Ljubavna prica (i druga strana medalje ljubavne price)

Ma jedno je teorija drugo je praksa. Ljudi zive ceo svoj zivot da bi kroz situacije, odnose i iskustvo upoznavali sebe i svoje potrebe. Niko nije toliko dobar poznavalac sebe niti svojih zelja jer sve sto u zivotu radis i sve odluke koje donosis, donosis u skladu sa iskustvom i znanjem koje imas u tom trenutku. Zivot i jeste zanimljiv bas zbog toga sto je dinamican i sto se godinama mnogo stosta menja, pocevsi od ukusa pa u nekim slucajevima i karaktera.

Neko je rekao gore da ne postoji lep nacin za kraj i to je velika istina. Ali, opet i tu postoji nacin. Neko je vrhunski los i nemoralan i iskoriscava druge iako zna da ne voli tu osobu do kraja i do daske. A mnogi "vole" nekoga, ne zbog njega, nego zbog svega sto im ta osoba pruza. Sigurnost, stabilnost, ta osoba vise njih voli. Nekada ni sam covek ne zna sta misli i sta oseca, mozda nikada nije iskusio pravu ljubav i zaljubljenost, mozda i jeste ali se ohladila ili promenila. Koliko god ljudi pricali da je trebala da rascisti sve to pa te onda udje u novu vezu, toliko su u zivotu potrebni dogadjaji da bi mogli da shvatimo neke stvari. To je kao ono kad covek oboli od raka ili neke teske bolesti a godinama mu telo daje neke signale da nesto tu nije u redu, ali on gura i gura i ignorise, dok ga ne lupi u glavu i tek onda zastane i kaze "aha, znaci to je bilo to". To je mnogo cesto i po meni deo nas, deo nase prirode.

Tvrditi da si uvek nacisto i da uvek znas sta mislis i znas sta osecas je po mom misljenju totalna nebuloza preterano umisljenih ljudi. Niko od nas ne zna nista 100%. Trudimo se da znamo i treba da idemo u tom pravcu ali to slepo drzanje za neke "odluke", "stavove", "principe" samo vodi u ludilo i nista drugo. Zivot mora da se gleda kao skup kratkorocnih resenja u datom trenutku. Neka potraju i ceo zivot, ali neka sam zivot to odluci a ne neko robovanje necemu sto nikoga na kraju te price ne cini srecnim. Ima mnogo primera i razni su. Ima onih koji su upoznali novu osobu, poleteli pa brzo shvatili da su se zeznuli i da su vise voleli prethodnog partnera. Ima onih koji su prekinuvsi staru vezu ucinili zivotnu uslugu i sebi i tom bivsem. Nema tu pravila. Zato i zivot odlucuje. Ako si se zeznuo, udarices glavom o zid, nauciti svoju lekciju i upoznati malo bolje sebe. A za upoznavanje i sebe i nekoga su potrebne okolnosti, situacije. I ljubavi, potrebno je iskustvo, potrebne su veze.

Sto bi davno rekao jedan moj kolega sa posla "A da li je moralno da covek ne prati svoja osecanja?"? :)

Deifnitivno da ovde ne pricamo o ljudima koji su lose osobe i koji iskoriscavaju druge. Ovde pricamo o mnogima koji su dobri ljudi i koji polaze iz najboljih namera ali i pored najbolje namere, ne mogu ni sebe a ni drugoga da zastite od razocarenja. I po meni, ne treba previse ni da se trude i stavljaju omcu sebi oko vrata jer ce nekoga povrediti. A po cemu je bilo ko ovde gospodar tudje srece i nesrece? Za koga ti na svetu mozes da kazes da ga usrecujes ili unesrecujes? Samo za sebe...za sve druge, mozes da MISLIS, ali pojma nemas. Kao sto ni oni sami cesto pojma nemaju sta ce ih uciniti srecnim. Mozda bas kada nekog ostavis, ucinis mu najvecu zivotnu uslugu i nadje 100 puta bolju osobu od tebe i osobu sa kojom mu je 100 puta bolje nego sa tobom i onda kaze "eh, pa ja tek sad vidim koliko moze da mi bude lepo u vezi"...zato, najbitnije je da ides sa dobrim namerama u zivotu ali da na kraju price gledas da sebe ne povredis i ne razocaras jer si ti jedino gospodar svoje srece i nesrece. A isto tako i ta druga osoba koja isto tako donosi neke odluke i pravi izbore koji uticu na njenu srecu. Za mene je bas ta prevelika briga za drugoga ustvari pokazatelj gledanja sa visine..po principu "posle mene potop" i znak prevelikog davanja vaznosti sebi. Bez svakoga se moze. I kad vas ne bude bilo, zivot ce se nastaviti dalje. Niko nece leci u grob i umreti ako ga "iselite' iz stana, kao sto ni vi umreti necete ako vas neko "iseli". To je zivot. Nekada si sa ove, nekada sa one strane, nekada selis, nekada si iseljen.

