Novi zakon o zabrani pušenja

sta tjemo sad?

  • prestajem pusisti; nije vise...moderno

  • nastavljam pusiti...udvostucicu...trud; za "slobodu"

  • propusicu...iz inata

  • nemam pojma o cemu vi to...


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
A što se kancera tiče:
Prvo: posle osiromašenog uranijuma, paz da me ne zaplaše.
Drugo: i bez uranijuma, pre ću da ga zapatim od kokakole zero sa onom tonom zaslađivača koji sadrži, a koja se opušteno reklamira kao "zdrava", jer je bez šećera.

to stoji...opet....cigarete bar mozes spreciti.z:( isto kao i otrovnu zero kolu.ko zna sta stavljaju i u cigarete.z:(
 
pa ima i gomila izvanrednih umetnika glumaca , pisaca ,muzicara , filozofa koji su uzivali raznorazne narkotike od opijuma i barbiturata ranije ,do heroina , kokaina ,lsd i ostalih stvari pa to ne znaci da sada treba to da bude drustveno prihvatljivo ,ili gomila onih koji su bili ****** pa opet ne verujem da bi ti se svidelo da imas takve ljude u blizini ,iako to duduse nije formalno zabranjeno

Ma naravno, bre . Ja sam napisao da je nakaradno sto je ta kampanja , koja je zapoceta u SAD , zapravo stalno slala poruke da su oni koju puse neobrazovani glupi , primitivni , a sa druge strane , oni koji ne puse , pametni , obrazovani , sarmantni , intelektualno , kulturoloski na visem nivou . E a to , tvrdim , nije tacno , i da je jedan nakaradni stav , kao takav ,moze proci tamo gde je lako oprati mozgove . A sve te poruke , direktne i indirektne , su zapravo radikalne , a i ne odgovaraju istini . Sad ce neko da mi kaze , da je Safet Sesic ( bivsi fudbaler ) hiper intelektualac , jer nije pusio , a Mesa Selimovic , ili Zika Pavlovic su primitivci , jer puse , a to je zato sto spadaju u manje obrazovamne , (narocito od Safeta .) E vidis , takva kampanja je pre svega agresivna , sluzi se cesto govorom mrznje , radikalna , a i vredja intelekt svakog normalnog coveka . Bez obzira sto ja ne pusim , mislijm da bi bio protiv ovih zakona , al me i oanako nista niko ne pita . Ima napred jedan moj post , malo duzi , koji je temeljniji od ovoga .
 
Poslednja izmena:
da se razumijemo; Markovac, Torrente i Manje zlo
od sada cu prijavljivati sve vase neprimjerene postove ovdje
i trazicu da se obrisu

ako zelite raspravljati o temi - izvolite
ako cete nastaviti s of topicom i baljezgaranjem - prosetajte
kapiram ja da ste balavurd...ovaj, mladi ljudi, ali sve ima granice
tj. smarate : (
 
da se razumijemo; Markovac, Torrente i Manje zlo
od sada cu prijavljivati sve vase neprimjerene postove ovdje
i trazicu da se obrisu

ako zelite raspravljati o temi - izvolite
ako cete nastaviti s of topicom i baljezgaranjem - prosetajte
kapiram ja da ste balavurd...ovaj, mladi ljudi, ali sve ima granice
tj. smarate : (

Ccccc!!! Koja drukara...z:lol:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ma naravno, bre . Ja sam napisao da je nakaradno sto je ta kampanja , koja je zapoceta u SAD , zapravo stalno slala poruke da su oni koju puse neobrazovani glupi , primitivni , a sa druge strane , oni koji ne puse , pametni , obrazovani , sarmantni , intelektualno , kulturoloski na visem nivou . E a to , tvrdim , nije tacno , i da je jedan nakaradni stav , kao takav ,moze proci tamo gde je lako oprati mozgove . A sve te poruke , direktne i indirektne , su zapravo radikalne , a i ne odgovaraju istini . Sad ce neko da mi kaze , da je Safet Sesic ( bivsi fudbaler ) hiper intelektualac , jer nije pusio , a Mesa Selimovic , ili Zika Pavlovic su primitivci , jer puse , a to je zato sto spadaju u manje obrazovamne , (narocito od Safeta .) E vidis , takva kampanja je pre svega agresivna , sluzi se cesto govorom mrznje , radikalna , a i vredja intelekt svakog normalnog coveka . Bez obzira sto ja ne pusim , mislijm da bi bio protiv ovih zakona , al me i oanako nista niko ne pita . Ima napred jedan moj post , malo duzi , koji je temeljniji od ovoga .


+ kamo to sve zapravo vodi...z:hm:
 
Pa i trebaju da ga uvedu,kad se ovakvi zakoni uvode skoro svuda u svetu zasto ne i u Srbiji.Mislim da je stvarno sramota za drzavu da kad dodju stranci i omdah na aerodromu ih saceka smrad dima od cigara.
Zbog dima od cigara mrzim da idem u diskoteke jer je skoro nemoguce disati i oci nonstop suze...
Zato podrzavam ovaj zakon 200% posto.
 
Za klince...

