nasilje u koci

Ah... Stalno je on bio takav. Kad sam bila mala klinka, kad sam imala 4 godine rekla sam mu da necu da mi daje pare lako. Od tada mi ne daje lako pare. (Zato da ne bi mogao time da se izvuce, i da izigrava dobrog oca i tako da se zaboravi na ono kad je pokusao da me ubije i kad mi je davao da mu pusim ku rac.) To je prava istina.

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

@Bernard ... bAsh se ponekad zapitam STA JE SA TVOJIM MENTALNIM SKLOPOM ???
 
Nasilja u kuci i porodici ima mnogo,i kao drustvo ne mozemo da ga iskorenimo.Ono se nalazi svuda oko nas samo treba da otvorimo oci (ako smemo) i videcemo ga. Kakva ce biti nasa reakcija,zavisi od nas samih,koliko i sta mozemo da preduzmemo ne bojeci se posledica.Nasilje se prihvata iz straha od gubitka nekih materijalnih stvari i ciste egzistencije.Tada nasilnik postaje jos gori jer zna da zrtva nema kud.Pravopisne greske u ovom slucaju su nebitne,jer ih svi mi pravimo.
 
Danas sam prisustvovala situaciji koja nije nasilje u kuci ali nije ni sasvim normalna i sigurno se radi o necemu dubljem od onog sto sam videla.
Radnja se odvija u Maxiju, ja cekam na kasi. U Maxi ulaze mama tata i dva decaka(otprilike 4 i 10 godina). Ostavljaju neke kese a mali(4) se obesio na ono sto se gura da bi se uslo u deo za kupovinu(ne znam kako se zove, valjda ste shvatili) i kao ljulja se tu a neka zena iza ga gleda i ceka da se pomeri da bi mogla da prodje. U to tata provali, pritrcava malom, sve u trku pocinje da se dere na njega i iz sve snage(il bar polovine) ga odguruje od toga i mali odlete bar jedno tri metra dalje, pade na ledja i naravno u vrisak... Mama se okrece, polako(nezainteresovano) pita muza "Sta se desilo?", on objasnjava, onoj zeni sto je cekala da se mali pomeri elegantno rukom pokaze da prodje u stilu"Sad kad sam lansirao dete, izvolite, mozete proci". Ceo Maxi zgranut, niko nista ne komentarise.
 
Isto tako, kad sam ja radila za institut G 17 dok jos G 17 nije bio politicka partija, nailazim na coveka koji mi kaze za dete koje mi cak nije ni dosadjivalo, (dete se vrtelo tu oko nas i igralo se za sebe) grdeci ga jer treba, kao, da ucuti "Mali je kao sto vidis retardiran" tako nehajno, Pomislila sam "I ne bio retardiran pored takvog oca", medjutim, pomislila sam mozda mu to nije otac. NIsam ga pitala da li mu je otac jer to mene ne treba da zanima. Roditelji su tako cesto nehajni prema svojoj deci.
 
Хоћу да кажем - онај ко ЗНА колико је то страшно, исто тако ЗНА и колико је тешко прекинути то насиље и рећи насилницима доста.
Зато ми је наведени пост бесмислен.
 

Back
Top