Na zapadu nista novo(truli kapitalizam)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
sumnjivo lice:
Ma daj nelupaj vise.Pa i ja sam dosao u Deutchland pre tri godine.I to mi je najpametniji potez u zivotu.Pa i ja svima kazem da sam Srbin kad me pitaju sta sam.KAD ME PITAJU.Sigurno ne idem ulicom i vicem ja sam Srbin pa jos pravoslavac.Nikad nisam imao problema zbog nacionalne pripadnosti i znam da ih necu ni imati.To samo neki nasi kompleksi kad odu u inostranstvo provaljuju se kako isticu da su Srbi.Pa sta ima da isticem sta sam kad me to niko ni nepita :shock: I ja sam Srbin medju Nemcima pa sta.Vidis kakav si plicak.Ti si Srbin medju Sbabama sto godisnjim neprijateljima.Vrlo lepo misljenje o zemlji koja se odnosi bolje prema tebi od Srbije.Toliko o karakteru nasih ljudi.
Usput,u kojoj se pokrajini nalazis?
Prvo ukapitaj sta sam hteo da kazem, pre nego pocnes da lupetas
 
NTIC:
a u Srbiji?

e narode moj,deca odose i vratiti se verovatno vecina nikad ni nece.Po svetu se ni u Crkvi nasoj neskupe na sluzbu,a kamoli bilo sta drugo.
Vlada nehaje i nije ih briga.
Ode Srbija,pretopicenas kao da nikad nismo ni postojali.

Pozdrav

Po neki put je VEOMA DOBRO kada nisi u koraku sa SVETSKIM DOSTIGNUĆIMA!
Eto ima puno stvari koje nemamo (atomska bomba na primer) ili koje imamo ali ne koristimo u punoj snazi (kompjuteri)

E sad, ono prvo nam i ne treba.
Šta će nam?
Kada je to Srbin koristio?
Na koga da bacimo?
Ne bi smo imali s kim da se svadjamo, a ta svadja fali Srbinu u tom inostranstvu.

Svi fini i kulturni i potuljeni. Ništa mi nije lepše nego kad ulazim u autobus i gurnem klipana koji je zauzeo sva tri stepenika ulaznih vrata prevoza.
Odgurnem i napomenem istom: "nije ti ćaća ostavio ulazna vrata"
Posle kulturno pozdravimo majke i sestre jedan drugome i stignemo do željene stanice, mnogo kraće, u srdačnom, bliskom i prijateljskom razgovoru.
Ma ne osetiš onih 45 minuta truckanja!

Što se kompjutera tiče...
Pa eto u svetu plaćaju onim karticama putem računara, iz kuće.
Svake godine banke budu oštećene bar za 500.000$
A to je bolje dati nekom Srbinu pa mu posle smene vlasti oduzeti nego dati nekom John Smithu i ...

Eto, blago nama što smo glupi pa ne znamo koliko smo srećni!
 
jomini:
Bilo je reči o intervenciji ka Kosovu, a to je direktno suprotstavljanje NATO-u. A to nije pametno... Kada se zapad ili bilo ko stavi na našu stranu (čisto da budemo sigurni da neće biti kao '95 - mi stigli, sredili se, kad ono naređenje - vraćaj se, ebi ga...) onda se može razgovarati...
Nije prvi put de se Srbi suprotstavljaju nekoj sili i mislim da nije nikakav poseban problem sto je NATO u bio u pitanju. Defetizam ima velike oci pa je tako i NATO '' razbio '' Srbiju za 2 - 3 dana. Istina je sasvim drugacija. I dalje stojim iza toga da se teritorija brani od napada, ma ko bio.
 
King 7:
Prvo ukapitaj sta sam hteo da kazem, pre nego pocnes da lupetas
Pa sta je pisac hteo da kaze?
Procitao sam sve sta si sinoc pisao i na gotovo nijedno pitanje nisi dao odgovor.Zasto ne odgovoris cime se bavis na trulom zapadu?Zasto je to taboo.Sam pricas kako si ti Srbin medju Svabama stogodisnjim neprijateljima.Sta ja to nisam ukapirao?Kako da" ukapiram "
sta hoces kad pises uglavnom neke parole,a na postavljena licna pitanja ne dajes odgovore.
 
