Немци и њихова моћ

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mислим да мало познајеш други светски рат

osim pojedinih ss jedinica
niko nije imao preteranu zelju da pogine
znam jer su moji rodjaci mahom bili mobilisani u ss i slani na istok
pred kraj rata...znaci od sredine 43 pa do kraja 44 vladala je velika depresija,ljudi su bili totalno demoralisani,a specijalne jedinice vojne policije su streljale vojnike i na najmanji znak defetizma
bili nsu neretko vrlo gladni bez adekvatne garderobe ali su se borili jer nisu smeli da dozvole da pasdnu rusima u ruke
potom je usledila odbrana civila od rusa,bukvalno,jer su se rusi ponasali ko najgori mongoli,a nije im se niko smeo predati ziv
tu je malo uradila i propaganda,ali generalno su vojnici branili polozaje do zadnjeg

na zapadu su se mnogo mnogo lakse predabvali saveznicima...zarto su tamo slali samo najzadrtije ss divizije,sastavljene uglavnom od dece koju je lako izmanipulisati

sta ti drugo trebam reci,kada su hitlerovi najbolji generali hteli da ga ubiju nebi li okoncali rat

ja ti ovo govorim iz prve ruke,jer je i moj deda bio deo te ratne masinerije,doduse kao industrijalac poslat u centralnu srbiju da vodi fabriku u jednom gradu
njegov sin,moj ujak,je iako mali,mobilisan 1944 i poslat u rumuniju a potom cak i dezertirao...poslali su ga vozom skroz na sever,na odru,tako se sa vojskom povukao u nemacku gde je i ziveo celog zivota

tako da,da ti pravo kazem,mnogo gledas filmove u kojima dsu nemci ispeglani i uvek obrijani i svi stalno stoje mirno i galame dok pricaju
to je film i ono kako su ih doziveli nasi kinematografi
reala je da su bili neretko u depresiji,u ocaju....pogotovo u rusiji...oko staljingrada,narve,korsunja,brjanska i svih mesta gde su ostavljeni na cedilu i pusteni rusima na milost i nemilost da ih zarobe
 
a sto se tice nadljudi,kako ti isti posle 1.s,r nisu mogli da izadju iz krize,vec lovu stampali u svemirskim ciframa....kako su bili gladni sve do pojave hitlera koji na volseban nacin ulece sa lovom za pokretanje novih poslova
znaci opet pomoc iz vana

U svemu se slažem sa tobom samo ne znam šta si sa ovim hteo reći.
Sa čijom je lovom Hitler uleteo i kako to iz vana.
 
U svemu se slažem sa tobom samo ne znam šta si sa ovim hteo reći.
Sa čijom je lovom Hitler uleteo i kako to iz vana.

pa evo kako
najednom,u zemlji koja nema para ti oformljavas partiju,u kojoj najednom,imas mini vojsku,sa sve uniformama,braon crnim,sa gomilom mladica,koji niasta nerade sem sto paradiraju kroz grad,imaju klopu,uniformu,dzeparac...i primljen je ko god zeli
znaci,daj mi pojasni,odakle love za stranacke promocije....a potom,pokretanje proizvodnje i to u onolikom obimu koje je bilo tada tamo,od topova i autoputeva pa do podmornica i aviona...a do juce nije bilo za leba da se jede
znaci,ko je to uleteo sa lovom najednom i dao najednom nemackoj mogucnost da zanemari sve drugo i usresredi svoju privredu iskljucivo na vojne potencijale
pa pazi,nije tajna da su momci mesto da idu na posao,isli na vojne obuke...konkretno ss......ko je to finansirao i odakle
sta ti mislis?
 
pa evo kako
najednom,u zemlji koja nema para ti oformljavas partiju,u kojoj najednom,imas mini vojsku,sa sve uniformama,braon crnim,sa gomilom mladica,koji niasta nerade sem sto paradiraju kroz grad,imaju klopu,uniformu,dzeparac...i primljen je ko god zeli
znaci,daj mi pojasni,odakle love za stranacke promocije....a potom,pokretanje proizvodnje i to u onolikom obimu koje je bilo tada tamo,od topova i autoputeva pa do podmornica i aviona...a do juce nije bilo za leba da se jede
znaci,ko je to uleteo sa lovom najednom i dao najednom nemackoj mogucnost da zanemari sve drugo i usresredi svoju privredu iskljucivo na vojne potencijale
pa pazi,nije tajna da su momci mesto da idu na posao,isli na vojne obuke...konkretno ss......ko je to finansirao i odakle
sta ti mislis?

