najteze je naslov smisliti...

e ja sam neshto utripovala da su ovde samo teme na koje je odgovarano u agustu... :roll: kada tinejdzheri imaju samo tri strane?!
pa sam mislila da izvuchem neke bolje teme i setila sam se prvo ~najtezhe je naslov smisliti. poshto nisam uspela da iskoristim pretragu, trazhila sam po svojim postovima... :roll: i setila sam se josh lepih tema [ pre svega Alexandre9 (8 ]

bla, svejedno, ne znam da li se ja tripujem i to nije izgubljeno, svejedno cju da ~spasim... ;pPp necje biti nishta loshe shto cju podicji teme, ionako nisu loshe. (8
 
Iskreno.. ne znam zashto sam 'iskopala' ovu temu.. (mozda zbog potrebe da sve ovo kazem)... na prethodnim stranicama je izgubila svoj smisao.. shteta jer je jedna od boljih tema..


Dakle, nisam vichna govorenju o sebi i svojim osjecanjima. Jednostavno ne volim da pricham o sebi ni u kom trenutku. Uvijek imam osjecaj da smaram osobu koja me slusha, ali papir trpi sve (u ovom sluchaju Notepad je zamjena za papir)..
Moglo bi se reci da sam povuchena. Ipak ta moja povuchenost nije propracena manjkom komunikacije. Naprotiv, moglo bi se reci i da sam jako komunikativna osoba. Ali ono shto mi je najteze jeste da 'poklonim' nekome svoje povjerenje. Vec se deshavalo da me osobe kojima sam vjerovala iznevjere i povrijede.

Mnoge moje prijatelje, heh ne mogu reci prijatelje..., poznanike nervira moje chesto mijenjanje raspolozenja. Kazu da je to tipichno za blizance, onda.. okrivicu zvijezde.
Mnogi na ovom forumu me znaju kao Dah_andjela. Promjenila sam nick jer imam tu stalnu potrebu za promjenama. A ipak plashim ih se. Ne kada su u pitanju neke banalne stvari poput nicka, ali kada su u pitanju neke vaznije odluke... obichno ostajem na starome... plashim se promjene... jer ona ne mora uvijek biti na bolje...

Ujutru se budim srecna. Mislim na to kako ce dan biti divan. Nazalost chesto se razocharam. Izgleda da je tako to sa optimistima. Nadaju se nechemu, pochnu da vjeruju u to, a onda sve padne u vodu. I tako svakog dana se nadam da ce biti bolje, a nije. Jer kada pogledam osobe koje me okruzuju... osobe koje smatraju ne da mi fali jedna daska u glavi, vec cijela drvna konstrukcija, samo pozelim da odem. Shto dalje...

Volim kada sam u drushtvu svojih prijatelja. Tada sam skroz opushtena. Neki od njih su na ovom forumu. Znam da ce prochitati ovo i mozda ce se zapitati zashto im sve ovo nisam rekla. Shvatite me. Ovo shto sam napisala gore nikad ne bih mogla izgovoriti.

Nekad mislim da uopshte ne poznajem sebe. Strashno sam neodluchna. To je osobina koju mrzim kod sebe. Evo i sada ne znam da li da poshaljem ovo.. Mislim da cete me pogreshno razumjeti. Da cete pomisliti da sam 'klinka koja vapi za paznjom'. A to sigurno nisam. Najsigurnije se osjecam kad znam da malo ko obraca paznju na mene. Ne zelim da pomislite kako sam ovo napisala samo kako biste vi doshli do zakljuchka da sam ja neshvacena or smth... Smatram da nisam neshvacena jer nikom nikad nisam dala priliku da me shvati. Plashila sam da ce me shvatiti na pogreshan nachin.

Mozda necete razumjeti moj post jer je napisan bez ikakvog reda...


