Leteci Tanjiri .. Laz ili istina ?

Da bi se telo otelo gravitaciji, mora ubrzati do prve kosmicke brzine bilo kojim pogonom.
Jos uvek su aktuelni hemijski sa tecnim ili cvrstim gorivom, koji su totalno ne efikasni u segmentu iskoriscenosti istog.

Naucnici rade na mnogim projektima pogona, ali nailaze za sada na nepremostive prepreke. Ipak, na dobrom su putu.

Antigravitacija je stvar SF-a, i zasada tamo ostaje.
Cak iako izdvoje gravitrone na jesen u kolajderu, sumnjam da bi se ista prakticno od njih dalo "napraviti".

Samim tim mi je smesna ideja bila o tom lifteru, jer sam mislio da autor teme fura antigravitaciju.
Mislim da i dalje fura to...a meni se podsmeva na nepoznavanju fizike. Svasta.

Kako god, savladjivanjem gravitacije covecanstvu bi se otvorili sasvim novi horizonti, zivot bi bio laksi za 10000 stepeni...ipak, SF, zasada...


Tačno.

Da dopunim: Telo koje je izbačeno prvom kosmičkom brzinom van gravitacije zemlje, ostaje u gravitacionom polju sunca.

To je poslednje što sam predavao ove školske godine.
 
Možda je problem u tome što se fundamentalni zakoni ne preispituju.

Upravo to.

Pogledajte kako zavrsavaju naucnici koji se suprotstave nametnutim normama:

Jedan od najoklevetanijih naučnika 20-tog veka bio je Dr. Wilhelm Reich.(a kako i ne bi kada je svojim istrazivanjima ugrozio Iluminate i postojeci svetski poredak)

"Mi nećemo više da zavisimo od mišljenja javnosti ili nepostojećih autoriteta kada se radi o stvarima koje su nepoznate ili čudne. Mi moramo polako sami da postajemo eksperti u ovladavanju znanjima koja pripadaju budućnosti."
Dr Wilhelm Reich (1897 - 1957)

Tridesetih godina, Reichove studije na području biogeneze – porekla života – prema mnogima, bile su vredne Nobelove nagrade. Četrdesetih godina u Sjedinjenim Američkim Državama, Dr. Reich je objavio da je pronašao jedan novi vid energije za koju je tvrdio da prožima sav prostor i život, uključujući i vakum. On je počeo da piše o jednoj novoj paradigmi u fizici u kojoj je energija – a ne materija – primarna. Tada je Dr. Reich počeo i sa eksperimentisanjem na polju modifikacije klime, odnosno, vremenskih prilika. Činilo se da su ti eksperimenti privlačili pažnju određenih svetlosnih objekata nepoznatog porekla za koje je Reich tvrdio da se radi o veoma naprednim mašinama koje su pokretane od strane ne-ljudske (“vanzemljske”) inteligencije. Sve ovo je očigledno ugrozilo američke moćnike koji su imali veliki finansijski uticaj na području ne samo Amerike nego i celog sveta.

Tako se američka vlada obrušila na njega jednom serijom istraga koje su završile njegovim hapšenjem i zatvaranjem. Dr. Wilhelm Reich je umro 3. novembra 1957.g. u jednom američkom državnom zatvoru gde je bio zatvoren na osnovu optužbe da je prekršio neke međunarodne trgovinske zakone u vezi sa transportom jednog njegovog naučnog otkrića koje je on nazvao Akumlator Orgonske Energije. Godinu dana pre njegove smrti, službenici Državnog Zavoda za Hranu i Lekove (the Federal Food and Drug Administration – FDA) uništili su sve Reichove akumlatore u njegovoj laboratoriji koja je bila stacionirana u mestu Rangeley, u državi Maine. FDA je takođe zapalila sve Reichove knjige i istraživačke radove.
[Američki Zavod za Zaštitu Zdravlja (“Zavod za Hranu i Lekove”) u suštini nema nikakve veze sa zaštitom zdravlja ljudi. On u stvarnosti služi za zaštitu farmaceutskih kompanija i statusa quo, kako u medicini, tako i u društvu, uopšte.]

Oni koji misle da je inkvizicija delovala samo u srednjem veku, nalaze se u velikoj zabludi. Đordano Bruno je svojevremeno bio spaljen na lomači zbog tvrdnje da je zemlja okrugla a Wilchelm Reich je relativno nedavno eliminisan i njegove knjige su spaljene zbog njegove tvrdnje o postojanju orgonske energije. Danas je ova inkvizicija aktivnija više nego ikada pre, samo što se ona sada služi drugačijim metodama, kako bi regulisala stanje naše svesti te tako određivala i realnost u kojoj ćemo da živimo.

