Nemate ćirilicu, evo vam kazna!

Znači:

Ђаст ду ит!
nike-just-do-it.jpg

Креатор д аутомобил
vlcsnap-273568.jpg

Прабибли д бест бир ин д врлд!
carlsberg.jpg

Hvala, ali neka hvala. Tako se ne brani identitet, tako se ispada kreten. Latinica i strani jezici nisu neprijatelji identiteta i naroda. Ko misli da jesu, ne shvata ni šta je narod ni identitet.


хаха па у томе и јесте проблем,што сви мисле да је писати ћирилицом кретенски.
Није ствар у томе да нико не смије писати латиницу итд. него је ствару томе да се ћирилица не заборави
 
Sava Mrkalj je bio utemeljac i srpske latinice i cirilice.

A ne Vuk Karadzic i Ludevig Gaj.


Грешка,Мркаљ је само за ћирилицу,а за латиницу су Људевит и Ђуро Даничић.

Латиница није наше писмо,свако ко тако нешто лупи мораће да ми докаже.
 
Грешка,Мркаљ је само за ћирилицу,а за латиницу су Људевит и Ђуро Даничић.

Латиница није наше писмо,свако ко тако нешто лупи мораће да ми докаже.

Ne batali Vuk i Gaj su bili plagijatori i jedan i drugi.:rtfm:
 
Poslednja izmena:
Грешка,Мркаљ је само за ћирилицу,а за латиницу су Људевит и Ђуро Даничић.

Латиница није наше писмо,свако ко тако нешто лупи мораће да ми докаже.
Одавно је доказано , све аргументовано, научно лингвистички, да је и латиница наше писмо.

Шта теби ту није јасно? :think:
 
Nemate ćirilicu, evo vam kazna!

Sofijske inspekcijske službe otpočele su akciju provere radnji i trgovina, koji postavljaju i koriste reklamne poruke samo na tuđim jezicima.

Bugarskim zakonom predviđeno je da sve reklamne poruke moraju biti ispisane na bugarskom jeziku, znači čirilicom, a da se uz njega može koristiti i drugi jezik, odnosno pismo.

Zakonodavac je predvideo i sankcije - 100 leva (50 evra) za fizičko i do 50 hiljada leva (25.000 evra) za pravno lice.

Inspektori su saopštili da su se odmah na startu akcije suočili sa porukama ispisanim samo na tuđem jeziku.

(Tanjug)

koji jadnici
 
хаха па у томе и јесте проблем,што сви мисле да је писати ћирилицом кретенски.
Није ствар у томе да нико не смије писати латиницу итд. него је ствару томе да се ћирилица не заборави
А како ће то да је забораве?

Нема ли свако, разум, свест, моћ резоновања...? :think:
 
Одавно је доказано , све аргументовано, научно лингвистички, да је и латиница наше писмо.

Шта теби ту није јасно? :think:

Па за почетак,дај ми једно дело срБско да је писано на латиници а да се сматра великим?
 
Имамо и ми члан 10 Устава, а и закон о службеној употреби језика и писма. А имамо не рупе, него провалије у буџету... Кад се само сетим како је фискализација експресно спроведена, са све модемима за даљински приступ...
Шта је у питању код нас?


I samo jos da objasnis kakve veze reklame imaju sa sluzbenim jezikom i pismom?:dontunderstand:

I da, zaista je strasno sto se gubi identitet nekoriscenjem srpskog jezika i cirilice, to je moralna vrednost, pa je strasno kada se zaboravi i izgubi.:hahaha:
 
Poslednja izmena:
latinica je internacionalno pismo..zato je popularno....nemaju sa tim vezu ni žuti, ni plavi, ni crni...:rtfm:


Је ли? А зашто је латиница најпопуларније писмо?
Латински је нестао,док се грчки још пише и чита а и прича...
Па зашто онда алфабет није најраспрострањенији?

Зато што римски папа(к) каже-не може :think:
 
Ne batali Vuk i Gaj su bili plagijatori i jedan i drugi.:rtfm:

Нема то везе са плагијатима.

Основно је питање зашто смо мењали славеносрБски?

Зашто одједном да књижевни буде народни? Толика дела писана на том језику
су бачена у ватру.После је само Гај лепо заврнуо Вука и опет
испадоше паметни Рвати а глупи Срби.Узеше нам и дубровачку књижевност,
узеше нам језик,академију,речник, граматику итд.

И док они лепо пишу САМО латиницом,коју без'''двојбе''сматрају својим ЈЕДИНИМ
писмом,ми,Срби који 12 векова знамо шта смо се на форуму расправљамо шта је
наше а шта не.

