Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Povodom Zakona o zaštiti stanovništva od izloženosti duvanskom dimu, koji je od 11. novembra 2010. počeo da se primenjuje u Srbiji, mogu da iznesem sledeće:
Meni je drago što je ovim pokušano da pušenje više ne bude društveno prihvaćeno. Pušači se osećaju diskriminisano, jer im se uskraćuju prava koja su od uvek imali. Smatram da je zakonom trebalo predvideti da, u okviru ustanova gde je pušenj...e sasvim zabranjeno, ipak postoji po jedna izolovana prostorija, sa posebnim ventilacionim uredjaima za izvlačenje duvanskog dima, gde bi pušači mogli da puše. Mislim da ružno izgleda da zaposleni izlaze i puše ispred tih objekata, jer to stvara ružniju sliku, nego kad bi pušili u nekoj izolovanoj prostoriji, gde duvanski dim zaista nikome ne bi smetao.
 
[/Strelice, nekako si mi delovala kilavo kada si se prvi put javila. Moram ti priznati da nisam bas nesto verovala u tebe. Ali kako sam srecna sto sam se prrevarila!!! Sada vidim da si bas lepo to resila sa sobom. Verujem da ces i ti da postnes SRECAN NEPUSAC
d_hug.gif
. Zaista je to poenta. QUOTE]


Eh, trebalo je skupiti snage i javiti se, pustiti da moja priča za koju nisam ni sama bila sigurna kako će teči:confused: postane neko javno obećanje i obaveza. Ali sve ovo ispade dobro, ja ne palim za sada:super:.
Prve krize prolaze, nisu lake, al savladjujem. Ono što mi je veći problem su pušačke navike. Zateknem sebe kako (nesvesno) hodam okolo i tražim, pogodite šta:evil:. Onda nekoliko puta ponovim kao mantru "ja sam neepušač" pojedem voćku, grickalicu :rumenko: i sve prodje do sledećeg puta. Malo previše grickam - zamislite da za svaku od tridesetak cigareta koliko sam pušila pojedem po jedan keksić:p, al dobro rešićemo i to. Pošto sam oduvek imala dobru liniju mogu sebi da dopustim da se ugojim. Biće to odličan motiv za promenu garderobe :hahaha:. Hvala na podršci, znači mi
 
Drži se! Taj početak je baš težak, dok ti se organizam iščisti od nikotina biće muke, ali, ako si odlučila, ne daj da te pokolebaju i nemoj se mnogo ljutiti na pušačku okolinu koja će da te malo podbada zajedljivim komentarima... to je nešto šta i pored najveće ljubavi pušač radi...
Kada ti se organizam dovede u red, imaćeš problem da kanališeš nervozu. Svaki bivši pušač ima problem sa time. Svaki nemir koji ima tokom dana pripisuje nepaljenju cigarete.
Ako ti se dijete potuklo u školi- ti nisi nervozna jer klinja ima problem, nego jer ti nisi zapalila cigaretu i odagnala nervozu....
To su razlozi ponovnog uzimanja cigarete... skretanje pažnje sa stvarnog problema na nikotin. Jer nikotin na neki način i djeluje kao umirujuće sredstvo u stresu, zato ćeš prvo morati fizički da se oslobodiš nikotina a onda da prihvatiš svoje nervoze i riješiš ih na neki drugi način!

Ja ti ovako virtualno šaljem pregršt snage da preguraš:D

Hvala ti puno, treba mi podrška, a i ceo post mi se dopada. Znam ja kako to funkcioniše sa nikotinom. Problem i jeste toga se osloboditi. Želim, moram da uspem, mnogo jakih argumenata imam.
 
Meni juce, dok smo cugali pivce, kaze ortak da je pre dve godine batalio pusenje jednostavno jer vise nije imao potrebu da pusi. Kao nije uopste sebi zacrtao da ostavi, jednostavno nije vise imao tu potrebu za cigaretama. Mrzelo ga odjednom da ustane i ode do kutije i plai cigaretu. Znajuci druge slucaje mogu samo reci: kakav srecnik. :mrgreen:
 
[/Strelice, nekako si mi delovala kilavo kada si se prvi put javila. Moram ti priznati da nisam bas nesto verovala u tebe. Ali kako sam srecna sto sam se prrevarila!!! Sada vidim da si bas lepo to resila sa sobom. Verujem da ces i ti da postnes SRECAN NEPUSAC
d_hug.gif
. Zaista je to poenta. QUOTE]


