NIJEMCI OBILJEŽILI GODIŠNJICU NAPADA NA HITLERA

Позната је креација поменутог писца на Источном фронту.


Opet...gomila tragicnih hitlerovih gresaka..insistrianje na zauzimanju staljingrada...kretanje u rat u leto....brojcana nadmoc ruske vojske....zima....sam hitler bio siguran da li da krene u taj rat....cak je i svoju politku iz majn kampfa dovodio u pitanje....plasio se americkog ulaska u rat...racunao na pomoc japana....nije sve crno belo...
 
Wilhelm Keitel, Alfred Jodl,Heinz Guderian,Erich von Manstein, Mastermind of the Blitzkrieg, Franz Halder,Erwin Rommel,Paulus, Friedrich,Dietrich, Josef "Sepp."...dali su domaći armijama celog sveta što se tiče strategije, taktike napada i odbrane.

ja bi tu stavio i walther modela...sve sto si rekao stoji...cistom brojcanom nadmocu i uz pomoc poludjelog hitlera su amerikanci i rusi dobili taj rat...
 
Wilhelm Keitel, Alfred Jodl,Heinz Guderian,Erich von Manstein, Mastermind of the Blitzkrieg, Franz Halder,Erwin Rommel,Paulus, Friedrich,Dietrich, Josef "Sepp."...dali su domaći armijama celog sveta što se tiče strategije, taktike napada i odbrane.

Zaboravio si Oswalda Bölcke (WW1), njegove metode i taktika vazdusnih borbi primenjuju se i dan danas ;)
 
Opet...gomila tragicnih hitlerovih gresaka..insistrianje na zauzimanju staljingrada...kretanje u rat u leto....brojcana nadmoc ruske vojske....zima....sam hitler bio siguran da li da krene u taj rat....cak je i svoju politku iz majn kampfa dovodio u pitanje....plasio se americkog ulaska u rat...racunao na pomoc japana....nije sve crno belo...
Мораш знати да му је Абвер (Одбрана) главна обавештајна управа Вермахта сервирао непроверене податке 1940/41. год. о процени снаге Црвене Армије, испоставило се да су омашили како у снази људства так и у техничким средствима са којима је располагала Црвена Армија од 2 до 3 пута, сада да ли су намерно сервирали умањене податке или су то урадили на основу лоших извештаја отворено је питање.
Хитлер се на једном састнаку са краљем Финске 1944. год. пожалио да никада не би напао СССР да је знао да Руси имају 34 000 тенкова у резерви на Уралу, што је документовано видео и аудио записом.
Хитлер је био поборник стратегије цара Вилхема I да Немачка губи рат на два фронта ако до њега дође и тога се чувао.
У сваком случају СССР и Велика Британија му не би дозволили да држи целу Европу чак и да није напао СССР 1941. то нису дозвлили ни Наполеону.
 
То је био само један од 46 неуспелих атентата на канцелара/председника.Атентатор је завршио како и доликује.На крају се човек сморио и сам се рокно кад је видео да не може нико да га убије.:mrgreen:

Evo ga ovaj nazi lover. Hitlera majka bolje da je pobacila nego što ga izbacila.
 
[/B]

...коначно неко да скупи муда и каже истину....:ok:

Nije uopšte problem reći da je Hitler ima odlične generale. Rommel, Guderian kao prvi. Ali nisu nikakvi nadljudi ili jedinstveni primerci. Žukov, Patton...i Pattonova čuvena izjava u Africi: "Rommel, you magnificent bastard, I've read your book!"
 
zasto nije dobro? normalni ljudi, odali su pocast hrabrim nemcima koji su atentatom na hitlera probali da promene tok istorije kad ime se ukazala prilika..

525493.gif
Uopste ne znam sta mi je veceras (i sinoc), potpuno sam obrnuto shvatila postove.

Da, da, naravno da je dobro i normalno.
 
