Mali problem sa psihijatrom

Mislim da si pogrešio i pdf i psihijatra. Prvi put čujem da psihijatar krivi čoveka koji je došao po pomoć. A ovde će ti svi vernici naravno opravdavati psihijatra jer je pomenuo boga. Da su na tvom mestu, zacutali bi. Naravno, svi treba da preuzmemo odgovornost za ono što možemo, ali postoji vreme za to. Prvo se čovek mora dovesti u psihički funkcionalno stanje da bi to mogao. To i jeste posao psihijatra.
 
Mislim da si pogrešio i pdf i psihijatra. Prvi put čujem da psihijatar krivi čoveka koji je došao po pomoć. A ovde će ti svi vernici naravno opravdavati psihijatra jer je pomenuo boga. Da su na tvom mestu, zacutali bi. Naravno, svi treba da preuzmemo odgovornost za ono što možemo, ali postoji vreme za to. Prvo se čovek mora dovesti u psihički funkcionalno stanje da bi to mogao. To i jeste posao psihijatra.
NIje me ktivila , samo je bacila komentar da me je Bog spasio , i onda da sam ja kriv za svoje stanje a ne Bog , standardne price da sve dobro dolazi od Boga a sve lose od demona i ljudi , iskreno me je razocarala malo , iako je mnogo dobra osoba i ozbiljan profesionalac.
 
Idem kod psihijatra vec par meseci u pokusaju da batalim alkohol , danas smo imali vrh seansu do samog kraja gde je rekla nesto sto mi je duboko zasmetalo , rekla je da me je par puta sam Bog spasio zato sto sam pomesao alkohol i sedative , na sta sam ja odgovorio ako Bog postoji on mi je i dao taj poremecaj i nagone , na sta je ona odgovorila da sam ja kriv za to.
Prvo , kako to osoba bira svoje poremecaje i nagone ? Ako Bog postoji onda sigurno je on taj koji nam podari ta sranja punim srcem , toliko mi je zasmetalo da cu morati da joj spomenem ovo na sledecoj seansi , znaci cak i naucnicima religija ispere mozak u nekim slucajevima.\
Mislim da je ova tema vise za psihologiju da me ne bi napali njeni slicnomisljenici na religiji , sta vi mislite o njenom komentaru ?
Gde si tog psihijatra našao? :dontunderstand:
Treba da komunicira sa tobom u skladu sa tvojim uverenjima. Potpuno je bezveze
da ti priča o Bogu, ako ti u to ne veruješ. Tako nikada neće dopreti do tebe. Da,
treba da joj kažeš da to nema smisla i da takvi razgovori ne vode nikuda.
 
Ne izbegavam krivicu , ja sam kriv sto padnem pod taj nagon , samo ja sigurno nisam birao da ga imam.

Nagon se ne javlja čoveku u vidu "ustao sam ujutru, odoh sad da odjednom postanem alkoholičar", alkoholičar se ne postaje od jednog pijanstva, dva ili pet, već od niza istih.

Za taj nagon si vremenom postao kriv ti i samo ti, osim ako te je neko napio prvih 50 puta na silu, pa ti sad prešlo u svakodnevno.

Nema šta da ti zasmeta, psihijatar je tu da ti ukaže i na tvoje greške, da te osvesti, a ako očekuješ od psihijatra da te tapše po ramenu i da ti priča "ma da, svi drugi su krivi za tvoju situaciju" kako bi tebi bilo lakše, onda si na pogrešnom mestu.

Sa svojim nagonima moraš prvo sam da se boriš, pa tek onda da uključuješ Boga i ostale.

Dalje, mi ne znamo o kojim situacijama ona kaže "sami Bog te spasio" jer je moguće da su situacije bile zaista užasne i da ona nije htela da petlja Boga, već da je to uzrečica "Bog te spasio" ili "Bog te video" ili slično u cilju dočaravanja ozbiljnosti situacije.

Mislim da si previše zagrizao za to "Bog te spasio", dok problem i dalje nije rešen, bavi se problemom, ne rečenicom sa seanse.
 
