Mali problem sa psihijatrom

tačna konstatacija
zavisnost je jača od volje
Једно је "воља" узета на тај начин као некаква празна апстракција, а друго је конкретна воља за животом која би се у оном примеру директно изазвала. Зато сам написао да је питање да ли је завист од нарокотика јача од воље за животом. То јест да ли би се зависник одреко "допа" који је стављен испред њега, ако зна да ће га исти убити. И то не тамо некада у неодређеној будућности, већ тог дана или сата?
 
Једно је "воља" узета на тај начин као некаква празна апстракција, а друго је конкретна воља за животом која би се у оном примеру директно изазвала. Зато сам написао да је питање да ли је завист од нарокотика јача од воље за животом. То јест да ли би се зависник одреко "допа" који је стављен испред њега, ако зна да ће га исти убити. И то не тамо некада у неодређеној будућности, већ тог дана или сата?
Verovatno zavisi od zavisnika , nisu svi ljudi isti.
Nekome zena zapreti da ce da ode zajedno sa decom ako muz ne ostavi flasu , neki odmah ostave dok neki drugi nastave da piju , zavisi od coveka do coveka , i nivoa zavisnosti.
 
Једно је "воља" узета на тај начин као некаква празна апстракција, а друго је конкретна воља за животом која би се у оном примеру директно изазвала. Зато сам написао да је питање да ли је завист од нарокотика јача од воље за животом. То јест да ли би се зависник одреко "допа" који је стављен испред њега, ако зна да ће га исти убити. И то не тамо некада у неодређеној будућности, већ тог дана или сата?
ništa nisi pogrešio , sve ti je na mesto , i ništa apstraktno
ajde da malo plastično i realno objasnimo to
zavist _je veća , i
volja _ je manja
imamo situaciju kada kriminalac beži od policajaca koji trči za njim
u 99% slučajeva kriminalac uspeva da pobegne policajcu
zašto je tako
_zavisnost _ je kriminalac koji beži i ima veću potrebu i motiv za uspeh u bežanju , odnosno da uspe
_volja _ je policajac koji trči da uhvati tog kriminalca , ali kod njega ne postoji ni motiv ni želja da pošto poto uspe da uhvati kriminalca, _jednostavno zavisnost je jača od volje po više parametara _
 
Verovatno zavisi od zavisnika , nisu svi ljudi isti.
Nekome zena zapreti da ce da ode zajedno sa decom ako muz ne ostavi flasu , neki odmah ostave dok neki drugi nastave da piju , zavisi od coveka do coveka , i nivoa zavisnosti.
ako nećeš , ne želiš , nemaš sile i volje da se rešiš alkohola, podvrgni se tretmanu sa antabusom
daje rezultate
jedino ti to preostaje
 
Poslednja izmena:
Niko drugi nije kriv , ja sam kriv , ali mi nije jasno da psihijatar ne vidi rupu u logici tu , Bog te je spasio kad si bio u govnima ( a sam taj Bog je stvorio situaciju koja te je dovela u govna ).
Ne razmišljaj toliko u kontekstu krivice već čisto u smislu odgovornosti.
LazaB , jesi li se sam javio na lečenje?
 
Sramota za Jakea , 30 godina mladji u punoj snazi , ne verujem da Tajson moze nesto da uradi tu , mada bih naravno voleo da ga Tajson levim kroseom izbaci iz ringa.
Jake je komedija. Placao i namestao meceve. Kada pogledas neke od njegovih borbi ti shvatis da se tuce kao neka devojcica.

Na osnovu snimaka tajsonovog treninga lako se zakljuci da ce decko brojati zvezde. Ne bi Tajson dozvolio da svoju karijeru blati porazom od klovna.
 
Idem kod psihijatra vec par meseci u pokusaju da batalim alkohol , danas smo imali vrh seansu do samog kraja gde je rekla nesto sto mi je duboko zasmetalo , rekla je da me je par puta sam Bog spasio zato sto sam pomesao alkohol i sedative , na sta sam ja odgovorio ako Bog postoji on mi je i dao taj poremecaj i nagone , na sta je ona odgovorila da sam ja kriv za to.
Prvo , kako to osoba bira svoje poremecaje i nagone ? Ako Bog postoji onda sigurno je on taj koji nam podari ta sranja punim srcem , toliko mi je zasmetalo da cu morati da joj spomenem ovo na sledecoj seansi , znaci cak i naucnicima religija ispere mozak u nekim slucajevima.\
Mislim da je ova tema vise za psihologiju da me ne bi napali njeni slicnomisljenici na religiji , sta vi mislite o njenom komentaru ?

Ona ti je rekla da te sam Bog spasio ne misleći bukvalno, već je htela reći da si imao sreće.

Ali ako ti želiš diskusiju o Bogu, ima ovde puno tema o tome, pa se ti lepo priključi.
 
nije psihička bolest jer dolazi od upotrebe alkohola po njegovom slobodnom izboru
Je psihička je bolest jer je to činjenica, tj struka priznaje to stanje kao psihičku bolest. Alkoholizam uvik dolazi u kombinaciji s nečim, ali je i sam po sebi bolest, inače valjda ne bi bilo u klubova lijecenih alkoholicara? Nego, jeli sizofrenicar odlučio biti sizofre icarem?
 
Nije rijedak slučaj da su psihijatri vjernici a njihovi pacijenti nisu. Vrlo je lako to objasniti, pacijenti su ljudi koji su izgubili svaku nadu i vjeru u bilo što ( ne isključivo u religijskom smislu). S druge strane psihijatrima treba zaista puno vjere da ustraje u takvom poslu.
 

Back
Top