Ljubav na prvi pogled......

ja mislim da ne postoji,tj za mene ne postoji za druge ne znam.
ja se zaljubljujem u mozak a to treba vremena da se istrazi tako da nema nista na prvi pogled nego ima da se radi i radi. :)

Pa da, mozak je kontroler svega vidljivog i nevidljivog kod svake osobe, i ako je mozak ok, trebalo bi da je cela osaoba onda u redu.

Mada ja volim reci da se zaljubljujem u dusu - pogledom u oci, i u delicu sekunde napravis konekciju izmedju tvoje i njene duse, i osetis svaku kompatibilnost ili nekompatibilnost; i bilo koje njene reci, njen izgled ili njeni gestovi su nebitni, i ako je nesto za voleti ono ce u trenutku rascvetati.
 
tvoja verzija je previse romanticna za mene.
u delicu sekunde ne mozes ama bas nista da razaznas osim recimo boje ociju.

ja se palim na mozak.
i to sto sam starija sve vise i vise odlepim samo i jedino na kompatibilnost mozgova.
a sve ostalo su sitnice koje mogu samo da budu neki kao plus u celoj prici :)

(da se ogradim sem ako nije neki teski gabor tipa ne mozes da gledati ocima).
 
Pa da, mozak je kontroler svega vidljivog i nevidljivog kod svake osobe, i ako je mozak ok, trebalo bi da je cela osaoba onda u redu.

Mada ja volim reci da se zaljubljujem u dusu - pogledom u oci, i u delicu sekunde napravis konekciju izmedju tvoje i njene duse, i osetis svaku kompatibilnost ili nekompatibilnost; i bilo koje njene reci, njen izgled ili njeni gestovi su nebitni, i ako je nesto za voleti ono ce u trenutku rascvetati.


Mislim da ti nemaš puno vremena za konekciju, "pogledom u oči", tj. na "prvi" pogled, u deliću sekunde već si zaljubljen.

Ako smišljeno tražiš osobu onda imaš vremena za konekciju i razmišljanje o kompatibilnosti.
 
Mislim da ti nemaš puno vremena za konekciju, "pogledom u oči", tj. na "prvi" pogled, u deliću sekunde već si zaljubljen.

Ako smišljeno tražiš osobu onda imaš vremena za konekciju i razmišljanje o kompatibilnosti.

Radi se svakako o emotivnom skeniranju i procenama koje izviru iz scrca(opet emocija), pogled u 'oci' je samo figurativna rec da bi se opisala usmerenost paznje. 'Razmisljanje' u ovom nacinu procenjivanja kompatibilnosti je neodgovarajuce.
 
tvoja verzija je previse romanticna za mene.
u delicu sekunde ne mozes ama bas nista da razaznas osim recimo boje ociju.

ja se palim na mozak.
i to sto sam starija sve vise i vise odlepim samo i jedino na kompatibilnost mozgova.
a sve ostalo su sitnice koje mogu samo da budu neki kao plus u celoj prici :)

(da se ogradim sem ako nije neki teski gabor tipa ne mozes da gledati ocima).

Mozak je previse ogranicen, i potreban mnogo informacija da bi napravio neki zakljucak, a ipak na kraju moze se uspostaviti da je zaklucak ispao pogresan. Pracenje emotivnog komforta/diskomforta ili jasnije receno odredjene kompatibilnosti ili nekompatibilnosti je munjevito i posle samo delica sekunde moze se jasno primetiti emotivnu slogu ili neslogu u pogledu 'skenirane' osobe.
 
Mozak je previse ogranicen, i potreban mnogo informacija da bi napravio neki zakljucak, a ipak na kraju moze se uspostaviti da je zaklucak ispao pogresan. Pracenje emotivnog komforta/diskomforta ili jasnije receno odredjene kompatibilnosti ili nekompatibilnosti je munjevito i posle samo delica sekunde moze se jasno primetiti emotivnu slogu ili neslogu u pogledu 'skenirane' osobe.
cuj mozak ogranicen pa ako je on ogranicen sta onda nije ograniceno :shock:
jok nego cu instinktima da verujem :?
to sa instinktima nije ljubav nego napaljenost.
i odgovorno tvrdim da za delic sekunde ne mozes nista da primetis osim necega sto si iskonstruisao u trenutku na osnovu par pokazatelja koja u datoj situaciji krajnje slobodno i sugestivno tumacis....i sve polazi iz glave,ma koliko ista bila ogranicena,samo neko to tumaci kao instinkte,neko kao emotivnu slogu,neko kao napaljenost itd...
 
cuj mozak ogranicen pa ako je on ogranicen sta onda nije ograniceno :shock:
jok nego cu instinktima da verujem :?
to sa instinktima nije ljubav nego napaljenost.
i odgovorno tvrdim da za delic sekunde ne mozes nista da primetis osim necega sto si iskonstruisao u trenutku na osnovu par pokazatelja koja u datoj situaciji krajnje slobodno i sugestivno tumacis....i sve polazi iz glave,ma koliko ista bila ogranicena,samo neko to tumaci kao instinkte,neko kao emotivnu slogu,neko kao napaljenost itd...

Ok, Ok, predajem se! Inace instikti su urodjeni i nesposobni za bilo kakve razumne odluke, za strucnu introspekciju ipak je potrebno usvojiti gomilu znanja preko mozga, tako da nista nisi rekla nesto na sta bi mogao dati neku vecu primedbu.
 
I to vreme od jednog delica sekunde, kao atomska bomba, samo osetis jaku exploziju u svom srcu, i shvatis da tu exploziju nisi aktivirao ti...

Ne ti, nego podsvest. :lol: Na prvi pogled mozes samo da registrujes pogodnu zenku i pogodnog muzjaka za parenje. Ili da ti se fiksacija napravljena jos u detinjstvu aktivira. Ljubav je stanje SVESTI.

da al ljudi su mahom oguglali na instinkte u pravom smislu reci
i dobro je sto se mene tice...

To nije sasvim tacno. Vecina se i dalje ponasa "zivotinjski".
 
Veoma veoma malo ljudi uspeva da se razbudi do tolike mere da bi bili u stanju nekog i da zavole. Kad se kaze ljubav uglavnom se misli na instiktivnu simpatiju kojoj je svrha dovesti dvojicu ljudi do kreveta, sve to radi eventualne mogucnosti donosenja male bebice na svet. Ljubav je nesto mnogo vece, sire i dublje od toga.
 
I ono sto kasnije primetis i to je ono sto ti iskonstruises. Samo sto neki ljudi konstruisu u trenutku a neko konstruise kasnije. Dok ti iskontruises jednu ljubav Igor i ja smo iskontruisali 5 ljubavi, 10 raskida i 11 pomirenja a mozda i vise.

Topmodelsica je pamet i razum i tu nema sumnje, takvo razborito razmisljanje je sasvim neocekivano za nekog ko sebe naziva top-modelom.
 

Back
Top