King 7:
Nije prvi put de se Srbi suprotstavljaju nekoj sili i mislim da nije nikakav poseban problem sto je NATO u bio u pitanju. Defetizam ima velike oci pa je tako i NATO '' razbio '' Srbiju za 2 - 3 dana. Istina je sasvim drugacija. I dalje stojim iza toga da se teritorija brani od napada, ma ko bio.

Istina je bila sledeća - panika je ublažena kada su "najavili" da neće biti gadjani civilni ciljevi.
Informacije gde se nalazi vojska (koja se volšebno brzo pomerala sa lociranih područja) su dovodile do gadjanja pojedinih objekata za civilnu namenu.

Jad i grehota je spopala Aleksinačke siromašne rudarske porodice nakon tepih-bombardovanja i puno opšte poznatih "greški" koje su te porodice zavile u crno.

A zbog koje porodice je to sve radjeno?
Možda i nije samo zbog njih?
Možda i da se pokaže Evropi ko je "tata"?

Nemojte nikako smetnuti sa uma iz kojih zemalja je pripremana "kopnena ofanziva" i šta prethodi lokaciji pre nego na nju kroči drogirani super vojnik sa misijom demokratizacije?
Naravno, mi nismo Somalija ili Vijetnam ili Irak, pa bi kovčega bilo "koji procenat više".
A to su znali i "oni".

A povrh svega - naš čovek poznaje tehniku ratovanja!
Nemoj tu o nekim kršenjima vojnih pravila da mi tupe sestre Soroš!
Jel su zveknula ona tri pilota na njivu?
Jel su pozdravili mame i tate i falili naše cigare?
E sad, i ja bih tukao nekog kada bi mi upao na njivu nepozvan.
Malo domaćinskih batina i beži kući!
 
King 7:
Nije prvi put de se Srbi suprotstavljaju nekoj sili i mislim da nije nikakav poseban problem sto je NATO u bio u pitanju. Defetizam ima velike oci pa je tako i NATO '' razbio '' Srbiju za 2 - 3 dana. Istina je sasvim drugacija. I dalje stojim iza toga da se teritorija brani od napada, ma ko bio.
Aludiraš na prognozu 3 dana, a trajalo 70 dana...
Vidi ovako. To nije bio rat. Rat je ono u Bosni i Hrvatskoj. Ovo je bilo bombardovanje, ubeđivanje. Pretpostavili su da smo pametniji i da ćemo za tri dana uraditi ono što smo uradili za 70 dana (pobediti ih), ali su se zaebali, nisu računali na mazohizam.
Trebao bi biti svestan da rat (u pravom smislu, a pri tome ne mislim na nuklearne bombe i slično) između sile poput NATO i sile poput Srbije traje toliko koliko je fizički potrebno da urade to što hoće, a pri tome naša vojska (sila u ovom primeru) je apsolutno nebitan faktor. Prvog dana su mogli na svaki grad i veće mesto u Srbiji šiknuti po 10 tomahavka uz podršku onih krševa F-16 (što jedva idu i što su zastareli) da naprave ogromne gubitke u ljudstvu i infrastrukturi da bi im sledeći korak bio slanje svojih žena i dece da nas išamaraju i sve uši da zavrću (nema smisla da pravi vojnici dolaze ovamo i da se znoje).
Zato vas molim da se stvarno, ali stvarno više ne sramotite ma kojekakvim izjavama koje makar u naznaci imaju za temu poređenje NATO vojne sile i srpske vojne sile.
Unapred hvala, u moje, a verujem i u ime većine ljudi koji ovaj Forum čitaju.
 
King 7:
Nije prvi put de se Srbi suprotstavljaju nekoj sili i mislim da nije nikakav poseban problem sto je NATO u bio u pitanju. Defetizam ima velike oci pa je tako i NATO '' razbio '' Srbiju za 2 - 3 dana. Istina je sasvim drugacija. I dalje stojim iza toga da se teritorija brani od napada, ma ko bio.
Pa zar nije razbio?!To sto nisu usli pesadijski zasto bi?Znali su da ce onaj monstrum da potpise.Da su srusili i beogradske mostove koji bi to sah-mat bio.Zapitaj se kako bi Srbija izgledala da nemas vezu izmedju Srbije i Vojvodine?Decko moj sedi na guzu pa razmisli malo da li nas je ili nije NATO razbio.Srusili su nam gotovo sve avione koji su poleteli,mi njima samo dva.Poginulo je ni nezna se koliko vojnika i civila.Koliko je nato vojnika poginulo?Uporedi to pa se javi.Ako su te vec pozvali u Nemacku radi posla trebalo bi da imas nesto u lobanji.Pa ti sad pricaj nekom o defetizmu aus Deutschland.
 