Eto.. rekla sam.. sad samo treba kliknuti 'poshaljite odgovor'
 
Green_Rose:
Iskreno.. ne znam zashto sam 'iskopala' ovu temu.. (mozda zbog potrebe da sve ovo kazem)... na prethodnim stranicama je izgubila svoj smisao.. shteta jer je jedna od boljih tema..
Ne da je izgubila smisao... nego su ljudi pobrkali klonje i balave teme tipa: Ostavio me dechko, Mrzim svoje roditelje, Sere mi se, On ima devojku a ja zhelim da ga je*em, Nemam i ne umem pametnije, dosadno mi je pa cju budzhiti postove... i tako blizhe i tako dalje.
Drago mi je da si temu iskopala normalnim postom. (;
Kako god, mozhda bi bilo bolje da otvorite novu temu, dodelite joj novu shansu, a ovu lepo moderatori spale.


Green_Rose:
Dakle, nisam vichna govorenju o sebi i svojim osjecanjima. Jednostavno ne volim da pricham o sebi ni u kom trenutku. Uvijek imam osjecaj da smaram osobu koja me slusha, ali papir trpi sve (u ovom sluchaju Notepad je zamjena za papir)..
Moglo bi se reci da sam povuchena. Ipak ta moja povuchenost nije propracena manjkom komunikacije. Naprotiv, moglo bi se reci i da sam jako komunikativna osoba. Ali ono shto mi je najteze jeste da 'poklonim' nekome svoje povjerenje. Vec se deshavalo da me osobe kojima sam vjerovala iznevjere i povrijede.
Ovaj... ok. Znash, smaraju me situacije u kojoj gledam dve drugarice kako prichaju koristecji izraze: Jao, strashno, ja te toliko razumem, prichaj mi josh, skot jedan kako je mogao, i... kako si onda vratila nazad boju kose?.... bla bla bla... dok se na njihovim licima ne ocrtava ni je*ena trunka istinskog saosecjanja. Ebiga, uvezhbale su govor pa ih mrzi da ga menjaju, lakshe je tako mozhda. Kazhem to bash zbog toga shto sve redje prihvatim informaciju -razumem te- od ljudi na koje nailazim. Takodje povezano s poverenjem. Tu su osobe koje znam godinama, nekoliko zhivota, osobe koje ~sluchajno naidju i Znam da im mogu verovati. Ostalo, ******, vezhbam, procenjujem i trudim se da ne odbacim neshto lepo zbog neurotichne stashe i predrasuda kojima je istekao rok trajanja. Zato, dobro razmisli da li lazhem kad ti sad kazhem: Razumem o chemu prichash. ;p
Moglo bi se recji da sam povuchena, mada ona nije utemeljena manjkom komunikacije. Manjkom komunikacije ne podrazumevam flegma i ignore stav spram ljudi koji to izazivaju u meni. Problem s poklanjanjem poverenja mozhda postoji. Mozhda, zato shto to i ne mora biti problem. To shto ne poklanjash svoje poverenje svakoj osobi na koju naidjesh ne znachi da imash problema s time. Problem bi postojao bash tada. Ne preterujmo. Ljudi jednostavno ne cene jednostavne stvari. Al' sam ga rekla. :mrgreen: Bitno je ono shto se polako, ~polako, ~sluchajno gradi a ne pogreshno shvacjeno hipi raspolozhenje ~volim vas sve. Naravno da se deshava da nas osobe kojima smo verovali povrede. Mozhesh me pljunuti posred chelepenke ako ti kazhem da to nije nishta strashno, naprotiv. Zapadnjachko shvatanje -dobrog- je drugachije od istochnjachkog. Nauchi praviti razliku izmedju -prijatnog trenutno za tebe- i -Dobrog za tebe- . Sve su to dobre lekcije koje nas dizhu na vishi nivo, nezhnije hvatanje signala i koje nas, shto je najbitnije, mogu Promeniti na bolje. Zar sada zvuchi tako strashno? (;