Neko kome bi to bilo u interesu, ali kome sa strane ? Nemam pojma.
Staljin u to vreme nije imao ni za svoju vojsku (naoružao se tek kad je ušao u rat)
Ostatak evrope - potpuna boranija na čelu sa Francuzima koji i dalje furaju taktiku iz I sv. rata sa sve Mažino linijom.
Englezi - nikada (prviše su imali sukobljenih interesa sa Nemačkom.
Amerikanci - jedini ostaju , niko drugi.
Time bi ubili dve muve, srušili bi englesku nadmoć koja je do tada vladala svetom,gurnuli Evropu u rat i zavladali i njom.
Eto nagađam...:think:
 
Trebalo bi pogledati nemački film Staljingrad ako već niste toplo ga preporučujem...
Koji je objektivan ali u k..cu. Treba pogledati ruski film Bitka za Staljingrad.Upamti li su Nemci i Lenjingrad i Moskvu i Staljingrad pogotovo. Maj 1945 Nemacka je bila u pepelu,a na Rajhstagu se viorila Sovjetska zastava.Bili smo im tamo 45.godina da pokazemo Rusku moc.
 
Koji je objektivan ali u k..cu. Treba pogledati ruski film Bitka za Staljingrad.Upamti li su Nemci i Lenjingrad i Moskvu i Staljingrad pogotovo. Maj 1945 Nemacka je bila u pepelu,a na Rajhstagu se viorila Sovjetska zastava.Bili smo im tamo 45.godina da pokazemo Rusku moc.

Film je bas objektivan (ako mislimo na isti) i realno prikazuje i Staljingrad i istočni front.
Najzanimljiviji je kontrast između okupacije Evrope i Rusije.
 
Nemci su ljudi kao i svi drugi.
Ono što ih odvaja od drugih jeste to što imaju jaku elitu koja razmišlja u ime naroda, i što imaju narod koji je navikao da sluša i da ne razmišlja mnogo o onome što mu elita kaže.
Ako ih uporedim sa nama, rekao bih da kod nas razmišljaju i glupi (nažalost puno), a kod Nemaca ne razmišljaju ni prosečni. Oni jednostavno rade šta im elita kaže. Zato su efikasni do bola, zato su izuzetni vojnici.
Školski sistem je takav da odvaja najpametniju (i najbogatiju) decu u gimnazije koje su jake, ostali idu u škole koje su u najmanju ruku smešne. Tako se odvaja elita koja je obrazovana i razmišlja od običnih ljudi koji rade. Elita dobija puno prostora za mozgovni rad i razvoj, ostali rade za njih i opšte obrazovanje im je na nuli.
bilo je jos par dobrih komentara ali ovaj je ostao upecatljiv :super:
 
Dok sam večerao premotavao sam film i pokušao da nadjem neki kratki odgovor na ovu temu na osnovu kratkih 14 meseci iskustva, koliko boravim u Nemačkoj.
Nemci su ljudi kao i svi drugi.
Ono što ih odvaja od drugih jeste to što imaju jaku elitu koja razmišlja u ime naroda, i što imaju narod koji je navikao da sluša i da ne razmišlja mnogo o onome što mu elita kaže.
Ako ih uporedim sa nama, rekao bih da kod nas razmišljaju i glupi (nažalost puno), a kod Nemaca ne razmišljaju ni prosečni. Oni jednostavno rade šta im elita kaže. Zato su efikasni do bola, zato su izuzetni vojnici.
Školski sistem je takav da odvaja najpametniju (i najbogatiju) decu u gimnazije koje su jake, ostali idu u škole koje su u najmanju ruku smešne. Tako se odvaja elita koja je obrazovana i razmišlja od običnih ljudi koji rade. Elita dobija puno prostora za mozgovni rad i razvoj, ostali rade za njih i opšte obrazovanje im je na nuli.

ovo je otprilike sustina:ok:
 
znaci po tebi su nemci nepismeni....ili po njemu:sad2:
i to nam kazu pripadnici naroda koji se 1945 na prvim slobodnim posleratnim izborima u 99,9% slucajeva potpisivao palcem:super:

Slepci nepismeni, nego sta su. :rtfm:

Sloveni su morali slova na bukve da im urezuju da ih opismene, kol'ko-tol'ko.

Pokupili slovenska bozanstva, nadenuli germanska imena i sad ponosni na germansku mitologiju. :hahaha:

Kakav splet lopova i plagijatora. :dash:
 
Manipulišu i njima i nama.Wotan i ljuta mamba umal da kažu ko stiji iza najvećeg pokolja u istoriji čovečanstva, al trgoše se. Ili možda grešim?

