Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo jedno malo iskustvo i pozdrav za sve vas! Kada sam nekoliko puta ranije pokusavala da ostavim stalno sam razmisljala kako cu da se "naoruzam", zvakama, flasterima, elektronskim cigaretama i kretala sve "od sutra" kao u boj! Nikako nisam uspevla u tome. Ako citate moje ranije postove to je kuknjava, kriza pisala sam i u 4 sata ujutru jer nisam mogla da spavam i na kraju propusila. Pravila sam toliku dramu, da je to bilo nevidjeno. Napokon sam shvatila da to uopste nije strasno, da svako moze bez cigarete, ali trebas cvrsto da odluci da zeli da je ostavi, a ne da pokusava. U tome je velika razlika, psihicka. Promenila sam totalno nacin zivota, ishrane, navika. Sada mi prijatelji govore da su jedino kod mene videli da neko ko ostavi duvan dovede kilazu u normalu. Sada sam prestala da mrsavim jer nema potrebe vise, ali pokusajte, promenite ishranu jer mnoga zacinjena i jaka jela teraju coveka da zapali. Ne odustajte!!!
 
Samo da se prijavim da sam još "nepušač". Zatrpala sam se nekim poslićima tako da će svašta nešto što je čekalo dok ja pijem kaficu i pušim n-tu cigaretu biti odradjeno u terapeutske svrhe. A dotle će (valjda) i kriza proći
Hvala svima na podršci, zaista mi znači jer trenutno samo se vama obraćam. Kao što reče Vendika i ja sam do sada pravila dramu i nisam uspevala. Sada sam (čini mi se) čvrsta u nameri, motivisana zdravljem koje je ozbiljno narušeno. Nisam objavljivala na velika zvona kao do sada, jednostavno sam ugasila jednu cigaretu na pola i rešila da je to poslednja. Držite mi palčeve da tako i bude. Vi ste neko ko razume za razliku od okoline. Pušači misle da nema šanse da ostavim, nepušači me pitaju šta je to tako posebno, jednostavno baciš paklu i - nepušač si
 
Drži se! Taj početak je baš težak, dok ti se organizam iščisti od nikotina biće muke, ali, ako si odlučila, ne daj da te pokolebaju i nemoj se mnogo ljutiti na pušačku okolinu koja će da te malo podbada zajedljivim komentarima... to je nešto šta i pored najveće ljubavi pušač radi...
Kada ti se organizam dovede u red, imaćeš problem da kanališeš nervozu. Svaki bivši pušač ima problem sa time. Svaki nemir koji ima tokom dana pripisuje nepaljenju cigarete.
Ako ti se dijete potuklo u školi- ti nisi nervozna jer klinja ima problem, nego jer ti nisi zapalila cigaretu i odagnala nervozu....
To su razlozi ponovnog uzimanja cigarete... skretanje pažnje sa stvarnog problema na nikotin. Jer nikotin na neki način i djeluje kao umirujuće sredstvo u stresu, zato ćeš prvo morati fizički da se oslobodiš nikotina a onda da prihvatiš svoje nervoze i riješiš ih na neki drugi način!

Ja ti ovako virtualno šaljem pregršt snage da preguraš:D
 
to boldovano je primetila moja devojka, ja sam bio nepusac i pre nego sto sam ugasio poslednju cigaru...a sve to pise u knjizi.
svi imamo svoje razloge ZASTO zelimo da se otarasimo pusenja ali u korenu su svi zajednicki.
i svako se sam na svoj nacin bori sa tim "opakim zlim malim čudovištem" koje non-stop vreba i kuka "ti zeliš jednu cigaru"
bogami meni vise ne trebaju a i ovih 6kg viska ce da nestanu uskoro

KO ZAPALI PLJUGU NEK MU CRKNE I MIS I EKRAN dok kucka post na krsti :mrgreen:
 
kako misliš da si bio nepušač prije nego što si ugasio poslednju?

postoji samo jedan univerzalni metod nepušaštva(hehe, pazi izraza:D) a to je Nemoj zapaliti... i dok je sve blistavo, to baš zna biti lako, fora je izdržati kada zaškripi u životu.
tebi ako više ne trebaju, napravio si silnu pobjedu! Ja navijam da tako i ostane:ok:
nema jače motivacije i podrške od ljubavi! uz to će i kilogrami da skliznu! a pri tome je to mnogo manji problem od cigareta.
 
