nisu svi ugostiteljski objekti pet friendly

da budem iskren bas bih to uveo i za pusace

objekte koji su smoke friendly :D

i tako, ti ne volis pse, ne ides u pet friendly kafane
ja ne volim da puse, ne idem u smoke friendly kafane
i svi zadovoljni.
 

Back
Top