Ukoliko bi se zvanično potvrdilo da ta energija stvarno postoji, to ne samo da bi imalo implikacije u korištenju fosilnih goriva, u svemirskim putovanjima, putovanjima automobilima, avionima itd., to bi takođe imalo svoje implikacije i tamo gde se ova životna energija može direktno koristiti kao što je to npr. u zdravstvu, za preventivu bolesti i pospešivanje zdravlja, umesto korišcenja sintetičkih farmaceutskih sredstava. Znači, postoje mnoga područja gde bi se mogla aplicirati ova energija što ujedno i ugrožava mnoge moćne multinacionalne korporacije, ekonomske institucije i sve one koji su nagomilali veliku moć u svojim rukama u ovim industrijskim granama.
 
Poslednja izmena:
Još samo da oko Zemlje postavimo mrežu elektro provodnika, gurnemo ko zna koliko giga volti napona, i svi ćemo okolo vozati leteće tanjire (ako nas ne spiči kakav naponski udar - munja od tih žica do našeg tanjirića) :lol:

Mozda ako zamishljamo elektrichno polje unutar kaveza od zicanih provodnika?

Polje moze postojati i bez vidljivih zhica,zar ne.
Postoji snazno polje koje se prostire po celom univerzumu ciji intenzitet je mnogo veci od
intenziteta EM zrachenja kojim nas zasipa nashe Sunce.
Podjemo li logikom da se svemir shiri neminovan je zakluchak da postoji sila F1jacha od gravitacione F2,koja bi da tomu nije tako obrnula proces i sazhela univerzum ponovo u jednu tachku.
Obzirom da sam ja seljak, poljoprivrednik chovek, mislim (dakle ne tvrdim) da se takva sila da detektovati i eksploatisati u cilju ponishtavanja gravitacione sile u ogranichenom prostoru (zoni),omogutjavajutji na taj nachin da se mnogo manjim utroshkom "goriva" postigne ta prva pa i druga kosmichka brzina objekta ogranichene velichine ,nazovimo ga vasionski brod.Poredjenja radi zamislimo domet pushtchanog zrna ispaljenog u zoni bez gravitacije.
To shto saznanja o besplatnoj energiji koja nas zapljuskuje topetji led sa polarnih zona nemamo, pripisujem zlochinachkom udruzhenju ,netju retji kojem al znate vi dobro:per:
 
Poslednja izmena:
Tačno.

Da dopunim: Telo koje je izbačeno prvom kosmičkom brzinom van gravitacije zemlje, ostaje u gravitacionom polju sunca.

To je poslednje što sam predavao ove školske godine.

Prva kosmicka brzina je definicija koja se ne odnosi striktno na gravitaciju planete zemlje.

Prva kosmicka je referenca, u stvari konstanta na bilo koji objekat koji ima gravitaciju, a koja je potrebna da bi ubrzanje "pobedilo" gravitaciju odredjenog tela koji istu ima.

Prva kosmicka nije ista na Zemlji, kao sto je recimo u Jupiterovom gravitacionom polju.

Sada dolazimo do Ajnstajnove matematike, u stvari egzaktne nauke, koja jasno opisuje koliko potiska u toj i toj gravitaciji koja ima silu dejstva tu i tu....

Za poznavaoce, stvar je jasna kao dan.
 
"Ajnshtajn je budala",navodno su rechi Nikole Tesle(nisam siguran)
Gravitacija je relativna.Masa je relativna.Sve je relativno. Matematika je neegzaktna jer polazi od predpostavki ,aksioma.
Sve skupa je pipkanje po prashini.
Skup doktrina koje se mukom usaglashavaju nebil bure nauke drzhalo vodu kako tako.

I chuveni Stiven Hoking je pred nauchnom javnoshtju priznao da nije vishe siguran u svoje ranije teorije.
Ipak smo se mi samo malo pomakli od majmuna u razumevanju sveta koji nas okruzhuje, chak i oni najumniji od nas.
Dapache najumniji su poprilichno oprezni u davanju sudova.
Mi buudale sebi mozhemo da damo za pravo da lupetamo shta otjemo.
Ignorance is bliss.
 
"Ajnshtajn je budala",navodno su rechi Nikole Tesle(nisam siguran)
Gravitacija je relativna.Masa je relativna.Sve je relativno. Matematika je neegzaktna jer polazi od predpostavki ,aksioma.
Sve skupa je pipkanje po prashini.
Skup doktrina koje se mukom usaglashavaju nebil bure nauke drzhalo vodu kako tako.

