Da li Srbija tajnim potpisom ulazi u NATO?

izuzetan

Aktivan član
Poruka
1.574
Mozda su zapadnjaci videli da su lako prevarili srbe sa kosovom posto smo mi srbi predali i priznali kosovo francuskonemackim sporazumompa sad riljaju dalje i misle da ce ovom vlascti da proguraju Srbima i ulazak srbije u NATO?

Kupovinom rafala mozda iza zavese sprema da tajno potipise ulazak srbije u NATO? eno crna gora je bez referenduma usla u NATO i tom metodom mozda iskoro planiraju da i Srbiju uvedu u NATO na isti nacin i da nas stave pred svrsen cin? Mozda su ovoj vlasti dali da jos vlada ako potipise ulazak u NATO kao sto je proso fransusko nemacki sporazum bez protesta Srba glatko? Videli su da ovoj vlasti nista ne fali iako je prihvatila francusko nemacki sporazum po kome ulazi kosovo u savet evrope pa sad ce da riljaju dalje.
 
Bilo bi super da je tako, mada naprednjaci retko povlače pametne poteze, tako da, male su šanse. Nismo mi te sreće ;)
Mozda su zapadnjaci videli da su lako prevarili srbe sa kosovom posto smo mi srbi predali i priznali kosovo francuskonemackim sporazumompa sad riljaju dalje i misle da ce ovom vlascti da proguraju Srbima i ulazak srbije u NATO?

Kupovinom rafala mozda iza zavese sprema da tajno potipise ulazak srbije u NATO? eno crna gora je bez referenduma usla u NATO i tom metodom mozda iskoro planiraju da i Srbiju uvedu u NATO na isti nacin i da nas stave pred svrsen cin? Mozda su ovoj vlasti dali da jos vlada ako potipise ulazak u NATO kao sto je proso fransusko nemacki sporazum bez protesta Srba glatko? Videli su da ovoj vlasti nista ne fali iako je prihvatila francusko nemacki sporazum po kome ulazi kosovo u savet evrope pa sad ce da riljaju dalje.
Pdf Teorije zavere…
 
Nazovi to kako hoćeš, činjenica je da Srbija i Nato imaju najveći stepen saradnje, praktično ko da smo član a formalno nismo. I to je dobro, pokazuje nameru da idemo u tom pravcu iako su političarima po pravilu kratka muda da neke stvari priznaju.

Kako si... Mi zapravo imamo sve obaveze prema NATO-u - da ih propustimo, ugostimo, itd, ali ONI nemaju obavezu da nas brane.

I ti to zoves prakticno si clan a formalno nisi. Hebote, mi smo qrc na biciklu, eto sta smo. Inace sto se tice odbrane od strane NATO-a, sve ce da brane nas, Crnu Goru, Rumuniju ili balticke zemlje - rekli lepo Ameri ne pada im na pamet da to rade.

S kojim ja mozgovima zivim u istoj drzavi... I onda se cudim kako Vucic vlada.
 
Kako si... Mi zapravo imamo sve obaveze prema NATO-u - da ih propustimo, ugostimo, itd, ali ONI nemaju obavezu da nas brane.

I ti to zoves prakticno si clan a formalno nisi. Hebote, mi smo qrc na biciklu, eto sta smo. Inace sto se tice odbrane od strane NATO-a, sve ce da brane nas, Crnu Goru, Rumuniju ili balticke zemlje - rekli lepo Ameri ne pada im na pamet da to rade.

S kojim ja mozgovima zivim u istoj drzavi... I onda se cudim kako Vucic vlada.

Mi polovičan odnos imamo i sa EU, ne samo sa Nato-om. Što "do pola" zagazimo u nešto, ispunimo sve što je do nas a ne koristimo benefite punog članstva. Upravo je to problem koji nosi "sedenje na dve stolice". Pa nit si vamo, nit si tamo, a svi te guze. Zato se Srbija već decenijama nalazi u nekom međuprostoru besmislene šizofrene politike gde tapka u mestu. Pa od lidera stare SFRJ koja je proizvodila avione, računare i hidrocentrale, sad napredno dolazimo na nivo da ne možemo kocke na ulici da poređamo a da ne ispadaju, da se svaki drugi autobus zapali ili mu ispadne točak, da prodajemo strancima naše rudnike i reke. Pa ti vidi koliko nas je napredna politika "sedenja na dve stolice" napredno unazadila. Umesto da smo posle Miloševića napravili otklon od te naopake politike i ušli u EU/NATO, sad bili na nivou standarda Slovenije i Hrvatske.
 
