Najčešće greške u srpskom jeziku

Да врше своје дужности које су им у опису посла, као и у свакој другој професији. Лектор може да буде професор у образовним установама који предаје језике и држи вежбе или стручно лице које контролише и врши исправке граматичких, правописних и стилских грешака у текстовима пре њиховог штампања.


О чему ти причаш на овој теми и с којом поентом?
Lektor.
Malo po malo kada novinari ne mogu da nadju neku vest ubace lektore... U emisiju, i tada ti taj po sata u toj emisiji dosasjuje da se ne kaze po nego pola a koji vrag sam ja rekao.
Ne vidim uopste prioritet z atako nesto.
Izrazi kao ok svuda su u svaciji jezik usli, ili npr gracija ili Zevs
hvala se be kaze hvala nego se treva izraziti postenije sa tackom i zapetom.

Arheologe sam spomenuo jer su te dve profeaije veoma slicne, obe tako reci kada coek cuje za nj da se zaprepasti, i bije nj nego njih i nije coek nego covek.
Tako da pitam, zbog cega soliti ljudima pamet?
 
Lektor.
Malo po malo kada novinari ne mogu da nadju neku vest ubace lektore... U emisiju, i tada ti taj po sata u toj emisiji dosasjuje da se ne kaze po nego pola a koji vrag sam ja rekao.
Ne vidim uopste prioritet z atako nesto.
Izrazi kao ok svuda su u svaciji jezik usli, ili npr gracija ili Zevs
hvala se be kaze hvala nego se treva izraziti postenije sa tackom i zapetom.

Arheologe sam spomenuo jer su te dve profeaije veoma slicne, obe tako reci kada coek cuje za nj da se zaprepasti, i bije nj nego njih i nije coek nego covek.
Tako da pitam, zbog cega soliti ljudima pamet?
Gecbi brate čitaoče
Pusti ljude malo ;)
 
Lektor.
Malo po malo kada novinari ne mogu da nadju neku vest ubace lektore... U emisiju, i tada ti taj po sata u toj emisiji dosasjuje da se ne kaze po nego pola a koji vrag sam ja rekao.
Ne vidim uopste prioritet z atako nesto.
Izrazi kao ok svuda su u svaciji jezik usli, ili npr gracija ili Zevs
hvala se be kaze hvala nego se treva izraziti postenije sa tackom i zapetom.

Arheologe sam spomenuo jer su te dve profeaije veoma slicne, obe tako reci kada coek cuje za nj da se zaprepasti, i bije nj nego njih i nije coek nego covek.
Tako da pitam, zbog cega soliti ljudima pamet?
А ја питам чему сво то тртљање и кукњава на овој теми. Ово није сандуче за жалбе и примедбе. Замисли да неко на теми о једноћелијским организмима почне да трабуња како су биолози овакви и онакви, како досађују у емисијама и како су цитологија и хистологија сољење памети. Ем лупеташ глупости без имало смисла, ем то радиш на погрешном месту. Мали савет - кад ти се нешто не допада на телевизији, промени канал. И још један - ако немаш капацитет да нешто разумеш, не трти се да филозофираш о томе или да то омаловажаваш. Нити је посао лектора некакво извртање, нити археолози ишта прогнозирају. Можда је за неког попут тебе природно да се запрепасти кад чује речи као што су ,,археолог" или ,,лектор", али веруј да за 99% људи на свету, барем од оних који су прошли који разред школе, није.
 
А ја питам чему сво то тртљање и кукњава на овој теми. Ово није сандуче за жалбе и примедбе. Замисли да неко на теми о једноћелијским организмима почне да трабуња како су биолози овакви и онакви, како досађују у емисијама и како су цитологија и хистологија сољење памети. Ем лупеташ глупости без имало смисла, ем то радиш на погрешном месту. Мали савет - кад ти се нешто не допада на телевизији, промени канал. И још један - ако немаш капацитет да нешто разумеш, не трти се да филозофираш о томе или да то омаловажаваш. Нити је посао лектора некакво извртање, нити археолози ишта прогнозирају. Можда је за неког попут тебе природно да се запрепасти кад чује речи као што су ,,археолог" или ,,лектор", али веруј да за 99% људи на свету, барем од оних који су прошли који разред школе, није.
Jase ne zalim.
Vec hocu da mi neko objasni.
Lektori ne mogu da sastave... jezik.
Da li oni brane jezik?
Jer se ne moze reci da crnogorski jezik postoji.
 
Imam jos jedno pitanje:
Jer se na ovom forumu pravilno kaze "HVALI" ili, kako neki pisu "FALI"?
Meni "fali" zvuci bas onako ,bezveze ,da ne kazem prosto.

Jer moderatori imaju obavezu da se osvrcu i ispravljaju jezicke probleme?
Predlazem da da ,zbog samog kvaliteta.
po-hvali-cu te tako da nista ne fali i nedostaje, te da nema falinke, fala bogu

a jezicnici ce ti verovatno i odgovoriti na pitanje

jer ja nisam ucen, nego jeziko-spdac.
 
po-hvali-cu te tako da nista ne fali i nedostaje, te da nema falinke, fala bogu

a jezicnici ce ti verovatno i odgovoriti na pitanje

jer ja nisam ucen, nego jeziko-spdac

Eto, primera gde neko koristi HVALI i FALI u istoj rečenici.
Dakle ,gramatički nedopustivo!
Šta je onda pravilno što se može koristiti i upotrebljavati?
Šta je dozvoljeno i poželjno na forumu?
Da ne citiram stranicce foruma na kojima se različito koristi!
 
Imam jos jedno pitanje:
Jer se na ovom forumu pravilno kaze "HVALI" ili, kako neki pisu "FALI"?
Meni "fali" zvuci bas onako ,bezveze ,da ne kazem prosto.

Jer moderatori imaju obavezu da se osvrcu i ispravljaju jezicke probleme?
Predlazem da da ,zbog samog kvaliteta.
Ako nešto nedostaje, onda nam Fali, kako većina pravilno napiše.
Ako za nedostajanje napiše FALI, ti ga Hvali jer je ispravno napisao.

Jel dogovoreno? ;)
 
Poslednja izmena:

Back
Top