Eh, trebalo je skupiti snage i javiti se, pustiti da moja priča za koju nisam ni sama bila sigurna kako će teči:confused: postane neko javno obećanje i obaveza. Ali sve ovo ispade dobro, ja ne palim za sada:super:.
Prve krize prolaze, nisu lake, al savladjujem. Ono što mi je veći problem su pušačke navike. Zateknem sebe kako (nesvesno) hodam okolo i tražim, pogodite šta:evil:. Onda nekoliko puta ponovim kao mantru "ja sam neepušač" pojedem voćku, grickalicu :rumenko: i sve prodje do sledećeg puta. Malo previše grickam - zamislite da za svaku od tridesetak cigareta koliko sam pušila pojedem po jedan keksić:p, al dobro rešićemo i to. Pošto sam oduvek imala dobru liniju mogu sebi da dopustim da se ugojim. Biće to odličan motiv za promenu garderobe :hahaha:. Hvala na podršci, znači mi

Kao prvo, svaka cast. Super ti izdrzavas :klap: :super:

A za pusacke navike, trajace to jos. Ja sam posle dva meseca od prestanka krenula na slavu kod zeta i ulazim u radnju da kupim vino i kafu i preslisavam se : Kafa, vino i bar dve kutije cigara, sedi se dugo, da mi slucajno ne nestane.
Tek kad sam stigla do kase, sam ukapirala da ja vise ne pusim :lol:

Samo pisi ovde...sve gluposti koje ti padnu na pamet. Lakse je tebi, a nama sve vec vidjeno ;)..
 
Meni juce, dok smo cugali pivce, kaze ortak da je pre dve godine batalio pusenje jednostavno jer vise nije imao potrebu da pusi. Kao nije uopste sebi zacrtao da ostavi, jednostavno nije vise imao tu potrebu za cigaretama. Mrzelo ga odjednom da ustane i ode do kutije i plai cigaretu. Znajuci druge slucaje mogu samo reci: kakav srecnik. :mrgreen:

Prilicno neverovatna prica. Pre bih rekla da nam neke stvari izgledaju drugacije, kad protekne odredjeno vreme.
A i volimo malo da se pravimo vazni ;)
 
Prilicno neverovatna prica. Pre bih rekla da nam neke stvari izgledaju drugacije, kad protekne odredjeno vreme.
A i volimo malo da se pravimo vazni ;)

To sam i ja mislio. Kad bolje razmislim...mi smo uzeli pivo da pijemo i on je bez ikakvog povoda mene pitao da li ja pusim. Znaci on je tog momenta pomislio na cigarete i da zapali jednu uz pivce. Nakon sto sam rekao da ne pusim i da nisam nikad bio pusac, on je poceo pricu o tome kako vec dve godine nije zapalio i onda ispricao ono sto sam vec napisao.
 
Evo i ja da se pohvalim,posle onog prvog javljanja juce,da i dalje nisam stavio ono smece u usta(tako mi je lakse kad pricam:lol:)i da sam nepusac i dalje.
Moram priznati da mi je danasnji drugi dan,mnogo tezi od prvog,ali nadam se najboljem.Javljam se ponovo...

Pozdrav i hvala svima na podrsci....!!!!

E bravo :klap:

SAmo nastavi, dan po dan, i videces kako ce brzo da prodje.

A da je smece ...pa naravno da jeste :lol:
 
Evo i ja da se pohvalim,posle onog prvog javljanja juce,da i dalje nisam stavio ono smece u usta(tako mi je lakse kad pricam:lol:)i da sam nepusac i dalje.
Moram priznati da mi je danasnji drugi dan,mnogo tezi od prvog,ali nadam se najboljem.Javljam se ponovo...

Pozdrav i hvala svima na podrsci....!!!!

Samo polako bice lakse. Lepo sto si sada resio da ostavis kada je ovako divno vreme, pa mozes da se setas kada te uhvati kriza. Samo izadji i disi punim plucima:D
 
Prilicno neverovatna prica. Pre bih rekla da nam neke stvari izgledaju drugacije, kad protekne odredjeno vreme.
A i volimo malo da se pravimo vazni ;)

Ja sam ostavila tako što sam bila prehlađena prilično dugo... kada sam došla sebi shvatim da ja dvadesetak dana, nisam baš sigurna koliko tačno, nisam zapalila ni jednu cigaretu... i tada mi je bilo jasno da mogu bez toga.
Ali, bilo je situacija da mi se pripuši u gradu, tada kažem društvu da me opomenu ako im zatražim. I stvarno su bili fer i predivni...

Uopšte nne vidim kao nešto strašno ako neko zapali... nije kraj svijeta... jedna greška, pih, kao da je nije bilo, idemo dalje!