Мораш знати да му је Абвер (Одбрана) главна обавештајна управа Вермахта сервирао непроверене податке 1940/41. год. о процени снаге Црвене Армије, испоставило се да су омашили како у снази људства так и у техничким средствима са којима је располагала Црвена Армија од 2 до 3 пута, сада да ли су намерно сервирали умањене податке или су то урадили на основу лоших извештаја отворено је питање.
Хитлер се на једном састнаку са краљем Финске 1944. год. пожалио да никада не би напао СССР да је знао да Руси имају 34 000 тенкова у резерви на Уралу, што је документовано видео и аудио записом.
Хитлер је био поборник страегије цара Вилхема I да Немачка губи рат на два фронта ако до њега дође и тога се чувао.
У сваком случају СССР и Велика Британија му не би дозволили да држи целу Европу чак и да није напао СССР 1941. то нису дозвлили ни Наполеону.

Znam da hitler nije hteo rat na dva fronta....bio je donekle izmanipulisan....
Znam i da je dovodio u pitanje svoja gledanja iz majn kampfa...da je on donekle imao borbu u sebi.....
Znam i za lose procene nemackih sluzbi....
znam za sve to...
ali je cinjenica da je hitler napravio fatalne greske u samom vodjenju rata sa rusijom......

SSSR se spremao za taj rat....staljin je govorio...da im treba 2 godine da se spreme...a smatrali su da imaju 4....ustvari su dobili nesto jace od pola godine...verovatno da bi sssr napao nemacku posle 5 godina.....sto se tice britanije..Raketna tehnologija se uveliko razvijala u nemackoj ....ne bi njima pomoglo ostrvo posto bi nemci imali dovoljno sretstava za razvitatk Fau raketa....itd..
 
Nije uopšte problem reći da je Hitler ima odlične generale. Rommel, Guderian kao prvi. Ali nisu nikakvi nadljudi ili jedinstveni primerci. Žukov, Patton...i Pattonova čuvena izjava u Africi: "Rommel, you magnificent bastard, I've read your book!"

Taj isti romel je u jednom trenutku imao manjak goriva i municije posto je sve islo na istocni front...nije to nikakva velika pobeda patona i mogngomerija...vise manjak sretstava u posedu romela...
 
Nije uopšte problem reći da je Hitler ima odlične generale. Rommel, Guderian kao prvi. Ali nisu nikakvi nadljudi ili jedinstveni primerci. Žukov, Patton...i Pattonova čuvena izjava u Africi: "Rommel, you magnificent bastard, I've read your book!"

Нико ни не тврди да су надљуди, нисмо деца. Али се од тада променио начин ратовања на земљи,води и ваздуху.Померене су све границе и дан данас су основа свих армија на свету. Ко је први на свету извршио ваздушни десант?
 
То је био само један од 46 неуспелих атентата на канцелара/председника.Атентатор је завршио како и доликује.На крају се човек сморио и сам се рокно кад је видео да не може нико да га убије.:mrgreen:
Барт: (треба ми) један јасан одовор
Адолф: Момент момент ево ме долазим .. ухх, на крају ћу полудети од овог ауто телефона
Бициклиста: Буенос ноћас меин фуирер
Адолф: да даа
 
Njemačka vlada je danas obilježila godišnjicu neuspješna atentata na Adolfa Hitlera 20. jula 1944. godine i položila vijenac na mjesto pogubljenja zavjerenika.

Toga dana pukovnik Claus Schenk von Stauffenberg ostavio je aktovku s bombom ispod stola u Hitlerovu vojnom štabu za istočno bojište (Vučjem brlogu) neposredno prije održavanja sastanka njemačkih zapovjednika s nacističkim vođom.

Hitler je u eksploziji zadobio samo lakše povrede, a Stauffenberg i još trojica vođa pokušaja državnog udara su uhapšeni i isti dan u Berlinu pogubljeni.

