Лаж да већина Срба сматрају Караџића и Младића херојима

Meni su oni veći heroji od Arkana al se Arkan i dalje više veliča od njih...
po čemu ti je Arkan "ikakav heroj"?!
ako kažeš da su ova dva ratna zločinca veći heroji od Arkana, onda i njega verovatno smatraš herojem?!
bandit, pljačkaš, kriminalac, nasilnik...
bravo ako ti je to heroj.
ova dvojica su bar bili vojnici, radili ono što su verovatno smatrali da je dobro za njihov narod, za razliku od Arkana koji je išao na ratište iz ličnog interesa.
 
Ауторска: Већини Срба нису Караџић и Младић хероји. Зашто лаж да јесу се промовише? Неки викнули на утакмици не значи ништа. Нисам нашао велико истраживање о овоме, требало би да се спроведе. Сад кад је например Караџић у огромним боловима, то не интересује већину Срба.
Kakvo istraživanje? Mladić je bio omiljeni komandant, narodni čovjek, patriota, borac za pravdu, i Srbi u RS ga vole i poštuju. Karadžić je bio lopovčina neviđenih razmjera, ali ćutimo o tome jer ne želimo u ovom teškom trenutku za narod i srpske države da pričamo ružno o nekadašnjem predsjedniku.
 
Pa vecinu Srba zabole i za Karadzica, i za Mladica, i za Kosovo, ako si na to mislio.

Zabole ih i za Svetog Savu, i za pravoslavlje i Crkvu, i za Zivojina Misica.

U narativima ce da pricaju i trtljaju da im je to bitno, dok su im u realnom zivotu bitne samo pare.
Слажем се, нажалост, а тако не би требало бити.

Али добро кажеш, многима је тако.
 
Ne on je imao svoju stranku , Stranku srpskog jedinstva. Na žalost tada nije imao mnogo uspeha na izborima jer narod tada nije mogao da prepozna njegove vizionarske ideje, danas bi imao mnogo više uspeha.
"Мали је ово град за нас двојицу"
Рокнули би га...
 
Za Mladića bi trebalo postaviti ovakvo pitanje: Da li je njegov čin u Srebrenici pravedna osveta ili ratni zločin? Tu bi se pokazalo koliko zaista ljudi smatra da je heroj.
Питање је уопште колико је људи убијено. Како се Насее извукао? Знам причу о зеленим береткама које су побацале оружје и униформе и утопиле се у народ. Знам и да су много манипулисали бројкама.

Стварно не верујем у причу о хиљадама убијених... Знајући став запада према нама поготово деведесетих и данас и све што се догађа и дешава. Постоје и снимци из Сребренице.

Не кажем да није било ничега, јер то стварно не знам. Кажем да верујем да није ни приближити онако како непријатељи кажу да је. Јасеновац је геноцид. Павелића и Шакића многи величају
 
Pre svega, jesu li Srbi taj Karadžić i Mladić?
Treba li da mi je zadovoljstvo da Srbin, kakav god da je, boravi negde po svetu zatvoren i lišen čak lekarske pomoći? Nije decoubica sigurno, nije nasilnik kakvih je bilo i koji su do dana današnjeg na slobodi. Nije to sve baš tako, ali trla baba lan da joj prođe dan.
Neka je bar u Srbiji?
Što taj čovek ne može da služi kaznu u Srbiji?
 
Ауторска: Већини Срба нису Караџић и Младић хероји. Зашто лаж да јесу се промовише? Неки викнули на утакмици не значи ништа. Нисам нашао велико истраживање о овоме, требало би да се спроведе. Сад кад је например Караџић у огромним боловима, то не интересује већину Срба.
To su notorni Ratni zločinci.
Bacili su stigmu i prokletstvo,

na čestiti srbijanski rod.
 
Za Mladića bi trebalo postaviti ovakvo pitanje: Da li je njegov čin u Srebrenici pravedna osveta ili ratni zločin? Tu bi se pokazalo koliko zaista ljudi smatra da je heroj.

