Не верујем да српски народ жели у НАТО

znam jedan zanimljiv podatak...poljsku je uclanjenje u NATO kostalo cca 100 milijardi dolara..

sa 100 milijardi dolara na raspolaganju..koj ce njima q krasni nato to mi ne ide u glavu..znate li vi koliko je to oruzja? sa tim parama mozes da se naoruzas toliko da ce svako da te zaobidje

svetli primer SVEDSKA..drzva koja NIJE u nato..koja drzi do svoje vojne neutralnosti...razvija sopstveno naoruzanje i veoma je uspesna u tome..mala zemlja sa malim brojem stanovnika..ali sa velikom pamecu..

eto i odakle srbiji 100 milijardi dolara da investira te pare u svrhu americkih okupacionih nacistickih misija?

zar nije bolje cak da imamo te pare a nemamo ih uloziti iste u razvoj srbije i izgradnju infrastrukture pre svega autoputeva?
 
Proveri ti to malko bolje te koje sam nabrojao nisu pazi dobro u ratnoj misiji!
A, pa da, oni to zovu mirovnom misijom. Samo, ako oni upadaju u zasede jureci se sa Talibanima po brdima Afganistana, meni je to rat.

Ti isti muđahedini pucali su i na nas puna ih je Bosna, oni imaju svoju logiku dođi kod nas, ako nećeš doćićemo mi tebi.
Koliko niih bi mirno sedeli kuci i uzgajali opijum da im NATO nije ubio sina, cerku, zenu, majku...?
 
Okupacija Madjareske, od strane SSSRa je sasvim opravdana i legitimna, koliko god , taj SSR bio jedna ogavna tvorevina , i koliko god da je SSSR u sustini bio pre svega anti Ruski .
Okupacija Cehosolvacke bas i nije , ali bi okupacija samo Slovacke , moze biti i bila opravdana , da je to tad bila samostalna drzava .
Sto se nas tice , SSR je bio praktican i pragmnmatican . Zgazili bi nas , il bi imali zaista velike gubitke , a i bilo je vise razgovora o tome , da ni jedan Srbin nije isao na SR sa Nemcima , i to nije bez znacaja .
Daklem , nisu u pitanju Rusi , nego Sovjeti , a to i te kako nije isto .
Kad jednom udjes u takav cudiovisni savez ,kao sto je NATO to te vise niko i ne pita , nego ima da ides gde te salju i da ti komanduje , onaj , koga oni postave. A mozes biti siguran , da bi postavljali bas namerno da Srbima komanduju Siptari i Hrvati , i mozda po koj Slovenac .
Kad si se bas za Madjarsku uvatio , cisto da znas , Madjara je u Rusiji poginulo 200 000 . Pazi , samo je poginulo toliko . Posto su Madari napali Rusiju , i ko zna kave sve uzase poinili tramo ( Rusa je stradalo 29 Miliona ) , okupacija je sasvim opravdana , a ruska vojska je pokazala veliku samilost . Bili su krajnje blahgi , i prema njima i prema Rumunima . Mislim da sledeci put nece biti tako blagi , jer se Rusija ponovo podize iz pepela komunizma . Komunisti i jesu spasili sve te narode od nacionalne odmazde , koja bi bila sasvim normalna i opravdana .
Hajde pogledaj iz ovog ugla Staljin je napravio pakt sa Nemačkom o nenapadanju i zajedno crvena i crna braća zauzela su Poljsku, crvena Armija po direktnom Staljinovom naređenju pobila je 4oooo Poljskih vojnika i oficira kao ratne zarobljenike 1939 god. Što se tiče tog komandovanja, da li se sećaš Albanca u JNA sa nekim višim činom, što se Hrvata i Srba tiče pogledaj kako se slažu i najviše druže u legiji stranaca, ovde u NATO mislim da još dugo niko ne bi imao tri čiste da ih pusti na jedno mesto pod oružjem.
 
