Mesec - razresenje misterije

pre ce biti da ti ne razumes ono sto ti ja objasnjavam

1) na onom snimku NEMA zvezda, ako mislis da ih ima, uradi screenshot, pa da vidimo ko je ovde lud
2) da bi se na fotografiji videle zvezde treba ti malo duza ekspozicija ili osetljiv film
3) posto ne razumes kako se to prasina ponasa uradi sledece, pa mi odgovori sta se desili
-uzmi saku brasna i duni u nju.
sta se desilo?
sad to isto uradi u vakuumu
sta se desilo?
 
Obersturmfuehrer:
pre ce biti da ti ne razumes ono sto ti ja objasnjavam

1) na onom snimku NEMA zvezda, ako mislis da ih ima, uradi screenshot, pa da vidimo ko je ovde lud
2) da bi se na fotografiji videle zvezde treba ti malo duza ekspozicija ili osetljiv film
3) posto ne razumes kako se to prasina ponasa uradi sledece, pa mi odgovori sta se desili
-uzmi saku brasna i duni u nju.
sta se desilo?
sad to isto uradi u vakuumu
sta se desilo?


1 pa i ja vidim da ih nema ali bi ih trebalo imati na snimku

3 ponovo pitanje kada bi bacio kamen na mjesecu da li bi ga bacio duže nego na zemlji???
 
Obersturmfuehrer:
s obzirom da je ono sa mog bloga, odgovor je jasan - DA, bili su.

kazes bili su tamo ! Dali znas da u to vreme nije postojao kompjuter koji bi mogao da upravlja svim tim sistemima. Zna se da je u ono vreme najsavremenije "Racunalo"imalo manje memorije od danasnjeg najobicnijeg dzepnog racunala a to je manje od 50 Kilobajta. Zamisli softver koji raspolaze sa tako malo podataka.
 
Obersturmfuehrer:
nema ih zato sto NE MOZE da ih bude zbog prirode filma!



naravno, u cemu je problem?
i u drugim raspravama primetio sam se ne drzis teme, poceli smo od prasine, a dosli do kamena...

U tome što prašina ili pijesak koji je na mjesečevoj površini ima svoju masu i sve što ima svoju masu mora se ponašati prema zakonima fizike kada se šutne u ovom slučaju leti dalje!!!!!
 
Ninjarijeka:
U tome što prašina ili pijesak koji je na mjesečevoj površini ima svoju masu i sve što ima svoju masu mora se ponašati prema zakonima fizike kada se šutne u ovom slučaju leti dalje!!!!!

u odnosu na svoju tezinu i leti dalje.
problem je u tome sto ti to posmatras iz zemaljskih uslova.
stvar je u tome da ce prasina na povrsini zemlje da leti mnogo dalje nego na mesecu...
 
Mihaell:
kazes bili su tamo ! Dali znas da u to vreme nije postojao kompjuter koji bi mogao da upravlja svim tim sistemima. Zna se da je u ono vreme najsavremenije "Racunalo"imalo manje memorije od danasnjeg najobicnijeg dzepnog racunala a to je manje od 50 Kilobajta. Zamisli softver koji raspolaze sa tako malo podataka.


prvi komjuteri sa 50 kb rama ili roma su se proizveli 80-tih
zato molim da se ne pričaju gluposti

Prvi moderni kompjuter je rođen ovog tjedna, pred pedeset godina, kad su inžinjeri na Manchesterskom sveučilištu pustili u pogon "Bebu", prvi kompjuter na svijetu sposoban da spremi program u unutrašnju memoriju.
Zvali su ga "Beba", bio je težak preko tone, dimenzije su mu bile 4,8 x 2,1 x 0,6 m, a za napajanje 600 vakumskih elektronskih cijevi mu je trebalo 4 kW. Beba je sagrađena na Manchesterskom sveučilištu. ICL je bio sponzor rekonstrukcije Bebe.
 
Obersturmfuehrer:

Ako se sa ovim moze upravljati svemirski brod!!!! Na svu srecu su u ono doba objavili istinite podatke racunara. Neznajuci da ce 50 tak godina kasnije obican covek shvatio da je to suvise malo za tako komplikovanu tehniku.