I chuveni Stiven Hoking je pred nauchnom javnoshtju priznao da nije vishe siguran u svoje ranije teorije.
Ipak smo se mi samo malo pomakli od majmuna u razumevanju sveta koji nas okruzhuje, chak i oni najumniji od nas.
Dapache najumniji su poprilichno oprezni u davanju sudova.
Mi buudale sebi mozhemo da damo za pravo da lupetamo shta otjemo.
Ignorance is bliss.


Bravo, Buudalo.
Konacno o necemu da se diskutuje.

Ajnstajnov univer je zasada jedini prakticno dokazani.
Hoking ga samo "pumpa", tj nadopunjuje.
Ipak, Hokingova dostignuca u savremenoj astrofizici ne moze niko osporiti....
U stvari, nema cime da ga ospori.....
 
Sad mi necete verovati, ali ja sam video letece tanjire, i od onda sam ih zavolio, jako...

Elem, prvi leteci tanjir mi je bio na nekoj svadbi.

Jos se nisam napio, ali tanjiri su leteli...
Ne destruktivno, kao sto znaju pijani zemljani da ih lansiraju, nego oni....znate, kada se tanjir mesa izprazni, odma doleti novi.

Posada tih tanjira je bila i jagnjetina, i prasetina...bilo je i onih akrepa od paradajza i kupusa....a bilo ih je i sa sirom i sunkaricom.
Bez veze..
Pravim letecim tanjirima upravlja poluhladna jagnjetina.
I to je Ajnstajn/Hoking antiravitacioni mezetluk.

Ipak, kako taj tanjir prolazi mortus pijano kolo do mog astala sa enormnom gravitacijom, a ne slupa se usput, ostaj emisterija bas za diskusiju na ovome pod forumu.
 
Sad mi necete verovati, ali ja sam video letece tanjire, i od onda sam ih zavolio, jako...

Elem, prvi leteci tanjir mi je bio na nekoj svadbi.

Jos se nisam napio, ali tanjiri su leteli...
Ne destruktivno, kao sto znaju pijani zemljani da ih lansiraju, nego oni....znate, kada se tanjir mesa izprazni, odma doleti novi.

Posada tih tanjira je bila i jagnjetina, i prasetina...bilo je i onih akrepa od paradajza i kupusa....a bilo ih je i sa sirom i sunkaricom.
Bez veze..
Pravim letecim tanjirima upravlja poluhladna jagnjetina.
I to je Ajnstajn/Hoking antiravitacioni mezetluk.

Ipak, kako taj tanjir prolazi mortus pijano kolo do mog astala sa enormnom gravitacijom, a ne slupa se usput, ostaj emisterija bas za diskusiju na ovome pod forumu.

Mislim da je jasno da se ništa ne dešava bez razloga.
Prema tome , ''njima'' odgovara da tako lete tanjiri .
Jednom je u jednoj kafani, iliti birtiji, doleteo tanjir,i ja vidim guštera na njemu.
Sad, da li je to bilo zbog broja promila u mojoj krvi ili zato što nam dobro poznati Gušterčići posećuju birtije u želji da vide kako živi zemaljski ološ.
Nisam pametan da kažem.Sad bi Royal ili ozimenčić mogli da objasne ZAŠTO oni idu na takva loša meste,gde se okuplja najniži krug društva.

P.S
Izvinite ako sam smorio sa Gušterima ali opsesija je to.Ne mogu da spavam. Uvek se setim mog problema sa letećom WC šoljom. :)
 
Reakcija na post izmedju 10 i 11h...Swerdlow, cenim trud ali imas jaaaako puno propusta. Bas tamo gde ne treba, mesas babe i zabe. Kad bi krace postovo, mozda bih se i upustio u divan, ali ovako maratonski,.nemam volju. Btw, to "odma" kod naseg sunca traje oko 8 minuta, na primer...Ovo ostalo je vrlo zanimljivo.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je jasno da se ništa ne dešava bez razloga.
Prema tome , ''njima'' odgovara da tako lete tanjiri .
Jednom je u jednoj kafani, iliti birtiji, doleteo tanjir,i ja vidim guštera na njemu.
Sad, da li je to bilo zbog broja promila u mojoj krvi ili zato što nam dobro poznati Gušterčići posećuju birtije u želji da vide kako živi zemaljski ološ.
Nisam pametan da kažem.Sad bi Royal ili ozimenčić mogli da objasne ZAŠTO oni idu na takva loša meste,gde se okuplja najniži krug društva.

P.S
Izvinite ako sam smorio sa Gušterima ali opsesija je to.Ne mogu da spavam. Uvek se setim mog problema sa letećom WC šoljom. :)

Ne se sekirati za wc solje iz dubokog svemira...
Unistene su sve redom zrakom smrti.....znas, onim zrakom koji shishti PPRRRRDDDD.. :)
 

Back
Top