Suočavanje sa problemom...rešenje ili agonija?

Kada treba okrenuti glavu od problema i staviti šarene naočare ?
Ako mi problem trenutno deluje nerešivo, onda prestaje da bude problem i ostavljam ga na miru potpuno, a to može biti i na baš dugo.
Zapravo, neki su se rešili tek kad sam ih prihvatila kao stanje, a onda su nastali dosta povoljniji uslovi za rešavanje problemčića koje nisam mogla ni da konstatujem dok sam bila zagledana u taj jedan.
Ipak, svako je priča za sebe, pa i onda kad imamo slične probleme, neki se sa njima nosimo ovako, a neki onako.
 
Poslednja izmena:
Zavisi od prirode problema i procene potencijalnih posledica koje će ostaviti?
Ako nema posledica ili ako su minimalne najčešće se neću upuštati u ispravljanje krivih Drina, ako je mogućnost negativnih posledica veća najbolje da razrešim sve u momentu na najefikasniji način.

Može neko da navede neki problem pa da diskutujemo o tome šta bi uradili u takvoj situaciji?
 
Ne bezati od problema,ne moze se pobeci od onog sta nosimo u sebi
Da, ali... ima stvari koje treba ostaviti da odstoje, da mi malo skockamo bolje našu nauku i logiku.
Ne znam, sebi gledam da pravim što manje problema, a drugima ne smem nikakve probleme da tovarim.
Imam problem? Ja ću da se bakćem sa njim sama. Ne treba mi niko-ljudi oko mene misle uglavnom da sam jedinstven slučaj bez ikakvih problema.
Ne bih da im rušim Sneška, a i znam... najbolji saveti dolaze netraženi.
 
Da, ali... ima stvari koje treba ostaviti da odstoje, da mi malo skockamo bolje našu nauku i logiku.
Ne znam, sebi gledam da pravim što manje problema, a drugima ne smem nikakve probleme da tovarim.
Imam problem? Ja ću da se bakćem sa njim sama. Ne treba mi niko-ljudi oko mene misle uglavnom da sam jedinstven slučaj bez ikakvih problema.
Ne bih da im rušim Sneška, a i znam... najbolji saveti dolaze netraženi.
Msm kad bih poceo da nabrajam probleme nema kraja,eto kosim travu stanem na neki koren probije mi patiku i udje u nogu,krv ko iz cesme,boli me treci dan jedva stajem na nogu,a pre toga trimer u servis,pa auto cekao 2 meseca majstora 5000din danas,pa prekoracenje brzine 1/h 2500din,e danas vidim maslinovo ulje 1800 ,bilo 1000 pa 1400,msm smejem se a plakao bih,kao e super je uvek moze gore fazon
Fora je sve sta moram da uradim uvek bude na tezi nacin a usput mi se natovari jos problema
 
Poslednja izmena:
Msm kad bih poceo da nabrajam probleme nema kraja,eto kosim travu stanem na neki koren probije mi patiku i udje u nogu,krv ko iz cesme,boli me treci dan jedva stajem na nogu,pa auto cekao 2 meseca majstora 5000din danas,pa prekoracenje brzine 1/h 2500din,e danas vidim maslinovo ulje 1800 ,bilo 1000 pa 1400,msm smejem se a plakao bih,kao e super je uvek moze gore fazon
Fora je sve sta moram da uradim uvek bude na tezi nacin a usput mi se natovari jos problema
Ma, ko te pita?
Čovečica sam od pravila, nauke, logike...
Npr., ja kad kosim, prvo dobro pogledam dvorište.
Prekoračenje brzine-why? Da bi se stiglo na vreme, a samo treba krenuti uvek pola sata (lupam) ranije. Ja sam ta koja svuda kreće ranije.
E, pa, gledam da mi bude lakše. Sve što mi otežava važne stvari sam eliminisala.
Idem na jednostavnost, pa.. možda su i u pravu ti ljudi koji misle da nemam probleme u životu.
 
Kada treba okrenuti glavu od problema i staviti šarene naočare ?

Sve zavisi od samog problema. Ne treba stavljati šarene naočare, samo treba stati i pronaći rešenje za problem- probleme.

Problemi koji su vezani za zdravlje moraju odmah da se rešavaju. Drugi mogu da se odlože dok se ne pronađe rešenje.
 
Ne mogu da zamislim sebe u situaciji da stavljam šarene naocare i okrecem glavu od problema koji me snadje
Ako je problem mali i resiv ..to odmah rešavam ako je problem veci i trenutno nemam rešenje ostavljam
na par dana ili neko vreme po strani ako je moguce i tražim rešenje sama ili uz neciju pomoc
Naocare stavljam samo da se zaštitim od uv zracenja i jakog sunca :)
 

Back
Top