moj sin je izlecio koksaki i mioperikarditis

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

dussska

Početnik
Poruka
1
Krajem februara-pocetkom marta ove godine moj sin ( 16 godina ) tri nedelje je "vukao" temperaturu 37,2 do 37,5.Obisli smo razne doktore ( plucni, infektolog otorinolaringolog,internista ), dao je krv na analizu(sedimentacija 2, sve ostalo takodje u redu),ultrazvuk stomaka,bris nosa i grla b.o,urin u redu,cak i alergoloski test su mu uradili.Zakljucak je bio da je potpuno zdrav a temperatura ce proci.
Krajem aprila odlazi na sportski pregled (trenira fudbal) i na EKG-u srce "preskace".Isti dan radi ultrazvuk srca -dijagnoza upala srcanog misica i srcane kese( promene na zidu leve komore i voda u perikardu).Radi laboratoriju: adeno virus IgA 100,cytomegalovirus IgM 350,coxsakievirus IgM 35, miycoplasma pneumoniae 45
.Za tri nedelje rezultati sa Torlaka pokazuju da ima koksaki CB3 > 1:1024 isto CB4>1:1024. Isti rezultati su i u julu.
Kardilog naredjuje strogo mirovanje, C vitamin 1000mg. dnevno ,selen i magnezijum-jedini lek je da se ojaca imuni sistem.Rekao nam je da oporavak traje od 6 meseci do godinu dana.
Rezultati krvi od 30.avgusta pokazuju da je koksaki B3 1:16, B4 1:16 a ultrazvuk da "nema znakova akutne ili hronicne inflamatorne ili dilatacione bolesti srcanog misica".Ostao je samo blago zadebljan perikard.Dozvoljeno mu je rekreativno bavljenje sportom, a pre mesec dana,posle testova opterecenja, dopusteno je da se i profesionalno bavi fudbalom.
Proceslala sam po internetu teme: imunitet,antioksidansi,zdrava ishrana,virusi,lecenje biljem,..... i sklopila listu onoga sto sam smatrala da treba da uzima da se izleci.Naravno,slusao je doktore(imali smo odlicnog i kardiologa i sportskog lekara).
Svakodnevno je uzimao sledece:
--1000 mg C vitamina
--magnezijum 200mg (biofarov sa B vitaminima)
--selen (najpre Oligogal Se,posle sam kupovala selen sa kombinacijom cinka ili selen sa kombinacijo E vitamina - i cink i E vitamin jacaju imuni sistem)
--Prvih mesec dana je pio 1 kapsulu probiotika dnevno
--Omega 3 riblje ulje 1000mg (1kapsula)
--Ehinaceu ( "Imunaktiv "od biofara jer sadrzi i propolis i acerolu)
--ujutru kasiku meda i oraha ( 0.5kg meda,0,5 kg mlevenih oraha i 0,5 kg limuna-samo sok- pomesati i drzati u frizideru)
--casu soka dnevno od cvekle ( 1kg cvekle 1kg jabuka 1kg sargarepe icediti u sokovniku-ili izrendati pa kroz gazu iscediti- i pomesati sa 0,5kg meda-drzati u frizideru)
--casu soka od kombinacije limuna narandze grejfruta sa kasikom meda
--svaki dan pun tanjir vocne salate preliveno medom (bar 3-4 vrste voca npr.jabuka, banana, grozdje,kivi -sta vec ima sezonski ili u zamrzivacu)
--u sva jela ili salate dodavala sam zacin od susama ( 20 kasika susama i kasika morske soli se u rerni isprze da bude svetlo braon, vruce se samelje u mlinu za kafu)
--svaki dan salata od mesavine crnog i belog luka preliveno uljem sa puno paradajza (odlican je i kecap ili kuvan paradajz-zbog likopena) i paprike
Naravno trudila sam se da jede sto raznovrsniju hranu-voce i povrce - a sto manje konzervisane hrane ili suhomesnatog.
Nadam se da ce ovo pomoci i ostalima koji imaju koksaki.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top