Najbolja pizza u Beogradu

Kanadjani bi rekli - peperoni, mushroom - bacon. Sta ces vise?
kod nas kapricoza, sta ces vise (neki iz pozadine pominju maslinku i jaje)

neki: napolitana ili sicilijana - sta ces vise?

ali kako da ti objasnim kapricoza je za mene u rangu sa giros pizzom (kecap na pizzu?!?) prethodno pomenuoj
necu vise, hocu manje....

moja vrh pizza je bela pizza quatro formaggi
(koju retko ko ovde zna da napravi kako treba ako uopste i zna da napravi)
Jedino se u Srbiji i ex-YU drzavama capricoza pravi bez aticoka.



Pizza_capricciosa.jpg
 
brate to nesto ala premija.

u engleskoj su pice daleko skuplje.

https://www.tesco.com/groceries/en-GB/shop/frozen-food/pizza/all

i samo nemojte ovde da pocnemo da pricamo o cenama u engleskim prodavnicama jer su vise od nasih

brate to nesto ala premija.

u engleskoj su pice daleko skuplje.

https://www.tesco.com/groceries/en-GB/shop/frozen-food/pizza/all

i samo nemojte ovde da pocnemo da pricamo o cenama u engleskim prodavnicama jer su vise od nasih.
Ja и ти не живимо на истој планети? Не рекох да су све јевтиније него овде, али већина јесте.
Одем бар једном месечно на сајтове Asda, Sainsbury, Morrisons, и знам шта причам. Лидл у Лондону је био врло јевтин и врло квалитетан, само што на сајту Лидл УК немаш детаљно цене као на сајтовима наведених ланаца. Али, док сам био тамо, Дулано Шварцвалд шунка, шнитови, права шунка, од бута, а не од пресованих куваних комада, 200 грама јевтиније него у Србији 100 грама





1707556118739.png
1707555825377.png
 
Ja и ти не живимо на истој планети? Не рекох да су све јевтиније него овде, али већина јесте.
Одем бар једном месечно на сајтове Asda, Sainsbury, Morrisons, и знам шта причам. Лидл у Лондону је био врло јевтин и врло квалитетан, само што на сајту Лидл УК немаш детаљно цене као на сајтовима наведених ланаца. Али, док сам био тамо, Дулано Шварцвалд шунка, шнитови, права шунка, од бута, а не од пресованих куваних комада, 200 грама јевтиније него у Србији 100 грама





Pogledajte prilog 1496722Pogledajte prilog 1496719
Ovo je tačno i za Nemačku. Upravo kupujem kada sam tamo švarcvaldsku šunku i čedar sir koji je naš lidl izbacio iz ponude sem ponekad kad su dani Nemačke ili UK .Ali i ranije a kamoli sad u nemačkom lidlu je i bez akcije jeftinije 200g nego ovde 100.
 
Ovo je tačno i za Nemačku. Upravo kupujem kada sam tamo švarcvaldsku šunku i čedar sir koji je naš lidl izbacio iz ponude sem ponekad kad su dani Nemačke ili UK .Ali i ranije a kamoli sad u nemačkom lidlu je i bez akcije jeftinije 200g nego ovde 100.
У БГ Лидл има само Циен сапун Солевита мали сокови. И ништа више од правог Лидла.
Тај чедар ја био одличан, мада ја не волим качкаваљ-трапист-чедар но беле сиреве, био је паковање 0,5 кг,
Има ли тамо још сок од црног грожђа, јак као шира.
 
Написах ли да код нас ови танки режњеви праве шунке, 80 грама коштају 350 динара? И то домаћи. Ако се под домаћим подразумева ове прављено а увоз ко зна одакле.
 
Но, да се вратимо теми - пицерије. Ако неко налети на добре пице, на комад, ради пробе, ако је тесто дебело барем 0,01 мм и ако се сир не провиди, нека јави да проба,
 
Ja volim Majstora i Margaritu.

Imaju lepe pizze svezeg nadeva i odlican tiramisu u casi, kafu solidne jacine (iako malo slabu za moj ukus) i fokacu sa crnim maslinama i morskom solju.
Sasvim mi odgovara taj restoran.