to boldovano je primetila moja devojka, ja sam bio nepusac i pre nego sto sam ugasio poslednju cigaru...a sve to pise u knjizi.
svi imamo svoje razloge ZASTO zelimo da se otarasimo pusenja ali u korenu su svi zajednicki.
i svako se sam na svoj nacin bori sa tim "opakim zlim malim čudovištem" koje non-stop vreba i kuka "ti zeliš jednu cigaru"
bogami meni vise ne trebaju a i ovih 6kg viska ce da nestanu uskoro

KO ZAPALI PLJUGU NEK MU CRKNE I MIS I EKRAN dok kucka post na krsti :mrgreen:

i ti si nepušač?
stvarno?
druže bravo :heart: :D
moraćemo neku nepušačku kafu...

hvala na podršci pil :heart:

ne pušim dragi moji i drage moje
nisam zapalila ni jednu cigaretu
od.. negde početka avgusta..
ali zaista
zaista
me je sramota
da vam kažem
koliko sam se ugojila
:rumenko:

ukoliko tu nešto uskoro ne promenim..
da l' da počnem opet da pušim?
neću, šalim se :D
 
Možda je Cru sada pravo vrijeme za dijetu. Ti si se do sada super ustalila u nepušačkim navikama.
Ja ponekad osjećam strah da ću propušiti, jer sam prije dvije godine propušila nakon 4mjeseca, ali, ovo sada je več jedan lijep nepušački staž od desetak mjeseci... i uhvatim sebe u odustajanju od nekih aktivnosti koje bi me navele možda da zapalim... kao da šetam po jajima, lagano, sve od straha da ne pokleknem.
A to tako ne može. I sada sam skroz fazonu... Pil, živi kao da nikada nisi ni počinjala sa cigaretama. Ako imaš problem- on nema nikakve veze sa nikotinom.
Tako da, cru, pokušaj kilograme da shvatiš kao autonoman problem, da ih distanciraš od cigareta, jer već sada nikotin prestaje djelovati na tebe. MIsija ostavljanja nejga je zaokružena i ona je poentirala, sada se baci na smanjivanje kilograma, ukoliko ti prave problem.
 
  • Podržavam
Reactions: Cru
i ti si nepušač?
stvarno?
druže bravo :heart: :D
moraćemo neku nepušačku kafu...

hvala na podršci pil :heart:

ne pušim dragi moji i drage moje
nisam zapalila ni jednu cigaretu
od.. negde početka avgusta..
ali zaista
zaista
me je sramota
da vam kažem
koliko sam se ugojila
:rumenko:

ukoliko tu nešto uskoro ne promenim..
da l' da počnem opet da pušim?
neću, šalim se :D


I ja sam , pa sta :ljutko:

A cak i da pocnes da pusis ponovo nista ti to ne vredi, ne radi to u obrnutom smeru :lol:
 
[/B]

I ja sam , pa sta :ljutko:

A cak i da pocnes da pusis ponovo nista ti to ne vredi, ne radi to u obrnutom smeru :lol:

to nije u reeedu :lol:

nešto moram da menjam
odlučila sam .. od danas :D
nema potrebe tu ponedeljak da se čeka

i.. da .. podelim još s vama
(danas me baš krenulo.. čupam se iz zatvorenosti.. )

kafa mi prija
i to onako k'o i nekad
možda malkice i više
volim je od srca :heart:
 
iz knjige "LAK NACIN DA PRESTANETE DA PUSITE" Alen Kar

..."postoji jedna sustinska stvar kakao da postanete nepusac a to je da ne pusite" :D
ali sto kaze moj nadrazi savetnik poenta je postati SRECAN NEPUSAC koji nema zelju i krizu i grizu savseti da "nesto" propusta...

Jao, ja sam ta!!! Bas sam se prepoznala, samo nisam znala to tako da definisem. Zaista nemam uopste taj osecaj da nesto propustam. Cak sta vise!

Strelice, nekako si mi delovala kilavo kada si se prvi put javila. Moram ti priznati da nisam bas nesto verovala u tebe. Ali kako sam srecna sto sam se prrevarila!!! Sada vidim da si bas lepo to resila sa sobom. Verujem da ces i ti da postnes SRECAN NEPUSAC :zag:. Zaista je to poenta.
 