Poslednja izmena:
A, pa da, oni to zovu mirovnom misijom. Samo, ako oni upadaju u zasede jureci se sa Talibanima po brdima Afganistana, meni je to rat.


Koliko niih bi mirno sedeli kuci i uzgajali opijum da im NATO nije ubio sina, cerku, zenu, majku...?

Ma jok pa jesmo li mi njih napali pa su oni došli u Bosnu za koju nisu ni čuli da formiraju najbestijalniju jedinicu muđahedin. Pa njih su i Rusi napali, sada Amerikanci, ranije su problem imali sa Pakistanom. Jednostavno takvi su fundamentalisti a kad hoćeš uvek ćeš naći sa kim da se biješ.
 
Ma jok pa jesmo li mi njih napali pa su oni došli u Bosnu za koju nisu ni čuli da formiraju najbestijalniju jedinicu muđahedin. Pa njih su i Rusi napali, sada Amerikanci, ranije su problem imali sa Pakistanom. Jednostavno takvi su fundamentalisti a kad hoćeš uvek ćeš naći sa kim da se biješ.
Ja cenim da u Bosni nije bilo Afganistanaca. To su sve bili Arapi.
 
Šta ti pričaš što bi naša jedina braća rekla jadan ne bio, naša vojska je sve ove glupe ratove bez izuzeka izgubila, kada si zadnji put došao do podatka kolko mi imamo aviona kog tipa i kakve praktične koristi, kakvi su nam radarski sistemi, PVO I DA NE NABRAJAM VIŠE. Naša vojska pametnjakoviću nema usvojeni plan razvoja, svoj cilj od kraljevine Srbije ga nema, ti ovde pominješ brojni sastav. U kom milenijumu živiš burazeru?

Ти и ја никада не можемо бити "буразери", па чак ни виртуелни ...
Можемо евентуално бити колеге са форума који заступају дијаметрално различите ставове,
при чему никада не можеш бити равноправни саговорник
јер се служиш лажима,
преписаном пропагандом,
ниси конзистентан ....
Углавном сам себе дисквалификујеш ...

Рецимо, знаш ли како се зове тема,
какве везе има твој пост са темом (а 80% су такви) ...

О чему ја и ти да причамо ???

О томе како су се сви Министри војни
од 2000 па до данас
из све снаге трудили да уруше углед и потенцијал ВРС ???

z:hm:z:hm:z:hm:
 
Ти и ја никада не можемо бити "буразери", па чак ни виртуелни ...
Можемо евентуално бити колеге са форума који заступају дијаметрално различите ставове,
при чему никада не можеш бити равноправни саговорник
јер се служиш лажима,
преписаном пропагандом,
ниси конзистентан ....
Углавном сам себе дисквалификујеш ...

Рецимо, знаш ли како се зове тема,
какве везе има твој пост са темом (а 80% су такви) ...

О чему ја и ти да причамо ???

О томе како су се сви Министри војни
од 2000 па до данас
из све снаге трудили да уруше углед и потенцијал ВРС ???

z:hm:z:hm:z:hm:
Pa ovako kolega, normalno je da moje tekstove čitaš sa unapred odbijajućim stavom. Ja sam napisao i opisao moje argumente, jer imam određen kvantum sazananja, iz domaće, međunarodne politike, prava ali i iz istorije, to što ti pišeš je već viđena propaganda u vidu kominternovskih pamfleta. Takođe ne vidim nikakav ugled naših ministara vojnih od 1945 - kakvi su nam oni, takvi su nam u većini i oficiri sa najvišim činom, svi imaju ratno iskustvo i oreol gubitnika, ja sam poštovaoc Srpske Vojske čija je glavna odlika bila:odvažnost, stručnost i pobednički duh! Normalno je da moje argumente ne priznaješ, jer svoje nemaš, sem tvojih stalnih pokušaja da me uvreiš i poniziš, ako te to čini srećnim meni ne smeta.
 