Predsjednik gornjeg doma njemačkog parlamenta Jens Boehrnsen je položio vijenac na mjesto njihova strijeljanja, u dvorištu zgrade Benderblock, danas jednom od sjedišta njemačkog ministarstva odbrane.

http://source.ba/clanak/5838268/vijesti/Nijemci obilježili godišnjicu napada na Hitlera

kako ovo povezati sa Srbijom ..... možda ovako, demokratski :lol:
ako je atentat na Hiću ok, onda je i atentat na Đinđu ok :lol:
 
Барт: (треба ми) један јасан одовор
Адолф: Момент момент ево ме долазим .. ухх, на крају ћу полудети од овог ауто телефона
Бициклиста: Буенос ноћас меин фуирер
Адолф: да даа

Шта све неће направити...:lol:..де си ти?Шта има?
 
Шта све неће направити...:lol:..де си ти?Шта има?
Ма ништа, био са женом на плажи, оно опуштена варијанта, а сад тражим неке фотке са Доберманима по нету да нервирам локалне партизанен ооође
276231_preview.jpg
Шта има код тебе?
 
Poslednja izmena:
Ма ништа, био са женом на плажи, оно опуштена варијанта, а сад тражим неке фотке са Доберманима по нету да нервирам локалне партизанен оооће
276231_preview.jpg
Шта има код тебе?

Блеја.Спремам породицу на море а ја радим,радим,радим. Требо би и ја неки одмор добити скоро па ћу видим да ли ћу негде да одем. Море ми је смор варијанта...леп ти тај пас.А и околина...:lol:
 
Znam da hitler nije hteo rat na dva fronta....bio je donekle izmanipulisan....
Znam i da je dovodio u pitanje svoja gledanja iz majn kampfa...da je on donekle imao borbu u sebi.....
Znam i za lose procene nemackih sluzbi....
znam za sve to...
ali je cinjenica da je hitler napravio fatalne greske u samom vodjenju rata sa rusijom......

SSSR se spremao za taj rat....staljin je govorio...da im treba 2 godine da se spreme...a smatrali su da imaju 4....ustvari su dobili nesto jace od pola godine...verovatno da bi sssr napao nemacku posle 5 godina.....sto se tice britanije..Raketna tehnologija se uveliko razvijala u nemackoj ....ne bi njima pomoglo ostrvo posto bi nemci imali dovoljno sretstava za razvitatk Fau raketa....itd..

Он је тек по сазнању 1940. да СССР размењује дипломатску пошту са неутралним земљама у којој наговара неутралне земље да остану доследне неутралности, а да ће СССР од маја 1942. бити јача од Трећег Рајха издао налог Вермахту за кампању Барбаросу а чији је један од главних планера до у детаље типични пруски официр генерал Фридриха Паулус.

Зато сам и написао зашто је та пруска камарила била одана свом вођ све до 1943. године и суделовала и спроводила његове налоге безпоговорно.

Неко је поменуо федмаршала Ромела, а тај Ромел је био наставник официрске пешадијске школе, начелник војне академије у Винер Нојштату, а затим командант личног Хитлеровог батаљона.
Био је опчињен Хитлером и припадник Националсоцијалистичке партије.
Није био омиљен међу припадницима Афричког корпуса о чему они сведоче у одличном немачком документарном филму.
 
Он је тек по сазнању 1940. да СССР размењује дипломатску пошту са неутралним земљама у којој наговара неутралне земље да остану доследне неутралности, а да ће СССР од маја 1942. бити јача од Трећег Рајха издао налог Вермахту за кампању Барбаросу а чији је један од главних планера до у детаље типични пруски официр генерал Фридриха Паулус.

Зато сам и написао зашто је та пруска камарила била одана свом вођ све до 1943. године и суделовала и спроводила његове налоге безпоговорно.

Неко је поменуо федмаршала Ромела, а тај Ромел је био наставник официрске пешадијске школе, начелник војне академије у Винер Нојштату, а затим командант личног Хитлеровог батаљона.
Био је опчињен Хитлером и припадник Националсоцијалистичке партије.
Није био омиљен међу припадницима Афричког корпуса о чему они сведоче у одличном немачком документарном филму.

U kom?
 

Back
Top