Nacionalne manjine i njihova prava u Srbiji...

Koja je od navedenih nacionalih manjina najlojalnija drzavi Srbiji...


  • Ukupno glasova
    51
  • Anketa je zatvorena .
Manjine u srbiji imaju odlican polozaj, bolji nego vecinski srpski narod. eh da cinimi se da sam u pokrajinskom parlamentu vidio izmedju ostalih grbova i sahovnicu, moze li mi neko bolje upucen reci da sam je stvarno vidio, ili mi se samo pricinilo?

У ПРАВУ СИ.
У ПОКРАЈИНСКОМ ПАРЛАМЕНТУ ИМА ВИШЕ ЗАСТАВА
НЕГО НА ОЛИМПИЈСКИМ ИГРАМА. :hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ne znam koja je manjina najlojalnija, ali znam da su Bugari iz istocne Srbije '90-tih svrsavali na Slobu, a sada na DSS. Cudni ljudi.

Inace, manjine u svakoj zemlji gde se za to ne ide u zatvor kukaju kako su im prava ugrozena. I da, neke zemlje sprovode aktivnu diskriminaciju nad svojim manjinama (Estonija, Letonija, Litvanija), ali zato im neke, medju kojima je i Srbija, daju sva prava, pa i privilegije.
 
Ne znam koja je manjina najlojalnija, ali znam da su Bugari iz istocne Srbije '90-tih svrsavali na Slobu, a sada na DSS. Cudni ljudi.

Inace, manjine u svakoj zemlji gde se za to ne ide u zatvor kukaju kako su im prava ugrozena. I da, neke zemlje sprovode aktivnu diskriminaciju nad svojim manjinama (Estonija, Letonija, Litvanija), ali zato im neke, medju kojima je i Srbija, daju sva prava, pa i privilegije.

Pa to je ono, pruzis im prst oni hoce cijelu saku. Pogledajte sad muslimanima smeta sto u ustavu stoji da je Srbija zemlja Srba i ostalih gradjana, :dash::dash::dash:
 
И нападни на СПЦ..да не заборавимо..

I letci pred izbore u kojima se Vlasi predstavljaju kao Rumuni i Srbi nazivaju dobrim susedima Vlaha sa naglaskom da su "Vlasi i Srbi vekovima bili u dobrosusedskim odnosima i da bi bilo dobro da tako i ostane". Ovo su citati iz Programa Vlaske stranke koji sam imala u rukama pred prosle izbore.
 
Чувајте се, чедо моје, инојезичника. Дођу непримјетно, не знаш кад и како. Клањају ти се и склањају ти се на сваком кораку. И зато што не знају твој језик улагују ти се и умиљавају како то раде пси. Никад им не знаш шта ти мисле, нити можеш знати, јер обично шуте. Они први који долазе да извиде како је, дојаве другима, и ето ти их, преко ноћи домиле у непрекидним редовима као мрави кад нађу храну. Једнога дана тако осванеш опкољен гомилом инојезичника са свих страна.

Тада дознајеш касно да нису мутави и да имају језик и пјесме, и своја кола и обичаје. Постају све бучнији и заглушнији. Сада више не моле нити просе, него траже и отимају. А ти остајеш на своме, али у туђој земљи. Нема ти друге него да их тјераш или да бјежиш, што ти се чини могућнијим.
...

Завештања Стефана Немање
 
Ma sva prava postoje, ali je vidna diskriminacija zaposljavanja u javnom sektoru, vec sam navodio primjer Novog Pazara, gde Bosnjaci cine blizu 80 % stanovnistva, a u policijskoj upravi je obrnuto proporcionalan odnos Bosnjaka i Srba, a tako je u svakoj opstini ...

samo se vi drz'te dzinsa i bice sve ok:ok:
sta zato sto u javnom sektoru nema 90% muslimana ,njima-vama su prava ugrozena?:eek:
znas li ti sta je i kako je neka manjina u nekoj drzavi ugrozena?
 
samo se vi drz'te dzinsa i bice sve ok:ok:
sta zato sto u javnom sektoru nema 90% muslimana ,njima-vama su prava ugrozena?:eek:
znas li ti sta je i kako je neka manjina u nekoj drzavi ugrozena?

Znam, bili smo mi ugrozeni 90-ih godina ... Ugrozena su zato sto u gradu gdje zivi 80 % Bosnjaka, zaposleno je samo 20 % u javnom sektoru , i tako je u skoro svakom gradu ...
 