Poslednja izmena:
Pa ovako kolega, normalno je da moje tekstove čitaš sa unapred odbijajućim stavom. Ja sam napisao i opisao moje argumente, jer imam određen kvantum sazananja, iz domaće, međunarodne politike, prava ali i iz istorije, to što ti pišeš je već viđena propaganda u vidu kominternovskih pamfleta. Normalno je da moje argumente ne priznaješ, jer svoje nemaš, sem tvojih stalnih pokušaja da me uvreiš i poniziš, ako te to čini srećnim meni ne smeta.

......
О томе како су се сви Министри војни
од 2000 па до данас
из све снаге трудили да уруше углед и потенцијал ВРС ???

Наравно, моји постови су спам ....

Шта написа о овоме ???
ИСТИНА - ЛАЖ ????

И не видим разлог да се корисник који поседује толики "kvantum sazananja, iz domaće, međunarodne politike, prava ali i iz istorije," нађе увређеним или повређеним на било који начин ...
Свестан сам да је теби, као таквом, јел,
јако тешко да успоставиш и одржиш континуитет и писању постова,
праћењу теме и основне идеје ...

Пази, није тешко ...

Само одговори на питања,
а обзиром на све побројане квалитете
верујем да ћеш то лако урадити,
па да наставимо ....

z:poz:z:poz:z:poz:
 
Наравно, моји постови су спам ....

Шта написа о овоме ???
ИСТИНА - ЛАЖ ????

И не видим разлог да се корисник који поседује толики "kvantum sazananja, iz domaće, međunarodne politike, prava ali i iz istorije," нађе увређеним или повређеним на било који начин ...
Свестан сам да је теби, као таквом, јел,
јако тешко да успоставиш и одржиш континуитет и писању постова,
праћењу теме и основне идеје ...

Пази, није тешко ...

Само одговори на питања,
а обзиром на све побројане квалитете
верујем да ћеш то лако урадити,
па да наставимо ....

z:poz:z:poz:z:poz:
Znaš kako, veoma je teško tebi da shvatiš, da sam ja u svojim tekstovima konstantan i kozihstentan, jer ja uvek ponavljam osnovni cilj:imteres sopstvene nacije, nacionalnom strategijom treba da se bave najumnije srpske glave a jajare, politički preletači, nacionalisti na komunističkoj platformi moraju da nestanu iz javnog života kako bi naciju oslobodili stalnog pritiska da i nerođeni Srbi treba da žive po projektovanim pravilima preživelih političkih dinosaurusa it Titovog vremena. Tada tema NATO, EU, RUSIJA treba da bude nešto čime će se baviti nove generacije neopterećenih Srba utvrđujući pravila i projektujući budućnost kakva samo njima odgovara.z:poz:z:poz:z:poz:
 
Znaš kako, veoma je teško tebi da shvatiš, da sam ja u svojim tekstovima konstantan i kozihstentan, jer ja uvek ponavljam osnovni cilj:imteres sopstvene nacije, nacionalnom strategijom treba da se bave najumnije srpske glave a jajare, politički preletači, nacionalisti na komunističkoj platformi moraju da nestanu iz javnog života kako bi naciju oslobodili stalnog pritiska da i nerođeni Srbi treba da žive po projektovanim pravilima preživelih političkih dinosaurusa it Titovog vremena. Tada tema NATO, EU, RUSIJA treba da bude nešto čime će se baviti nove generacije neopterećenih Srba utvrđujući pravila i projektujući budućnost kakva samo njima odgovara.z:poz:z:poz:z:poz:

Ма у реду је ....

Све док нам полуписмени кроје судбину и ти можеш да пишеш ...

ДемокраЦија је бре ....

Ајд, сад лепо исправи стилске, правописне и све остале грешке.
Раздвоји теХт по реченицама, пасусима ...

