Лаж да већина Срба сматрају Караџића и Младића херојима

Ne.

Napisao sam da su mozda samo oni bitni za civilizaciju u kojoj zivis.

Tipa, ovi u Amrici koji su napravili americki ustav, bez koga ti danas ne bi imao tvoj srpski Ustav, itd.

Da se Zapad zatre ti ne bi bilo drago, osim ako volis da zivis u pecini, sto sumnjam da je tacno.

Tako da, i to je samo tvoj narativ, kao i ove za Karadzica i Mladica.

A mene bas zabole za te narative.
Радо да живим у пећину ако то значи да се Запад затрео. Смешан си са уставом, Срби не би постојали да није изузетака у Руској власти.
 
Za Mladića bi trebalo postaviti ovakvo pitanje: Da li je njegov čin u Srebrenici pravedna osveta ili ratni zločin? Tu bi se pokazalo koliko zaista ljudi smatra da je heroj.
Osveta meni neko iseče gumu na letovanju u hrvatskoj pa ja vidim u beogradu auto sa hr tablama i isečem mu gume? I onda sam ja heroj? Heroj osvete?
 
Za Mladića bi trebalo postaviti ovakvo pitanje: Da li je njegov čin u Srebrenici pravedna osveta ili ratni zločin? Tu bi se pokazalo koliko zaista ljudi smatra da je heroj.
То је адекватно питање. Кад се постави питање да нема дилема.
 
Радо да живим у пећину ако то значи да се Запад затрео. Смешан си са уставом, Срби не би постојали да није изузетака у Руској власти.
Ti si moj idol.
 
Osveta meni neko iseče gumu na letovanju u hrvatskoj pa ja vidim u beogradu auto sa hr tablama i isečem mu gume? I onda sam ja heroj?
Не није коректно. Младић није побио жену и децу, што Насер Орић јесте.
 
Neka slavi ko sta hoce.

Ja ti ovde pricam sta ti je bitno u realnom zivotu.

U realnom zivotu, i za sve te tvoje muslimane i Hrvate, i za tvoje Srbe, sve njih zabole za sve tvoje heroje, i bitne su im samo pare, standard, materijalni i socijalni status,

Naravno, svako od njih ce u narativima da trabunja o nekim nacionalnim herojima.

Dok im je dup.e samo zinulo za pare.

Ne samo dupe, citav njihov vrednosni sistem se zasniva na materijalnom i socijalnom statusu.

Zabole me za njihove narative.
Svoje ratne heroje Srbi su uglavnom pobili nakon rata kada su se suprotistavili kriminalu a isto su uradili i Bošnjaci i Hrvati.

Oni koji su krvarili i ginuli su zaboravljeni, sklonjeni u zapećak dok se fukara i licemjerno smeće obogatilo i postali su poslanici u skupštinama kantona, gradova, opština itd.

Besmisleni rat koji je koristio samo ološima kojima nije ni bitno na čijoj krvi su se obogatili. Preglupi su da shvate da je ravnoteža u univerzumu neumoljiva. Samo je glup čovjek pohlepan.
 
Za Mladića bi trebalo postaviti ovakvo pitanje: Da li je njegov čin u Srebrenici pravedna osveta ili ratni zločin? Tu bi se pokazalo koliko zaista ljudi smatra da je heroj.
Nemaš nikakav dokaz da je on i naredio likvidaciju ratnih zarobljenika a koju su izveli zamisli bivši oficir KOS i Hrvati Boškić, Erdemović i Slovenac Kos koji je poremećena ličnost.

Kao što profesor Besim Jahić danas kaže
Ko misli da je Mladić naredio i organizovao ono u Srebrenici treba otići na pregled kod psihijatra.
 
Za Mladića bi trebalo postaviti ovakvo pitanje: Da li je njegov čin u Srebrenici pravedna osveta ili ratni zločin? Tu bi se pokazalo koliko zaista ljudi smatra da je heroj.
S’obzirom da je jedini u tom ratu evakuisao zene, decu i starce iz direktne ratne zone; one koji se jedini smatraju civilima u ratu; mozemo reci da je to herojski cin.

Pobili neprijateljsku vojsku u ratu; zamisli, gde to jos ima.

Da ne ulazimo u streljanje ratnih zarobljenika koje su izvodili neki sumnjivi likovi; neki nisu bili ni Srbi; streljali i nikom nista, sad su na slobodi. wtf

Herojski je npr kad HVO bombarduje kolonu civila na mostu npr. Ili kad mudzahedini kolju civile oko Bratunca.

Herojski bi realno bilo okupiti srpske ustase na jednom mestu i politi benzinom.
 
Poslednja izmena:
Svoje ratne heroje Srbi su uglavnom pobili nakon rata kada su se suprotistavili kriminalu a isto su uradili i Bošnjaci i Hrvati.

Oni koji su krvarili i ginuli su zaboravljeni, sklonjeni u zapećak dok se fukara i licemjerno smeće obogatilo i postali su poslanici u skupštinama kantona, gradova, opština itd.

Besmisleni rat koji je koristio samo ološima kojima nije ni bitno na čijoj krvi su se obogatili. Preglupi su da shvate da je ravnoteža u univerzumu neumoljiva. Samo je glup čovjek pohlepan.
Veoma je malo ratnih heroja.