Proveo sam neko vreme među njima i mogu da kažem da su isti ko i mi, bar oni sa kojima sam dolazio u kontakt.Deda mi je bio u zarobljeništvu pet godina i radio na farmi.Pričao mi je kako su Nemci dobri ljudi i kako su se mnogi zarobljenici predomišljali dal da ostanu.
Problem nastaje jer njihova elita potpomognuta od strane nekih dobrostojećih finansijera svako malo proizvede manipulaciju koja smanji broj starosedelaca Evrope. Kad prosečan Nemac i prosečan Rus ukapiraju da su svojim sukobima učinili uslugu nekom trećem možda se plodno tlo za manipulacije izgubi.
Bilo bi dobro al sumnjam da će se to ikad desiti jer novcoljubive elite (čitaj poluljudi) se lako primaju i uzgajaju i kod njih i kod nas.
Kako beše ona pametna- "Spasa nam nema .Propasti nećemo".
 
Grešim.--------------------------------------------------------------------------------

Citat:
Original postavio ljuta_mamba
pa evo kako
najednom,u zemlji koja nema para ti oformljavas partiju,u kojoj najednom,imas mini vojsku,sa sve uniformama,braon crnim,sa gomilom mladica,koji niasta nerade sem sto paradiraju kroz grad,imaju klopu,uniformu,dzeparac...i primljen je ko god zeli
znaci,daj mi pojasni,odakle love za stranacke promocije....a potom,pokretanje proizvodnje i to u onolikom obimu koje je bilo tada tamo,od topova i autoputeva pa do podmornica i aviona...a do juce nije bilo za leba da se jede
znaci,ko je to uleteo sa lovom najednom i dao najednom nemackoj mogucnost da zanemari sve drugo i usresredi svoju privredu iskljucivo na vojne potencijale
pa pazi,nije tajna da su momci mesto da idu na posao,isli na vojne obuke...konkretno ss......ko je to finansirao i odakle
sta ti mislis?

Neko kome bi to bilo u interesu, ali kome sa strane ? Nemam pojma.
Staljin u to vreme nije imao ni za svoju vojsku (naoružao se tek kad je ušao u rat)
Ostatak evrope - potpuna boranija na čelu sa Francuzima koji i dalje furaju taktiku iz I sv. rata sa sve Mažino linijom.
Englezi - nikada (prviše su imali sukobljenih interesa sa Nemačkom.
Amerikanci - jedini ostaju , niko drugi.
Time bi ubili dve muve, srušili bi englesku nadmoć koja je do tada vladala svetom,gurnuli Evropu u rat i zavladali i njom.
Eto nagađam...
 
Grešim.--------------------------------------------------------------------------------

Citat:
Original postavio ljuta_mamba
pa evo kako
najednom,u zemlji koja nema para ti oformljavas partiju,u kojoj najednom,imas mini vojsku,sa sve uniformama,braon crnim,sa gomilom mladica,koji niasta nerade sem sto paradiraju kroz grad,imaju klopu,uniformu,dzeparac...i primljen je ko god zeli
znaci,daj mi pojasni,odakle love za stranacke promocije....a potom,pokretanje proizvodnje i to u onolikom obimu koje je bilo tada tamo,od topova i autoputeva pa do podmornica i aviona...a do juce nije bilo za leba da se jede
znaci,ko je to uleteo sa lovom najednom i dao najednom nemackoj mogucnost da zanemari sve drugo i usresredi svoju privredu iskljucivo na vojne potencijale
pa pazi,nije tajna da su momci mesto da idu na posao,isli na vojne obuke...konkretno ss......ko je to finansirao i odakle
sta ti mislis?

Neko kome bi to bilo u interesu, ali kome sa strane ? Nemam pojma.
Staljin u to vreme nije imao ni za svoju vojsku (naoružao se tek kad je ušao u rat)
Ostatak evrope - potpuna boranija na čelu sa Francuzima koji i dalje furaju taktiku iz I sv. rata sa sve Mažino linijom.
Englezi - nikada (prviše su imali sukobljenih interesa sa Nemačkom.
Amerikanci - jedini ostaju , niko drugi.
Time bi ubili dve muve, srušili bi englesku nadmoć koja je do tada vladala svetom,gurnuli Evropu u rat i zavladali i njom.
Eto nagađam...

Pogledaj dokumentarac ,,Hitlerovi americki poslovni partneri'':

http://novakeo.com/?p=1371

A onda ovo:

https://video.google.com/videoplay?...zJUCSreNLJKv-AaptaGtCQ&q=American+nazis&hl=en

http://podblanc.com/us-navy-swastika-building-to-be-kosherized-at-600000-cost
 
Grešim.--------------------------------------------------------------------------------

Citat:
Original postavio ljuta_mamba
pa evo kako
najednom,u zemlji koja nema para ti oformljavas partiju,u kojoj najednom,imas mini vojsku,sa sve uniformama,braon crnim,sa gomilom mladica,koji niasta nerade sem sto paradiraju kroz grad,imaju klopu,uniformu,dzeparac...i primljen je ko god zeli
znaci,daj mi pojasni,odakle love za stranacke promocije....a potom,pokretanje proizvodnje i to u onolikom obimu koje je bilo tada tamo,od topova i autoputeva pa do podmornica i aviona...a do juce nije bilo za leba da se jede
znaci,ko je to uleteo sa lovom najednom i dao najednom nemackoj mogucnost da zanemari sve drugo i usresredi svoju privredu iskljucivo na vojne potencijale
pa pazi,nije tajna da su momci mesto da idu na posao,isli na vojne obuke...konkretno ss......ko je to finansirao i odakle
sta ti mislis?

