Najbolja pizza u Beogradu

Vidim da je par ljudi reklo za Bucka nešto pohvalno, a meni uopšte nije jasno šta je onde dobro? Zapravo nije pica, već su te salate koje ti roknu na picu, ja sam otišao bukvalno razočaran sa tog mesta. Čak mislim da nije na lokaciji gde jeste da ništa od toga ne bi ni bilo.

Pizza Bar na NBGD nije loš, ali ne znam gde bih izdvojio da sam jeo najbolju picu... Uglavnom su masne, sa predebelim testom, najbolja mi je pica domaća koja se napravi.
Pizza bar je imala Gianduju...sa španskom čorizo kobasicom...savršenstvo jedno.
A onda su prestali da je prave :(

Inače dobra je bila i meni omiljena za naručivanje, ali sem što je Gianduja nestala iz menija i poskupeli su "malo" više pa ih retko koristim.
Ali kvalitet testa je dobar.
P.S: govorim o klasičnoj njihovoj pizzi, čikago deep dish varijante nisu moj fazon.
 
Ево да ти кажем; Тек онда када нас времеплов врати у период пре транзиције.
Када је постајала фирма ТРИ ГРОЗДА која је држала ресторане Влтаву Ловац, Стари Град у Васиној итд и наравно Под Липом у Македонској
Најбоље пицерије у које сам ја крочио. Пре 40 година сам једну сезону радио на гардероби у сутерену Под Липом пицерија а горе кафана где су седели боеми Брана Петровић касније Бора Чорба пице оно време
Пицерија радила од 11 -11 х и никада нисам имао мање од 700 капута за дан. Пођу момак и девојка у биоскоп, сврате на пицу и једну или две туре кокаколе, није се дуго седело.

После је отворен фамозни Кнез где сам уместо шунке добио сардину а 3 цм по ободу голо тесто.
А рецимо пица сербиана Под липом и у Стари град: уши отпадају: цела кашика кајмака, јаје, фафарони, поврће, шунка и кобасица, 100 чуда, маслина довољно, сир фантастичан. И наравно тесто кад се испече дебело мало више од сантиметра а данас једеш пицу као да си надев ставио на флис папир.

У Лондону Пица Хат не вреди, па сам два пута отишао на Челзи где има улица са десетинама талијанских пицерија. једну држао Ђан Франко Зола док је играо у Челзију. Два пута – никад више. Није вегетаријана а нигде шунке, ни кобасице, само мало неког поврћа. Звао сам конобара да кажем да поспе било шта по крају јер верујте 3,5 см теста по ободу нема ништа.
Личило ми на хотел Москву где на тањиру мало мањем од сателитског добијеш колач мало већи од шибице и танка браон нит, од течне чоколада умотано спирално 1,5 круг по тањиру, то једино да олижеш, толико танко ни ножем не можеш да покупиш. .

Овде док је био Ловац у Цетињској на нешто је личило. Остало што сам пробао по БГ напросто НЕ ЗАСЛУЖУЈЕ КОМЕНТАР.
Обратите пажњу негде „сир“ провидан. Значи, БИЉНИ. Не може качкаваљ да буде провидан, ипак је то до млека.

Можда је неко негде отворио а да ја не знам.
Није носталгија, али бих радије ушао у праву пицерију као некада и јео сув хлеб миришући ону арому, него јео било коју пица коју пробах у БГ
 
Ево да ти кажем; Тек онда када нас времеплов врати у период пре транзиције.
Када је постајала фирма ТРИ ГРОЗДА која је држала ресторане Влтаву Ловац, Стари Град у Васиној итд и наравно Под Липом у Македонској
Најбоље пицерије у које сам ја крочио. Пре 40 година сам једну сезону радио на гардероби у сутерену Под Липом пицерија а горе кафана где су седели боеми Брана Петровић касније Бора Чорба пице оно време
Пицерија радила од 11 -11 х и никада нисам имао мање од 700 капута за дан. Пођу момак и девојка у биоскоп, сврате на пицу и једну или две туре кокаколе, није се дуго седело.

