Mali problem sa psihijatrom

Nista nisam trazio , naleteo na alkohol kao svaka mlada osoba u Beogradu i krenuo da uzivam u prelepim nocima sa drugarima , drugaricama i alkoholom , dok se nije okrenulo protiv mene.
Pa pazi, ovo je sasvim realan scenario da se neko navuče na alkohol. Verovatno su ti drugačiji receptori, ja sam se bila navukla na cigarete, kao i mnogi, samo što taj porok nije toliko socijalno problematičan. Fora je da kad shvatiš da te ugrožava, da upravlja tobom a ne ti njim, preuzmeš kontrolu. To je ono što je ljudsko i što je do tebe da uradiš. (što i radiš).
Podrška psihijatra je potrebna ako postoji neki dublji razlog zbog kog ti je teže da preuzmeš kontrolu nad impulsima, mada je i sećanje na lepe dane dovoljno jak motiv koji te podsvesno iznova vezuje za alkohol.

Osećaš tihu nostalgiju za 'drugarom', čini ti se da život nema smisla bez njega, nema više radosti, pravog uživanja...tako je meni bilo dobrih godinu dana kad sam bacila cigarete. To je psihološka varka koje moraš da budeš svestan kognitivno ako ne emocionalno i da budeš strpljiv da prođe vreme, da to ispari iz glave i počneš ponovo da uživaš u svim životnim radostima bez alkohola.

Što se tiče njene izjave da ti je "bog pomogao", ne mora da znači da to bukvalno misli, prosto je ta izreka ukorenjena u smislu "imao si sreće". A možda je i religiozna. Skroz je u redu da je pitaš jer sa psihijatrom treba da imaš ravnopravan i iskren odnos.
 
Idem kod psihijatra vec par meseci u pokusaju da batalim alkohol , danas smo imali vrh seansu do samog kraja gde je rekla nesto sto mi je duboko zasmetalo , rekla je da me je par puta sam Bog spasio zato sto sam pomesao alkohol i sedative , na sta sam ja odgovorio ako Bog postoji on mi je i dao taj poremecaj i nagone , na sta je ona odgovorila da sam ja kriv za to.
Prvo , kako to osoba bira svoje poremecaje i nagone ? Ako Bog postoji onda sigurno je on taj koji nam podari ta sranja punim srcem , toliko mi je zasmetalo da cu morati da joj spomenem ovo na sledecoj seansi , znaci cak i naucnicima religija ispere mozak u nekim slucajevima.\
Mislim da je ova tema vise za psihologiju da me ne bi napali njeni slicnomisljenici na religiji , sta vi mislite o njenom komentaru ?
knjiga-moc podsvesti
zahvalices kad procitas
 
nije psihička bolest jer dolazi od upotrebe alkohola po njegovom slobodnom izboru
Ti mislis na fizicku zavisnost.

Postoji nesto i vise od samo fizicke zavisnosti.

Tebe i da neko na silu napravi da si fizicki zavistan, ti samo posle toga prebrodis fizicku krizu, i ne pomislis na drogu/alkohol nikad vise u zivotu,

Pravi alkoholicari/narkomani, oni misle na alkohol/drogu svakog dana, cak i kada npr. 5 godina nisu fizicki zavisni, i nisu uzimali to.

To je ta psihicka zavisnost.

Naravno, uproscujem laicki, ali ovo ti je sustina da bi siroke narodne mase dobro razumele.

Naravno, napominjem, svaka casica/smrk/igla i to stanje alkoholisanosti/uradjenosti je njihov licni izbor.

Ali za psihicku zavisnost, koja postoji i bez tog izbora, i kada su trezni, cisti i po 5+ godina, to je deo koji nije bas njihov izbor toliko.
 
Мислим да се трипујеш бзвз.

Народски се каже "Бог те погледао", "Бог те спасао" и сл. кад се некоме задеси нека срећа у несрећи. Ту нема верског контекста.

Бог те убио, да те не убио.
Da, mislila je na to da je imao sreće.
 
Slažem se. Mentalni poremećaji zbog alkohola i zdravstveni problemi, počinju kada alkoholizam postaje zavisnost..ili grešim?
A kako postaje mentalni poremecaj ili zavisnost ?
Ja ne mogu da shvatim kako neki od vas ne razumeju ovako jednostavan koncept , hajde da uprostimo , ja mrzim cigare prirodno , niti sam se trudio da ih mrzim , niti sam isao na specijalne treninge za omrzavanje cigareta , jednostavno ih nepodnostim , nekome je prirodno da ne moze bez njih , e ta razlika je poremecaj ( ili nazovi kako god hoces , ali ta osoba to nije birala , cista sreca , ili nesreca ).
 
