NIJEMCI OBILJEŽILI GODIŠNJICU NAPADA NA HITLERA

979-1.jpg

Cini mi se da su to prikazivali na TV.:think:
 
Блеја.Спремам породицу на море а ја радим,радим,радим. Требо би и ја неки одмор добити скоро па ћу видим да ли ћу негде да одем. Море ми је смор варијанта...леп ти тај пас.А и околина...:lol:
Сконташ се за кинту за карту и дођете код мене на језеро
http://www.radolfzell.de/11807/Tourismus-Kultur/Herzlich-Willkommen/index.aspx
сутра темпрература воде 25 степени, и на лицу места поразговараш са људима око бившег канцелара, ја преводим.
Све конатам да поведеш и Пикололеоне ал не знам шта ће ми рећи жена. Морам је прво питати. Ал људи смо јел, договорићемо се већ, ће буде решено.
 
Сконташ се за кинту за карту и дођете код мене на језеро
http://www.radolfzell.de/11807/Tourismus-Kultur/Herzlich-Willkommen/index.aspx
сутра темпрература воде 25 степени, и на лицу места поразговараш са људима око бившег канцелара, ја преводим.
Све конатам да поведеш и Пикололеоне ал не знам шта ће ми рећи жена. Морам је прво питати. Ал људи смо јел, договорићемо се већ, ће буде решено.

Hvala, ali ne bih.:)
 
Сконташ се за кинту за карту и дођете код мене на језеро
http://www.radolfzell.de/11807/Tourismus-Kultur/Herzlich-Willkommen/index.aspx
сутра темпрература воде 25 степени, и на лицу места поразговараш са људима око бившег канцелара, ја преводим.
Све конатам да поведеш и Пикололеоне ал не знам шта ће ми рећи жена. Морам је прво питати. Ал људи смо јел, договорићемо се већ, ће буде решено.

Не верујем да мала лавица жели да се дружи са квислинзима и непријатељима цивилизације....:lol:
 
Njemačka vlada je danas obilježila godišnjicu neuspješna atentata na Adolfa Hitlera 20. jula 1944. godine i položila vijenac na mjesto pogubljenja zavjerenika.

Toga dana pukovnik Claus Schenk von Stauffenberg ostavio je aktovku s bombom ispod stola u Hitlerovu vojnom štabu za istočno bojište (Vučjem brlogu) neposredno prije održavanja sastanka njemačkih zapovjednika s nacističkim vođom.

Hitler je u eksploziji zadobio samo lakše povrede, a Stauffenberg i još trojica vođa pokušaja državnog udara su uhapšeni i isti dan u Berlinu pogubljeni.

Predsjednik gornjeg doma njemačkog parlamenta Jens Boehrnsen je položio vijenac na mjesto njihova strijeljanja, u dvorištu zgrade Benderblock, danas jednom od sjedišta njemačkog ministarstva odbrane.

http://source.ba/clanak/5838268/vijesti/Nijemci obilježili godišnjicu napada na Hitlera

Da li se neko seca serije Rat i secanja...elem, u toj seriji je opisan pokusaj atentata jos bolje nego u filmu sa Tom Kruzom...kako je to dobra serija bila, uvela bih je u skole da mogu:aha:
 
Da li se neko seca serije Rat i secanja...elem, u toj seriji je opisan pokusaj atentata jos bolje nego u filmu sa Tom Kruzom...kako je to dobra serija bila, uvela bih je u skole da mogu:aha:
Гледао сам је скоро поново и њу и предходни део Ветрови рата и музика је добра.
Да слажем се са тобом да је у њој реконструкција атентата боље урађена.

 
Necu da dodjem ako ste neprijatelji civilizacije.
Миии? Ми непријатељи цивилизације. Па ја и псе волим, ево Ф-комуникејшен исто. Питај га. Па ми смо просто љубитељи наше цивилизације. Малтене деца цвећа. Па то су нам основни постулати да морамо обезбедити егзистенцију наших људи ... и тако даље и тако потаман да те не смарам сад.
Ал полако, корак по корак, има времена, диванићемо јел, биће нам задовољтво да нас упознаш. Елем, одо сад полако, имам још неке ситнице да позавршавам пре совке. А то тада :bye:
 
Znam da hitler nije hteo rat na dva fronta....bio je donekle izmanipulisan....
Znam i da je dovodio u pitanje svoja gledanja iz majn kampfa...da je on donekle imao borbu u sebi.....
Znam i za lose procene nemackih sluzbi....
znam za sve to...
ali je cinjenica da je hitler napravio fatalne greske u samom vodjenju rata sa rusijom......

SSSR se spremao za taj rat....staljin je govorio...da im treba 2 godine da se spreme...a smatrali su da imaju 4....ustvari su dobili nesto jace od pola godine...verovatno da bi sssr napao nemacku posle 5 godina.....sto se tice britanije..Raketna tehnologija se uveliko razvijala u nemackoj ....ne bi njima pomoglo ostrvo posto bi nemci imali dovoljno sretstava za razvitatk Fau raketa....itd..

Tokom sudjenja trockistima razotkriven je nemacki plan za napad na SSSR. Staljin je tacno znao za predstojeci napad i spremao odbranu dok su ga sa Zapada uveliko kritikovali da mnogo zuri sa razvojem industrije i time opterecuje napaceni narod :mrgreen:

Britanija je sebe ugrozila tako sto je zapostavila svoju vojnu industriju zarad civilne industrije i trgovine, tako da su prekasno uvideli opasnost od Hitlerovog napada i shvatili da nemaju dovoljno vremena da se spreme za odbranu. Glavni cilj im je bio da igraju na finjaka sa Hitlerom i da on udari na istok, kako bi oni u medjuvremenu mogli da zbiju redove.
 
Миии? Ми непријатељи цивилизације. Па ја и псе волим, ево Ф-комуникејшен исто. Питај га. Па ми смо просто љубитљи наше цивилизације. Малтене деца цвећа. Па то су нам основни постулати да морамо обезбедити егзистенцију наших људи ... и тако даље и тако потаман да те не смарам сад.
Ал полако, корак по корак, има времена, диванићемо јел, биће нам задовољтво да нас упознаш. Елем, одо сад полако, имам још неке ситнице да позавршавам пре совке. А то тада :bye:

Ja sam zbunjena sada.:confused:

Kad cemo se videti, kakav dolazak u Nemacku, pa jos imas i zenu? Jel' ti to mene zelis da uvredis iz nekog razloga?

Ja tebe, cini mi se, nicim nisam uvredila.

A ni Taura.
 
Poslednja izmena:

Da li se neko seca serije Rat i secanja...elem, u toj seriji je opisan pokusaj atentata jos bolje nego u filmu sa Tom Kruzom...kako je to dobra serija bila, uvela bih je u skole da mogu:aha:

Odlicna serija, ali po meni je ovo MNOGO bolje uradjeno na filmu, jer je u seriji povrsno, dok u filmu ide do najsitnijih detalja.

I ako imas seriju na DVD-u, pogledaj katastrofalne greske u sceni kad ih streljaju.
Prvo, istorijski je poznato da je Werner Haeften stao ispred Stauffenberga kad su trebali da ga streljaju, a u seriji nije uradjeno tako.
Drugo, Stauffenbergu su u toj sceni obe ruke vezane lisicama, a poznato je da nije imao levu podlakticu.
 

Back
Top