ljubav boli-a moze li da ubije?

Ovde se radi o tipicnoj neuzvracenoj ljubavi, gde nemam prava da se ljutim i gde bi sve OK bilo da nema deteta, ili da sam bar prethodno sebi obezbedila dovoljno dobar materijalni status, da bih mogla da imam dete. Od kajanja nemam nista, dete volim bezgranicno a trenutno ni na jednom zivotnom polju nisam sigurna da mogu da kazem da sam zadovoljna. U vrlo sam nezahvalnoj situaciji, i sama sam zbog toga kriva jer sam sebi dopustila da me ponesu emocije, pa je to uhvatilo maha. Ukoliko se nesto promeni (mislim konkretno na posao, trenutno) mozda cu biti srecna sto sam imala ovo iskustvo u zivotu, bez obzira sto je ljubav neuzvracena. Ali trenutno - nije mi prijatno u sopstvenoj kozi.
PS.Samoj sebi zvucim komicno, he.
 
Па добро је да видиш разлоге, видиш и пут којим ћеш се избавити..само још треба снаге и истрајности.
Прво се пронађи у неком послу, то ће ти дати и самопоуздање и материјалну сигурност, какву-такву, а после ћеш видети који ће следећи корак бити.
 
Da, ljubav boli ...
I ta bol je nemerljiva i nepretociva u obican, svakodnevni jezik ...
Sve ono sto kazemo,napisemo ili pomislimo nije dovoljno da definisemo sta se tada dogadja sa nama ...
Ipak, ako zelite sebi dobro, a i dragim ljudima kojima je do vas stalo, nemojte dozvoliti da vas ona ubije ili dovede u beznadje (sto nije redak slucaj) ...
Pokusajte poslusati onaj mali deo razuma koji pretekne posle takvog loma i dajte sebi oduska u malim, dnevnim stvarima, stvorite sebi nove obaveze, promenite nesto u svom zivotu ...
Dolaze novi dani, meseci, godine, koji u sebi moraju kriti jos lepih trenutaka ...
Iako nije moguce naci lek, pokusajte sebi prepisati nesto sto ce vam ispuniti nastalu prazninu i pronaci neki skriveni kutak u kome cete se do uspravljanja osecati sigurno ...
Nema pravila - odredite ih sami ...
Verujte u sebe jer vam samo to moze pomoci ...
Vas
George
:-)
 
dugmence:
Sta mislite o ovome?
Moze li da boli do smrti kad vas ostavlja ljubav vaseg zivota?

Pa naravno, da boli...i kad ostavljas i kad te ostavljaju...nekad boli toliko, da padnes u depresiju nacisto, dodje ti, da nestanes, da budes sam ceo zivot, da ne dises, ne zivis...

Zavisi sad i koji je razlog raskida...teze je preboleti i zaboraviti ako u vezi nije bilo mnogo problema i partner ti je u vecini pogleda odgovarao..

Ako te partner ne voli, prevari te....nije vredan, suza, a jos manje, da patis za njim ceo zivot...covek mora, da ima svoj posao, da zaradjuje, neku sobu, kola neka...da bude sam svoj gospodar, da ne zavisi od partnera....sve ostalo ako doje dobrodoslo, ako ne....u svakom slucaju moras se pobrinuti i dati sve od sebe, da sve ostalo dodje..

Zasto sebi uskratiti srecu i mogucnost, da opet volis i budes voljen....
 
Sigurno da boli ali smrt bi izostavila ovde jer ipak mislim da se prezivi. Neko lakse, neko teze ali najcesce je to jako dobra lekcija za ubuduce :).
Mislim da je najteze kad se dvoje iskreno vole ali zbog nekih okolnosti ne mogu biti zajedno i rastaju se. Mislim da takvi rastanci najvise bole i poznajem ljude koji se nikad nisu oporavili :(, tj ostali su sami citav zivot.
Druga prica je kad jedna osoba idealizira ljubav, dok druga ne misli tako. U tom slucaju rastanak je usluga iako bolno iskustvo ali bolno jer smo mi lose procenili realnost a ne zbog izgubljenje "prave" ljubavi koje nije bilo osim u nasoj masti.
 
dugmence:
Sta mislite o ovome?
Moze li da boli do smrti kad vas ostavlja ljubav vaseg zivota?
Cuj, ja mislim da je to posve moguce. Ne samo otud sto gledam kako se raspadam posto me je ostavila devojka nakon tri godine posvecivanja, platonske ljubavi i slicnih stvari koje ako se ovde budu opisivale sve ce manje vredeti (tak da necu o tome vise pricati).

