Milorad Dodik- da li je došao trenutak da se povuče

Promena Ustava u kom će RS biti federalna jedinica sa jasno određenim nadležnostima, finansijama, administracijom i političkim sistemom. Ovakva kakava je sad ona je nedefinisana i svako može da joj uzima i vraća šta hoće i kako hoće. To je raj za oportuniste, zato nikome i nije u interesu da napravi jedno dugoročno rešenje, jer se time gubi mogućnost jeftinog dobijanja političkih poena.

Oprosti, ali to nije nikakava nova ideja. To isto i predlaze i Milorad Dodik i to godinama. Znas i sam da to ne prolazi jer neko drugi nije spreman na to. Onaj isti ko je zloupotrebio svoj status federalne jedinice u SFRJ plasi se da i mi ne bi postupili na isti nacin sa takvim statusom u BiH.
Oni ne prihvataju nista manje od regionalizacije po "ekonomskom principu", ne prihvataju cak ni ovo sto im je realnost i po ustavu i po Dejtonu, i ovo im je mnogo i previse, o necem drugom i ne razmisljaju. Mi ne treba da srljamo u nesto sto je protiv njihove volje i sto je protiv zakona.Ali isto tako ne smemo dozvoliti da i oni to rade. Na zalost to je jedino sto mozemo sad za sad.
 
Ovakvu policiju je prihvatila komisija za EU integracije. Pusti price koje je Pedi Esdaun pricao Draganu Cavicu i ostaloj maloj deci koju je sakicama novca i visokim polozajem ljuljuskao i uspavljivao godinama.
A ne znam gde pise da je narodu RS EU ispred RS? Kome jeste, neka ide, zasto dozvoljava da ih usporava Milorad Dodik i njemu slicni.:think:

A da smo ostali u YU, islo bi jos brze, lakse, bez zrtava ali...:(

A sta, sad vam ni Cavic ne valja? :lol: Nevjerojatno....

I gdje to pise da narod u RS mora birati izmedju RS i EU sta mu je vaznije? Kakve su to sad nebuloze i otkad to put u EU ponistava RS?
 
Да је Додик некултуран и емотиван, слажем се. Врло вјероватно је да је сада сатјеран уз зид па су му и реакције мање контролисане (мада се он стварно тешко контролише). Није дипломатски неког називати параноиком али исто тако није ни дипломатски оно што ради Високи представник (само се замислите над овим називом и схватићете да нас у ствари третирају као Индијанце). Како се зове то кад од једне скупштине коју су легално изабрали представници народа (што су потврдиле и међународне организације за праћење избора) тражите да поништи своје одлуке? Да ли је то некултурно, недипломатски, вулгарно, силеџијски итд. Примјера тога како се они "дипломатски и културно" понашају према нама има на претек. Уствари, то нису примјери, то је њихова устаљени образац понашања за све оне који не мисле као њихови ментори са "Запада" (нисам западомрзац него мрзим силу). У којој то земљи амерички или енглески амбасадор зову политичке представнике на разне сеансе везане за круцијалне ствари у држави-домаћину. Амбасадор може бити позван, а да зове може само за велике датуме његове државе и то куртоазно, на закуске и ништа више. Замислите да амбасадор Србије, БиХ и сл. позове предсједника Шпаније на разговор око судбине Каталоније, Баскије, да онај у Великој Британији позове Брауна у циљу смањења тензија у Сјеверној Ирској или да се прича о заступљености шкотског или велшког језика у осталим дијеловима поменуте државе? Па наши амбасадори виде двапут предсједника ВБ, Француске, САД и сл. и то кад долазе и кад одлазе са дужности.
Једном је Момчило Крајишник рекао (парафразираћу): "Нека они (странци) намећу законе. И то ће једном неко гледати. Када их ми усвајамо под притиском, остаје само наш потпис и чињеница да смо их ми усвојили. Притиска у папирима нема."
Према томе, Додик, додуше грубо, именује ствари правим именом. А да је уз све добро што ради, прибавио и себи материјалну корист-јесте. Доказа немам нити их ја као појединац могу скупити али је довољно видљиво. Ипак, све му то опраштам јер тренутно говори оно што му је на души и оно како јесте (везано за "међународну заједницу"). Нисам слијепи подржавалац "очева нације" али сам тренутно за то како ради. Климали смо главом и не видим шта смо са тиме добили. Ред је да се супротставимо па да видимо шта ће Бог да да, или јесмо или нисмо. Без отвореног дијалога између сва три народа у БиХ, нема среће. Очи у очи, и без залеђине и Србије и Хрватске и оних који стоје иза Муслимана. Тек тада ћемо се разумјети и договорити.

Док теби буде стало да бринеш шта ће о теби духовно разлупан свет да мисли и док ти је стало до мишљења најгорих међу њима,као што су ове дипломате криминалци у окупационим редовима у Босни,вечно ћеш имати проблем да се они питају за већину ствари.