Da se prisetimo da je Vlade Divac tih dana na sred svog radnog mesta, podigao dres ispod kog je bila majica "sa izvesnim sadržajem".
Dobio je ovacije iz publike zbog hrabrosti.
Bavio se poltikom na radnom mestu.
Žrtvovao karijeru.
CNN je iznosio jednu sliku, Vlade drugu...

Sada Srbiji nije žao da se odrekne ovog čoveka zbog par "sezonskih igrača"

A naravno - posle bitke svi su generali...
 
Vi sad pricate o steti koja je neminovna. Nije moguce sacuvati sve pa ni mostove kad je ratu pitanju. Drugo: ozbiljni udarci jednoj vojsci su oni koje je je Sadam pretrpeo recimo. Pobedjena vojska ima tone i tone unistene opreme. Pobednicka vojska ulazi pobedonosno u glavni grad i okupira ga. Ima li tu sta da se doda? Ozbiljna armija, ma koliko bila velika sila svetska NIKAD okosnicu svoje agresije ne svodi na civilne ciljeve. Znaci, rec je o - pichkama obicnim. Gde su bili dugo najavljivani napadi Apacima? Znate li sta se dogodilo sa tim Apacima? A znate i onu staru: Boj ne bije svijetlo oruzje... Prema tome, ne potcenjujte nikad malobrojnu vojsku, istorija je puna primera njihovih pobeda.
 
jomini:
Aludiraš na prognozu 3 dana, a trajalo 70 dana...
Vidi ovako. To nije bio rat. Rat je ono u Bosni i Hrvatskoj. Ovo je bilo bombardovanje, ubeđivanje. Pretpostavili su da smo pametniji i da ćemo za tri dana uraditi ono što smo uradili za 70 dana (pobediti ih), ali su se zaebali, nisu računali na mazohizam.
Trebao bi biti svestan da rat (u pravom smislu, a pri tome ne mislim na nuklearne bombe i slično) između sile poput NATO i sile poput Srbije traje toliko koliko je fizički potrebno da urade to što hoće, a pri tome naša vojska (sila u ovom primeru) je apsolutno nebitan faktor. Prvog dana su mogli na svaki grad i veće mesto u Srbiji šiknuti po 10 tomahavka uz podršku onih krševa F-16 (što jedva idu i što su zastareli) da naprave ogromne gubitke u ljudstvu i infrastrukturi da bi im sledeći korak bio slanje svojih žena i dece da nas išamaraju i sve uši da zavrću (nema smisla da pravi vojnici dolaze ovamo i da se znoje).
Zato vas molim da se stvarno, ali stvarno više ne sramotite ma kojekakvim izjavama koje makar u naznaci imaju za temu poređenje NATO vojne sile i srpske vojne sile.
Unapred hvala, u moje, a verujem i u ime većine ljudi koji ovaj Forum čitaju.

Поштовани модераторе!
Дозволите ми, да као учесник и професионални припадник ЈНА, ВЈ, ВСЦГ, ВС, који је све о чему се овде прича лично доживео и преживео, изнесем своје мишљење.
Уз огромну количину зрелог и реалног патриотизма, као и уз познавање чињеничног стања, могу само да вас похвалим на веома реалном виђењу ствари и изношењу истих уз благу дозу карикирања (малчице претерану, ал' добро, то је због уметничког ефекта) ;) - мислим на оно "слање жена и деце"...
Да скратим, Уз сву љубав и поштовање према својим оружаним снагама, лепо си то рекао у једној реченици, парафразирам: "Да су хтели (НАТО), могли су нас сравнити са земљом." Ко не верује, нека погледа шта ради Израел у Либану. Руши целе стамбене четврти.
Господо патриоте, нико Вам не спори ваш патриотизам, али немојте се заносити тиме да смо нека сила и да би опет могли ратовати са целим светом. Пустите глупости које пласира Тома Николић и молите Бога да никаквог рата никада више не буде. И да дипломатија учини да сачувамо бар 1/2 КиМ.
Све остало су празне приче.
 