Specifications:
Instruction Set: Approximately 20 instructions;
100 noun-verb pairs, data up to triple-precision
Word Length: 16 bits (14 bits + sign + parity)
Memory: ROM (rope core) 36K words; RAM (core) 2K words
Disk: None
I/O: DSKY (two per spacecraft)
Performance: approx. Add time - 20us
Basic machine cycle: 2.048 MHz
Technology: RTL bipolar logic (flat pack)
Size: AGC - 24" x 12.5" x 6" (HWD); DSKY - 8" x 8" x 7" (HWD)
Weight: AGC - 70 lbs; DSKY - 17.5 lbs
Number produced: AGC - 75; DSKY: 138
Cost: Unknown.
Power consumption: Operating: 70W @ 28VDC; Standby 15.0 watts
 
Obersturmfuehrer:
vidim da si "strucnjak" i da si proucavao mikroracunare.
sta tacno mislis da ovde ne valja?
dakle, trazim tehnicki odgovor...

Nisu imali ni Hard drive! Sta da ti jos kazem na tadasnje tehnicke mogucnosti! Jedno je ispaliti Raketu da ide uvis skroz dok neponestane goriva, i na toj odredjenoj visini kapsula da kruzi oko zemlje skroz dok se nepriblizi ponovo zemlji na nekih 80 km. A tada pocinje naglo da gubi bna brzini i pada sve brze itd.
A napustiti orbitu zemlje je vec vrlo komplikovano a jos preci 386000 km srednje udaljenosti do meseca jos teze.

1 napustanjem zemljinog magnetnog polja letelica je izlozena udarima sitnih meteorita "Leonida" koji u promeru od 1cm sa brzinom nekoliko hiljada km/sec probuse letelicu kao da je margarin.

2.Naveo sam zracenje koje Astronauti nikako nebi preziveli jer ih nestiti vise Zemljino magnetno polje.

3.Da skratim, dovoljno je samo pogledati snimak Zastave koja se vijori usled vetra, a vetra na mesecu nema.

4. video sam povecane Slike na kojima se vide da su slike montirane jer od ponekih krstica koji su na slikama pojedine linije nedostaju jer je preko njih montiran jedan drugi motiv

5. Ne, nisu bili NIKAKO na mesecu u ono doba, to je samo moje Logicno misljenje.
 
Mihaell:
Nisu imali ni Hard drive!

PA?????

Mihaell:
1 napustanjem zemljinog magnetnog polja letelica je izlozena udarima sitnih meteorita "Leonida" koji u promeru od 1cm sa brzinom nekoliko hiljada km/sec probuse letelicu kao da je margarin.

znas li koja je sansa za takav sudar?
pre ces da dobijes na lotou 7 puta za redom sedmicu nego to da se desi.

Mihaell:
2.Naveo sam zracenje koje Astronauti nikako nebi preziveli jer ih nestiti vise Zemljino magnetno polje.

imas pogresne podatke.

Mihaell:
3.Da skratim, dovoljno je samo pogledati snimak Zastave koja se vijori usled vetra, a vetra na mesecu nema.

i to sam objasnio

1) ona zastava ne "vijori", vec se talasa, ako je to tebi vijorenje, onda ti nikad nisi video zastavu na vetru
2) na vrhu zastave imas aluminijumsku sipku koja je drzi uspravnom, a ti pokreti koje ti smatras vihorom su posledica ljuljana stuba zastave

Mihaell:
4. video sam povecane Slike na kojima se vide da su slike montirane jer od ponekih krstica koji su na slikama pojedine linije nedostaju jer je preko njih montiran jedan drugi motiv

ti krstici, tj prelaz objekta preko njih se objasnjava "izgaranjem" fotografije zbog intenzivnog belog.
ako bolje pogledas te uvecane slike videces da se to desava samo na izuzetno osvetljenim delovima

Mihaell:
5. Ne, nisu bili NIKAKO na mesecu u ono doba, to je samo moje Logicno misljenje.


logicno?
zasnovano na cemu?
 
nekoliko Linkova! Pa pogledajte!
http://www.b-i-e-l-e-f-e-l-d.de/verschwoerung.db/mondlandung/4/

http://www.fast-geheim.de/html/apollo.html na slici 4. se vidi da u odelu nema pritiska, a trebao bi da bude pod pritiskom jer na mesecu je vakum a nama je potreban pritisak od oko 1000mb inace bi nam iskocile oci, popucale kapilare itd

http://www.fast-geheim.de/html/apollo-seite2.html

http://www.fast-geheim.de/html/apollo-seite3.html ako je kapsula napustila mesec, a na slici vidimo da jeste, KO je snimio sliku gde se vidi samo donji deo letelice"podnozje" BEZ kapsule, nekoga su znaci ostavili a otkud nam slika razvijena na zemlji?!! Takodje Krstici u slikama prekopirani. A da nepominjem umanjenu zemlju koja se vidi iznad glave Astronauta, a znamo koliko je puta zemlja veca u odnosu na mesec.

http://www.fast-geheim.de/html/apollo-seite4.html Ako je Sunce ispred Modula i znamo da kamera zbog jakog intenziteta svetlosti od napred nije u mogucnosti snimiti sta je u senki, kako to da se cak i natpis vidi na modulu? A na poslednjoj slici se vide neka cudna svetla iznad Astronauta, kao da su u nekoj dvorani!
 