Зато сам и рекао да се они питају онолико колико им народ у РС,преко својих политичара,буде дозволио.Додиков став према криминалцима је потпуно исправан.
 
:mrgreen: :lol:

Dodika je instalirao Zapad, legendo.

Jeste, u pravu si. Trebao im je "umeren" da "umiri" reakcije na Kosovo ali nisu racunali da ce se on malo okrenuti Rusima. Sad ne znaju sta bi s njim.
Nije im prvi put. Imali su i tezih slucajeva neprijateljstva koje su sami podrzavali, vodja alkaide pre svih drugih.:lol:
Malo su podcenili Dodika i sad im se lupa o glavu.
 
A sta, sad vam ni Cavic ne valja? :lol: Nevjerojatno....

I gdje to pise da narod u RS mora birati izmedju RS i EU sta mu je vaznije? Kakve su to sad nebuloze i otkad to put u EU ponistava RS?

Pa eto ti si rekao da zbog prekida reformi nema ulaska u EU. Ili mozda smatras da treba ostati RS ali bez ikakvih nadleznosti( policija, granice, pravosudje,odbrana itd) i jasnih granica, onako kao lepa uspomena u nasim srcima.:p
 
Jeste, u pravu si. Trebao im je "umeren" da "umiri" reakcije na Kosovo ali nisu racunali da ce se on malo okrenuti Rusima. Sad ne znaju sta bi s njim.
Nije im prvi put. Imali su i tezih slucajeva neprijateljstva koje su sami podrzavali, vodja alkaide pre svih drugih.:lol:
Malo su podcenili Dodika i sad im se lupa o glavu.

dodik je po meni nezamenjiv u bosni
 
Док теби буде стало да бринеш шта ће о теби духовно разлупан свет да мисли и док ти је стало до мишљења најгорих међу њима,као што су ове дипломате криминалци у окупационим редовима у Босни,вечно ћеш имати проблем да се они питају за већину ствари.

Зато сам и рекао да се они питају онолико колико им народ у РС,преко својих политичара,буде дозволио.Додиков став према криминалцима је потпуно исправан.

Не знам из чега извуче овакав закључак? Кад кажем "некултуран" то не кажем зато што је то неко из иностранства рекао него зато што ја то мислим. Кад кажем за његов криминал, то је зато што то знају сви у РС. Зато кажем да слажем са његовим супротстављањем међународној заједници али не и са вокабуларом који употребљава (мада ме у дубини душе то и увесељава јер тиме показује народу да су "високи" надуване величине без имало обзира, народски речено-обични кркани).
 
Pa eto ti si rekao da zbog prekida reformi nema ulaska u EU. Ili mozda smatras da treba ostati RS ali bez ikakvih nadleznosti( policija, granice, pravosudje,odbrana itd) i jasnih granica, onako kao lepa uspomena u nasim srcima.:p

Ajde ponovo procitaj te "nadleznosti" koje si nabrojala pa malo razmisli o njima. :lol:

Elem, put u EU je neophodan svim BH narodima i (nazalost) ne kosi se sa postojanjem entiteta, ali de ti to objasni bosanskom srblju.
 
Ajde ponovo procitaj te "nadleznosti" koje si nabrojala pa malo razmisli o njima. :lol:

Elem, put u EU je neophodan svim BH narodima i (nazalost) ne kosi se sa postojanjem entiteta, ali de ti to objasni bosanskom srblju.

Pa ne moze se objasniti, i eto sta ces. Ispastate zbog nas, bas mi vas zao, takva vam sudbina. :lol:
A mozda mozete ipak nesto uciniti?:think:
Pustite nas da se mirno otcepimo i vi zurnim korakom u EU a mi ostanemo na marginama siromastva sa nekulturnim Dodikom na celu.
Dobra ideja, zar ne?:lol:
 
Pa ne moze se objasniti, i eto sta ces. Ispastate zbog nas, bas mi vas zao, takva vam sudbina. :lol:
A mozda mozete ipak nesto uciniti?:think:
Pustite nas da se mirno otcepimo i vi zurnim korakom u EU a mi ostanemo na marginama siromastva sa nekulturnim Dodikom na celu.
Dobra ideja, zar ne?:lol:

I ti? :lol: Kmeee...... ne daju nam nista, i zapad ih voli vise nego nas, kmeee.... :(
 
Od vas se ne treba otcepljivati nego na granici napraviti kopiju Velikog kineskog zida.Koristio bi i kao turististička atrakcija i kao zaštita od agresivnog suseda koji poseže za tuđim.

Ah, pa ja sam jos 91. predlagao da se jedan takav podigne od strane Hrvatske i BiH prema Srbiji. Imao bi cak i istu svrhu kao onaj kineski, tj. sluzio bi kao zastita od upada varvarskih pljackaskih hordi.

Nego, spakuj stvari i idi ako ti se ne svidja. Simple as that.
 