После је отворен фамозни Кнез где сам уместо шунке добио сардину а 3 цм по ободу голо тесто.
А рецимо пица сербиана Под липом и у Стари град: уши отпадају: цела кашика кајмака, јаје, фафарони, поврће, шунка и кобасица, 100 чуда, маслина довољно, сир фантастичан. И наравно тесто кад се испече дебело мало више од сантиметра а данас једеш пицу као да си надев ставио на флис папир.

У Лондону Пица Хат не вреди, па сам два пута отишао на Челзи где има улица са десетинама талијанских пицерија. једну држао Ђан Франко Зола док је играо у Челзију. Два пута – никад више. Није вегетаријана а нигде шунке, ни кобасице, само мало неког поврћа. Звао сам конобара да кажем да поспе било шта по крају јер верујте 3,5 см теста по ободу нема ништа.
Личило ми на хотел Москву где на тањиру мало мањем од сателитског добијеш колач мало већи од шибице и танка браон нит, од течне чоколада умотано спирално 1,5 круг по тањиру, то једино да олижеш, толико танко ни ножем не можеш да покупиш. .

Овде док је био Ловац у Цетињској на нешто је личило. Остало што сам пробао по БГ напросто НЕ ЗАСЛУЖУЈЕ КОМЕНТАР.
Обратите пажњу негде „сир“ провидан. Значи, БИЉНИ. Не може качкаваљ да буде провидан, ипак је то до млека.

Можда је неко негде отворио а да ја не знам.
Није носталгија, али бих радије ушао у праву пицерију као некада и јео сув хлеб миришући ону арому, него јео било коју пица коју пробах у БГ
"Под липом" пицерија, одлично је се сећам. Каприћоза је била најбоља, значи то је било место за уживање. Долазила једном недељно са другарицом.
 
Ali 'Giros Pizza' nedaleko od Kalenica... sve sa pomfritom!
Mislio sam covek je lud - ko ce to da jede?
Kad ono dok sam kod njega kupovao sendvic, giros pizza planula.

Nije najbolja pizza koja je najbolja, nego je najbolja pizza ona koju ljudi vole.

Znaci hocete autenticnu italijansku ili autenticnu Beogradsku pizzu?

To mu dodje kao burek sa burgerom.
 
Ali 'Giros Pizza' nedaleko od Kalenica... sve sa pomfritom!
Mislio sam covek je lud - ko ce to da jede?
Kad ono dok sam kod njega kupovao sendvic, giros pizza planula.

Nije najbolja pizza koja je najbolja, nego je najbolja pizza ona koju ljudi vole.

Znaci hocete autenticnu italijansku ili autenticnu Beogradsku pizzu?

To mu dodje kao burek sa burgerom.
Е па бивше београдске боље него све талијанске у Лондону
 
To je osnova za sve njoj se uvek vrstiš. Praška šunia, sir, pečurke kečap origano šta ćeš više?
Kanadjani bi rekli - peperoni, mushroom - bacon. Sta ces vise?
kod nas kapricoza, sta ces vise (neki iz pozadine pominju maslinku i jaje)

neki: napolitana ili sicilijana - sta ces vise?

ali kako da ti objasnim kapricoza je za mene u rangu sa giros pizzom (kecap na pizzu?!?) prethodno pomenuoj
necu vise, hocu manje....

moja vrh pizza je bela pizza quatro formaggi
(koju retko ko ovde zna da napravi kako treba ako uopste i zna da napravi)
 
To je osnova za sve njoj se uvek vrstiš. Praška šunia, sir, pečurke kečap origano šta ćeš više?
Шта ћеш више? Прашка шунка спада у куване шунке., Значи треба нешто сувље и јаче , не баш будимска јер се прекори. Али нешто као сувља печеница.
Кајмак.,
Паприке.
јаје.
Ту чак заборави и маслине?
 