Ako nisu imali Hard drive znas li koliko je lampi potrebno za onaj kompjuter?

A ako kamera nije u mogucnosti da snimi zvezde u pozadini meseca, kako to da moze u pravcu sunca koje na mesecu jos intenzivnije daje svetlo nego na zemlji, da snimi onako ostro sta je u senci modula ???

Ako je moonrover napustio letelicu i kotrljao se po povrsini, zasto na onoj slici nema traga ni sa jedne strane gume "Tocka" . Spusten je sa dizalicom na to mesto i klik Fotka i kao sve perfektno, malo MORGEN pa necuvaju svi ljudi goveda na svetu pa neprimete SITNICE
 
A da, sto se tice meteorita pogledaj nocu malo nebo. Ja sam nocas izmedju 1 i 2 sata video oko 20 leonida koji su izgoreli u atmosferi iznad mene.
Dva puta se Discovery Space Shuttle vratio sa tim ostecenjem, jedanput je cak i staklo napuklo od meteorita debljine igle !!!
Imali su srecu jer su bili samo malo iznad zemlje gde ih magnetno polje stiti.
Veci meteoriti prolaze samo na polovima zemlje a oni najveci prolaze svuda pa cak i na ekvatoru.
 
ober:
i to sam objasnio

1) ona zastava ne "vijori", vec se talasa, ako je to tebi vijorenje, onda ti nikad nisi video zastavu na vetru
2) na vrhu zastave imas aluminijumsku sipku koja je drzi uspravnom, a ti pokreti koje ti smatras vihorom su posledica ljuljana stuba zastave


1.Ako na mjesecu nema atmosfere, nema ni vijetra
2 ako na mijesecu nema atmosfere nema ni lelujanja

Dakle ako netko nosi zastavu na mijesecu ona mora biti u položaju u kojem je bila kada je izašla iz prostora sa atmosferom, u ovom slučaju je to modul !Onog trenutka kada se nalazi u prostoru bez atmosfere ona se ne može lelujati usled kretanja onoga koji je nosi na štapu!

To je nepobitan dokaz i s time idemo u novine!!!
Ninđa je slavan!!! :D :D :D :D :wink:
 
Mihaell:
A da, sto se tice meteorita pogledaj nocu malo nebo. Ja sam nocas izmedju 1 i 2 sata video oko 20 leonida koji su izgoreli u atmosferi iznad mene.

bato, ti leonide nocas SIGURNO nisi video....Leonidi su rezervisani za kraj godine - oktobar, novembar....

sto se tice ostalog, daj nesto na engleskom ili citiraj....

Ninjarijeka:
1.Ako na mjesecu nema atmosfere, nema ni vijetra
2 ako na mijesecu nema atmosfere nema ni lelujanja

Dakle ako netko nosi zastavu na mijesecu ona mora biti u položaju u kojem je bila kada je izašla iz prostora sa atmosferom, u ovom slučaju je to modul !Onog trenutka kada se nalazi u prostoru bez atmosfere ona se ne može lelujati usled kretanja onoga koji je nosi na štapu!

To je nepobitan dokaz i s time idemo u novine!!!
Ninđa je slavan!!! :D :D :D :D :wink:

slusas li ti sta ja pricam....
oni su izneli tu zastavu, ali dok su je mlatili, tu su se javile sile koje su je raznosile okolo...
ta zastava je "okovana" sa 2 stapa, zar je toliko cudno to sto se ona leluja????
 
u pauzi evo par pitanja od mene, za ove sto furaju teorije zavere.

- kako je moguce da Rusi sede skrstenih ruku? Zar oni ne bi bili prvi koji bi digli dreku oko toga?
- kako je moguce da niko od par desetina hiljada ljudi koji su radili na tom projektu ne izadje i ne kaze, e lagali smo vas...
- sta je sa samim lansiranjem rakete? to su ljudi gledali uzivo, znaci bez tv-a, gde je otisla ta raketa?
 
ovo sam propustio....