Kada smo vec kod Nemacke navescu primer koji se moze kod nas primeniti: Rec je o stetnosti komunizma kao pojave. Jedan isti narod, jedan deo nekoliko godina pod komunizmom, drugi pod omrazenim, trulim kapitalizmom sa jasnim tragovima monarhizma. Istocni Nemci koji su preplavili Zapadnu Nemacku, klasicni komunisti ili Stazi kako ih ovi domaci zovu imaju isti model ponasanja kao nase komunjare. Lukave lopuze, kvarni do kostiju i ludi sto je izgleda pravilo. Kada kazem da je komunizam dusevna bolest mislim da sam u pravu. Treba ih videti na kraju, bilo bi sve jasniije.
 
King 7:
Vi sad pricate o steti koja je neminovna. Nije moguce sacuvati sve pa ni mostove kad je ratu pitanju. Drugo: ozbiljni udarci jednoj vojsci su oni koje je je Sadam pretrpeo recimo. Pobedjena vojska ima tone i tone unistene opreme. Pobednicka vojska ulazi pobedonosno u glavni grad i okupira ga. Ima li tu sta da se doda? Ozbiljna armija, ma koliko bila velika sila svetska NIKAD okosnicu svoje agresije ne svodi na civilne ciljeve. Znaci, rec je o - pichkama obicnim. Gde su bili dugo najavljivani napadi Apacima? Znate li sta se dogodilo sa tim Apacima? A znate i onu staru: Boj ne bije svijetlo oruzje... Prema tome, ne potcenjujte nikad malobrojnu vojsku, istorija je puna primera njihovih pobeda.

Srbija i Irak nisu isto niti su im bile kreirane iste sudbine.
Takodje, jedino pametno što je tadašnja vlast učinila je - kapitulacija pre "ulaska u Beograd".
Ovo je pod znacima navoda jer su nam u vazdušni prostor uletali kako su i kad su hteli.

Slava svim našim pilotima-kamikazama!

To što neki neće da priznaju ili čak još gore - izvrću činjenice čiji smo svedoci, je najobičniji pokušaj manipulacije retrardiranom osobom.
A manipulacija retardiranom osobom je kažnjivo delo po našem zakonu!

Da sam lider takvih stranaka, ja bih ZAKUPIO OGLASNI PROSTOR U NOVINAMA i izvinio se gradjanima, zakatančio "intelektualnu organizaciju" te uradio šta je najmoralnije.
 
King 7:
Vi sad pricate o steti koja je neminovna. Nije moguce sacuvati sve pa ni mostove kad je ratu pitanju. Drugo: ozbiljni udarci jednoj vojsci su oni koje je je Sadam pretrpeo recimo. Pobedjena vojska ima tone i tone unistene opreme. Pobednicka vojska ulazi pobedonosno u glavni grad i okupira ga. Ima li tu sta da se doda? Ozbiljna armija, ma koliko bila velika sila svetska NIKAD okosnicu svoje agresije ne svodi na civilne ciljeve. Znaci, rec je o - pichkama obicnim. Gde su bili dugo najavljivani napadi Apacima? Znate li sta se dogodilo sa tim Apacima? A znate i onu staru: Boj ne bije svijetlo oruzje... Prema tome, ne potcenjujte nikad malobrojnu vojsku, istorija je puna primera njihovih pobeda.

Аха, тако су мислили, говорили и радили муџахедини афганистански, мислећи како су након повлачења Совјетске армије којој су због погрешне руске тактике наносили озбиљне губитке (захваљујући америчкој помоћи у оружју и информацијама)...
Па онда дођоше те ***** из НАТО и јеба*е им мајку...
 