Mentalni poremecaj je od pocetka , ako te ne mrzi ja mogu da ti objasnim moje prvo pijanstvo kada sam imao 17 godina i svaki covek sa problemom zavisnosti bi video da je ovaj mali najebao u buducnosti.
Zar nisi na dobrom putu ozdravljenja?

Shvatio si da ti alkohol pravi problem, ideš na terpiju odvikvanja, svestan si svega ali pomalo nervozan.
Nervira te terapeutkinja, uhvatio se uzrečice koju je upotrebila kada ti je stavila do znanja da napreduješ. Znaš da je tako ali neki bunt izbija iz tebe. Opusti se i uživaj.
Srećno, Lazo!
 
Zar nisi na dobrom putu ozdravljenja?

Shvatio si da ti alkohol pravi problem, ideš na terpiju odvikvanja, svestan si svega ali pomalo nervozan.
Nervira te terapeutkinja, uhvatio se uzrečice koju je upotrebila kada ti je stavila do znanja da napreduješ. Znaš da je tako ali neki bunt izbija iz tebe. Opusti se i uživaj.
Srećno, Lazo!
Da, te reakcije su super. Ja sam najviše napredovala u par momenata
kada sam htela terapeutkinju da zadavim. :lol: Ona će meni.. :zloca:
 
A moja je bila ateistkinja. S mukom me je ispratila. Ono vidim joj u
pogledu. I samo je jednom kiksnula. Pohvalila se ja kako sam se
oslobodila glvavobolje nakon pola sata meditacije. A ona na to tako
blesavo odreaguje, ono, malte ne zakovrnula očima i pita ''zar nije
bilo lakše da uzmeš lek?'' :lol: pa nije.. ja hoću tako..
 
A moja je bila ateistkinja. S mukom me je ispratila. Ono vidim joj u
pogledu. I samo je jednom kiksnula. Pohvalila se ja kako sam se
oslobodila glvavobolje nakon pola sata meditacije. A ona na to tako
blesavo odreaguje, ono, malte ne zakovrnula očima i pita ''zar nije
bilo lakše da uzmeš lek?'' :lol: pa nije.. ja hoću tako..
Da je obrnuto, to bi mogao da bude turn off između mene i psihijatra. Kao i verovanje u bilo kakvu ezoteriju. Jedino nauka, logika tj. zdrav razum. Ja bih to pre prve seanse pitala.
 
Da je obrnuto, to bi mogao da bude turn off između mene i psihijatra. Kao i verovanje u bilo kakvu ezoteriju. Jedino nauka, logika tj. zdrav razum. Ja bih to pre prve seanse pitala.
Eto kako sam ja tolerantna.. :flert: Ne zakovrćem očima kad neko popije
tabletu za glavu.. :lol: Baš me briga ko še šta da radi i u šta će da veruje,
dokle god je rezultat dobar.
 
Idem kod psihijatra vec par meseci u pokusaju da batalim alkohol , danas smo imali vrh seansu do samog kraja gde je rekla nesto sto mi je duboko zasmetalo , rekla je da me je par puta sam Bog spasio zato sto sam pomesao alkohol i sedative , na sta sam ja odgovorio ako Bog postoji on mi je i dao taj poremecaj i nagone , na sta je ona odgovorila da sam ja kriv za to.
Не могу да замислим одлазак код психијатра. Одлазак код неког лика пуног ко зна каквих комплекса, предрасуда, злобе, мизерија свих врста. И он сада треба неком да помогне јер је некада давно нешто прочитао.
Та лапрдања твоје психијаткриње о богу јасно показују до којих духовних висина, да тако кажемо, је дотична успела да се попне. И она ће да ти помогне и излечи од алкохолизма.
 
Eto kako sam ja tolerantna.. :flert: Ne zakovrćem očima kad neko popije
tabletu za glavu.. :lol: Baš me briga ko še šta da radi i u šta će da veruje,
dokle god je rezultat dobar.
To je zato što ti je potreban objektivan, naučni uvid, očišćen verske pristrasnosti. Vera je neodvojivi deo psihe i time utiče na objektivnost psihoterapeuta. Ne bih imala ništa protiv da mi je hirurg vernik ali što se tiče psihoterapeuta imam izrazite predrasude.
 

Back
Top