Мислим, за човека који себи приписује енорман kvantum sazananja
ниси се баш нешто показао ...

А при томе се ниси ни теме држао,
нити си на једноставно питање
поткрепљено аргументима
одговорио ....

Ајд' сад поново ...
Пробај да будеш konstantan i kozihstentan ...

:hahaha1:
:cepanje::hahaha1::cepanje::hahaha1:
 
Ма у реду је ....

Све док нам полуписмени кроје судбину и ти можеш да пишеш ...

ДемокраЦија је бре ....

Ајд, сад лепо исправи стилске, правописне и све остале грешке.
Раздвоји теХт по реченицама, пасусима ...

Мислим, за човека који себи приписује енорман kvantum sazananja
ниси се баш нешто показао ...

А при томе се ниси ни теме држао,
нити си на једноставно питање
поткрепљено аргументима
одговорио ....

Ајд' сад поново ...
Пробај да будеш konstantan i kozihstentan ...

:hahaha1:
:cepanje::hahaha1::cepanje::hahaha1:

Mar_comm_mane, ti si apsolutni rekorder u potrošenom broju slova oko običnih i banalnih grešaka. Kad bi bar pola toga potrošio na temu na kojoj postuješ, a o kojoj nemaš pojma, mislim da bi procvetao. nije te sramota matore sede glave?
 
U ovoj trenutnoj geopolitickoj situaciji oko NATO-a,

konsultujmo istorijske cinjenice i ideje jedinog pametnog srbina toga doba,

kneza Pavla Karadjordjevica i njegove poglede na politiku tog teskog perioda?!

Naravno niko ga nije poslusao i zavrsili smo oavako kako sada stvari stoje!!

А што не највећег сина наших народа и народности и политику мирољубиве активне коегзистенције.
 
Slažem se i sa tim tvojim mišljenjem samo, seti se da je u Jugoslaviji u vreme Tita bilo na desetine kampova za obuku islamsih ekstrmista, što se aviona tiče skoro sam video naše pilote koji u Italiji upravljaju F16 I KAŽU DA SE SJAJNO OSEĆAJU, MADA MISLIM DA ŠTO SE AVIONA TIČE I NAŠIH POTRBA ŠVEDSKI TIP BI NAM BIO NAJBOLJE REŠENJE.
mozda zato vecina islamskog sveta jos nije priznala nezavisnost kosova? za razliku od amera koji bi svima koji imaju nesto ..da otmu..mi smo tada ..saradjivali..nasa preduzeca su gradila i po libiji i po iraku..kuvajtu..arabiji..itd..a za uzvrat smo dobijali naftu ..itd..i svi su bili zadovoljni i ziveli u miru..nama nije pretio vise islamski fundamentalizam..nego nas sopstveni..normalno je da su dolazili mudzahedini..al dobrovoljno..u bosnu..nisu slati..oni koji jesu slati..su mahom turci..a turska je u nato..bosanci od turaka primili islam pa vidi ko tu kome za sta pomaze....grcka i turska i dalje imaju sukob ali je sukob zamrznut do daljneg posto su i turska i grcka u nato..
u tom natou su nam vekovni neprijatelji koji su u svakom ratu ubijali i klali srbe..dokazani neprijatelji..to je cinjenica..

kad pomenu italiju..znas li da italija 60% svoje nafte dobija od libije..
 
Ма у реду је ....

Све док нам полуписмени кроје судбину и ти можеш да пишеш ...

ДемокраЦија је бре ....

Ајд, сад лепо исправи стилске, правописне и све остале грешке.
Раздвоји теХт по реченицама, пасусима ...

Мислим, за човека који себи приписује енорман kvantum sazananja
ниси се баш нешто показао ...

А при томе се ниси ни теме држао,
нити си на једноставно питање
поткрепљено аргументима
одговорио ....