Mi polovičan odnos imamo i sa EU, ne samo sa Nato-om. Što "do pola" zagazimo u nešto, ispunimo sve što je do nas a ne koristimo benefite punog članstva. Upravo je to problem koji nosi "sedenje na dve stolice". Pa nit si vamo, nit si tamo, a svi te guze. Zato se Srbija već decenijama nalazi u nekom međuprostoru besmislene šizofrene politike gde tapka u mestu. Pa od lidera stare SFRJ koja je proizvodila avione, računare i hidrocentrale, sad napredno dolazimo na nivo da ne možemo kocke na ulici da poređamo a da ne ispadaju, da se svaki drugi autobus zapali ili mu ispadne točak, da prodajemo strancima naše rudnike i reke. Pa ti vidi koliko nas je napredna politika "sedenja na dve stolice" napredno unazadila. Umesto da smo posle Miloševića napravili otklon od te naopake politike i ušli u EU/NATO, sad bili na nivou standarda Slovenije i Hrvatske.
Nije nas unistilo sedenje na dve stolice vec sundizacija drustva zapoceta pod Milosevicem, nastavljena umiveno i perfidno pod DOS-om, i eksplodirana pod SNS-om.

Svodi se na to da svako moze sve da radi, narocito oni koji nista ne znaju mogu da rade sve. Rezultate vidimo.

Branko Dragas je lepo rekao sta su DOS "eksperti" tipa Labus govorili - STO BI MI PROIZVODILI KAD MOZEMO DA UVOZIMO.

Da se evo sad krene redom i proveri ko ima koju diplomu a sta radi, i da se uslovi da mozes da radis samo ono za sta imas diplomu/skolu, nastao bi opsti haos u Srbiji.

Nema to veze sa stolicama na kojima sedimo.

I ne, ne bi nam bilo nista bolje da smo puni clanovi, samo bi nas jos vise pritiskali politicki da moramo da usaglasavamo odluke sa EU, koju vode ljudi koje niko nije birao i za koje ne znas cije interese uopste zastupaju. Neka hvala. Primer su Bugarska i Rumunija, ali i Hrvatska.

I ne zelim da mi niko nista daje, vec da mogu da radimo normalno i da zaradim koliko mi pripada. Necu sad o tome kako je tek trziste rada iskrivljeno, mislim na plate. Samo se zamislite kako jedna Finska, koja je reda velicine Srbije, cak i nesto manja, moze da ima vece plate nego mi. Mnogo vece plate. Mozete da uzmete u obzir i bilo koju drugu zemlju slicnu Srbiji pa proverite.

Najveca zabluda svih koji propagiraju EU je da ce neko nama nesto da uradi nakon ulaska. Na kraju eto neka od tih poglavlja smo ispunili, pa je li nam ista bolje? Ne. Poenta je da moramo sami da cistimo ulice gradova, farbamo fasade, da moramo sami da uzgajamo svoju hranu (ako zelimo da zivimo), od stranih investicija se ne napreduje jer stranac dolazi da te iskoristi - znaci sve se na kraju svodi da samo moramo sve. Cak i da nam EU da novac, cak i ogroman novac, on ce biti pokrade u ovakvom sistemu i nista od toga nece ici u korist vecine gradjana.

I EU NAM TU NECE POMOCI NI NA KOJI NACIN. A ako se uredimo sami, onda nam EU i ne treba - primer su Norveska i Svajcarska.

Dakle mi dok ne sredimo drustvo nemamo sta da trazimo nigde - ni u EU, ni u BRIKS-u, nigde. A to ce traziti borbu na ulici - svako ko zamislja da ce ovi milom dati vlast su u zabludi, jer im je jedini put nakon toga ZATVOR I KONFSKACIJA IMOVINE. A svaki drugi rasplet politicke krize u Srbiji je ogroman gubitak za narod (citaj ako ostanu na vlasti i ostane im sve sto su opljackali, a nama, narodu, ostanu njihovi dugovi).

I sto se duze odlaze ta cistka to ce gore biti po Srbiju. Zamislite samo da smo ih pocistili jos 2020. kada su bili protesti 7. jula, i generalno protesti celog leta nakon ukidanja zatvaranja, a kako su pozivali mnogi - koliko bi manje problema imali i na KiM, koliko bi nam dug bio manji, koliko bi manje stete naneli Srbiji. Ovako, ako sacekamo jos par godina, i ako nam otvore rudnike i skladista nuklearnog materijala, mozemo samo da se kolektivno ubijemo, i ne govorim to figurativno.
 

Back
Top