Strašno je nekorektno pitanje koje si postavio u anketi pored toga što je uvredljivo.

Zbog cega je "nekorektno"...i za koga je "uvredljivo"... jer ima nesto lose u pitanju "koja nacionalna manjina je najlojalnija drzavi Srbiji" iliti koja se najvise uklopila u Srpsko drustvo i postuje ljude, institucije, i sve lepo i ruzno u njoj i oseca je istinskom domovinom... ko treba da se uvred:dontunderstand:...
pa nisam postavio pitanje koja je manjina najnekorektnija prema drzavi pa da se neko uvredi.
A i malo neposteno i povrsno sa tvoje strane... ako tako mislis zasto si glasala na anketi:sad2:
 
pa ne valja zato sto predsednik mora najaviti dolazak kad dolazi u drugu zemlju. ako tebi nije neobicno da ti neko dodje na vrata i bane bez najave ,onda :klap:

Moram da ti postavim pitranje u kojem kraju Srbije ti zivis???
Ja zivim blizu granice sa Rumunijom, i ovde ih ima prilicno pa mogu da komentarisem sa malo vecom pouzdanoscu jer sam svakodnevno u kontaktu sa mnogim pripadnicima ove nacionalne manjine.
I garantujem da vise vole Srbiju od mnogih Srba koji ovde postuju:bye:
A ovo da im "dolazi nenajavljen precednik Rumunije " je smesan razlog da nisu bas lojalni:dontunderstand: i ne znam odakle vadis takav podatak i to vrlo nerazuman za to sto si hteo da kazes???
 
Moram da ti postavim pitranje u kojem kraju Srbije ti zivis???
Ja zivim blizu granice sa Rumunijom, i ovde ih ima prilicno pa mogu da komentarisem sa malo vecom pouzdanoscu jer sam svakodnevno u kontaktu sa mnogim pripadnicima ove nacionalne manjine.
I garantujem da vise vole Srbiju od mnogih Srba koji ovde postuju:bye:
A ovo da im "dolazi nenajavljen precednik Rumunije " je smesan razlog da nisu bas lojalni:dontunderstand: i ne znam odakle vadis takav podatak i to vrlo nerazuman za to sto si hteo da kazes???

???:eek::eek::eek:??? ja zivim u beogradu....i jbte ,ja ne razumem tvoje pitanje meni upuceno??!! de ' ti meni objasni der' gde sam to rumune oprao prljavom vodom....slusam:think:
 
???:eek::eek::eek:??? ja zivim u beogradu....i jbte ,ja ne razumem tvoje pitanje meni upuceno??!! de ' ti meni objasni der' gde sam to rumune oprao prljavom vodom....slusam:think:

Greska... sory:bye:
Greskom sam citirao tebe umesto Jeke...

evo njenog posta na koji se odnosi napisano:
"Osim sto se tek onako malo organizuju na krajnjem istoku Srbije i stalno nesto pregovaraju zsa rumunskim drzavnim vrhom...ej, bre, pa njihov predsednik drzave obilazi palanke po Negotinskoj krajini bez ikakve najave nasem drzavnom vrhu."
 
Greska... sory:bye:
Greskom sam citirao tebe umesto Jeke...

evo njenog posta na koji se odnosi napisano:
"Osim sto se tek onako malo organizuju na krajnjem istoku Srbije i stalno nesto pregovaraju zsa rumunskim drzavnim vrhom...ej, bre, pa njihov predsednik drzave obilazi palanke po Negotinskoj krajini bez ikakve najave nasem drzavnom vrhu."

nista ,sve je ok....njoj sam i odgovorio,mojim prethodnim tekstom;)
 
Zbog cega je "nekorektno"...i za koga je "uvredljivo"... jer ima nesto lose u pitanju "koja nacionalna manjina je najlojalnija drzavi Srbiji" iliti koja se najvise uklopila u Srpsko drustvo i postuje ljude, institucije, i sve lepo i ruzno u njoj i oseca je istinskom domovinom... ko treba da se uvred:dontunderstand:...
pa nisam postavio pitanje koja je manjina najnekorektnija prema drzavi pa da se neko uvredi.
A i malo neposteno i povrsno sa tvoje strane... ako tako mislis zasto si glasala na anketi:sad2:

Nekorektno je zato što sami Srbi nisu lojalni svojoj državi i svome narodu, pa je neumesno uopšte postavljati takvo pitanje u odnosu na nacionalne manjine i njihovu lojalnost državi Srbiji.
 

Back
Top