Ајд' сад поново ...
Пробај да будеш konstantan i kozihstentan ...

:hahaha1:
:cepanje::hahaha1::cepanje::hahaha1:

Ok slažem se sa tobom imam grešaka, malko su mi prsti predebeli, brzi ali ako je to moja najveća mana prihvatam. Nikada se znanjem, previše ne hvalim ali nisam ni lažno skroman. Tekstove sam pisao kao reakciju na pisanje vas ostalih, zato se teme nisam ni držao, kao pijan plota. No ni drugi to nisu činili, samo od tebe ne videh baš niti jedan argument. z:)z:)z:)
 
eto i odakle srbiji 100 milijardi dolara da investira te pare u svrhu americkih okupacionih nacistickih misija?

zar nije bolje cak da imamo te pare a nemamo ih uloziti iste u razvoj srbije i izgradnju infrastrukture pre svega autoputeva?
zato sto se pitas o svojoj sudbini onoliko koliko ti je velik kalibar cevi..
danas ako nemas jaku vojsku...sheban si..
jaka vosjka podrazumeva jaku drzavu..narocito u ekonomskom pogledu..proizilazi da takva drzava mora da ima i razvijenu infrastruktutu..a ponajvise podrazumeva da na svom celu ima ljude koji imaju i pamet i srce i mooda
 
Референдум је једино исправно решење.
referendum BI BIO ispravno resenje kad bi lepo narodu objasnili iz drzavnog vrha ..SVE prednosti I SVE mane ulaska srbije u NATO..
al iz drzavnog vrha se vrsi kampanja u kojoj se narod obmanjuje..
i ko moze ovoj vlasti da veruje da ce rezulatiti referenduma zaista biti rezulatati referenduma a ne namestaljka?
 
mozda zato vecina islamskog sveta jos nije priznala nezavisnost kosova? za razliku od amera koji bi svima koji imaju nesto ..da otmu..mi smo tada ..saradjivali..nasa preduzeca su gradila i po libiji i po iraku..kuvajtu..arabiji..itd..a za uzvrat smo dobijali naftu ..itd..i svi su bili zadovoljni i ziveli u miru..nama nije pretio vise islamski fundamentalizam..nego nas sopstveni..normalno je da su dolazili mudzahedini..al dobrovoljno..u bosnu..nisu slati..oni koji jesu slati..su mahom turci..a turska je u nato..bosanci od turaka primili islam pa vidi ko tu kome za sta pomaze....grcka i turska i dalje imaju sukob ali je sukob zamrznut do daljneg posto su i turska i grcka u nato..
u tom natou su nam vekovni neprijatelji koji su u svakom ratu ubijali i klali srbe..dokazani neprijatelji..to je cinjenica..

kad pomenu italiju..znas li da italija 60% svoje nafte dobija od libije..

Znam, samo od njih naftu uzima i Nemačka. Tačno je da su nam Ameri u ovih 20 godina baš naudili. Ali ti dobro znaš da se njihova naklonost plaća i lobira, takođe znaš da onda kada smo na čelu države imali umne glave, i znali da lobiramo, tada smo preko Pupina Vojvodinu mi dobili a ne Rumuni koji su imali vrlo jak lobi u Americi posle I svetskog rata, želeći da dobiju Vojvodinu.
 
referendum BI BIO ispravno resenje kad bi lepo narodu objasnili iz drzavnog vrha ..SVE prednosti I SVE mane ulaska srbije u NATO..
al iz drzavnog vrha se vrsi kampanja u kojoj se narod obmanjuje..
i ko moze ovoj vlasti da veruje da ce rezulatiti referenduma zaista biti rezulatati referenduma a ne namestaljka?

Slažem se sa idejom referenduma, takođe posle javne rasprave umnih glava, ne kompleksaša koji bi da nametnu, svoje vrednosti budućim neopterećenim generacijama Srba. Pa kad pomenu Grčku i Tursku i njhov zamrznuti sukobom iz razloga što su NATO, ja tu vidim i nas, pogledaj samo kolko mi kao nacija imamo krvožedne komšije srbomrzaca.
 
