Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja kad batalim cig desava mi se da upadnem u neku paniku posle izvesnog vremena , pocnem da panicim ( moz da bude zilion razloga ) i onda panicno odlazim na trafiku uzimam cigare i pusim....

to su akutne panike al kad se ukombinuju sa nikotinskom krizom dobijes slepca koji ne razmislja o dubokom disanju, casi vode i sta ja znam kakvim metodama ,samo inercija i na mah kupis i odma zapalis,posle je kasno...

bla bla
 
ja kad batalim cig desava mi se da upadnem u neku paniku posle izvesnog vremena , pocnem da panicim ( moz da bude zilion razloga ) i onda panicno odlazim na trafiku uzimam cigare i pusim....

to su akutne panike al kad se ukombinuju sa nikotinskom krizom dobijes slepca koji ne razmislja o dubokom disanju, casi vode i sta ja znam kakvim metodama ,samo inercija i na mah kupis i odma zapalis,posle je kasno...

bla bla

Nisi se rodila sa cigaretom,nista bez nje nece da ti fali.Ne moze da ti fali ni teoretski,ali ako ti to ne mozes da shvatis, onda pusi.Samo nemoj da trujes druge,na to nemas pravo,ni ti,a ni bilo ko drugi.
 
Posle koliko vremena? Ako su posle mesec dana onda najverovatnije nije vezano za cigarete, ali su ti one bile " umirujući faktor" dok si bio pušač, jer olakšaju makar one simptome koji su uzrokovani apstinencialnom krizom koju svi pušači imaju konstantno izmedju dve cigarete. U tom slučaju bi ti mozda i odgovarala elektronska cigareta bez nikotina. Imaš na aliekspressu da naručiš mini verziju, a za tečnost ne znam, to neko kompetentniji moze da te posavetuje.

za prvih mesec dana mi je radila sledeća taktika. Kupila sam kutiju mnogo gadnih cig koje inače nikad nisam pušila. Zatvorenu kutiju, pepeljaru i upaljač sam odnela na krov kuće jer se plašim visine i moj dogovor sa mojim pušačkim delom mozga je bio ovakav:" do (datum mesec dana kasnije, napisan na kutiji ako ne pamtiš brojeve) imaš dozvolu da kad god te uhvati panika, smeš da zapališ cig. Uslovi su: moraš da je upališ i pušiš ovde na krovu, i da je ugasiš pre filtera.

(zaboravila sam, vazno je da iz stana ukloniš sve pepeljare, upaljače, prazne kutije i ostalno što bi te podsetilo da zapališ. I da uvek kažeš ako moraš "na krov" sebi ovako: idem da ZAPALIM cig, a ne idem da popušim cig. Ovo je bitno, jer zapalio si je posle prvog dima, a popušio si je kad stigneš do filtera. Mozak će biti zadovoljan onog trena kada uradiš ono što si rekao da ćeš uraditi)
To je radilo odlično, mogu ti reći. Nisam panično trčala do trafike petkom u noć. Takodje sam imala plan da bacim to sa krova posle pola godine, da me ne prevari saznanje da ih imam. Činjenica da ih imam me je umirivala, činjenica da su van kuće i u neudobnim uslovima me je sprečila x puta da to bude novo mesto za "pauzu". sveukupno sam zapalila bila možda četri ili pet komada, radilo je skroz!
E sad kad bih morala da to radim ponovo, ostavila bih jednu presečenu na pola na krovu, da znam da je imam za onu krizu posle dve godine.
Probaj, ne košta te ništa, najlakše je propušiti ponovo ako baš budeš hteo, zar ne.
 
Poslednja izmena:
Ima ovo logike što piše Pipi. Bitno je da se izbaci misao da cigareta predstavlja uživanje i treba uz nju vezati negativne emocije. Meni je recimo pomagalo kad me uhvati kriza to što sam mislio kako mi je bilo muka od njih, kako sam povraćao par puta kad sam prepušio i sl... Treba izbaciti romantizovanu sliku cigareta iz glave. Zvuči prosto ali nije. :mrgreen:
 
I ja da se pohvalim, peti dan bez duvanskog dima! :manikir:
Konacno sam uspela da preguram treci dan, sad idem dan po dan. Svaki dan bez cigareta je uspeh.

Prođoše godine kako nisam povukla dim. :) Odavno nemam kriza, niti mi sa ovim cenama i stalnim poskupljenjima pada na pamet da ih imam. :lol:
Sad mi pade na pamet da bacim pogled na temu.
Ne bih uspela da nije bilo vas. Hvala društvo, drago mi je da ste i dalje aktivni i da pomažete i drugima. :heart:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top