Mihaell:
Ako nisu imali Hard drive znas li koliko je lampi potrebno za onaj kompjuter?

koliko?
a prvenstveno - zasto mu je potreban hdd?


Mihaell:
A ako kamera nije u mogucnosti da snimi zvezde u pozadini meseca, kako to da moze u pravcu sunca koje na mesecu jos intenzivnije daje svetlo nego na zemlji, da snimi onako ostro sta je u senci modula ???

kolicina svetlosti u toj senci je mnogo veca nego kolicina svetlosti koju daje jedna zvezda


Mihaell:
Ako je moonrover napustio letelicu i kotrljao se po povrsini, zasto na onoj slici nema traga ni sa jedne strane gume "Tocka" . Spusten je sa dizalicom na to mesto i klik Fotka i kao sve perfektno, malo MORGEN pa necuvaju svi ljudi goveda na svetu pa neprimete SITNICE

posto si mnogo konfuzan, pokazi mi sliku pa cu ti reknem....
 
Mihaell:
Dva puta se Discovery Space Shuttle vratio sa tim ostecenjem, jedanput je cak i staklo napuklo od meteorita debljine igle !!!
Imali su srecu jer su bili samo malo iznad zemlje gde ih magnetno polje stiti.

Nije mi samo jasno kako sam promasio ovu VRHUNSKU GLUPOST....
magnetno polje ne stiti od meteora!!!
jel si ti pri sebi???


Mihaell:
Veci meteoriti prolaze samo na polovima zemlje a oni najveci prolaze svuda pa cak i na ekvatoru.

ti toliko lupas da mislim da se zaje*avas...
a ako si ozbiljan, sedi pa prouci neke stvari i nemoj da OVOLIKO lupetas....
 
Obersturmfuehrer:
slusas li ti sta ja pricam....
oni su izneli tu zastavu, ali dok su je mlatili, tu su se javile sile koje su je raznosile okolo...
ta zastava je "okovana" sa 2 stapa, zar je toliko cudno to sto se ona leluja????


Ma slušaš li ti šta ja pričam,o kojim ti silama govoriš micanje štapom I ZNAM DA JE OKOVANA!!!

Ajmo ja i ti polako da riješimo jednu stvar !!!

Imamo štap na kome se nalazi zastava ona na sebi sa gornje i donje strane ima letvu koja je pričvršćena na štap ali te letve su fiksne!!
Ja mislim da se u gornjem textu slažemo!!! 8)

E sada imamo zastavu unutar one dvije letve i treća uža strana je pričvršćena na štap ali suprotni kraj od štapa je slobodan!!!

E pošto smo ovo gornje utvrdili da je točno i da se slažemo! Koja sila utječe na to da se platno unutar okvira leluja????
Ja mislim da je jedini odgovor atmosfera koja stvara otpor ,A ako nema atmosfere nema ni otpora prema tome nema ni pomicanja središnjeg dijela platna!!!
Jer ako se platno pomiče oni nisu u vakumu!!!! :confused: ???? :-D
 
Ninjarijeka:
pa tamo gdje si me i uputio na početku !! :confused:






kako nisi pa to je na onom snimku na koji si nas uputio :confused:




to nema veze sa fizikom tjelo je lakše 6x ako ga šutneš bez obzira na to ima li atmosfere ili nema ono leti,ako baciš leti dalje nego na zemlji ako skočiš skočiš više nego na zemlji .... :shock:
Ima veze sa atmosferom i otporom vazduha (sredine). Napravi sledeći eksperiment: uzmi neku knjigu i list papira istog formata kao knjiga. Podigni ih i istovremeno pusti, tako da normala na površine knjige i papira stoje normalno na ravan stola. Zatim ih podigni i pusti
istovremeno, tako da normale na njih budu paralelne sa ravni stola i zaključi šta se dešava sa telima male mase (papir) kada padaju uz otpor vazduha (prvi slučaj) i bez njega (ili gotovo bez njega), (drugi slučaj).
 
I drugo, zašto postoje čestice prašine, u stanu recimo? To je zbog Braunovog kretanja. Dakle molekuli vazduha se sudaraju sa česticama i ne dozvoljavaju im da padnu. Ako vazduh ne bi postojao sve bi čestice, bez obzira na masu, sa iste visine pale istovremeno. Baš onako kao na snimku. E sada kada bismo mogli da izmerimo vreme padanja onih čestica na snimku, a visinu sa koje padaju da procenimo prema nozi kosmonauta mogli bismo lako da izračunamo gravitaciono ubrzanje.
 

Back
Top