у Лондону је боље купити замрзнуту па испећи него у пицерији. Видите, свака од ових је испод 200 дин. Са пристојним саламама. Код нас најјевтиније у Лидлу око 300 дин
1707487683164.png
 
у Лондону је боље купити замрзнуту па испећи него у пицерији. Видите, свака од ових је испод 200 дин. Са пристојним саламама. Код нас најјевтиније у Лидлу око 300 дин
Pogledajte prilog 1496407
brate to nesto ala premija.

u engleskoj su pice daleko skuplje.

https://www.tesco.com/groceries/en-GB/shop/frozen-food/pizza/all

i samo nemojte ovde da pocnemo da pricamo o cenama u engleskim prodavnicama jer su vise od nasih.
 
Kanadjani bi rekli - peperoni, mushroom - bacon. Sta ces vise?
kod nas kapricoza, sta ces vise (neki iz pozadine pominju maslinku i jaje)

neki: napolitana ili sicilijana - sta ces vise?

ali kako da ti objasnim kapricoza je za mene u rangu sa giros pizzom (kecap na pizzu?!?) prethodno pomenuoj
necu vise, hocu manje....

moja vrh pizza je bela pizza quatro formaggi
(koju retko ko ovde zna da napravi kako treba ako uopste i zna da napravi)
Originalnu kapricozu Italijani sirom sveta oduvek prave sa artichokama, kod nas u ex-SFRJ (i kasnije, sve do danas) na kapricozu ne stavljaju artichoke - jer nije bilo da ih se nabavi.

Dalje, lik pise o tome da u Londonu nema dobrih pizzerija, evo ja cu da mu dam samo dva imena, ne treba zahvaljivanje): prva - Napoli on the Road, druga - 50 Calo. A ima ih mnogo vise koje su odlicne jer ne zaboravimo u Londonu (i celoj UK) ima mnogo Italijana sa juga cizme. U sustini nema velikog grada negde na Zapadu da Italijani ( i Grci) nisu otvorili svoje restorane. Pa tako postoje liste i nagrade za najbolje italijanske restorane na zemaljskoj kugli i gle, cesto, su pobednici na tim listama van Italije, u USA, Australiji, UK ili negde drugde. Zasto neki kalabrez ili napolitanac u Njujorku ne bi znao da napravi bolju pizzu nego neki njegov zemljak u Napulju ili Palermu? Uostalom, lik koji kaze da smrznuta pizza nesto vredi i daje cenovnik iz nekog lanca samousluga verovatno nista ne zna o pizzama.

Osnovni deo pizze je testo, ono se pravi od dve vrste brasna od kojih je jedno tip 00 a drugo semolina (sad koliko pizzerija iz Beograda uopste koristi to brasno koje se ne mislim i ne proizvodi u Srbiji, no znam da u Bosiljku kupuju italijansko brasno - pretpostavljam i u u drugim boljim pizzerijama po BGD), od takvog brasna testo za pizzu prave sami Italijani, sve ostalo nije originalno (ali ne mora zbog toga da bude lose). U zavisnosti da li jedete rossu (sa premazom od pamidora) ili biancu (nema pamidore paste) se i rade tradiciionalni topinzi (ono sto ide na pizzu ili sto u Srbiji kazemo dodaci). Ah, da, Italijani sa juga (a bogami i sirom sveta) prave paradajz namaz od marzzano pamidora (duguljast paradajz velicine cherija, saldunjavog ukusa), to je njihov prvi i jedini izbor. A dodaci (topinzi) mogu biti sarenoliki, svako ima svoju varijantu ali osnovni tipovi pizza su nepromenjeni, pa recimo margarita ima samo pamidore, mozzarelu i bosiljak (boje italijanske zastave) - i svetogrdje je to menjati a prodavati je pod tim imenom. I jos jedna bitna stvar, prava pizza se pece na vatri na drva, sve ostalo je sirotinjska zamena.

Pizza je omiljeno jelo sirom sveta, ne samo Italijani su je rasirili po celoj kugli pa nema kraja sveta gde nemate pizzerije. Mnogi imaju i svoje varijante, pa Amerikanci imaju svoj tip pizzerija (poznate su chikaske dip pizze, njujorske, pa pizzahut/domino itd), Argentici svoj tip nastao modifikacijom originalne koju su doneli italijanski doseljenici sa latino kujnom itd. Amerikanci cak pizzu smatraju svojim nacionalnim jelom i smatraju da su danasnju pizzu oni izmislili.

