Kurs za šišanje pasa?

Doduše, ima on još "genijalnih biznis planova" tipa da moj Gizmo otvori pet cemetery na mestu gde je sad njegova šuma, uz ivicu lokalnog groblja. :dash::rida::besna:

Хееј, ово је и мени падало на памет, али нисам имао парцелу :) Паметно размишљање свакако, јер не постоји гробље животиња, а по европским стандардима мораће да постоји, јер није дозвољено угинулу животињу закопати у парку или у оближњем шумарку.
Браво за mimi's dad :konfete:
 
Poslednja izmena:
iskusni sam frizer vec 20 godina imam i previse znanja u rukama sto se sisanja tice, a inace me interesuje da se usavrsim da sisam pse tj samo mi je poterbno da uhvatim kako obuzdavaju pse. Posto kad sisam moje pse uvek je potreban neko ko ce da ih pridrzava i namesta. Inace sisam pse komplet makazama bez i jednog reda i greske posto moje wahl super taper masine koje imam u izobilju nece da sisaju nikako dalaku matezera vec samo melju dlaku.Volela bi da mi date konkretnu adresu za usavrsanje ako je to ikako moguce u beogradu.Unapred zahvalna ako za to postoji razumevanje.:zpozdrav::konfete:
 
A mozes da postanes i obican frizer, to ja planiram, tj samo da se bavis higijenskim shishanjem, tj "na keca". Znaci ne za izlozbe vec samo skracivanje dlake. Tako mozes da shishas i razne rasne pse bez bojazni da ces upropastiti frizuru.
Ako vec zelis da ih uredjujes za izlozbe onda je najbolje da se opredelis za jednu rasu, ili jednu grupu, pa da polako krenes da proucavanjem nacina shishanja i opremom koja ti treba. Na sajtu youtube mozes da nadjes neke kratke klipice koje mozda mogu da ti budu od koristi.

Ja sam nasla ljude kod koih cu uciti, samo cekam na red jel se posvecuju, jednom po jednom uceniku.I ja sam dosla do zamisli da kupim masinicu i da ih lindram ali to uopste nije tako i tu su naj vece sanse da povredis psa, tako da je to higijensko sisanje izmisljeno radi onih koje bas briga sta ce im biti sa psom i onih koji ne znaju nista o psima i groomingu, higijensko sisanje se obavlja samo na intimnim delovima.pozz
 
Ako nekom treba preporuka za ucenje nek se obrati, moja sestra je isla kod njih na obuku sad radi u Italiji, to je bracni par koji je isao na akademiju u Nemacku kod njih si naj vise 6 meseci na obuci nema sanse da te iscimaju da cistis ili kupujes dorucak nego si tu samo da ucis o psima i da radis sa njima, kad izadjes od njih odmah mozes da otvoris salon a pare vratis u sledecih 6 meseci rada jel kogd nas je ovo zanimanje u deficitu a potraznja velika i cim znas da radis kako treba ti si sredio zivot. eto nadam se da sam objasnila iz iskustva moje sestre,pozz
 
Informacija za obe: da bi novi korisnici mogli da salju i primaju privatne poruke, treba da im budu odobrene bar tri poruke na forumu. I pise lepo:
1. сваки нови члан мора да сачека да му се одобри првa 3 поста од стране модератора и нека исти буде стрпљив док се то не деси, нема потребе куцати после тога још неколико истих. Постови нису видљиви корисницима пре него што их модератор одобри. Сваки пост се одобрава појединачно од стране модератора. Модератори нису присутни свих 24 часа на форуму па вас молимо да имате разумевања ако ваш пост буде чекао на одобрење, али обично то не траје дуго.

http://forum.krstarica.com/showthre...OVE-OBAVEZNO-PROCITAJTE-PRE-POSTOVANJA-PORUKA!!
 
Ako nekom treba preporuka za ucenje nek se obrati, moja sestra je isla kod njih na obuku sad radi u Italiji, to je bracni par koji je isao na akademiju u Nemacku kod njih si naj vise 6 meseci na obuci nema sanse da te iscimaju da cistis ili kupujes dorucak nego si tu samo da ucis o psima i da radis sa njima, kad izadjes od njih odmah mozes da otvoris salon a pare vratis u sledecih 6 meseci rada jel kogd nas je ovo zanimanje u deficitu a potraznja velika i cim znas da radis kako treba ti si sredio zivot. eto nadam se da sam objasnila iz iskustva moje sestre,pozz

Ako moze da mi pises na mail meri.g.petrovic@gmail.com. Ja sam iz Skopja i htela bi da dojdzem na kurs u Beograd, dobro bi mi doslo tvoja preporuka. Hvala ti.
 
sad kad potrce oni zeljni brze zarade :zcepanje:

Da, obogatice se;)