Buahaha :lol: ko o cemu, Srbi o granicama, nadleznostima, nepravdi.

Oni nama ne daju da se otcepimo, kmeee..... :lol:

Ви сте о томе плакали "тисућу" година па хајде да и ми мало!
Него, "сусједе" пошто си као веома упућен, хајде ти мени и осталом "пучанству" наведи таксативно шта је то усвојила скупштина у РС, а да је у супротности са Дејтонским (важећим) уставом БиХ!
Пошто то ни "свезнајући" Високи Представник није навео у свом чувеном писму Скупштини (јер тога и нема), баш ме интересује шта ћеш ти да "домозгаш"!?
Када ти се буде дало, прочитај горе поменути устав па ћеш лако да закључиш шта је све од договорених надлежности ентитета одузето РС па ћеш исто тако да видиш да ни једна државна није пребачена на ентитетски ниво.
Или је то можда пракса Запада као и оно чувено у Споразуму о повратку војске и полиције Србије на територију КиМ, када се за то стекну потребни услови?
А услови нигдје нису дефинисани.
Ако се тако поштују међународни договори (као кад Хасо игра карата са Енглезом "на повјерење"), имам утисак да би и нас у скорије вријеме могло кренути.
 
Ви сте о томе плакали "тисућу" година па хајде да и ми мало!

I dalje bolje nego biti pasaluk pola milenija. :lol:

Него, "сусједе" пошто си као веома упућен, хајде ти мени и осталом "пучанству" наведи таксативно шта је то усвојила скупштина у РС, а да је у супротности са Дејтонским (важећим) уставом БиХ!
Пошто то ни "свезнајући" Високи Представник није навео у свом чувеном писму Скупштини (јер тога и нема), баш ме интересује шта ћеш ти да "домозгаш"!?
Када ти се буде дало, прочитај горе поменути устав па ћеш лако да закључиш шта је све од договорених надлежности ентитета одузето РС па ћеш исто тако да видиш да ни једна државна није пребачена на ентитетски ниво.

Narodna skupstina RS-a je 14. maja donijela zakljucke u kojima kao negativne po RS ocjenjuje efekte prenosa nadleznosti sa entiteta na drzavu, uz (koliko se sjecam) napomenu da bi se oni mogli i povuci. Takvi zakljucci su u direktnoj suprotnosti sa Dejtonskim sporazumom (za koji se bosanski Srbi tako gorljivo zalazu) te je zbog toga Inzko i reagovao. Dodik sad pokusava da "zakljucke" preimenuje u "deklaraciju", jer bi ista imala manje formalan znacaj i bila potencijalno prihvatljivija za medjunarodnu zajednicu. Najbitnije od svega je to da ni jedno ni drugo jos nije pravosnazno jer se NS RS malo ukakila u gace i nije to objavila u sluzbenom glasniku. :D

26745943.jpg


Или је то можда пракса Запада као и оно чувено у Споразуму о повратку војске и полиције Србије на територију КиМ, када се за то стекну потребни услови?
А услови нигдје нису дефинисани.

Na to mozete zaboraviti do daljnjeg. A posto si iz BL, KiM bas i nema neke veze sa tobom, realno.

Ако се тако поштују међународни договори (као кад Хасо игра карата са Енглезом "на повјерење"), имам утисак да би и нас у скорије вријеме могло кренути.

U nadi je magarac crk'o, sta da ti drugo kazem. :lol:
 
Poslednja izmena:
I dalje bolje nego biti pasaluk pola milenija. :lol:



Narodna skupstina RS-a je 14. maja donijela zakljucke u kojima kao negativne po RS ocjenjuje efekte prenosa nadleznosti sa entiteta na drzavu, uz (koliko se sjecam) napomenu da bi se oni mogli i povuci. Takvi zakljucci su u direktnoj suprotnosti sa Dejtonskim sporazumom (za koji se bosanski Srbi tako gorljivo zalazu) te je zbog toga Inzko i reagovao. Dodik sad pokusava da "zakljucke" preimenuje u "deklaraciju", jer bi ista imala manje formalan znacaj i bila potencijalno prihvatljivija za medjunarodnu zajednicu. Najbitnije od svega je to da ni jedno ni drugo jos nije pravosnazno jer se NS RS malo ukakila u gace i nije to objavila u sluzbenom glasniku. :D

70662235.jpg


Na to mozete zaboraviti do daljnjeg. A posto si iz BL, KiM bas i nema neke veze sa tobom, realno.

U nadi je magarac crk'o, sta da ti drugo kazem. :lol:

Видим, таксативно си их набројао, исто као и Високи. Него, добро преписујеш из новина. Хајде мало својом главом, за промјену, ако имаш чим!
Што се тиче КиМ, то ће и са тобом имати везе, само полако.
Пошто видим да ти ниси цркао, ред је да си и ја надам. Дуго година међу таквим као што си ти и на мене оставља посљедице.
 

Back
Top