Na zapadu nista novo(truli kapitalizam)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
King 7:
Drago, sa postovanjem prema tvojoj profesiji moram ti reci da nisi jedini pripadnik vojske koga sam cuo nazalost. Moram ti reci da sam cuo sasvim suprotno od mnogih visokoih oficira NATO koji potvrdjuju moju pricu. Najveca mora jednog komandanta u ratu je da ne udje kao pobednik. A izjava - mogli su da su hteli ne stoji odraslom coveku.

Човече, схвати већ једном. Имају 1000 пута више авиона, бродова, ракета, тенкова, топова и свега другог него ми...
Имају неограничене материјалне ресурсе који им омогућавају да воде један рат у Афганистану, други у Ираку и успут још да имају слободних војника и официра довољно да крену у још један рат, најмање.
Што се тиче војске, осми што их имају (војника) више него ми, осим што је добар њих мотивисан да се бори, ако им загусти, могли су да употребе своје "топовско месо" тј. шиптаре за пешадију...
А то што си чуо од високих официра НАТО-а је оно што сам и ја чуо и слушам и данас када се поведе разговор на ту тему.
Диве се нашем умећу ратовања, нашој домишљатости, знању, вештини, маскирању...
Диве се и кажу отприлике овако: "Свака вам част, сваки ваш војник и официр вреде као три наша, али ми их имамо 3 пута 3 пута 3 више од вас..."
 
King 7:
Sve je ovo posledica partizanstine i njenih tekovina. Niko ne osporava '' pobedu'' gologuzih partizana protiv daleko nadmocnijeg 3. rajha. Ta borba je svetinja i pobeda sasvim logicna. Sada dokazujemo neke druge stvari, logikom cistom ali partizanska '' pobeda '' je amin... Nista bez Tita i kragujevki.

Da Amerika nije prestigla Nemačku u izradi ATOMSKE BOMBE, ne bi bilo ni tih partizana ni tih četnika ni ovog foruma....

Kako je po završetku II WW Amerika krenula sa drugačijom agresivnijom spoljnom politikom - je tema za sebe i nas se ne tiče...
 
DraGo70:
Човече, схвати већ једном. Имају 1000 пута више авиона, бродова, ракета, тенкова, топова и свега другог него ми...
Имају неограничене материјалне ресурсе који им омогућавају да воде један рат у Афганистану, други у Ираку и успут још да имају слободних војника и официра довољно да крену у још један рат, најмање.
Што се тиче војске, осми што их имају (војника) више него ми, осим што је добар њих мотивисан да се бори, ако им загусти, могли су да употребе своје "топовско месо" тј. шиптаре за пешадију...
А то што си чуо од високих официра НАТО-а је оно што сам и ја чуо и слушам и данас када се поведе разговор на ту тему.
Диве се нашем умећу ратовања, нашој домишљатости, знању, вештини, маскирању...
Диве се и кажу отприлике овако: "Свака вам част, сваки ваш војник и официр вреде као три наша, али ми их имамо 3 пута 3 пута 3 више од вас..."
Drago, kao vojnik shvati ti ovo: NATO udara samo zemlje koje proceni kao najmeksi kolac. Najsiromasnije, najneopremljenije i to potcenjivanje nije proslo kod nas kao i kod Vijetnamaca. Kako mozete da da imate takav stav uopste pored jednog Vijetnama? Koliko je Vijetnam bio superiorniji po pitanju naoruzanja od nas? Deset koplja ispod. Pa na kraju, gledao sam intervju gen. Klarka koji sam govori to sto ti pricam. Nije usao posle 3 dana, nije posle 70 dana, nije nikako. Slobo je samo potpisao, nista vise. I to na blef. Losi generali racunaju na broj i tehniku.
 
King 7:
Drago, kao vojnik shvati ti ovo: NATO udara samo zemlje koje proceni kao najmeksi kolac. Najsiromasnije, najneopremljenije i to potcenjivanje nije proslo kod nas kao i kod Vijetnamaca. Kako mozete da da imate takav stav uopste pored jednog Vijetnama? Koliko je Vijetnam bio superiorniji po pitanju naoruzanja od nas? Deset koplja ispod. Pa na kraju, gledao sam intervju gen. Klarka koji sam govori to sto ti pricam. Nije usao posle 3 dana, nije posle 70 dana, nije nikako. Slobo je samo potpisao, nista vise. I to na blef. Losi generali racunaju na broj i tehniku.

Kako to mislite udaraju na siromašne?
Tek tako?

Zašto nisu udarili na Albaniju? Peru? Maroko?
I oni su siromašne i "meke" mete...
 
Iron Lord:
Kako to mislite udaraju na siromašne?
Tek tako?

Zašto nisu udarili na Albaniju? Peru? Maroko?
I oni su siromašne i "meke" mete...
Nije cilj potamaniti sve siromasne zemlje. Postoji tu razlog, svetski tokovi, mnogo toga smo rekli ko - zna koliko puta ovde na forumu, pa cak i iznosili teorije zavere. Zasto ne udari na Severnu Koreju? Ahaha, nema pojma. Na Kinu? Ugrozavaju se ljudska prava, Tajvan... Nema pojma. Zasto ne udari na Izrael posle nevidjenog masakra i unistenja suverene zemlje? Molim? Srbija je iz daljine obecavala ona 3 dana, na brzaka. Oni zive za javno mnjenje koje je sila u USA. Kome ces da objasnis zasto nisi usao odma' nego si drpao milijarde poreskih obveznika, srusio poverenje u vojsku i sve u svemu gadno se gnjavio oko jedne zemljice 3 meseca. Hitler je udarao na Rusiju, Francusku i Englesku, u male zemlje je samo ulazio. U tome je razlika izmedju ozbiljne svetske sile i neozbiljne. Meni njihova tehnologija ne znaci previse. Kada to Arapi budu provalili bice sve gotovo.
 
Pošto smo istresli sve što znamo o tom trulom zapadu, ostaje na svima vama da odlučite

- da li će te otići
- da li ćete se vratiti

U svakom slučaju tema je otišla na drugi kolosek u generalizacijama i mešanju pojmova.
Neki eto ne vole zapad ali za manji vremenski period dodju do željene cifre koja im je potrebna.
Oni zadovoljni cifrom, država zadovoljna njihovim radom - izgradjivali su zapad.
Da li treba mrzeti one sa kojima su pojedini ostvarili svoje snove?

Dotle, svi koji smo odlučili da se mučimo ovde i dalje ćemo vrteti naše tri jedine brige...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top