U staru i pocivsu SFRJ su pizzu doneli, naravno, iz Italije u '70-tim godinama proslog veka. Italija je SFRJ bio prozor u svet, tamo se islo u shoping (Trst za manje imucne, Rim i Milano za imucnije), skidala se italijanska muzika, gledali njihovi filmovi, koristili njihovi dezodoransi i parfemi ( Felce Azura, Pino Seilvestre - hehe) i naravno probala njihova kuhinja. A pizza je bila nesto na sta su se nasi ljudi (poput soatlih sirom sveta) odmah primili. Pa su prve pizzerije u SFRJ otvorene u '70-tim, naravno imamo bar 4-5 pizzerija koje se "hvale" (jer vise ne postoje) da su bile prve u SFRJ, te niko nije siguran da li je prva pizzerija iz Ljubljane, Rijeke, Novog sada ili Beograda, no nije ni vazno. U Beogradu je bilo nekoliko "prvih" pizzerija, restoran Beograd na tadasnjem trgu Marksa i Engelsa, Snezana u Knezu, KB na Bulevaru... no vec do sredine '80-rih je u svakom delu grada vec bilo poprilicno pizzerija, pizza (iako je imala bezobrazno ime, sto su govorile tadasnje bake) je postala omiljeno jelo i u SFRJ.

U staroj SFRJ je meni najbolja pizzerija bila u Splitu, drzao ju je bivsi kosarkas Jugoplastike Jerkov koji je deo karijere imao i u Italiji pa je odande u lokal u starom gradu doveo iatlijanske pizza masjtore, imao pec na drva i u fenomenalnom ambijentu imao vrhunske pizze. Mozda sam malo sentimentalan i subjektivan jer sam tamo odlazio sa tadasnjom letnjom ljubavi, devojkom iz toga grada.
 
Poslednja izmena:
Originalnu kapricozu Italijani sirom sveta oduvek prave sa artichokama, kod nas u ex-SFRJ (i kasnije, sve do danas) na kapricozu ne stavljaju artichoke - jer nije bilo da ih se nabavi.

Dalje, lik pise o tome da u Londonu nema dobrih pizzerija, evo ja cu da mu dam samo dva imena, ne treba zahvaljivanje): prva - Napoli on the Road, druga - 50 Calo. A ima ih mnogo vise koje su odlicne jer ne zaboravimo u Londonu (i celoj UK) ima mnogo Italijana sa juga cizme. U sustini nema velikog grada negde na Zapadu da Italijani ( i Grci) nisu otvorili svoje restorane. Pa tako postoje liste i nagrade za najbolje italijanske restorane na zemaljskoj kugli i gle, cesto, su pobednici na tim listama van Italije, u USA, Australiji, UK ili negde drugde. Zasto neki kalabrez ili napolitanac u Njujorku ne bi znao da napravi bolju pizzu nego neki njegov zemljak u Napulju ili Palermu? Uostalom, lik koji kaze da smrznuta pizza nesto vredi i daje cenovnik iz nekog lanca samousluga verovatno nista ne zna o pizzama.

Osnovni deo pizze je testo, ono se pravi od dve vrste brasna od kojih je jedno tip 00 a drugo semolina (sad koliko pizzerija iz Beograda uopste koristi to brasno koje se ne mislim i ne proizvodi u Srbiji, no znam da u Bosiljku kupuju italijansko brasno - pretpostavljam i u u drugim boljim pizzerijama po BGD), od takvog brasna testo za pizzu prave sami Italijani, sve ostalo nije originalno (ali ne mora zbog toga da bude lose). U zavisnosti da li jedete rossu (sa premazom od pamidora) ili biancu (nema pamidore paste) se i rade tradiciionalni topinzi (ono sto ide na pizzu ili sto u Srbiji kazemo dodaci). Ah, da, Italijani sa juga (a bogami i sirom sveta) prave paradajz namaz od marzzano pamidora (duguljast paradajz velicine cherija, saldunjavog ukusa), to je njohov prvi i jedini izbor. A dodaci (topinzi) mogu biti sarenoliki, svako ima svoju varijantu ali osnovni tipovi pizza su nepromenjeni, pa recimo margarita ima samo pamidore, mozzarelu i bosiljak (boje italijanske zastave) - i svetogrdje je to menjarti a prodavati je pod tim imenom. I jos jedna bitna stvar, prava pizza se pece na vatri na drva, sve ostalo je sirotinjska zamena.

