Nepusacki kutak II :Ostavite pušenje sa nama!

Ma ne pitaj me ništa dubrovnik tamo nema ničega samo tisak 60 kuna svaka tri dana. Rezani u metkoviću samo da švercujem da me uhvate zaplene mi auto🤬 sećam se kada je bio 15 kuna u lidlu jbt poludeli su skroz.
Pa šta niko ne donosi?
Iz Metkovića?
Brate mora da se raspitaš.To ne stoji na tezgama.100% ima.Samo treba da vidiš ko prodaje.Jer taj se krije..
Ili idi autobusom do Metkovića.Kupi kilo.Stavi u kesu od špara.Kupi veliki neki flips i flašu vode.Stavi gore iznad sedišta gde se stavljaju stvari i prenesi.
Kilo ti može biti mesec dana.
Kakav Tisak..
Ili pređi na ove snuseve kao ja.
4€ kutija.Traje dva dana.
 
Pa šta niko ne donosi?
Iz Metkovića?
Brate mora da se raspitaš.To ne stoji na tezgama.100% ima.Samo treba da vidiš ko prodaje.Jer taj se krije..
Ili idi autobusom do Metkovića.Kupi kilo.Stavi u kesu od špara.Kupi veliki neki flips i flašu vode.Stavi gore iznad sedišta gde se stavljaju stvari i prenesi.
Kilo ti može biti mesec dana.
Kakav Tisak..
Ili pređi na ove snuseve kao ja.
4€ kutija.Traje dva dana.
Ma dal si lud u dubrovniku streljali mater i sina našli im kilo duhana u kući :lol:
 
Ovo je čist nikotin.
Ne duvan.
Kesica u kojoj se nalazi nekakva vrsta vate natopljene u nikotin.
Stavlja se između desni i gornje usne.
Rak ne izaziva nikotin nego katran i ostale stvari.
Nema kašlja nema zadaha nema gubitka kondicije,vraća ti se čulo mirisa.
Kutija traje dva dana.Meni.
Bio sam pušač preko 30 godina.
Probao sam i jednostavno tog trenutka prestao da pušim.Trenutno.U roku od 15 minuta.
Prvih par puta kada se stavi na nevine desni peče kao vatra posle se desni naviknu.Nemam apsolutno nikakvu potrebu za cigaretama.Ovde u Hr košta kutija 4€ a u Srbiji toga nema ili kolju pa traže 900 dinara.
Ima razne jačine.Ova je skoro pa najjača.Jača od nje je ista ovakva samo sa crvenim tačkama.
U Slo košta 5€.
To je ono što znam.
Ima i nekih drugih marki tipa Fox i šta ti ja znam ali ja koristim ove.
A kako se zove to? pitam da bih preporucila nekome.
Posto taj neko nece zvake koje su meni pomogle.
 
Pozdrav drugari, najpre da vam se zahvalim sto pisete, u fazi prestajanja pusenja neizmerno znace vasi saveti, prvi put sam ovde kao učesnik, ali sam uvek pratila, i mnogo, neizmerno ste znacili, svi, narocito Rayela, Mirko, Pipi. Ne smem da kazem koji put prekidam, nadam se da cu sada uspeti, dug mi je staz, bas, sad sam uključila sve sto sam znala, i alen car knjigu, i tabex, i vas. Hvala jos jednom
 
Da, i ja sam čitala temu od prve strane i baš mi je pomoglo...citala sam i sad već čuvenu knjigu kako ostaviti....i neke rečenice iz nje su mi baš pomogle, tj našla sam odgovor za stvari za koje sam se pitala kako ću...3 godine od kako ne pušim...Padne mi na pamet, najčešće u nekim lepim, veselim momentima, nikada kada sam tužna, ljuta...a nekada sam mislila da me baš cigareta smiruje....Nikad ne reci nikad, ali je baš dobar osećaj kada se oslobodiš zavisnosti kao takve, mnogo je dobra nagrada to oslobođenje.
Nista mene nije moglo da natera, ni novac (nista nisam ni ustedela od kako sam ih ostavila znaci bulšit motiv), ni zdravlje (nisam o tome mislila kada dam rešila da ostavim - a nedavno mi je mama preminula od karcinoma pluća i onkologija je prepuna, ljudu prime terapiju i izaðu na cigaru sa sa sve braunilom) ....osećaj da te niko nema u šaci, da te ta cigareta ne poseduje i ne upravlja tvojim zivotom, da mozes da sednes gde hoces na kafu, da ne moras da brojis uvece kolikonimas cigareta, da te bas briga koliko se putuje do negde i da li ima pauze, da li veje sneg ili je pretoplo a ti moras da izadjes ispred firme da zapalis.....kad ne moraš je najlepši osećaj na svetu.
A može svako (pušila sam 25-30 godina) i vredi tih nekoliko kriza u početku vredi izdržati. VREDI!!!!
 
Da, i ja sam čitala temu od prve strane i baš mi je pomoglo...citala sam i sad već čuvenu knjigu kako ostaviti....i neke rečenice iz nje su mi baš pomogle, tj našla sam odgovor za stvari za koje sam se pitala kako ću...3 godine od kako ne pušim...Padne mi na pamet, najčešće u nekim lepim, veselim momentima, nikada kada sam tužna, ljuta...a nekada sam mislila da me baš cigareta smiruje....Nikad ne reci nikad, ali je baš dobar osećaj kada se oslobodiš zavisnosti kao takve, mnogo je dobra nagrada to oslobođenje.
Nista mene nije moglo da natera, ni novac (nista nisam ni ustedela od kako sam ih ostavila znaci bulšit motiv), ni zdravlje (nisam o tome mislila kada dam rešila da ostavim - a nedavno mi je mama preminula od karcinoma pluća i onkologija je prepuna, ljudu prime terapiju i izaðu na cigaru sa sa sve braunilom) ....osećaj da te niko nema u šaci, da te ta cigareta ne poseduje i ne upravlja tvojim zivotom, da mozes da sednes gde hoces na kafu, da ne moras da brojis uvece kolikonimas cigareta, da te bas briga koliko se putuje do negde i da li ima pauze, da li veje sneg ili je pretoplo a ti moras da izadjes ispred firme da zapalis.....kad ne moraš je najlepši osećaj na svetu.
A može svako (pušila sam 25-30 godina) i vredi tih nekoliko kriza u početku vredi izdržati. VREDI!!!!
Sve si lepo napisala, da vredi svake krize, kad prestanes, vrlo brzo shvatiš da si konačno slobodna i da nema lepšeg osećaja da ti zivot ne uslovljavaju cigarete.
Sad u maju biće 12 godina kako nisam uzela cigaretu u ruke i jako sam ponosna na sebe, a pušila sam 40 godina 2 kutije dnevno i one su mi bile prva i osnovna namirnica. Strasno.
 

Back
Top