Naglašavanje fizičkog izgleda kao prednost

Bog me nagradio da nisam ni fatalno lepa, a ni za bacanje.
Odraz u ogledalu mi je OK, dok mnogima lepšima od mene nije.
U prednosti sam, ali to je urođeno.
Lepa reč koju šalje lepo lice je u ovom vremenu MUST HAVE.
Jednostavno, desilo se selektovanje mnogo puta.
Ma, za takve stvari me boli uvo, ali ih ipak razumem. MoRAŠ DA SE malo doteraš ako hoćeš da te shvatim ozbiljno. Zavrljane... ne, to i ne pokušavam da pratim.
 
Zbog čega je, naročito medijski, fizički izgled toliko naglašen kao prednost?

Zbog čega su neki skloni i rugaju ljudima koji navodno fizički lošije izgledaju?

Što se medija tiče, lep fizički izgled je važan za spikere, voditelje raznih programa na televiziji. Ali, nije mnogo važan za glumce. Taško Načić je bio dobar glumac i igrao je u mnogim serijama i filmovima a nije bio lep.
Ni Eva Ras nije lepa ali je igrala takođe u mnogim serijama i filmovima.

Bold: Ljudi koji se rugaju onima koji lošije izgledaju, verovatno se rugaju i onima koji imaju niže obrazovanje..pretpostavljam. Postoje takvi ljudi..loši.
 
men' samo ne ide glavu kako jedan dacic, i vucic, pored one lepote kakav je tadic, pa i djindjic, i masa drugih, da ne budem sad pristrasan, ali razumete me sta mislim... jos od parole "cedo. ozeni me"

i sta onda rade realno odbojni sps, sns? pa idu na niske strasti, uvode "mlade nade" itd, opet me razumete na sta tacno mislim
 
Pa sad fizički izgled naravno da nije najbitniji (i ne valja kada to predje u neku narcisoidnost, opsednutost sopstvenim izgledom i neku površnost) ali je svakako plus i ume da pomogne u odredjenim situacijama i svakako da je bolje izgledati dobro i privlačno nego loše.
Sad oni kojima genetika nije bila naklonjena previše i koji ne izgledaju nešto naročito oni treba da gledaju da neke trude kvalitete na sebi naglase ili kao recimo kad neko ne znam nema novca, neki socijalni status, uticaj ili šta ja znam on isto logično više će gledati da se oslanja na neki šarm, izgled, emocije, žvaku, itd, mislim svako od nas ima nešto (a nešto nema) i svako će gledati da istakne one vrline koje ima i ono što ima, mislim logično.
 
Što se medija tiče, lep fizički izgled je važan za spikere, voditelje raznih programa na televiziji. Ali, nije mnogo važan za glumce. Taško Načić je bio dobar glumac i igrao je u mnogim serijama i filmovima a nije bio lep.
Ni Eva Ras nije lepa ali je igrala takođe u mnogim serijama i filmovima.

Bold: Ljudi koji se rugaju onima koji lošije izgledaju, verovatno se rugaju i onima koji imaju niže obrazovanje..pretpostavljam. Postoje takvi ljudi..loši.
Takav ruganja su dokazi manjka empatije i ljudskosti
 
Zato što su ljudi koji lepo izgledaju gledaniji i slušaniji, generalno su popularni kod naroda. Efekat lepe devojke, lepa devojka će se uglavnom pre udati od neke devojke prosečnog izgleda. Ljudi vole lepe stvari i lepe ljude, odnosno ljudi vole estetiku.
Nije samo čak ni kod djevojka, zgodni muškarci isto bolje prolaze i to čak kad se radi o situacijama s drugim muškarcima koji nisu gay orijentacije. Npr zgodnom muškarcu će biti oprosten neki propust na radnom mjestu, a isti takav propust manje zgodnom muškarcu će se tretirati kao veliki propust. Isto tako veća vjerojatnost je da će prometni policajci progledati kroz prste zgodnom muškarcu. Primjeti to i sa., a jedan put sam i pročitao znanstvenu u potvrdu mojih zapažanja.
 
I da i ne. Za menadžere da, voditelje, pevače, pa i glumce, mada kod glumaca dobru karijeru može imati svako ko je talentovan. Bata Stojković i Bata Živojinović nisu bili kao Bred Pit pa su imali fantastične karijere.

Za lekare, inžinjere, umetnike, pisce, psihologe i za druge delatnosti potrebno znati raditi svoj posao. Šta vredi lepota nekom fudbaleru ako ne zna dobro da igra fudbal?
Nisi u pravu...
 
Pa mozda ih podsecaju na pravila igre.....

U sustini realnost je da se bar 40% razlikuje pristup prema lepima i ruznima....u to upada cinjenje, prihvatanje, nervoza prema ruznima, popusti...itd itd..

Direktno oralno ruganje nije potrebno , ali je prisustvo diskriminacije tu, kako god da okrenes....

E sad verbalno kad se nekom rugas, to je vec tezi faul jer ionako ga seces , jos ga i tovaris....
Ali moze da se gleda i kao konstruktivni potez, kao pa nisi ti taj i taj pa da sad imas protekciju...
 
Zbog čega je, naročito medijski, fizički izgled toliko naglašen kao prednost?

Zbog čega su neki skloni i rugaju ljudima koji navodno fizički lošije izgledaju?
Pa nije više. Ta moda prolazi. Poslednjih godina u filmovima i serijama
primećujem sve više glumaca prosečnog izgleda. Niti imaju idealnu
građu tela, niti savršenu kilažu.

84061551-0-image-a-27_1714006159536.jpg


Počev od ove, vrlo popularne glumice, koja najviše što može da bude
simpatična. Niti je lepa, niti je zgodna.
 
Medijski zbog komercijale. uvijek prolazi ono što oku prija, još ako je originalno to sigurno prolazi.
Baš nedavno sam naletila na netu ruganja na račun izgleda majke popularnog i lijepog turskog glumca. Neznam mu ime, teška su mi za pamćenje, ali gledam i za svoje godine meni žena izgleda fantastično. NIje mi jasno, šta bi ljudi htjeli, da neko preko 60 izgleda kao da mu je 30? Ali izgleda ljudi su zluradi i zavidni, čak iako od toga nemaju ništa.
 

Back
Top