Pizza je omiljeno jelo sirom sveta, ne samo Italijani su je rasirili po celoj kugli pa nema kraja sveta gde nemate pizzerije. Mnogi imaju i svoje varijante, pa Amerikanci imaju svoj tip pizzerija (poznate su chikaske dip pizze, njujorske, pa pizzahut/domino itd), Argentici svoj tip nastao modifikacijom originalne koju su doneli italijanski doseljenici sa latino kujnom itd. Amerikanci cak pizzu smatraju svojim nacionalnim jelom i smatraju da su danasnju pizzu oni izmislili.

U staru i pocivsu SFRJ su pizzu doneli, naravno, iz Italije u '70-tim godinama proslog veka. Italija je SFRJ bio prozor u svet, tamo se islo u shoping (Trst za manje imucne, Rim i Milano za imucnije), skidala se italijanska muzika, gledali njihovi filmovi, koristili njihovi dezodoransi i parfemi ( Felce Azura, Pino Seilvestre - hehe) i naravno probala njihova kuhinja. A pizza je bila nesto na sta su se nasi ljudi (poput soatlih sirom sveta) odmah primili. Pa su prve pizzerije u SFRJ otvorene u '70-tim, naravno imamo bar 4-5 pizzerija koje se "hvale" (jer vise ne postoje) da su bile prve u SFRJ, te niko nije siguran da li je prva pizzerija iz Ljubljane, Rijeke, Novog sada ili Beograda, no nije ni vazno. U Beogradu je bilo nekoliko "prvih" pizzerija, restoran Beograd na tadasnjem trgu Marksa i Engelsa, Snezana u Knezu, KB na Bulevaru... no vec do sredine '80-rih je u svakom delu grada vec bilo poprilicno pizzerija, pizza (iako je imala bezobrazno ime, sto su govorile tadasnje bake) je postala omiljeno jelo i u SFRJ.

U staroj SFRJ je meni najbolja pizzerija bila u Splitu, drzao ju je bivsi kosarkas Jugoplastike Jerkov koji je deo karijere imao i u Italiji pa je odande u lokal u starom gradu doveo iatlijanske pizza masjtore, imao pec na drva i u fenomenalnom ambijentu imao vrhunske pizze. Mozda sam malo sentimentalan i subjektivan jer sam tamo odlazio sa tadasnjom letnjom ljubavi, devojkom iz toga grada.
E sa ovakvim se predznanjem ide u pizzeriju ☝️😂
Svakako uzivao sam dok sam ovo citao i vec mi krenula voda na usta , hvala ti 😁
Kao sto sam rekao interesuju me najbolje picerije u Beogradu , cijena nije bitna, ne znam zasto se na temi prica o smrznutim pizzama i pizzama iz lidla 🙄
 
I koliko se ide u detalje, u pravim italijanskim pizzerijama pizza se ne sece nozem, sece se makazama :D

A sta se pije uz pizzu? Sta ko voli. Ali jedino pravo i najcesce vino, belo ili crno, sta ko preferira. Za mene je oduvek preko dana to bilo belo (shardone ili iatlijanski rizling) a uvece crno vino (caberne suvinjon, shiraz, zinfandel ) . A vina svugde imate dobrih, danas mozete i u Srbiji kupiti odlicna domaca ali i svetska vina. I kad uz voljenu osobu u lepom restoranu cekate svoju pizzu, ispijate casu vina... sta cete lepse u zivotu.
 

Back
Top