Сребреница се догодила између олује и бљеска које нису изазвали Срби, али су произвели Американци сва та померања, народа, трупа, граница и злочина.

Да би нешто паметно написао из обичаја ратовања требало би да знаш да постоји одмазда као легитиман војни циљ.
 
Mora samo da se precizira u kom kontekstu mislis, i da li mislia samo u narativima po kojima i mi trtljamo na Krstarici ovde 20 godina.

U narativima- da, ovo su jedni od najbitnijih narativa za Srbe, trubljenje o nekim nacionalnim herojima, srpstvu, i o cemu li sve ne jos.

U realnom zivotu, to blage veze sa mozgom nema, i Srbima je u realnom zivotu dupe zinulo samo i iskljucivo za- pare.

Cak, to se vidi i ovde na Krsti, gde imas masu elitistickih nacionalista koji samo trube o necijem socijalnom i materijalnom statusu.
20 година
како се не удав*те у овим *оМни*а
 
Поред њих двојице постоји плејада хиљада и хиљада хероја отаџбинског рата.
И ја сам српски херој, борио сам се, заробљаван, рањаван, издаван, са госпођом изродио за сада троје деце и двоје унука.
Будалаштина о некаквим злочинима не умањује херојске животе свих припадника ВРС-а.
Ваљало је зауставити муслиманско-хрватске хорде да не пробију линије и почине ужасе какве само они знају.
Хвала Радовану, Ратку, Крајишнику и свим официрима ВРС-а што су нас организовали у способну војску да се одупре
хордама предвођених авијацијом, планерима и инструкторима НАТО пакта.
 
Pre svega, jesu li Srbi taj Karadžić i Mladić?
Treba li da mi je zadovoljstvo da Srbin, kakav god da je, boravi negde po svetu zatvoren i lišen čak lekarske pomoći? Nije decoubica sigurno, nije nasilnik kakvih je bilo i koji su do dana današnjeg na slobodi. Nije to sve baš tako, ali trla baba lan da joj prođe dan.
Neka je bar u Srbiji?
Što taj čovek ne može da služi kaznu u Srbiji?
Nije decoubica????
Trebaju da bude lišeni ičega osim malo zraka, mrvicu vode i bogdicu bajatog hljeba, tek toliko da žive što duže u patnji.
 
Дечко не капира да су његови ДругоСрбијанери елитисти...
Србијанери, србијанци, веома погрдни називи за Србе.

Једна исправка.
Око г*мна
Не мисли се на форум већ само део форума резервисан за мржњу према свему српском.
 
Ауторска: Већини Срба нису Караџић и Младић хероји. Зашто лаж да јесу се промовише? Неки викнули на утакмици не значи ништа. Нисам нашао велико истраживање о овоме, требало би да се спроведе. Сад кад је например Караџић у огромним боловима, то не интересује већину Срба.
Ko je to vrsi tako opsezno istrazivanje nad celim stanovnistvom Srbije i posle naucne obrade podata dosao do zakljucka da svi Srbi ''vole'' Karadzica i Mladica ?
 

Вили Вимер: Писмо канцелару Герхарду Шредеру​



Америчка страна, изгледа, свесна је и спремна да у глобалном оквиру, због остваривања својих циљева, поткопа у укине међународни правни поредак, који је настао као резултат Другог светског рата у прошлом веку. Сила има да стоји изнад права. Тамо где међународно право стоји на путу, треба га уклонити.

Када је сличну судбину доживело Друштво народа, Други светски рат није више био далеко. Начин размишљања, који води рачуна само о сопственим интересима, може да се назове само тоталитарним.

С пријатељским поздравима,

Потпис Вилија Вимера; Берлин, 02. 05. 2000.

извор превода: НИН 08.02.2007, превео Н.Живковић
 
Аркан није херој. Е то је кољач и пас рата
Одакле теби та информација?
Сви причају па и ти папагајишеш?
Аркан је био службеник државне безбедности и све
што је радио није само за свој сопствени интерес.
Чије налоге је извршавао са сигурношћу не можемо рећи.
 

Back
Top