Ja ovog mog ne shisham ( nasi nisu ni predvidjeni za sisanje), ali sam udomila jednu malecku ( ona je u Srbiji) koja je mesanac maltezera i westija ( izgleda kao carica:ok:),
ali bi morala da se tu i tamo shisha. U gradu u kome se nalazi ( Zajecar) postoji samo jedan covek koji to radi ali i to samo vikendom, kad stigne jer mu je profesija deseta,
on uzima 20 evra za jedan tretman. Ja bih nju sama sredila, bez shishanja, ali je nisu naucili da bude mirna tako da bi sredjivanje moglo samo uz neko sredstvo za spavanje,
sirenje, a to je jel jako problematicno, a sigurna sam da frizeri to rade jer ne bih znala kako inace da odrade taj tretman
I tu je najzesci problem. Ja nisam mogla da se dogovorim sa ovim covekom jer on ne dozvoljava da vlasnik bude prisutan prilikom sisanja i kupanja,
a to je meni vec bilo jako sumnjivo.
 
Samo da napomenem svima novim zainteresovanim za obuku,trenutno sto se Beograda tice (za druge gradove nemam informaciju) postoji oko 20-30 ljudi koji se ovim bave i broj svakodnevno raste (salona,individualaca i vet.ambulanti) uz opadanje broja pasa i ekonomsku krizu i pad cena usluga (jer posla ima sve manje),cisto da se ne razocaraju ljudi jer vidim da ovde neki pricaju o velikim zaradama.Dakle,"blagostanje" i vise posla barem sto se ovog posla tice je bilo do 2007.-2008.,sada je drasticno drugacija situacija,nazalost,zbog velike ponude a sve manje traznje i broja pasa.
 
Ja nisam mogla da se dogovorim sa ovim covekom jer on ne dozvoljava da vlasnik bude prisutan prilikom sisanja i kupanja,
a to je meni vec bilo jako sumnjivo.

Evo ja se u mom mestu između ostalog bavim i groomingom i odmah ću ti reći u čemu je stvar...
Prvo, ovo što je mimi'smom napisala je potpuno tačno i to je jedan od razloga...
Drugi, razlog je što su vlasnici" pasa vrlo često "bolećivi "prema psima i svaki čas nešto zapitkuju i prigovaraju te "jao jel to boli,te jel tomora baš tako,a što sad tako cvili itd,itd" a to onom ko radi jako smeta...
Treće, ima dosta onih koji boravkom i zagledanjem pokušavaju da "ukradu zanat" pa da na jednostavniji i mnogo jeftiniji način nešto nauče...Ovo u suštini nije problem ako se dogovorite sa groomerom i krenete na obuku uz određenu nadoknadu...
Ima još ali ovo su najčešći razlozi...
a sigurna sam da frizeri to rade jer ne bih znala kako inace da odrade taj tretman

E vidiš ovo je česta i vrlo ozbiljna zabluda zbog koje sam i ja imao dosta problema obzirom da su ljudi ubeđeni kako se koriste sredstva zaumirenje da bipas mogao da se sredi...To naravno apsolutno nije tačno i sigurno nije tako(barem što se mene tiče a i još nekih koje ja poznajem)...Takođe je jako veliki problem kad vlasnici pasa pokušaju sami da srede psa(a ne znaju kako niti š čime) pa naprave tri puta gore nego što je u startu...

Sve u svemu pse bi trebalo redovno sređivati i to kodonih koji to znaju da rade ili da sami naučite(ali ozbiljno naučite kako se to radi)i da prethodno nabavite sav potreban alat i opremu...
 
:amen: Narocito problematicno moze da bude neadekvatno sredjivanje dlake kod rasa osetljive koze kao sto su svi do jednog skotski terijeri-Scotties, Westies, Borders, Kairne... ili recimo neke rase iz IX FCI, gde neadekvatan tretman cesto moze da donese vise stete nego koristi, da napravi astronomski veterinarski racun...
 
Samo da napomenem svima novim zainteresovanim za obuku,trenutno sto se Beograda tice (za druge gradove nemam informaciju) postoji oko 20-30 ljudi koji se ovim bave i broj svakodnevno raste (salona,individualaca i vet.ambulanti) uz opadanje broja pasa i ekonomsku krizu i pad cena usluga (jer posla ima sve manje),cisto da se ne razocaraju ljudi jer vidim da ovde neki pricaju o velikim zaradama.Dakle,"blagostanje" i vise posla barem sto se ovog posla tice je bilo do 2007.-2008.,sada je drasticno drugacija situacija,nazalost,zbog velike ponude a sve manje traznje i broja pasa.

Jeste li vi sigurni da tu ne fali neka nula...?:think:
Za grad od 2 000 000 stanovnika u kojem nek deset posto ima pse, a od tih deset posto nek deset posto odlazi kod groomera, to je 20 000 na dvadeset onih koji se time bave,a to mu dođe oko 1000 pasa po groomeru pa šta tu nevalja...???
I da raste broj groomera(a sigurno raste) pa i da desetputa poraste u odnosu na napisano to je opet 100 pasa po groomerušto je vrlo impozantna cifra...
Ipak se meničini da fali neka nula...:ok:
 

Back
Top