Neko kome bi to bilo u interesu, ali kome sa strane ? Nemam pojma.
Staljin u to vreme nije imao ni za svoju vojsku (naoružao se tek kad je ušao u rat)
Ostatak evrope - potpuna boranija na čelu sa Francuzima koji i dalje furaju taktiku iz I sv. rata sa sve Mažino linijom.
Englezi - nikada (prviše su imali sukobljenih interesa sa Nemačkom.
Amerikanci - jedini ostaju , niko drugi.
Time bi ubili dve muve, srušili bi englesku nadmoć koja je do tada vladala svetom,gurnuli Evropu u rat i zavladali i njom.
Eto nagađam...

ma to je vec javna tajna...ameri
nije dzabe dzerald ford dobio gvozdeni krst
veceg zla od amerika nemas
a sve je izmisljeno i skuvano u centru svetske masonerije....a vrhovni centar je u usa

ali...nemoj misliti da i drugi nisu upleteni...staljin konkretno....dali si znao da su stuke i mesersmitovi do 1939 ili cak 1940 pravljeni u ruskim fabrikama
dogovor o paktu i saradnji sssr i nemacke je imao i tu foru
jer nemci kao satro nisu smeli da se naoruzavaju,pa su im usluge proizvodnje oruzja vrsile i okolne zemlje....a posle,kada su se osilili,pa nisu vise krili svoju snagu,proizvodili su oruzjhe jer nisu mogkle nemacke fabrike da postignu postavljene ciljeve

vidi,sto sam stariji,sve vise verujem u komitet 300
znam da ti zvuci smesno,ali evo,ova poslednja izazvana kriza...tako sto je prva kao spontano pukla cejs morgan banka sa menhetna...a potom i jos neke
pa sve do sirenja nekih volsebnih bolesti tipa pticiji grip...svinjski grip....da nekazem i sida

sto sam stariji sve vise verujem u te neke teorije zavere...koliko god smesno zvucalo
 
Ajd mambo nemoj tako, kad svi dobro znamo da ni danas nemate svoje reci, vec pozajmljenice od okolnih naroda.
Da ne napominjem da vam govor vise lici na lajanje a do pre dvesto godina niste mogli medj sobom da se sporazumete.I danas imate poteskoca , priznaj.

Niste fizioloski sposobni da izgovarate pojedine glasove .Sve sto valja medju vama je od slovenskog porekla ukljucujuci i tog Fridriha i njegove viteze.

Nije lepo kad te neko vredja jelda?
 
Poslednja izmena:
Ajd mambo nemoj tako, kad svi dobro znamo da ni danas nemate svoje reci, vec pozajmljenice od okolnih naroda.
Da ne napominjem da vam govor vise lici na lajanje a do pre dvesto godina niste mogli medj sobom da se sporazumete.I danas imate poteskoca , priznaj.

Niste fizioloski sposobni da izgovarate pojedine glasove .Sve sto valja medju vama je od slovenskog porekla ukljucujuci i tog Fridriha i njegove viteze.

Nije lepo kad te neko vredja jelda?

nekazem da nije tako,ali prvi su pripucali ovi partizani:)
 
Doktore, to su vam civilizacijske razlike.

Ili kako već beše.


Još jedna tema koja se izrodi u (ribo)lovačku. Možda pratim pogrešne? :mrgreen:


Germanski plagijatori, (fuj, sram ih bilo); Moćna Nepobediva Rusija (nas i rusa, ihaa); Naše Su Žene Lepše; Ko Još Nije Sišo S Drveta A Ko Laje; Teorija Zavere Papa-Masoni-Pingvini; Moć Discipline (žene vole oficire)... Koje behu Hitlerove poslednje reči? Ubijte Batu Živojinovića.

Od svega mi zapade za oko pokretač teme, mislim, koji reče da mrzi Nemce kad vidi masu kako svršava na Hiću; ili već kako beše? Čikam bilo kog da kaže bilo šta na temu svršavajuće mase (mitinga?) - van Nemačke. I da ne pocrveni.

Neko pomenu motku. Kao pokretnu silu.

Glasam za motku.

Izvinjavam se na svom banackom.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top