Ja sada imam jedan problemčić, prošle su me krize... ali, imam želju da dunem koji dim trave:rumenko:
Znam, znam, da ne valja i da je loše, i sve to ja znam... ali mi se nešto priduvalo i eto... sada me strah ako to povučem, da se opet ne navučem na duvan
 
Khm, khm, glede tog zeleniša..
Jednom ili dva puta, ali 'nako malo razvučeno - mislim da neće smetati.

Meni je bilo samo bzvz kad mi se zadesilo da sam dva ili tri puta u toku nedelju dana - e onda sam se prepala svakako..
Em zbog vu-a, em zbog cigareta - počela sam opasno da ih želim, pa sam morala napraviti pauzu..

Inače, sad već dve godine uspešno ne pušim i baš je kul sve.
Ranije mi se dešavalo da povučem dim od drugarice ili čak da uzmem čitavu cigaretu, u izlasku, ali više ne..
Čak je i to prestalo.
 
Ja sam ostavila tako što sam bila prehlađena prilično dugo... kada sam došla sebi shvatim da ja dvadesetak dana, nisam baš sigurna koliko tačno, nisam zapalila ni jednu cigaretu... i tada mi je bilo jasno da mogu bez toga.
Ali, bilo je situacija da mi se pripuši u gradu, tada kažem društvu da me opomenu ako im zatražim. I stvarno su bili fer i predivni...

Uopšte nne vidim kao nešto strašno ako neko zapali... nije kraj svijeta... jedna greška, pih, kao da je nije bilo, idemo dalje!

Ja sada imam jedan problemčić, prošle su me krize... ali, imam želju da dunem koji dim trave:rumenko:
Znam, znam, da ne valja i da je loše, i sve to ja znam... ali mi se nešto priduvalo i eto... sada me strah ako to povučem, da se opet ne navučem na duvan

Nemoj samo da jednu ruznu naviku zamenis drugom. Drago mi je da nema vise cigareta u tvom zivotu ali... mozes ti da se izboris sa svim. Zelim ti svu srecu!
 
Juhu,vec 4 dan sam nepusac!Prepoznajem zagovornike Allana Carr-a na ovom forumu i mogu vam reci da mi je drago...Ja sam procitala knjigu i istog momenta ugasila poslednju...Nije mi tesko uopste,sedela sam sa pusacima,pila sam pivo isto vece,jedino sto jedeeeem,jako jako puno...nadam se da ce to proci za koji dan inace cu morati da se kontrolisem,a to ne valja kad si u fazi ciscenja od nikotina...E da,svima preporucujem knjigu Allan Carr-Lak nacin da ostavite pusenje...Ima da se skine sa neta,u prodaji je nesto nema,na par mesta sam je trazila,ali kazu da je rasprodata...Inace....ovo vam je najjeftiniji nacin,tacnije besplatan ako skinete sa neta,tako da nista ne gubite,ali nemojte da kazete da ste ostavili knjigu na pola jer na vas nije delovala,procitajte je,stvarno,uzivite se,ne budite skepticni,vec dozvolite tim sugestijama da udju u vas um i postacete nepusac...Srecno...ja jesam...:klap:
:whistling:
 
Evo mene opet, pomalo zblanute i u neverici:think: da ja već devet dana ne pušiiim:super::zper::klap:. I nije mi pao plafon na glavu, nije mi se ništa desilo osim što se povećava gomilica parica UŠTEDJENIH OD NEKUPLJENIH CIGARETA.
Btw danas sam nabavila i knjigu Alena Kara, ali sam stigla da pročitam samo par prvoih stranica.
Lagala bih kad bih rekla da je sve glatko - nije nikako, ali je (bar za sad) podnošljivo.
 
Evo mene opet, pomalo zblanute i u neverici:think: da ja već devet dana ne pušiiim:super::zper::klap:. I nije mi pao plafon na glavu, nije mi se ništa desilo osim što se povećava gomilica parica UŠTEDJENIH OD NEKUPLJENIH CIGARETA.
Btw danas sam nabavila i knjigu Alena Kara, ali sam stigla da pročitam samo par prvoih stranica.
Lagala bih kad bih rekla da je sve glatko - nije nikako, ali je (bar za sad) podnošljivo.
Zaista mi je drago zbog tebe strelice! Samo nastavi tako, dosta si vec pregurala, nikako ne odustaj! Knjigu ipak procitaj, nije na odmet, i druzi se sa nama i pisi kad god za to osetis potrebu!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top