Iz Rusije poručili: Ukrajina stoji iza terorističkog napada u Moskvi

:cepanje: :cepanje: :cepanje: :cepanje:

Dragone, nije cak ni do Putina, nego kakvu vlast on dozvoljava lokalnim totalitarnim diktatorima i gospodarima smrti.

Znas, imamo ih i mi u srpskim gradovima.

Sva sreca pa ih NATO i EU ogranicava koliko toliko, inace bi jos diktatorskije vladali nasim gradovima.

Potrebno nam je jos EU i NATO-a u nasem sistemu, da ih jos vise ogranicava.

nema nista gore nego dati potpuni suverenitet toj lokalnoj bandi. Tada tek mozes da zamislis kako bi se oni izivljavali nad gradjanima.
Pa čekaj, ti želiš reći da je za nas dobro što izbornu volju jednog naroda može jedan stranac da poništi?

Zašto to onda ne bi i Putin radio u recimo Ukrajini?
 
To ti je bolesno i nekulturno !
i neonacistički potpis.
на вашу жалост (али стварно) нисам припадник никакве социјалне групе само вам предочавам школски пример како мотивисати своје људе на ратишту - нису они ни први ни последњи што раде ту рутину жртвовања својих људи!!!

немци палили свој рајстаг
амери правили перл харбор (мада су им ту јапанци одрадили све)
па имате ону пијацу у сарајеву
... рат је едукујте се мало шта може да вас дохвати!
 
Pa čekaj, ti želiš reći da je za nas dobro što izbornu volju jednog naroda može jedan stranac da poništi?

Zašto to onda ne bi i Putin radio u recimo Ukrajini?
Izborna volja ne postoji u totalitarnim diktaturama.

Niti jedan gradjanin tih gradova, osim oni koji su direktno utaljeni sa njima, ne zeli da nad njima totalitarno vlada ta banda Putinovih vazala.

Ja se plasim Srbije gde oni imaju jos vecu moc, koju bi imali da je Putin toliko jak.

Zato mi je potrebana strani kapital, da ogranicava njihovu vlast u mom gradu, drustvu, drzavi.
 
Izborna volja ne postoji u totalitarnim diktaturama.

Niti jedan gradjanin tih gradova, osim oni koji su direktno utaljeni sa njima, ne zeli da nad njima totalitarno vlada ta banda Putinovih vazala.

Ja se plasim Srbije gde oni imaju jos vecu moc, koju bi imali da je Putin toliko jak.

Zato mi je potrebana strani kapital, da ogranicava njihovu vlast u mom gradu, drustvu, drzavi.
Ne razumijem tvoj odgovor, da li je ovo u BiH diktatura i vladavina jednog čovjeka što je suprotno demokratiji?
 
Mislim da kolega govori o modernoj Drzavi, ne o onome sto se desilo u Bornzanom dobu, ili u Juri.

Jer govoriti o onome sto se desilo u doba kada nacije i moderne Drzave nisu postojale je malo...Pa...Luckasto.
Novija?
Pa šta kažete na ovu agresiju 99 na SRJ od strane NATO vojnog saveza i okupaciju Kosova i Metohije?
Sve regularno? Zato je kosovo* sada u UN?

GF2ALqeWUAAi_xC.jpg
 
Ne znam, ne zivim u BiH, pa ne znam kako je tamo, ja mogu da ti kazem za Srbiju.

I da bi se sigurno, u svakoj ovakvoj Drzavi, stepen diktature povecao da ne postoji EU i NATO.

Bili bi kao Cecenija.
Pazi, ok da je to kontrolisan nadzor ili recimo neki arbitar u slučaju nekog spora ili nešto ali ne, nije.

Ovde ne samo da jedan čovjek krši izbornu volju cijelog jednog naroda već zabranjuje čak i rad ljudima i krši Dejtonski mirovni sporazum njegovim mjenjanjem.
Niko nema ovlaštenja da sam mjenja neki međunarodni sporazum.
 
Pazi, ok da je to kontrolisan nadzor ili recimo neki arbitar u slučaju nekog spora ili nešto ali ne, nije.

Ovde ne samo da jedan čovjek krši izbornu volju cijelog jednog naroda već zabranjuje čak i rad ljudima i krši Dejtonski mirovni sporazum njegovim mjenjanjem.
Niko nema ovlaštenja da sam mjenja neki međunarodni sporazum.
Ne znam, mislim da kod vas kvazi-krimosi i kvazi-panduri po gradovima nemaju bas toliku vlast kao u Srbiji, bas zbog te medjunarodnog prisustva i stranog kapitala. Moguce da imaju, ne znam, ja znam kako je gradovima u Srbiji.

Da je Putin sada glavni i da im kaze- ma radite bre sta hocete, vi ste suverena vlast u Srbiji, samo mi placajte neki reket, ja bih se jos vise uplasio za gradjane Srbije.
 
Ne znam, mislim da kod vas kvazi-krimosi i kvazi-panduri po gradovima nemaju bas toliku vlast kao u Srbiji, bas zbog te medjunarodnog prisustva i stranog kapitala. Moguce da imaju, ne znam, ja znam kako je gradovima u Srbiji.

Da je Putin sada glavni i da im kaze- ma radite bre sta hocete, vi ste suverena vlast u Srbiji, samo mi placajte neki reket, ja bih se jos vise uplasio za gradjane Srbije.
Pričamo uopšteno sada, ne moramo se fokusirati uopšte na pojedince već na sistem.
Sistem u kome posmatrači iz sto država nadgledaju izbore i sistem u kojem jedan čovjek sam smjenjuje izabrane predstavnike većinom glasova i mjenja Ustav i zakon te države samovoljno i pod prijetnjom krivične odgovornosti onome ko mu se ne povinuje.

Pa to nije bilo ni u osmanlijsko doba.
 

Back
Top