Green_Rose:
Mnoge moje prijatelje, heh ne mogu reci prijatelje..., poznanike nervira moje chesto mijenjanje raspolozenja. Kazu da je to tipichno za blizance, onda.. okrivicu zvijezde.
Mnogi na ovom forumu me znaju kao Dah_andjela. Promjenila sam nick jer imam tu stalnu potrebu za promjenama. A ipak plashim ih se. Ne kada su u pitanju neke banalne stvari poput nicka, ali kada su u pitanju neke vaznije odluke... obichno ostajem na starome... plashim se promjene... jer ona ne mora uvijek biti na bolje...
Probaj s izrazima: Drugari i Prijatelji. (;
Mani se tog proseravanja shto se horoskopa tiche. Takvi ljudi pojma Nemaju. Uzhas. Ne krivi zvezde, Blizanci nisu nishta loshiji niti bolje od drugih. Mesec mi se nalazi u Blizancima, tako da... ma mani brigu oko promene raspolozhenja. ;p Sve to dodje na svoje ako se samo malo potrudish nakon analize i iskrenog razgovora s sobom. K?
Kazhesh da promena ne mora uvek biti na bolje. Seti se ponovo onog -prijatno-/-dobro-. Veruj mi da bi ti bilo dosadno da znash da cje svaka odluka koju donesesh biti -prijatna- i obrnuto, kad bi mozhda odustajala radi ,izbegavanja' ,losheg' ishoda. Dosadno. Opusti se, procjicje te to. (;

Green_Rose:
Ujutru se budim srecna. Mislim na to kako ce dan biti divan. Nazalost chesto se razocharam. Izgleda da je tako to sa optimistima. Nadaju se nechemu, pochnu da vjeruju u to, a onda sve padne u vodu. I tako svakog dana se nadam da ce biti bolje, a nije. Jer kada pogledam osobe koje me okruzuju... osobe koje smatraju ne da mi fali jedna daska u glavi, vec cijela drvna konstrukcija, samo pozelim da odem. Shto dalje...
Jaooooo... mojne tako. Mene to osvezhava. Ok, priznajem, slichno sam se osecjala pre 5-6 godina, ali sada... mnjeeee. Kad me neko pogleda -tiNisiNormalnaTrepTrep- izrazom... Sunca izadje iza oblaka. :mrgreen:
Ne znam kakva je situacija kod tebe, ali nakon iskrenog razgovora sa mnom doshla sam do zakljuchka: Neke osobe iz tvog okruzhenja poseduju osobine kojima se ne divish, kriterijume koji su prizemni, patnje zbog gluposti, brigu oko nebitnih zjebancija... tebi to ne odgovara. Ako su oni normalni, onda si ti Luda. Budi srecjna svaki put kad ti to nagoveste.
... i jesam srecjna. :mrgreen:

beast_smajli.gif


beast_smesko.gif


Mani se teorija o optimistima, ne svrstavaj sebe bilo gde, ne kalupi. Jednostavno, upoznaj tip tvog razmishljanja. Zapamti shta te chini srecjnom i odrzhava u tom stanju. Ne govorim o ustaljenim pojmovima generalno. Govorim o Sitnicama. Shvaticjesh.
Chim primetish da ~tonesh, a ti se potrudi izdicji iz te situacije kao da posmatrash drugu osobu. Osecjanja nisu u tebi, samo prolazhe kraj tebe i zakachinju te. Nisi zarobljenik, ali mozhesh biti gazda. (;
Al' kenjam, samo zapetljavam, ne mogu to ovako objashnjavati.
Trudi se. Pokushaj.