Nemojte da vas kilogrami odvrate od toga da postanete nepusac. Lakse se posle izboriti sa viskom kilograma, nego zauvek ostati pusac! Ja imam super dijetu, vec sam pisala o tome i necete verovati dejuje. Srecno svima! Zivot bez cigareta je divan. Citala sam da je od danas u Srbiji donet zakon o zabrani pusenja na javnom mestu, e pa bilo je i vreme!!! Samo koliko ce to dugo da traje?
 
Pa nije bas skroz zabranjeno. Kafici ( ako su mali, su ili pusacki ili nepusacki ili podeljeni, ako je veliki prostor. A na vecini radnih mestima ce biti prostorije za pusenje.

Ja i ne vidim neku razliku. Postoji mogucnost izbora.

A sto se kilograma tice, ne zaboravite da postoje i gojazni pusaci. Tako da to moze da se desi i nevezano za pusenje.
NIsu svi bili debeli 5tokom celog pusackog staza.
 
E pa ljudi,evo da Vam se prikljuci jos jedan "pacijent"....;)
Od danas sam resio da batalim taj otrov iz mog zivota,tako da se nadam uspesnosti.
Naime,ovo mi je u stvari 1.put da uopste pokusavam da ostavim cigarete,jer sam relativno mlad,28 god.,,pa hvala Bogu nisam imao zdravstvenih problema zbog toga,ali imam pusacki staz ra respect, 12 god,tako da mislim da je pravo vreme.
Nisam u pusenju preterivao,uvek ispod jedne paklice(od 10-15cigareta),ponekad,veoma retko kad su neka slavlja i izlasci,kao i svi ostali malo preteram,ali u globalu ono mi je bila mera.Ono sto ne valja je sto svo vreme,sa malim prekidima ,sam pusio kratki crveni Marlboro,koji je izuzetno jaka cigara kao sto znate i nista sem njega me nije zadovoljavalo,sto ce mi verovatno predstavljati dodatni problem.
Ne znam da li je sve kod mene,a vezano za cigare bila samo navika ili je bilo i uzivanja,ali definitivno je jedno,da ne pamtim kad sam u poslednjih 5-6god. zavrsio sa obrokom,pa makar to bila i najobicnija poslastica,a da odmah nisam potrcao ka cigarama,tokom izlazaka sa drustvom u kafane takodje,prosto mi je sad iz ovog ugla neshvatljivo kako uopste moze da se popije pivo bez cigare:hahaha:,posle sexa takodje,itd...
Sve u svemu videcu da li cu uspeti da izdrzim...

p.s.Pitanje za forumase koji su uspeli da izdrze,da li je bolje prekinuti odjednom,znaci od 1.dana ni jedna cigareta ili mozda zbog te zavisnosti i naviknutosti organizma na nikotin,smanjivati prvo na nekoliko,pa na 1-2 dnevno,pa onda 5.-6. dan iskljuciti totalno.thx
 
Branislave odma saseci u korenu !
Bolje ti je da pusis po 20 cigareta dnevno do recimo 19.12. nego da smanjnujes.
Ja kad god sam smanjivao koristio sam prvu priliku da "nadoknadim" sve ... Zamisli ceo dan na 5 pljuga i uvece pivo x pivo x pivo dve pakle do 01h...i nema da mi je gadno u ustima plucima glavi nisam prepusio samo sam povratio nikotin na "normalu" :D
A zamisli mene koji imam 32 a pusim od 15te...aktivno sam pusio min paklu na dan poslednjih 17 god i tri meseca :mrgreen: sve datume pamtim i prestao tako sto sam u nedelju 15.8. ugasio pljugu i od 16.8. se vodim kao nepusac.
Jesam se ugojio 6 kg za tri meseca ali to nije nista sad i njih polako da skidam.

Vidi gore na ovoj strani knjigu koju ti najiskrenije preporucujem, nista sto vec ne znas, ce ti reci ali ce da te OHRABRI da se OSLOBODIŠ

Ako si izdrzao da procitas ceo post a da nisi zapalio pljugu vec si nepusac :lol:

:pivce: bez pljuga je vrhunsko ! ! ! verovao ili ne...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top