Postoji jos jedna pizzeria, u blizini Kneginje Ljubice, onog njenog konaka, ali sam zaboravila ime restorana.
Slicne su pizze kao u Majstoru, prozracne i pufnaste uz smek peci na drva, ali oni su valjda i druge sastojke nabavljali iz Italije, cak je i brasno stizalo preko Jadrana i pamtim da je stajalo testo par dana zbog fermentacije.
Odlicni su bili!
Malo snobovski ali ukusni.
 
Ja volim Majstora i Margaritu.

Imaju lepe pizze svezeg nadeva i odlican tiramisu u casi, kafu solidne jacine (iako malo slabu za moj ukus) i fokacu sa crnim maslinama i morskom solju.
Sasvim mi odgovara taj restoran.

Malo snobovski ali ukusni.

Dobre su im pizze, malo mozda skuplje i malo teze za naruciti jer je kod njih koliko znam uvek guzva.

tako, s vremena na vreme...
 
Pitanje za one koji raspravljaju o cenama u UK i Srbiji, posto je ovo tema o pizzama, kako da su ulazne sirovine (italijanska farina, pelat, mozzarela, prsuta) po vasim informacijama duplo skuplje u Beogradu nego u Londonu a cena same pizze sa mozzarelom i prsutom u Londonu je vise od duplo veca nego od iste takve pizze u Beogradu? Sto znaci da su usluge u BGD i dalje basnoslovno jeftine u odnosu na beli svet - u ovom slucaju i 4 puta.

Poredjenje sam napravio na cenu pizze u zemunskom Bosiljku i londonskom Napoli on the Road, u Bosiljku kosta 1150 din a u Londonu 16.95 funti.
 
Meni je recimo kiseli kupus sranje a kad bih to izgovorio na glas ** zbog toga bi me 95% Srba ubilo. No, ne kazem da je sranje, kazem da je MENI sranje, dopustam da se vecini ljudi svidja.

** - cemo da vidimo reakciju ovde
А тек швабурине! Заглавио би робију да им дирнеш у кисели купус!
Нисам ни ја обожавалац, као ни пасуља али те артичоке су баш глупост, то само док очистиш смучи ти се живот, а укус никакав.
 
А тек швабурине! Заглавио би робију да им дирнеш у кисели купус!
Нисам ни ја обожавалац, као ни пасуља али те артичоке су баш глупост, то само док очистиш смучи ти се живот, а укус никакав.
OK, tebi jesu glupost nekome nisu. I treba pustiti ljude da vole sta im se svidja. Articoke su nezaobilazni deo italijanske, spanske, francuske i marokanske kuhinje - meni omiljenih. Articke sa svojim gorkastim ukusom meni odlicno pasuju uz sireve, mascarpone ili rikotu, pa uz to jos ukus bosiljka...
Kazu da aricoke imaju odlicne nutritivne vrednosti (ne zanimam se bas preterano tim) a i zdrave su jer smanjuju nivo holesterola.

Mi u kuci ponekad spremamo corbu od articoka.
 
OK, tebi jesu glupost nekome nisu. I treba pustiti ljude da vole sta im se svidja. Articoke su nezaobilazni deo italijanske, spanske, francuske i marokanske kuhinje - meni omiljenih. Articke sa svojim gorkastim ukusom meni odlicno pasuju uz sireve, mascarpone ili rikotu, pa uz to jos ukus bosiljka...
Kazu da aricoke imaju odlicne nutritivne vrednosti (ne zanimam se bas preterano tim) a i zdrave su jer smanjuju nivo holesterola.

Mi u kuci ponekad spremamo corbu od articoka.
Па ок, не браним ко воли. Само на нашем поднебљу је толико фантастичног поврћа да се не бих бар овде про.еравала са артичокама.
Зато их нема сасвим оправдано на каприћози.
 
Па ок, не браним ко воли. Само на нашем поднебљу је толико фантастичног поврћа да се не бих бар овде про.еравала са артичокама.
Зато их нема сасвим оправдано на каприћози.
Sa nasim povrcem pravis pizzu koja se ne zove capricoza a onom ko zeli da proba originalnu treba da pustis mogucnost da jede pizzu kakvu jedu u Italiji i sirom sveta. Uostalom i sve najbolje beogradske pizzerije koje smo pobrojali ovde, Majstor i margarita, Bosiljak, Pietra, prave capricozu sa atricokama. Ti odes kod njih, narucis capricozu a kad ti je donseu onda skines articoke?
 

Back
Top