Green_Rose:
Nekad mislim da uopshte ne poznajem sebe. Strashno sam neodluchna. To je osobina koju mrzim kod sebe. Evo i sada ne znam da li da poshaljem ovo.. Mislim da cete me pogreshno razumjeti. Da cete pomisliti da sam 'klinka koja vapi za paznjom'. A to sigurno nisam. Najsigurnije se osjecam kad znam da malo ko obraca paznju na mene. Ne zelim da pomislite kako sam ovo napisala samo kako biste vi doshli do zakljuchka da sam ja neshvacena or smth... Smatram da nisam neshvacena jer nikom nikad nisam dala priliku da me shvati. Plashila sam da ce me shvatiti na pogreshan nachin.
Gledaj to upoznavanje sebe kao na jednu od igrica u ovom zhivotu. (; Neodluchnost... a da, to zaboravih kod priche o horoskopu. Blizanci poseduju dualnu prirodu shto se nikako ne mozhe prevesti kao dvolichnost. Oshamari svaku osobu u mesto mene koja ti to kazhe. :mrgreen:
Vecjini dosadi to i pochinje im smetati. Nekada to -smeta mi- traje jedan kratak period, opet, zbog neodluchnosti, a nekad odluchish i to je to.
1. Zhelja
2. Znanje
3. Prilika
Prilike su svuda oko nas. Nauchiti mozhesh. Iskreno zheleti nije lako. Mnogo njih se zavarava iz x na n+9 razloga.
Ako znash shta ti smeta, ako zhelish da promenish to i ako je svaki tren nova prilika, ne vidim zashto ne bi uspela. [;

Toliko.
 
Mozda nisam shvatio kako treba,a mrzelo me da citam tudje kilometarske postove...ako sam promasio temu,moderatori ce me obrisati...:)
Ovako:
Pronasao sam se u muzici,i izrazavam se iskljucivo preko nje,mada nekad,veoma retko, izrazavam se i recima...Volim i cenim iskrenost,i zbog toga me jako malo ljudi gotivi( :) )...
Volim kad su ljudi nacisto sa samim sobom,a i sa mnom...volim miris dunava...

Itd...
 
aaaaaa... tek' sad vidim da smo na 42. strani. Ouuuuu... vreme je za Neke odgovore.
beast_smesko.gif



@Ketchua
Mnje... sve vas mrzi da chitate tudje postove, nesvesni toga koliko bi mozhda neka od misli iz njih promenila neshto na tren i na dalje. Ali okej, svi putevi vode Tamo, neki su duzhi, neki kracji, ko zna shta je bolje. ;p

Sh'o se istine tiche, vrlo mali broj ljudi je spreman i voli da je chuje. Smradovi. :da:
beast_smajli.gif.
 
Bash mi se swidja owa tema...................
Ne znam kako da opisem sebe........Wrlo sam cudna,kao da ziwim u nekom swom swetu..........Wolim ziwot,imam mnooogo drustwa (wise muskog)........Wolim umetnost,slikanje mi daje snagu da u swaki nowi dan udjem nasmejana i raspolozena..........Obozawam da slikam kad pada kisa......Kisa me tako smiruje.......Umetnost je moj ziwot....Ljudi me wole jer sam uwek dobro raspolozena,imam mnoooogo strpljenja,spremna sam swakog da saslusam i stvarno sam mnoogo iskrena...Wolim kad su ljudi oko mene srecni,odmah se i ja osecam bolje.....Dosta sam putowala i widela mnoogo prelepih mesta.....wolim da putujem....Wolim miris jutarnje kise.....Ponekad odem ujutru oko sest sati u park,sednem i crtam....Park je najlepsi u zoru kad nema nikog,lampe su josh uvek upaljene ,a polako svice,tako da se dobije neka nijansa narandzastog odsjaja.....Wolim da posmatram i slusham ljude,toliko toga se moze saznati,ceo jedan ziwot....Cudno je kako je owaj swet isti,a ipak swako ga doziwljawa na potpuno dragaciji nacin...Wolim moje ortake i owaj mali grad....Weliki sam sanjar i optimista..........
 
Ja mislim da je naslov najlakse smisliti....ali kako kome......
Na primer:moja soba se zove "da li se kvalitet ljudskog zivota ogleda u stepenu ostvarenosti njegove zivotne ambicije"
aaaa
ajde malo da se reklamiram

Posetite sobu u forumu FILOZOFIJA naslov je gore naveden
 

Back
Top