1811111133483a9a63b9cc4.jpg
 
Pa i trebaju da ga uvedu,kad se ovakvi zakoni uvode skoro svuda u svetu zasto ne i u Srbiji.Mislim da je stvarno sramota za drzavu da kad dodju stranci i omdah na aerodromu ih saceka smrad dima od cigara.
Zbog dima od cigara mrzim da idem u diskoteke jer je skoro nemoguce disati i oci nonstop suze...
Zato podrzavam ovaj zakon 200% posto.
Drago mi je sto si u manjini. z:lol:
 
Oprosti . Bi li mi malo pojasnila pitanje . Ja sam kadar za ove manuelne radove , qali slabije mislim i teze se izrazavam . z:lol: Nisam te razumeo .

pa kad proguras jednu zabranu...ovakvu; cak nije ni bitno o cemu se tocno radi
tj. sta se zabranjuje
+ marketingom stvoris povoljnu...mentalnu klimu...
sliedecu ces progurati puno lakse i tako...
nema kraja tj. ima, npr. slobodama i ljudskim pravima... z:hm:
 
pa kad proguras jednu zabranu...ovakvu; cak nije ni bitno o cemu se tocno radi
tj. sta se zabranjuje
+ marketingom stvoris povoljnu...mentalnu klimu...
sliedecu ces progurati puno lakse i tako...
nema kraja tj. ima, npr. slobodama i ljudskim pravima... z:hm:

Pa to je jedan deo paketa . Izmedju ostalog , zato sam ja , iako ne pusac , protiv tako rigoroznog zakona . A znam da je duvan stetan ,. naravno ,. Pa nisam s kruske pao . U stvari mislim da to malo bolje znam od vecine .... sve ono , i 14 alkaloida koji se stvaraju , ... i slobodne radikale ,,, ma sve . ali steata , koju takva dresura , moze doneti , tri puta je veca , nego ova zdravstvena .
Sad je samo pitanje , koliko smospremni da dresuru prihvatimo . Cak ne znam ko gura kod nas tu kampanju .
 
i treba da se zabrani pusenje na javnim mestima.mada kakva smo mi drzava dok se to sprovede sa papira u praksu proci ce sto godina.
i ne volim da mi se usmrde kosa i odeca svaki put kad izadjem na neko mesto gde ima vise od 10 ljudi :neutral: da ne pricam sto odma krenem da placem cim mi dim ide direktno u oci i da mi se odma zapusi nos.

edit:uzgred na nekim mestima treba obezbediti pusacke prostorije da se ne bi siroti ljudi posmrzavali zimi kad izlaze,al primecujem da sve vise i vise pocinje da mi smeta da se na svakom prokletom mestu u ovoj beogradskoj seljani pusi maksimalno i to cesto bez da se ima obzira prema bilo kome drugome ko bi se mogao naci u okruzenju.ipak treba imati mere...:confused:
 
Poslednja izmena:
i treba da se zabrani pusenje na javnim mestima.mada kakva smo mi drzava dok se to sprovede sa papira u praksu proci ce sto godina.
i ne volim da mi se usmrde kosa i odeca svaki put kad izadjem na neko mesto gde ima vise od 10 ljudi :neutral: da ne pricam sto odma krenem da placem cim mi dim ide direktno u oci i da mi se odma zapusi nos.


pazi, ja to ne sporim, ali ideja da se pusace toliko...sikanira
da senpr. u SVIM ugostiteljskim objektima zabrani pusenje, a istovremeno
mozes LEGALNO kupiti cigarete...
tesko da je to SAMO zakon o zabrani pusenja...to je ipak nesto...drugo
i kao takvo mi se nimalo ne svidja z:hm:
 
pazi, ja to ne sporim, ali ideja da se pusace toliko...sikanira
da senpr. u SVIM ugostiteljskim objektima zabrani pusenje, a istovremeno
mozes LEGALNO kupiti cigarete...
tesko da je to SAMO zakon o zabrani pusenja...to je ipak nesto...drugo
i kao takvo mi se nimalo ne svidja z:hm:

Pa to je po svetskim demokratskim pravilima.Tako je u vecini zapadnih zemalja.Ti bi u EU a kao ne svidja ti se ovo.
 
pazi, ja to ne sporim, ali ideja da se pusace toliko...sikanira
da senpr. u SVIM ugostiteljskim objektima zabrani pusenje, a istovremeno
mozes LEGALNO kupiti cigarete...
tesko da je to SAMO zakon o zabrani pusenja...to je ipak nesto...drugo
i kao takvo mi se nimalo ne svidja z:hm:
za pocetak treba da se digne cena cigareta na nekih pet eura
pa da kupuje onaj ko ima platu,a klinci nek zickaju
i da se poostri prodaja maloletnicima
sve sve,ali deci prodavati je po mom misljenju potpuno neprihvatljivo i trebalo bi da bude sankcionisano kada se neko navata da to radi.
 
pazi, ja to ne sporim, ali ideja da se pusace toliko...sikanira
da senpr. u SVIM ugostiteljskim objektima zabrani pusenje, a istovremeno
mozes LEGALNO kupiti cigarete...
tesko da je to SAMO zakon o zabrani pusenja...to je ipak nesto...drugo
i kao takvo mi se nimalo ne svidja z:hm:
Sta vam fali da pusite napolju?A i sto Banshee rece muka mi je da kad izadjem negde moram odmah da perem sve na sebi jer se usmrdi od dimcine.
Ali i ne osporavam to da se u ugostiteljskim prostorijama ogradi za pusace i stave ventilatori.Pa nek puse kolko im volja.
 

Back
Top