Mastanja...

Kako sam se raznežila od ove Makicine priče:) :) :)
Al' i moralo je tako da se završi, ne znam čak mi i takav kraj daje taj miris nostalgije priči:smile:
A ceo dan mi u glavi (jutros sam čula na nekom radiju) - prva je ljubav došla tiho nezvana, sama; za sva vremena skrila se tu negde, duboko u nama...

I tako sad ova priča... Kao da će se nešto desiti:smile:
 
mackica ns:
Kako sam se raznežila od ove Makicine priče:) :) :)
Al' i moralo je tako da se završi, ne znam čak mi i takav kraj daje taj miris nostalgije priči:smile:
A ceo dan mi u glavi (jutros sam čula na nekom radiju) - prva je ljubav došla tiho nezvana, sama; za sva vremena skrila se tu negde, duboko u nama...

I tako sad ova priča... Kao da će se nešto desiti:smile:

;-) ;-) ;-)

Jao ja sam sad sva nostalgična... Ima od tog našeg odrastanja 17, 18 godina i ne mogu da verujem da su me tako pukla sećanja :wink:
Sećam se kako se zentao kad smo mu ćale i ja doveli Deda Mraza, kako je skočio iza kreveta i kako nije hteo da izađe.
Kako me je uvek pobeđivao u grudvanju, kako sam sva bila mokra od snega i kako je uzeo dedin šešir za sneška belića pa su ga grdili...
Kako je na ,,Stazi smrti'' dok smo se sankali okinuo o drvo i kako su mu stavili gips na ruku na koji sam se i ja potpisala i stavila jedno srce...
ufffff... :lol: :lol: :lol:

kiss mačkice
 
mackica ns:
Jao, pa skoro svi isto:shock: Baš mi je čudno:-?

I ja sam želela nekog dugokosog umetnika; nekog buntovnika bez razloga sa zamišljem i sanjalačkim svetlim očima... Kojeg niko neće rezumeti osim mene:lol: To je bio važan momenat:razz:
I sve sam našla u prvom momku, samo nije bio umetnik. Ubrzo sam shvatila da to kad ga niko ne razume baš i nije dobra osobina... Stvarno je i bio za NErazumevanje:-?

Posle je bilo i umetnika, ali nisam se baš usrećila:?

Sve u svemu, moj muž nema ama baš ništa slično sa svim tim mojim mladalačkim maštanjima:lol:

Isti moj slucaj! :lol: :lol:

:-? :? :) :razz:

Majceki, super ti je pricica, kad budem stigla, pisacu o mom Milancetu!:wink:
 
Kakve romanticne dusice... :D
Ja sam mastala o uspjesnom poslovnom covjeku... Sa finim manirima...
I o univerzitetskom profesoru, koji je tako pametan kad prica, da ja ostajem bez daha... :lol:
 
Ja mastam da aktiviram svoj alter ego, tu nemastovitu tetkicu koja sanja nedjelju popodne sa viklerima na glavi, 3 djece koja urlicu, muza koji gleda tekmu i loce pivo, sav taj uzas predgradja... Malu kucu, ordinaran zivot, zajednicke vikende sa prijateljima, misionarsku pozu jednom nedjeljno, kola na rate, kucnog ljubimca i sl...
Mere?
 
e bog vas ubio sve redom. Sve ste zamisljale umetnike, a dodje vreme kada se treba opredeliti za nekoga, i to naravno nikako nije umetnik.
A i losa iskustva sa umetnicima, mogu misliti njihovu prosecnost onda kada nisu znali da se posvete zeni.
Najgore je sto oni pravi zagrizeni umetnici ostaju sami i ne veruju pricama o tome kako su sve to bila samo decija mastarenja. Ja sve sto sam zamisljao kao mali, sve sam ostvario, i taj isti intezitet emocija koji sam onda osecao, prosto se nastavio kroz godine i nije gubio na snazi, naprotiv, dobijao je sve vise na intezitetu, i evo, ne prestaje.
Pa ovo je zivot, i ovde nema mesta za bilo kakvo pomirenje sa okolnom stvarnoscu, sa prokletim pesimizmomo i kukanjem kako je izabrana pogresna osoba.
Drzite se svojih decijih snova jer su ona mnogo realnija nego ova dosadna stvarnost svuda okolo.
 
aman-zaman, šta fali kolima na rate i kućnom ljubimcu? :shock:
vikleri - manje više, nemaš ti vremena za to hakanja, ali ne kapiram što j estrašno želeti miran porodični život, naročito u našem poslu pošto je toga najmanje? :P
ma ja bih volela i kuću u cebću i magare da imam neko ljubimče, i patkice i patka jednog uobraženog, i vinograd i bagrenje...i dugu kosu, nekad bar 8)
I d ami stane sav onaj lepi masivan nameštaj, i sekreter da imam i toalteni sto sa fancy ogledalom, i da pišem - olovkom, o daa....8) Guščijim perom :)
 
Gazdarica:
Ne fali nista, ako ti to nije smisao zivota... A, obicno se svede na to...

Niej ti smisao života u plandovanju i sadnji cvećA? :P
Nije ni meni, ali bih volela da jeste 8) I u čaju s rumom ili brendijem, da...da divanim o književnosti i lingvistici, instead all this shi.t
 
Betty:
Umetnici ne postoje više, Path, postoje kreativci koji umeju ili ne umeju da plasiraju svoja dela. Tačka.

Laz. Notorna laz. Kreativci koji to rade ne zive umetnost, nego samo znaju da stvaraju, a inace zive u sasvim obicnom dosadnom svetu. (I svima im je san o Parizu).
Ima umetnika koji su se svojom voljom otrgli od sveta ("egocentricni" The Oath), i zive totalno svoj zivot na svoj ludi nacin ne zeleci da upoznaju limite drustvenih normi, nego slede svoju zvezdu.
Ni osvajanje severnog pola nije bio cilj za mene,...... toliko toga jos mi je na pameti....
 
Ne mogu ja tako, miki, ja sam mazohista... Nije za mene miran zivot...
Cak i dok svjesno pricam o nekom idealnom emotivnom stanju za mene, o nekoj kvazi-ljubavi, postenju, fer-pleju, iskrenosti, moja podsvijest trazi kaznjavanje... Ja naprosto hocu surovog јebaca (mentalno, ali i da me cepa jako), trazim mentalnu dominaciju gotovo do sikaniranja...
Malo sam nakrivo nasadjena, sta da se radi...
 

Back
Top