najteze je naslov smisliti...

I pre svega prestani da govorish svojima o problemima(jer cak to s drustvom je tako beznacajno kad uporedish sa dramom koju ti tvoji prave!)Znaci ono ako ti je majka rekla da je opterecujesh time ili "unistavash" reci joj "ko te ebe" i gotovo.... :roll: :wink: :!: najbitnije je da nadjesh 1 dobrog prijatelja ili da se poverish decku....
 
Ratka_:
lepo od vas, ako iskreno tako mislite, ali ja ne znam sta da radim !!! Plasim se da nista od toga nece da mi pomogne da se izvucem iz tih problema ili da se bar malo manje nerviram zbog njih !

znas kako sam ja naucila da trpim uvrede?? tako sto ih ne slusam.. ja se totalno iskljucim kad jedna osoba pocne da prica.. nista je ne cujem.. nije da ne slusam, nego ne cujem.. probaj sebi da ugradis to dugme off.. ne znam kako.. ali kad ti se vec smuci, onda vise nista ne cujes.. treba da znas da ta osoba nije u pravu, da sagradis lepo misljenje o sebi (a verujem da ti vec imas lepo misljenje o sebi :wink: ), i onda ces znati da ta osoba nije u pravu..
 
winnetou:
Ratka_:
lepo od vas, ako iskreno tako mislite, ali ja ne znam sta da radim !!! Plasim se da nista od toga nece da mi pomogne da se izvucem iz tih problema ili da se bar malo manje nerviram zbog njih !

znas kako sam ja naucila da trpim uvrede?? tako sto ih ne slusam.. ja se totalno iskljucim kad jedna osoba pocne da prica.. nista je ne cujem.. nije da ne slusam, nego ne cujem.. probaj sebi da ugradis to dugme off.. ne znam kako.. ali kad ti se vec smuci, onda vise nista ne cujes.. treba da znas da ta osoba nije u pravu, da sagradis lepo misljenje o sebi (a verujem da ti vec imas lepo misljenje o sebi :wink: ), i onda ces znati da ta osoba nije u pravu..

To je pravi savet...
samo treba ipak chuti ali poduslovom da su to ljudi koje ti cenish...
 
XeNiA_nS:
winnetou:
Ratka_:
lepo od vas, ako iskreno tako mislite, ali ja ne znam sta da radim !!! Plasim se da nista od toga nece da mi pomogne da se izvucem iz tih problema ili da se bar malo manje nerviram zbog njih !

znas kako sam ja naucila da trpim uvrede?? tako sto ih ne slusam.. ja se totalno iskljucim kad jedna osoba pocne da prica.. nista je ne cujem.. nije da ne slusam, nego ne cujem.. probaj sebi da ugradis to dugme off.. ne znam kako.. ali kad ti se vec smuci, onda vise nista ne cujes.. treba da znas da ta osoba nije u pravu, da sagradis lepo misljenje o sebi (a verujem da ti vec imas lepo misljenje o sebi :wink: ), i onda ces znati da ta osoba nije u pravu..

To je pravi savet...
samo treba ipak chuti ali poduslovom da su to ljudi koje ti cenish...

pa, da su to ljudi koje ti cenis, ne bi ni zeleo da ih ne cujes.. (znam da si zensko :wink: nego kad pisem u globalu, pisem u muskom rodu)
 
winnetou:
XeNiA_nS:
winnetou:
Ratka_:
lepo od vas, ako iskreno tako mislite, ali ja ne znam sta da radim !!! Plasim se da nista od toga nece da mi pomogne da se izvucem iz tih problema ili da se bar malo manje nerviram zbog njih !

znas kako sam ja naucila da trpim uvrede?? tako sto ih ne slusam.. ja se totalno iskljucim kad jedna osoba pocne da prica.. nista je ne cujem.. nije da ne slusam, nego ne cujem.. probaj sebi da ugradis to dugme off.. ne znam kako.. ali kad ti se vec smuci, onda vise nista ne cujes.. treba da znas da ta osoba nije u pravu, da sagradis lepo misljenje o sebi (a verujem da ti vec imas lepo misljenje o sebi :wink: ), i onda ces znati da ta osoba nije u pravu..