Nekada stvari ne funckionisu onako kako smo zamislili ili kako bi zeleli. Ja znam da ne zelim da neko bude samnom iz sazaljenja (jer misli da ce me ubiti ako raskine samnom). Znam da ne zelim da neko ostaje samnom jer je to "moralno" i to "tako treba". Niko meni nista ne duguje. Ne zelim da me neko voli jer sam dobra prema njemu i zbog svega sto mu veza samnom pruza. Ne! Ja zelim da neko bude samnom zato sto me voli i ne moze da zamisli svoj zivot bez mene. Ako u bilo kom trenutku prestane to da oseca, slobodan je da ide. Bice mi tesko, ali prezivecu. Opet cu voleti, opet cu se radovati i opet cu se smejati. Mozda i vise i jace nego sa njim. Ko to zna? A isto to neko moze da ocekuje od mene. Ja necu odustati sve dok u mom srcu ima ljubavi za tog nekoga. Ali ako je nema vise i ako mi srce igra na pomen nekog drugog, znacu dobro sta mi je ciniti.
 
Poslednja izmena:
Iz on-line razgovora sa drugim ljudima shvatio sam da su svi bili iznenadjeni debilnoscu ove price. I svi su naravno ispljuvali zenskicu.
Razloga ima vise..

http://www.24sata.rs/specijal/zivot/vest/kako-biti-zajedno-uprkos-svemu/150952.phtml

Ali ono sto sam prvo pomislio :( je kako jebilo tom decku koji je "odmah iseljen". Sta bi on imao da napise za novine, samo da ga je neko pitao...

Red je na vas, cenjene forumase.
Dajte komentar.
Cim je mogla da ga iseli znaci da je stan bio njen ili je imala neku prednost sto se toga tice. Pa naravno da su ispljuvali zenu, zena je uvek kriva. Tapiju na zajednicki zivot zajedno mozes potpisati, na konacnu ljubav ne mozes. I nista lose u tome sto je ona uradila ne vidim.
 
Ne znam... Meni bi jednako alarmantno bilo da cujem od tipa da sa bivsom nije islo, pa ju je iselio iz stana, :sad2: pri cemu me uopste ne zanima u cijem je vlasnistvu stan, kao i kada bi rekao da im nikako nije islo od kako je dobio sudsku zabranu da joj pridje na kilometar.
Ne radi se, da budem jasna, da mislim je to isleljavanje bilo nasilno, vec o mentalnom skolpu koji je u stanju tako nesto da izgovori glasno, i to ne revoltirano najboljim prijateljima, vec u ponosno u pero nekog novinara koji ce posle to objaviti sa sve porodicnom fotografiom u slucaju da neko ne moze da se seti na osnovu samo imena i nekih sturih podataka oko posla i bivse veze o kome se tacno radi.
 
Ne znam... Meni bi jednako alarmantno bilo da cujem od tipa da sa bivsom nije islo, pa ju je iselio iz stana, :sad2: pri cemu me uopste ne zanima u cijem je vlasnistvu stan, kao i kada bi rekao da im nikako nije islo od kako je dobio sudsku zabranu da joj pridje na kilometar.
Ne radi se, da budem jasna, da mislim je to isleljavanje bilo nasilno, vec o mentalnom skolpu koji je u stanju tako nesto da izgovori glasno, i to ne revoltirano najboljim prijateljima, vec u ponosno u pero nekog novinara koji ce posle to objaviti sa sve porodicnom fotografiom u slucaju da neko ne moze da se seti na osnovu samo imena i nekih sturih podataka oko posla i bivse veze o kome se tacno radi.

And 12 points go to....
 

Back
Top