Iako je rat idealno vreme da se pokaze ko je heroj, sama odvratnost istog, govori da je istih jako malo, jer je biti heroj jeben.o tesko. To ne moze svako.

I izgube se u moru olosa, medikriteta, i onih koji samo gledaju kako da spasu sebe.

Uglavnom su to nebitna i zaboravljena imena.
 
Veoma je malo ratnih heroja.

Iako je rat idealno vreme da se pokaze ko je heroj, sama odvratnost istog, govori da je istih jako malo, jer je biti heroj jeben.o tesko. To ne moze svako.

I izgube se u moru olosa, medikriteta, i onih koji samo gledaju kako da spasu sebe.

Uglavnom su to nebitna i zaboravljena imena.
Ne mora biti heroj samo neko ko je pobio masu neprijateljskih vojnika može i onaj ko je spasao civile.
 
Ауторска: Већини Срба нису Караџић и Младић хероји. Зашто лаж да јесу се промовише? Неки викнули на утакмици не значи ништа. Нисам нашао велико истраживање о овоме, требало би да се спроведе. Сад кад је например Караџић у огромним боловима, то не интересује већину Срба.
I jesu heroji. Hvala im za ocuvanje Srba na tom prostoru. A za svoje grehe oni odgovaraju, ali to ne osporava da su oni heroji.
 
Obojica imaju jednu veliku grešku, time što su 1995 godine odveli vojsku na Drinu ka enklavama umesto da je drže na zapadu i time stavili sve na kocku do tada.
Takođe nisu uočili ili sprečili podvalu koja se sprema a to je Srebrenica i time stavili nam omču da smo mogli izgubiti sve što smo uradili u predhodna dva veka

Bilo bi fer i pošteno da nam ostave trag ko ih je tako savetovao, jer Milošević kažu nije

Da li su bili toliko kratkovidi, slepi ili .. vreme će pokazati

U svakom slučaju skupo su platili sve
 
Ne smatram ih herojima.

Svim političkim i vojnim liderima na svim stranama u tom ratu su ruke jako krvave.

No, ne podsnosim ispolitizovane haške optužnice donošene zarad političkog pritiska i radi zacementiranja ratne propagande, iako su sticajem okolnosti i mimo volje haškog tužilaštva neke stvari ipak razjašnjene svedočenjima u Hagu.

Svi američki predsednici posle Drugog svetskog rata osim Kartera su bili ratni zločinci. To što su neki od njih mnogima omiljene ličnosti je znak političkog slepila, a ne stvarne podrške zločinu. Tako gledam i na ove podrške ratnim "herojima" na svim stranama (srpskoj, hrvatskoj, muslimanskoj, albanskoj...). Valjda će jednog dana ostrašćenost prestati, pa će i ova pitanja biti nevažna.
 
S’obzirom da je jedini u tom ratu evakuisao zene, decu i starce iz direktne ratne zone; one koji se jedini smatraju civilima u ratu; mozemo reci da je to herojski cin.

Pobili neprijateljsku vojsku u ratu; zamisli, gde to jos ima.

Da ne ulazimo u streljanje ratnih zarobljenika koje su izvodili neki sumnjivi likovi; neki nisu bili ni Srbi; streljali i nikom nista, sad su na slobodi. wtf

Herojski je npr kad HVO bombarduje kolonu civila na mostu npr. Ili kad mudzahedini kolju civile oko Bratunca.

Herojski bi realno bilo okupiti srpske ustase na jednom mestu i politi benzinom.
Један од врло ретких који није пристао да се лаже, који је био у УН у Сребреницу рекао да није црно и бело за Сребреницу, да није геноцид кад је Младић пустио жене и децу, знам да је Канађанин и да ти волиш Канаду али то није тема:
The massacre in the UN 'safe haven' was not a black and white event, says LEWIS MacKENZIE. As the Bosnian Muslim fighters became better equipped and trained, they started to venture outside Srebrenica, burning Serb villages and killing their occupants before quickly withdrawing to the security provided by the UN's safe haven. These attacks reached a crescendo in 1994 and carried on into early 1995 after the Canadian infantry company that had been there for a year was replaced by a larger Dutch contingent.
The Bosnian Serbs might have had the heaviest weapons, but the Bosnian Muslims matched them in infantry skills that were much in demand in the rugged terrain around Srebrenica. As the snow cleared in the spring of 1995, it became obvious to Nasar Oric, the man who led the Bosnian Muslim fighters, that the Bosnian Serb army was going to attack Srebrenica to stop him from attacking Serb villages. So he and a large number of his fighters slipped out of town.
The Bosnian Muslim men and older boys were singled out and the elderly, women and children were moved out or pushed in the direction of Tuzla and safety. It's a distasteful point, but it has to be said that, if you're committing genocide, you don't let the women go since they are key to perpetuating the very group you are trying to eliminate.
Nasеr Oric, the Bosnian Muslim military leader in Srebrenica, is currently on trial in The Hague for war crimes committed during his "defence" of the town. Evidence to date suggests that he was responsible for killing as many Serb civilians outside Srebrenica as the Bosnian Serb army was for massacring Bosnian Muslims inside the town.
https://www.theglobeandmail.com/opinion/the-real-story-behind-srebrenica/article737584/
 

Back
Top