Vučić: Ako nemate snažnu vojsku, nemate ni zemlju!

Poruka
24.427
...

Idemo opet epizoda - "Opasan sam..."
Svetla, kamera -> kreći:

- Celo rukovodstvo hoću da vidim ovde! Gde su ljudi iz Jugoimporta, dovedite ih odmah, rekao je Vučić posle čega je poručio da se slučajno ne desi da ne dobijemo ono što je plaćeno.

U toku prikaza opet ih je pomenuo pa rekao da "mogu rukovodioci da izađu da se i oni malo smrznu kad se mi smrzavamo ovde..."

https://www.kurir.rs/vesti/politika...u-rezultata-analize-sposobnosti-vojske-srbije
 
Poslednja izmena od moderatora:

Posto mi UDBA prepravi naslov i uvodni saljivi post... :ceka:
Moram kroz diskusiju u revijalnom tonu da ponovim obrisano:

- Predsednik je u nastavku bio još oštriji pomenuvši i @Jugoslav Čvarak -a:

"Gde je Jugoslav čvarak, gde su botovi?!"
Moze i on malo da se mrzne, a ne samo da frkce..."
Baš me briga što je 6:30h i -10 C°, i što spava do podne...
Zovite ga odmah!
Neka i njemu jaja zveckaju!"
:tiganj: :azdaja:


...
 
Poslednja izmena:
Jeste ali nisu svi Huti. :lol:

Arapski Čak Noris:

npEktkpTURBXy8yM2E0YjIyMGZmODY1ZWFjNDM5MTkzYTQ4ZWI4OGYxZC5wbmeRkwLNBRQA


Kim Dzong na aparatima..., vise nije faca No1...:thumbdown:

...
 
Bolje da prime jos 10 il 15 hilj ugovoraca koje ce lepo placati i trenirati, da 500 stalno budu na nekoj snajperskoj mrtvoj strazi.
Da obezbede granice od

Значи, ми Србију, у ствари и немамо.

Ваистину, право збори честити Прецедник.

https://www.kosovo-online.com/vesti...la-zbog-svakodnevnih-upada-albanaca-29-1-2024
ovakvih upada.
U 21 veku vise znaci 50 hilj specijalaca sa dobrom tehnikom nego 500 hilj sa motkama( puskama i losije obucenih)
 
Bolje da prime jos 10 il 15 hilj ugovoraca koje ce lepo placati i trenirati, da 500 stalno budu na nekoj snajperskoj mrtvoj strazi.
Da obezbede granice od


ovakvih upada.
U 21 veku vise znaci 50 hilj specijalaca sa dobrom tehnikom nego 500 hilj sa motkama( puskama i losije obucenih)

Да су то хтели, већ би урадили.

Не би замајавали пензионере са будалаштинама око служења војног рока, и осталим забавама за оне са јефтинијим улазницама.

Гледам оне емисије "Дозволите", просек година пешадинаца око 40...

А годишње се на добровољно служење јави 1200-1300 људи, толико клинци пате од жеље за војском.

Свирање *****.
 
Да су то хтели, већ би урадили.

Не би замајавали пензионере са будалаштинама око служења војног рока, и осталим забавама за оне са јефтинијим улазницама.

Гледам оне емисије "Дозволите", просек година пешадинаца око 40...

А годишње се на добровољно служење јави 1200-1300 људи, толико клинци пате од жеље за војском.

Свирање *****.
Loze glasace, glupe glasace.
Nek povecaju plate pa ce biti vise i radice jace.

Masovna proizvodnja dronova svih vrsta, haubice, dobar pvo i dobre i brojne specijalne jedinice. To je u sustini danas dobitna kombinacija. Tenkovi dolaze na kraju, dobro je da ih imamo, ali nisu danas toliko vazni kao sto su nekada bili. Sada su vaznije brze i mobilne lakse oklopljene jedinice i dronovi svih vrsta. Naravno i dobra artiljerija i PVO.
Ako je dobar PVO, avioni se nece koristiti jer je preskupo izgubiti ih. Ako postoje brze i dobro skrivene jedinice sa dobrim protivoklopnim bacacima, uz podrsku FPV dronova i drugih dronova, tenkovi takodje nemaju prolaz. Dakle avioni i tenkovi se lako mogu srediti. Preostaje dronovska nadmoc, artiljerija i brojna i dobro obucena pesadija.
To nam sve Ukrajina pokazuje. E sad, to je za odbrambeni rat, koji Srbija mozda moze nekada da vodi. Za osvajacke ratove treba brdo aviona, krstarecih raketa itd. Ali realno Srbiji ne treba nijedan rat, samo lagana bleja i banjski turizam ;)
(Lemi, 30. januar 2024 12:41)
# Link komentara


Vaš glas je zabeležen - hvala na trudu.
 
Idemo opet epizoda - "Opasan sam..."
Svetla, kamera -> kreći:

- Celo rukovodstvo hoću da vidim ovde! Gde su ljudi iz Jugoimporta, dovedite ih odmah, rekao je Vučić posle čega je poručio da se slučajno ne desi da ne dobijemo ono što je plaćeno.

U toku prikaza opet ih je pomenuo pa rekao da "mogu rukovodioci da izađu da se i oni malo smrznu kad se mi smrzavamo ovde..."

Izgleda naš predsednik ne može bez kurčevitog i džiberskog nastupa, to je izgleda postala praksa sad. Očigledno da je većinska srbija takva da im to ne smeta, čak im se i sviđa. Mazohistički narod ne zna šta je poštovanje. Prosto volimo da nas neko gazi.

A što se tiče snažne vojske, to je samo demagogija. Za vreme naprednjaka vojska nikada nije jačala. Šta više, propada polagano kao i svi drugi sektori. To što oni povremeno kupe ponešto, ne može da zameni godine zanemarivanja i neulaganja u ljudske resurse.
 
Loze glasace, glupe glasace.
Nek povecaju plate pa ce biti vise i radice jace.

Нигде војска, где се бави својим послом, није нешто екстра плаћена.

Није то само до плате.

За ову земљу, док у њој жаре и пале Вучићи и Вулини (или они са друге стране, који су исто говна), неће да гину ни чланови њихових странака, а камоли неко други.

Прошао је тај воз.

Гледа клинац неког Веселиновића како жари и пали Србијом, док на Косову Србе још само не набијају на колац, а и то ће ускоро поново, па закључи логично: или бежи одавде, или се прикачи олошу, па јаши и ти, кад се има кога.
 
Jao, sad kada vrate vojni rok i za nas staru magarad pa nas natjeranu trčati, a svi s pumpicama za astmu u džepu.

:mrgreen:

Nece...najavili su da ce to biti samo za ove mlade botove do 35. god tipa Luka Kebara i ves.bole

Kazu da generacije 40+ ne mogu sklekova uraditi kao neko od 20-30god...i tu se ti i ja slazemo sa nadleznima :ceka:

...
 

Back
Top