Ne kontam kako je moguce da preživi neko ko bude ostavljen posle više od 3 godine (ne znam, možda drugi drugačije vole pa mogu istrpeti). Jer ako ništa ne očekuješ, ako ništa ne ulažeš, ako ništa ne idealizuješ, ništa ne možeš ni izgubiti (ili ćeš izgubit jako malo, ma koliko godina života proveli skupa).

U mom komšiluku jedan je mladić bio skroz u outu nekoliko meseci, pošto je valjda napravio neku glupost sa devojkom (valjda joj izazvao neželjenu trudnoću pa ga ova dampovala). Bio je jako depresivan, nije izlazio iz kuće, nikoga nije mogao da vidi. Uskoro je zaradio leukemiju i umro. Znam još neke primere, samo što se završavalo nekim jasnim aktom suicida (razneo bombom sebe ili tako nekim oružjem). Mene će najverovatnije da dohvati ono prvo, no, ne može se tu ništa učiniti.

U svakom slučaju: O, da, može se riknuti od toga. To je neka vrsta bolesti... to kad ti je neko drugi draži od sebe samog.
 
Elem, ne, ne moze se umreti zbog toga, ali se covek moze ubiti... mis'im koja budala jos da se ubije zbog ribe? Taj ni ne treba ziveti...

Heh, ja sam popio toliko korpi i toliko puta su me ostavljale, ali nikad nisam ni pomislio da se ubijem zbog neke zenetine. Jbote, toliko riba na ovom svetu, a ja da se ubijem zbog jedne prosecne ljankase? Da mi neka jadnica bude vrednija od mog zivota? No way, Hose...
 
Silent Bob:
Jbote, toliko riba na ovom svetu, a ja da se ubijem zbog jedne prosecne ljankase? Da mi neka jadnica bude vrednija od mog zivota? No way, Hose...

A vidiš, onaj paćenik bi takvu možda i dalje nazivao veličanstvenom, sveticom itd, a ne seljankom ili kako je već ti nazivaš. Znači, možda je on čovek bio baš oduševljen njom, možda se baš bio posvetio... ne mogu sada da opisujem kako to izgleda. Ali fakat, taj neće nazvati nju takvim imenom pa i da ga je sama zaklala.
 
dugmence:
A da li vas je nekad raskid ili razvod boleo toliko da ste mislili da se necete izvuci? Bol u grudima ne prestaje,haos u glavi,od hrane vam se povraca ne zelite da zivite.


Moze, moze da boli ali kako da se preboli
da li treba oprostiti ako se druga strana kune da je pogresila , da sada shvata sta moze da izgubi
Da li treba pustiti dete da raste bez jednog roditelja?
Kako verovati, kako imati snage da sve to prezivis, ako ne zbog sebe ono bar zbog dece, zbog onoga sto smo gradili godinama, decenijama
 
ramonna:
Moze, moze da boli ali kako da se preboli
da li treba oprostiti ako se druga strana kune da je pogresila , da sada shvata sta moze da izgubi
Da li treba pustiti dete da raste bez jednog roditelja?
Kako verovati, kako imati snage da sve to prezivis, ako ne zbog sebe ono bar zbog dece, zbog onoga sto smo gradili godinama, decenijama

Па лепо: ставиш на вагу па извагаш!
Узмеш папир и напишеш ЗА и ПРОТИВ, потпишеш, па пребројиш!
 
penelopa*:
Moram da primetim da nije isto kad ostavljas i kad si ostavljena...?
Jer ako te boli,zasto ga ostavljas?Dok si u obrnutoj situaciji si potpuno nemocna.
Mislim da je navece razocarenje u svoju "naivnost",kad verujes da te neko voli onoliko,kako kaze,a onda te ipak ostavi jer ne moze preko nekih stvari.
Srce uskraceno za ljubav,neznost i razumevanje nema izbora vec da svene. Svi dobronamerni saveti su iz domena razuma,a ako vama vlada srce kao mnome,nema vam spasa. :(

Наравно да је теби твоја мука тежа....а како је кад ТИ остављаш неког кога волиш (иако си све чинио да спасеш однос), то, надам се, нећеш знати....
 
alya:
Najgore je nekoga ostaviti, kad ga jos uvek volis...

Mogu samo da se slozim, ali cesto je razum taj koji odnosi pobedu zbog cega dugo, dugo sebi ne mozemo oprostiti ...
Kako god, zivot neumitno ide dalje i nove staze se moraju pronaci jer koraci traze svoje ...
Sto nije razlog da osmeh ne igra na vasem licu jer radosti je bilo, ali ce je i biti ...
:-)
 

Back
Top