Nagon se ne javlja čoveku u vidu "ustao sam ujutru, odoh sad da odjednom postanem alkoholičar", alkoholičar se ne postaje od jednog pijanstva, dva ili pet, već od niza istih.

Za taj nagon si vremenom postao kriv ti i samo ti, osim ako te je neko napio prvih 50 puta na silu, pa ti sad prešlo u svakodnevno.

Nema šta da ti zasmeta, psihijatar je tu da ti ukaže i na tvoje greške, da te osvesti, a ako očekuješ od psihijatra da te tapše po ramenu i da ti priča "ma da, svi drugi su krivi za tvoju situaciju" kako bi tebi bilo lakše, onda si na pogrešnom mestu.

Sa svojim nagonima moraš prvo sam da se boriš, pa tek onda da uključuješ Boga i ostale.
Ja prvi put kad sam se napio sam odreagovao drugacije od mojih drugara , znaci odmah se videla predispozicija za alkoholizam , ali sta sam ja znao sa 18 godina.
 
NIje me ktivila , samo je bacila komentar da me je Bog spasio , i onda da sam ja kriv za svoje stanje a ne Bog , standardne price da sve dobro dolazi od Boga a sve lose od demona i ljudi , iskreno me je razocarala malo , iako je mnogo dobra osoba i ozbiljan profesionalac.
Pa kao profesionalac bi trebala da skloni u stranu svoja religijska uverenja. Šta da joj je došao indus? 🤔
 
NIje me ktivila , samo je bacila komentar da me je Bog spasio , i onda da sam ja kriv za svoje stanje a ne Bog , standardne price da sve dobro dolazi od Boga a sve lose od demona i ljudi , iskreno me je razocarala malo , iako je mnogo dobra osoba i ozbiljan profesionalac.
Mogla je da kaže i da si imao sreće da si se izvukao. Negde joj cilj jeste
da preuzmeš odgovornost za sebe, ali radi to na pogrešan način. Sad
ti umesto sebe da preispituješ, preispituješ kakav bi to Bog bio kada bi
zaista postojao, što je čisto gubljenje vremena.
 
Ja prvi put kad sam se napio sam odreagovao drugacije od mojih drugara , znaci odmah se videla predispozicija za alkoholizam , ali sta sam ja znao sa 18 godina.

Dopunio sam post sa "Dalje, mi ne znamo o kojim situacijama ona kaže "sami Bog te spasio" jer je moguće da su situacije bile zaista užasne i da ona nije htela da petlja Boga, već da je to uzrečica "Bog te spasio" ili "Bog te video" ili slično u cilju dočaravanja ozbiljnosti situacije.

Mislim da si previše zagrizao za to "Bog te spasio", dok problem i dalje nije rešen, bavi se problemom, ne rečenicom sa seanse." ali si odgovorio i nisi video odmah.

Drugo, svako ima predispozicije za tako nešto, ali nisi nakon prvog puta postao alkoholičar.
 
Ma vise je usput spomenula da me je Bog spasio , najvise mi je zasmetao komentar da sam ja sebe doveo u tu situaciju , znaci Bog spasava dok mi zaseravamo , standardno branjenje neodbranjivog.
Kako ćeš se izvući iz te situacije, ako se nisi ti doveo u tu situaciju? Kad preuzmeš
odgovornost, preuzimaš i moć nad situacijom. Jeste bolno, teško, al druge ti nema..
 
Podrska Lazo - vidis da si, i pored alkoholizma, racionalniji i pametniji od ovih zatucanih bogomoljaca.
Nije ti lako ali zapni i guraj (nemoj ni da klones duhom kod kriza ... ali nemoj ni da se zadovoljavas malim/taktickim uspesima u tvojoj borbi nego do kraja).
Sam se protiv sebe boris (kako si se *zakopao* tako sad sebe *cupaj*) - ne obaziri se mnogo na druge 🏋️‍♂️
 

Back
Top