Глуп народ,што је и доказано много пута.
 
Ни ти ниси чуо за члан 10 Устава Србије?

Језик и писмо

Члан 10.

У Републици Србији у службеној употреби су српски језик и ћирилично писмо.
Службена употреба других језика и писама уређује се законом, на основу Устава.


Znaš li ti šta je službena upotreba jezika?


- код нас, ни међу институцијама, а на жалост, ни међу народом (а то је повезано) не постоји довољна свест о потреби очувања, а самим тим и извесног форсирања ћирилице у односу на латиницу
Svest o identitetu i očuvanje ćirilice se ne "forsira", već promoviše. Promocija se ne radi zakonima, zabranama i ukidanjima.
хаха па у томе и јесте проблем,што сви мисле да је писати ћирилицом кретенски.
Није ствар у томе да нико не смије писати латиницу итд. него је ствару томе да се ћирилица не заборави
Ni pod razno ne smatram da je pisati ćirilicu kretenski. Štaviše, uprkos činjenici da 4 godine studiram u stranoj zemlji i na stranom jeziku, još uvek pišem na ćirilici. Beleške na predavanjima hvatam na srpskom, pisanim ćirilicom.
Volim ćirilicu i nikada se ne bih nje odrekao radi latinice, ali mi opasno idu na živce stalna pozivanja da se nešto ukine ili da se neko prisili da radi nešto.

Ponovo, na svest o nacionalnom identitetu se ne prisiljava. Ili imaš ili nemaš. Nacionalna svest se može promovisati, ali ne i prinuditi. Ključna razlika koju lokalni "ustavobranitelji" ne kontaju.
Покушај прво да преведеш те речи, то је шира слика. Дебилизам је само буквално их написати на ћирилици.

Gesla koja sam bukvalno preveo su zaštitni autentični znaci proizvoda tih kompanija. Prevodom gesla bi se delimično izgbila prepoznatljivost.

Zna se da je geslo Najki "Just do it!", a ne "Učini to" ili slično.
 
latinica je internacionalno pismo..zato je popularno....nemaju sa tim vezu ni žuti, ni plavi, ni crni...

Аха, поготово ова са šđčćž, пробај да нешто напишеш њоме, нпр. Čаčкаlica, баш ме занима ко ће то прочитати и поготово разумети на интернационалном нивоу...
 
Volim ćirilicu i nikada se ne bih nje odrekao radi latinice, ali mi opasno idu na živce stalna pozivanja da se nešto ukine ili da se neko prisili da radi nešto.
Вероватно и возиш понекад левом страном пута, и не даш никоме да ти ограничи слободу избора... Или нпр. и немачки пишеш какко кад, некад ћирилицом, некад латиницом...
 
Poslednja izmena:
Аха, поготово ова са šđčćž, пробај да нешто напишеш њоме, нпр. Čаčкаlica, баш ме занима ко ће то прочитати и поготово разумети на интернационалном нивоу...

Мислим да би бољи пример био да си му рекао -
DODJI NA SISANJE!

Па нека размишља шта је писац хтео да каже! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
zbog čega???? I latinica je naše pismo..i zašto terati ljude da koriste ćirilicu, ako im nije bliska..:rtfm:
neka svako piše kako mu milo...

Латиница није србско писмо, мада се употребљавала под притиском "братске политике"' у употреби језика који се звао српско-хрватски (језик који су ваљда употребљавали српови и Хрвати).


Ђирилица је србско писмо, и Срби требају писати ћирилицом ако пишу србски.

Кад Срби пишу енглески или италијански или хрватски, сасвим је јасно да ће писати на латиници.

Оним којим ћирилица није блиска, не требају је употребљавати осим ако воде комуникацију на србском онда би је требали обавезно користити исто као што Енглези користе ћирилицу кад пишу руски.
 
Poslednja izmena:
А како ће то да је забораве?

Нема ли свако, разум, свест, моћ резоновања...? :think:

Има,али зато што сви форсирају латиницу,због страних језика,зобг интернета,практичнија је за све,људи је мање користе,и мало по мало,заборавиће се. Не кажем да ће то сутра да се деси,али ако се овако настави...то је сасвим нормално.
 
Мислим да би бољи пример био да си му рекао -
DODJI NA SISANJE!

Па нека размишља шта је писац хтео да каже! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Сећам се када сам видео негде написано:
KOLAC ZA MOJU MAJKU!
Опасна ова латиница, од посластице до душмана! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Poslednja izmena:

Back
Top