To je pravi savet...
samo treba ipak chuti ali poduslovom da su to ljudi koje ti cenish...

pa, da su to ljudi koje ti cenis, ne bi ni zeleo da ih ne cujes.. (znam da si zensko :wink: nego kad pisem u globalu, pisem u muskom rodu)

da, ako se ja sa nekim ljudima dobro slazem i smatram ih prijateljima, zasto da ne slusam ? Drugo je to ako oni pocinju da pokazuju nerazumevanje i krenu da me vredjaju ili mozda na pogresan nacin pokazuju da ispravim neku gresku. Onda ne gledam da precutim, obicno kazem nesto u svoju odbranu, mozda to ispadne dobro na kraju, zato ne valja uvek precutati.
 
Ratka_:
da, ako se ja sa nekim ljudima dobro slazem i smatram ih prijateljima, zasto da ne slusam ? Drugo je to ako oni pocinju da pokazuju nerazumevanje i krenu da me vredjaju ili mozda na pogresan nacin pokazuju da ispravim neku gresku. Onda ne gledam da precutim, obicno kazem nesto u svoju odbranu, mozda to ispadne dobro na kraju, zato ne valja uvek precutati.

da, ali sa ovom osobom o kojoj ja pricam ne vredi se raspravljati.. to je jednostavno nemoguce, a i jos je mnogo starija od mene, tako da ne bih da odgovaram.. sad vise i ne mogu da odgovaram, jer ne cujem sta prica..
 
Danas ozivljavam ovu temu, ne pitaj te zashto... mozda ako neshto kazem bacim koji kamenchic sa srca u daleki bezdan... nadam se...
Pre nekih dve godine sam bila kao dete, chovek...hmm... odvratna... ne znam shta mi je falilo toliko u mom zivotu pa da moram druge da ugrozavam bilo gde, pa chak i tu na forumu... malo je reci rechi izvinjenja posle toga, malo je kajati se... ipak sve se to naplatilo sa porezom troduplo... to je bio prelomni zivotni period. Period promena. Ne znam da li me je to sve promenilo ili shta, ko? Uglavnom kada sada posmatram sebe pre dve godine vidim jednu malu retardiranu buntovnu i zlu devojchicu... sada kao velika retardirana devojchica ispravila sam svoje greshke shto je to vishe moglo a shto je najvaznije promenila sam se. Od tada je pocheo period povlachenja valjda iz osecaja krivice. Vremenom taj svet je proshirio svoje granice i navikla sam se potpuno na njega. Samo postojala je jedna veza sa svetom... jedno oko kojim sam sve posmatrala i pribegavala drugima u pomoc uvek... povukla sam se u taj svet poput puza u svoju kucicu i izlazila pri potrebi. Naravno da su meni moji bliski i porodica to primetili. Oni sami su videli promenu. Znali su da sam tad najslabija. I od tog dana vrtoglave promene pa sve do sada trpim najgore osecaje zbog njihovog burnog napada na mene u tom periodu. Cutala sam. Josh vishe digla i zacementirala zidove. Pochela sam da pishem... evo vec ima pedesetak stranica jedne knjige... na neki nachin sam pokushala da sve to pretochim u pesmu, prichu... i tako i dan danas zivim u tom svetu koji pochinje sve vishe da se skuplja i da me pritiska. Bojim se dana kada ce me on potpuno zgnjechiti svojim sivim zidovima. Plashi me moja praznina koja je poput mozaika popunjena na samo malobrojnim mestima.... i ne znam odakle sve to potiche... vishe tih praznina useca mi se u misli i osecaje poput chvrsto stegnutog kanapa o ruku. Vishe tih praznina sada chine jednu koja predstavlja vrtlog, crni bezdan, crnu rupu bash kao u kosmosu. Osecam kako mi se to crnilo sve vishe priblizava i smeshi, jedva chekajuci da me proguta. Bojim se dana kada cu mozda napraviti sebi neku glupost ukoliko ludilo overdozira u meni. Plashim se sebe...
 
XeNiA_nS:
Temu je zapocela tvoja sestra (slucajnost? :P ); A ti sada postujes ovako nesto... Vidim da ti jos niko nije odgovorio na post... Mozda zato sto nisi postavila konkretno pitanje? Ili mozda nisi ni htela odgovor, samo si htela da reci koje si rekla budu "izrechene"... U svakom slucaju, u tome sto si rekla prepoznajem neke faze u koje ti je i sestra ponekad zapadala, ali kao i uvek, na kraju bude sve ok (iako ona to retko kad prizna :wink: ); Zato, da se ne bih ponavljao, popricaj sa sestrom o tome sta ja mislim o ovako necemu, ona sigurno zna... :wink:
 

Back
Top