DraGo70:
Поштовани модераторе!
Дозволите ми, да као учесник и професионални припадник ЈНА, ВЈ, ВСЦГ, ВС, који је све о чему се овде прича, изнесем своје мишљење.
Уз огромну количину зрелог и реалног патриотизма, као и уз познавање чињеничног стања, могу само да вас похвалим на веома реалном виђењу ствари и изношењу истих уз благу дозу карикирања (малчице претерану, ал' добро, то је због уметничког ефекта) ;) - мислим на оно "слање жена и деце"...
Да скратим, Уз сву љубав и поштовање према својим оружаним снагама, лепо си то рекао у једној реченици, парафразирам: "Да су хтели (НАТО), могли су нас сравнити са земљом." Ко не верује, нека погледа шта ради Израел у Либану. Руши целе стамбене четврти.
Господо патриоте, нико Вам не спори ваш патриотизам, али немојте се заносити тиме да смо нека сила и да би опет могли ратовати са целим светом. Пустите глупости које пласира Тома Николић и молите Бога да никаквог рата никада више не буде. И да дипломатија учини да сачувамо бар 1/2 КиМ.
Све остало су празне приче.
Drago, sa postovanjem prema tvojoj profesiji moram ti reci da nisi jedini pripadnik vojske koga sam cuo nazalost. Moram ti reci da sam cuo sasvim suprotno od mnogih visokoih oficira NATO koji potvrdjuju moju pricu. Najveca mora jednog komandanta u ratu je da ne udje kao pobednik. A izjava - mogli su da su hteli ne stoji odraslom coveku.
 
King 7:
Vi sad pricate o steti koja je neminovna. Nije moguce sacuvati sve pa ni mostove kad je ratu pitanju. Drugo: ozbiljni udarci jednoj vojsci su oni koje je je Sadam pretrpeo recimo. Pobedjena vojska ima tone i tone unistene opreme. Pobednicka vojska ulazi pobedonosno u glavni grad i okupira ga. Ima li tu sta da se doda? Ozbiljna armija, ma koliko bila velika sila svetska NIKAD okosnicu svoje agresije ne svodi na civilne ciljeve. Znaci, rec je o - pichkama obicnim. Gde su bili dugo najavljivani napadi Apacima? Znate li sta se dogodilo sa tim Apacima? A znate i onu staru: Boj ne bije svijetlo oruzje... Prema tome, ne potcenjujte nikad malobrojnu vojsku, istorija je puna primera njihovih pobeda.
Apachi,dva galeba iz Podgorice poletela i bombardovali aerodrom u Albaniji sa sve apachima.ili ne?Ne moras ti imati tone i tone unistene opreme kad je tvoja oprema u proseku stara preko trideset godina.Sama po sebi je za otpis,ali u nedostatku novcanih sredstava i nabavke nove zadrzali smo ovu za otpis.Ozbiljne armije upravo pomlate u pocetku civile zato sto znaju da ce to unistiti moral.Na taj nacin stede svoje turpe.To se primenjuje od drugog sv. rata.
Patriota je danas onaj ko misli da sacuva svoju zemlju na isti nacin na koji bi cuvao i svoju porodicu.Znaci ne izlazuci je nepotrebnim rizicima i avanturama.Za to uglavnom nije potrebno oruzje.ali kad je oruzje potrebno i moras ga upotrebit tada se krlja do kraja.A na kao monstrum.Zapocnes nesto,upotrebis oruzje i onda se povuces.Kazes pobedili smo tukli su nas 70 dana umesto 3.Zar to nije pobeda sto su nas tukli tako dugo 8)
 
King 7:
A izjava - mogli su da su hteli ne stoji odraslom coveku.
Navedena izjava se odnosila na nešto što je Iron pomenuo. Toj akciji, tačnije Srbiji je kreirana sudbina mnogo drugačija od ratne. Neko je pomenuo rušenje BG mostova... U NS su svi srušeni, pa smo imali haos, ali HAOS! Da se to u BG desilo, pa toliki grad bi prestao da daje znake života. Mostovi su fenomenalne taktičke meta.

I ako sam zamolio nešto, dajte da ispoštujemo, loše mi je.
 
King 7:
Drago, sa postovanjem prema tvojoj profesiji moram ti reci da nisi jedini pripadnik vojske koga sam cuo nazalost. Moram ti reci da sam cuo sasvim suprotno od mnogih visokoih oficira NATO koji potvrdjuju moju pricu. Najveca mora jednog komandanta u ratu je da ne udje kao pobednik. A izjava - mogli su da su hteli ne stoji odraslom coveku.

Sastav oružanih snaga US I SRJ (tadašnje) baš ne govori u prilog Vašoj izjavi.
 
Sve je ovo posledica partizanstine i njenih tekovina. Niko ne osporava '' pobedu'' gologuzih partizana protiv daleko nadmocnijeg 3. rajha. Ta borba je svetinja i pobeda sasvim logicna. Sada dokazujemo neke druge stvari, logikom cistom ali partizanska '' pobeda '' je amin... Nista bez Tita i kragujevki.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top