Mar_comm_mane, ti si apsolutni rekorder u potrošenom broju slova oko običnih i banalnih grešaka. Kad bi bar pola toga potrošio na temu na kojoj postuješ, a o kojoj nemaš pojma, mislim da bi procvetao. nije te sramota matore sede glave?

џоки доки - oki doki

Кад си ти ставио примедбу, онда мора бити да валидна онако, баш ....

Него шта ти од свих ових постова написао у вези теме па да би дао себи право да икоме даш приговор ????

И тај пост у коме сам истакао писменост уваженог колеге је био везан тему .....

А овај твој ???

z:poz:z:poz:z:poz:
 
Znam, samo od njih naftu uzima i Nemačka. Tačno je da su nam Ameri u ovih 20 godina baš naudili. Ali ti dobro znaš da se njihova naklonost plaća i lobira, takođe znaš da onda kada smo na čelu države imali umne glave, i znali da lobiramo, tada smo preko Pupina Vojvodinu mi dobili a ne Rumuni koji su imali vrlo jak lobi u Americi posle I svetskog rata, želeći da dobiju Vojvodinu.
amerikanci sprovode SVOJ interes..koji nema ama bas nikakave veze sa lobiranjem..to je samo fol da se izvuku pare..nista se time ne postize osim troska..

ameri sprovode SVOJE planove..SVOJE interese..a mi se u njima nismo nalazili..nemacka je uz francusku ..evropski vodj..i SFRJ konkretno srbija je platila ceh potkusurivanja amerike i nemacke..

srbija je u sfrj bila institucialno blokirana i ama bas nikakvu odluku nije mogla da donese..kad je poceo raspad sfrj jeste postojalo neko zeleno svetlo od amerike da se to zavrsi iznutra..i politicka volja u srbiji je postojala ali ne i u sloveniji i hrvatskoj..a brojna kljucna mesta u vojsci su drzali hrvati..pa tako se desi da se posalje vosjka u sloveniju ..bez bojeve municije itd itd..sukob je eskalirao i SFRJ je prikazana kao nesposobna da resi svoje probleme..sto su i hrvati i slovenci itekako zeleli a sto je bio ..nemacki plan..stavljen u pokret jos pocetkom 60ih..medjutim..to se SVIMA obilo o glavu..kao sto rekoh..svaki rat ima tendenciju ..otimanja kontroli
 
Znam, samo od njih naftu uzima i Nemačka. Tačno je da su nam Ameri u ovih 20 godina baš naudili. Ali ti dobro znaš da se njihova naklonost plaća i lobira, takođe znaš da onda kada smo na čelu države imali umne glave, i znali da lobiramo, tada smo preko Pupina Vojvodinu mi dobili a ne Rumuni koji su imali vrlo jak lobi u Americi posle I svetskog rata, želeći da dobiju Vojvodinu.

Е, не лупетај ко ДОС у шерпе ил' Драгољуб у добоше ....

Кад нешто напишеш, нека звучи, а не да звечи ...

:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:
 
Slažem se sa idejom referenduma, takođe posle javne rasprave umnih glava, ne kompleksaša koji bi da nametnu, svoje vrednosti budućim neopterećenim generacijama Srba. Pa kad pomenu Grčku i Tursku i njhov zamrznuti sukobom iz razloga što su NATO, ja tu vidim i nas, pogledaj samo kolko mi kao nacija imamo krvožedne komšije srbomrzaca.
zamrzavanja sukoba ne resava sukob..samo ga cini tezim..onog dana kad napokon izbije..status quo je neodrziv na iole duze staze..
stupanje u NATO s druge strane predstavlja za srbiju..potpuni i konacni poraz..
 

Back
Top