Najbolja pizza u Beogradu

@tema


Bosiljak u Zemunu, Pietra ispod bulevara , Napoli u Z. Đinđića na nbg tamo kod vagona viktorija, ljudi kažu i Botako na Vračaru da je dobar ali nisam probao, Majstor i Margarita u Vuka Karadžića....
Bosiljak u Zemunu svakako ali jos jedna u Zemunu je odlicna, Campo Di Fiori. Majstor i Margarita nisam probao ali sam posetio Botako, no on nije na Vracaru nego ispod Botanicke baste u Knez Miletinoj (blizu Stare Hercegovine, kultne kafane vec). Ako mislimo na isti restoran, zapravo ne znam da li postoji na Vracaru neki istog naziva. Imaju odlicne pizze, u klasi Bosiljka i Campo Di Fiori. No ja vec godinama ne zivim u BGD, posecujem ih (bgd restorane) samo kad jednom u godinu dana navratim tamo, obicno se muvam po Zemunu, NBGD, Dorcolu a redje odem u druge delove grada, Vracar sam zadnji put posetio mislim 2019-te.
 
Poslednja izmena:
@tema


Bosiljak u Zemunu, Pietra ispod bulevara , Napoli u Z. Đinđića na nbg tamo kod vagona viktorija, ljudi kažu i Botako na Vračaru da je dobar ali nisam probao, Majstor i Margarita u Vuka Karadžića....
Cuo sam za Majstor i Margarita cak sam i citao o njima da su u top 30 picerija u Evropi cini mi se , ove druge cu da ovjerim prvom prilikom
 
Cuo sam za Majstor i Margarita cak sam i citao o njima da su u top 30 picerija u Evropi cini mi se , ove druge cu da ovjerim prvom prilikom
U Boslijku imaju pizza majstora koji je zanat ispekao u Napulju i na jugu Italije, em tip pravi vrhunske pizze em je zanimljiva osoba. Restoran nista posebno ne izgleda, mogao bi mnogo bolje da se sredi ali po meni top mesto za ljubitelje pizze u BGD.
 
Bosiljak u Zemunu svakako ali jos jedna u Zemunu je odlicna, Campo Di Fiori. Majstor i Margarita nisam probao ali sam posetio Botako, no on nije na Vracaru nego ispod Botanicke baste u Knez Miletinoj (blizu Stare Hercegovine, kultne kafane vec). Ako mislimo na isti restoran, zapravo ne znam da li postoji na Vracaru neki istog naziva. Imaju odlicne pizze, u klasi Bosiljka i Campo Di Fiori. No ja vec godinama ne zivim u BGD, posecujem ih (bgd restorane) samo kad jednom u godinu dana navratim tamo, obicno se muvam po Zemunu, NBGD, Dorcolu a redje odem u druge delove grada, Vracar sam zadnji put posetio mislim 2019-te.
postoji Botako na Vračaru
 
Nisam neki ljujbitelj pizze i ne posecujem cesto ta mesta ali su me u jedno smrznuto zimsko vece vrlo priijatno iznenadili kvalitetom u Pizza Pizza lokalcicu (Brace Krsmanovica, odmah ispod Brankovog mosta)- usao sam vise da se sklonim od studeni a izasao sa namerom da se obavezno vratim (sto zbog lenjosti nisam ucinio a treba).
Mislim da se moja pica zvala *bavarese* (sa slaninicom) ali imam utisak da su im i druge dobre... secam se da imaju onu pravu pec na drva, nekoliko (stesnjenih) stolova, povoljne cene i nista nije fensi ali miris je onaj pravi kakav prilici u takvom lokalu i koriste mocarelu (kako i treba) a ne glupi kackavalj kao u 90% *picerija* kod nas...sad sam pogledao komentare i vidim da ih i drugi hvale - razni putnici namernici... pa proverite ako nemate pametnija posla u neko hladno vece a ova moja *reklama* im je zahvalnost

1707439252341.jpeg
 
Poslednja izmena:
Ne jedem pizzu, ali sam čuo od drugih da je famozni Bucko najbolji. :) Znam da je bio neki restoran gde su naručivali neke posebne vrste pice sa telefona, gde možeš da biraš čak i debljinu kore, ali ne znam kako se to zove jer ne jedem. Sigurno ima puno tih restorana.
 
Bosiljak u Zemunu svakako ali jos jedna u Zemunu je odlicna, Campo Di Fiori. Majstor i Margarita nisam probao ali sam posetio Botako, no on nije na Vracaru nego ispod Botanicke baste u Knez Miletinoj (blizu Stare Hercegovine, kultne kafane vec). Ako mislimo na isti restoran, zapravo ne znam da li postoji na Vracaru neki istog naziva. Imaju odlicne pizze, u klasi Bosiljka i Campo Di Fiori. No ja vec godinama ne zivim u BGD, posecujem ih (bgd restorane) samo kad jednom u godinu dana navratim tamo, obicno se muvam po Zemunu, NBGD, Dorcolu a redje odem u druge delove grada, Vracar sam zadnji put posetio mislim 2019-te.
У Campo Di Fiori је била добра пица, мада нисам одавно био тамо.
 
Vidim da je par ljudi reklo za Bucka nešto pohvalno, a meni uopšte nije jasno šta je onde dobro? Zapravo nije pica, već su te salate koje ti roknu na picu, ja sam otišao bukvalno razočaran sa tog mesta. Čak mislim da nije na lokaciji gde jeste da ništa od toga ne bi ni bilo.

Pizza Bar na NBGD nije loš, ali ne znam gde bih izdvojio da sam jeo najbolju picu... Uglavnom su masne, sa predebelim testom, najbolja mi je pica domaća koja se napravi.
 
Bucko sa goveđom je top pica
posebna je i ukusna.. ove ostale sve liče jedna na drugu.. isti krac... pica ko pica, imaš ih u svakoj piceriji.. .. al kod Bucka ima nekog šmeka..plus nije ni skupa

Brate, bucko sa goveđom uopšte i nije pica, nego leba sa goveđom salatom :D Da odeš u Italiju i kažeš im "ovo što držim u ruci je pica", tužili bi te :D
 
Brate, bucko sa goveđom uopšte i nije pica, nego leba sa goveđom salatom :D Da odeš u Italiju i kažeš im "ovo što držim u ruci je pica", tužili bi te :D
brt u Italiji izvikane pice.. jeli picu u Veneciji u nekom top restoranu, takve imaš u Nišu gde oćeš..
možda su dole na jugu Italije bolje.. al ovo ništa posebno a košta

Bucko je meni ok.. nekima se sviđa, nekima ne jbg
 
brt u Italiji izvikane pice.. jeli picu u Veneciji u nekom top restoranu, takve imaš u Nišu gde oćeš..
možda su dole na jugu Italije bolje.. al ovo ništa posebno a košta

Bucko je meni ok.. nekima se sviđa, nekima ne jbg

Ma naravno, sve je stvar ukusa, samo meni Bucko nije pica, već ubija gorušicu posle pijanke :D

Bucko radi do 5 ujutru, pa kada se pijani vraćaju iz centra najbolji je a i jedini.

Baš to.
 

Back
Top