Kurs za šišanje pasa?

I sve stoji sto ste rekli o broju pasa ali evo da napisem i ja svoje misljenje : od tog ukupnog broja pasa otprilike 40%-50% su rase koje se "ulepšavaju" (odnosno šišaju),od toga 20% sami vlasnici sredjuju kako znaju i umeju zbog ekonomske situacije a drugih 20%-30% ide kod frizera ali ne svi redovno kao nekada vec na 4-6 meseci,pa taj broj treba podeliti sa trenutnim brojem frizera ;) Sve bi mozda bilo mnogo drugacije da nije pocela ta famozna 2008. kako je pocela i da nisu ljudi toliko u dubiozi sa kreditima,dugovanjima,...Mnogi trenutno nemaju za sebe osnovne stvari a ne za ljubimce,nazalost...
 
Teodora Pavlovic,

Vidite ovako,najpametnija varijanta je da stupite u kontakt sa nekim od boljih groomera i pokušate dogovoriti nešto što i njima i vama odgovara,naročito ako nemate nikakvog iskustva u pomenutom poslu...
Krenuti odmah na kurs,a bez prethodnog iskustva(ako je to tako) je prilično rizičan i vrlo skup poduhvat,koji se često završi neuspehom...
Inače,grooming je kao i svaki drugi zanat pa ga treba savladati u osnovi i konstantno se baviti nadogradnjom...ali ako nemate bar malo smisla i osećaja za uređenje pasa i naravno adekvatan alat,ni 5 kurseva neće pomoći.Zato svima u startu kažem,prvo proverite da li je to zaita to i ako jeste-samo napred...:ok:;)
 
Teodora Pavlovic,

Vidite ovako,najpametnija varijanta je da stupite u kontakt sa nekim od boljih groomera i pokušate dogovoriti nešto što i njima i vama odgovara,naročito ako nemate nikakvog iskustva u pomenutom poslu...
Krenuti odmah na kurs,a bez prethodnog iskustva(ako je to tako) je prilično rizičan i vrlo skup poduhvat,koji se često završi neuspehom...
Inače,grooming je kao i svaki drugi zanat pa ga treba savladati u osnovi i konstantno se baviti nadogradnjom...ali ako nemate bar malo smisla i osećaja za uređenje pasa i naravno adekvatan alat,ni 5 kurseva neće pomoći.Zato svima u startu kažem,prvo proverite da li je to zaita to i ako jeste-samo napred...:ok:;)
:ok: potpuno se slazem!!
Ako i dalje mislite da to mozete, a mozete doci i za Beograd i neko vreme provesti ovde, ja cu vam dati kontakt kome se mozete javiti!
 
Ovaj put se i ja slazem. :lol: Ali to mu nekako dodje bespredmetno jer nemam ama bas nikakvo iskustvo iz te oblasti, osim sto sam jednom ojarcala do koze (moralo je tako zbog dredova) jednu zenkicu morkija koju sam nasla na ulici i udomila dalje.
 
Da li ovde neko ikada procita bar predhodnu stranu pre nego postavi pitanje ?

Ma ne samo to, nego postave pitanje,odnosno pokrenu kompletnu temu...mi se "ubismo" da iznesemo svoje teze,usput malko "konstruktivno razmenimo i po koju neprijatnost,odnosno "opljunemo" jedni druge"...e a onda se pokretač teme čak ni ne oglasi...što bi moja pokojna baka rekla "makar šta"...:ok:;)
 
Dobar dan:.)
nisam uspeo da Vam posaljem privatnu poruku, moguce jer sam nov clan ali me zanima da li bi mogli da mi posaljete gde bih sve mogao da upisem neki kurs/akademiju/skolu za shishanje to jest gruming pasa. Ako ih postoji vise voleo bih da mi podaljete sve kontakte ako Vam nije tesko da bih mogao da uporedim cene, uslove i ostalo sto me zanima u vezi toga. Unapred zahvalan Darko
 
Nije mi poznato da je Jovica dobio neki sertifikat, ispravi me ako grešim... (Znaš ko je Jovica, iz zaštitarskih krugova i čini mi se da solidno ulazi u štos.) A da te nauči niko neće za DŽ, to valjda znaš. Ima knjiga da se nabave, msm da ti je to najpovoljnija varijanta. Inače kod Saše Risa kurs traje 6 meseci i samo naj,naj,najbolji od najboljih dobiju pravo da svoj salon nazovu Puffy pet. I meni bi to bila želja, ali znaš i sama kako je zaguljeno prvo skupiti kintu, a onda staviti život na čekanje na 6 meseci i otići u NS. Moguće da u BG ima neka varijanta koja bi ti više odgovarala...
 

Back
Top