Novi pasoši i LK

Evo sta je clan "Pazarac" napisao na ovom forumu


http://forum.novipazar.org/thread.p...d=f4ac827be228af76f1dd6d8ca4300178&highlight=

Evo malo aktuelne informacije o pasosima.

Danas sam bio u Gen. Kon u Freankfurtu i izvadio sam opet onaj stari pasos, po informaciji radnika na salteru, stari pasos ce vazeti jos 2 - 3 godine i kostao me je samo 25 €, tu novu cenu su uveli pre nedelju dana, do tad je kostalo 188€.

Od 1. Marta ce primati zahteve za izdavanje novog pasosa koji ce se stanpati u beogradu, tako da ce obrada trajat 4-8 nedelja.


Jel neko uzimao pasos u skorije vreme ili se barem raspitivao?
 
Evo je informacija za pasose na sajtu konzulata u Frankfurtu

Dosadašnje, plave putne isprave, izdavaće se samo u hitnim slučajevima državljanima Republike Srbije koji još ne ispunjavaju uslove za dobijanje biometrijske putne isprave ili čekaju na rešavanje podnetog zahteva, a u međuvremenu treba hitno da putuju, pod uslovom da ispunjavaju sve zakonom propisane uslove za dobijanje plave putne isprave. Nova administrativna taksa za izdavanje pasoša na starom obrascu (plavi pasoš) na osnovu Zakona o izmenama i dopunama Zakona o republičkim administrativnim taksama iznosi 25,00 EUR.

http://www.konzulati-rs.de/biometrijski_pasosi.html
 
Слике нису обавезне пошто те у канцеларији сликају али то јавно неће да кажу да не би узимали фотографским радњама хлеб из уста.Ја сам за ћеру вадио на самом почетку окилавио сам се у СУП-у Земунz:(
Ne samo da slike nisu obavezne nego ih ne priznaju već rade svoje slike!
Evo mog iskustva: Ja sam se fino doterao i otišao kod fotografa da spremim reprezentativne fotke za pasoš mesec dana ranije. Medjutim na dan predaje dokumenata saznajem da te slike ne idu ni u pasoš ni u LK!! :dontunderstand:
Oni u Miliciji imaju malu kabinu i slikaju te potpuno amaterski, sa lošim osvetljenjem, slika ispadne puna senki (Canon A420?)... Ja sam još došao rano ujutro neispavan i obukao se skroz bzvz za posao, nepodšišan... srećom obrijao sam se...
Pitam tetkicu: "A šta biva sa ovim lepim slikama koje sam spremio? - Pa to se šalje u Beograd..." Mislim se -Kome, i što ne šalješ ove što si sad slikala u BG?? :eek:
"Pa zar nikako ne možete da stavite ove lepe slike u pasoš umesto ovih neispavanih? Zagledaće me carinici čudno..." Tetkica će:
"Pa zar je to bitno, evo vidiš, ova naša slika je još lepša nego ta tvoja, A i ti si trebao da se informišeš malo bolje pa bi znao da ne idu te slike u pasoš...." :eek:
Dakle savet: doterajte se kad idete u stanicu milicije! :dash: :hahaha:
pozdrav!
 
Ja sam prvo izvadila licnu kartu sa cipom. Slikali su me u toj hebenoj kabini, ni rodjena me majka ne bi prepoznala. :poludeo:
E, ondaK spremim lepu slicicu za pasos, sva srecna je predam, oni je lepo prime...:per:
Kad 'os vraga... Na pasos su natakarili kopiju licnu kartu sa onom uzasnom slikom. :besna:
Izgledam kao vampir mada sam se u cik zore sredila... sve po redu. :(
 
zasto su nas ispalili i nista od novih isprava od 01.01.2006.? ja sam stekao utisak da od toga nist nece biti. nevidim da se kupuje neka oprema ili nesto. nevidim da su od nemaca kupili nekoliko milliona pasosa i licnih karti... opet smo popusili kad smo retardi...
nadam se da gresim.
oce biti novi dokumenti u 2006?

Nemoj ti da zurish da postanesh zamorcic...Bice vremena,ako nastavish sa takvim razmisljanjem.
 
Vadim ovu temu, ali posto nije preterano stara verovatno mi necete zameriti ;) Posto mi istice stara licna karta treba da vadim novu, a uzgred cu da izvadim i nov pasos. E sada mi nije uopste jasno da li u licnu kartu i pasos ide fotografija 5x5 koju ja donosim iz foto radnje ili ona njihova posto sam video da je Banshee napisala da su joj dali da bira koju sliku zeli, a ovde vidim da je to nemoguce :think:
 
Зна ли неко шта све треба за вађење овог новог пасоша? Хитно ми треба.

Видела сам да треба држављанство, извод колико сам разумела само за малолетна лица? или за све ?, да се уплати кеш и фотографија 5 пута 5 цм а овде пишу људи да фотка ни не треба. А и питам јер обично урадиш све што кажу а кад дођеш на ред саопште ти да ти фали још 654 папира и уплатница :mrgreen:

Која је процедура, дођеш у 3 ујутру да чекаш ред, предаш папире и...? Колико дуго израђују пасош?
 

Back
Top